اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن یهویی کامبیوتر ؟ نسوزه یهو بدبخت بشم تو این بحران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن یهویی کامبیوتر ؟ نسوزه یهو بدبخت بشم تو این بحران

با درود فراون خدمت شما دوستان

چند روزه به حجم تمام نگرانی هام اضافه شده
    همه چی از زمانی اغاز شد که من تو همین سایت داشتم مطالب دنبال میکردم و یهو انگار برق رفت ؟ ولی ؟ برق نرفته بود و همه جا روشن بود
    یهویی دلم ریخت .. گفتم یعنی اینم سوخت ؟ اخه دو تا کامبیوتر قبلیمم سوختن .. البته ناگفته نماند چند سالی برام کار کرده بودن
    خلاصه دلم ریخت .. یهو یه آه سرد کشیدم .. با خودم گفتم هر چی سنگ پیش پای لنگ .. دیگه طاغت سوختن این یکی ندارم .. اینم تو این بحران که کامبیوتری شده 10 ملیون و جز کالا های لوکس محسوب میشه

خلاصه با دستانی لرزان دکمه پاور زدم ؟ روشن شد .. کمی امیدوار شدم ولی هنوز نگرانیم سر جاش بود ؟ اخه خاطره خوبی از این اتفاقات ندارم
    با خودم گفتم اینم سر ناسازگاری داره .. اینم شروع کرد به بهانه گرفتن های الکی .. اینم میخواد بره .. هی روزگار

خلاصه روشن شد دوباره بعد چند دقیقه یهو خاموش شد .. چند بار این اتفاق افتاد و منم چندین دقیقه صبر میکردم و باز دکمه روشن میزدم

گفتم شاید گرد خاک تو پاورش زیاد و یا فن سی پی یو و باعث میشه داغ کنه و سی پی یو دستور خاموشی بده
    رفتم همه جا رو گرد گیری کردم و خمیر سیلیکون زدم به هیتسینگ سی پی یو

خازن های پاور هم نگاه کردم دیم باد نکردن

موقع بالا اومدن ویندوز هم وارد تنظیمات بایوس چیه همون شدم و ولتاز های پاور نگاه کردم که مشکل نداشتن و یا رنگشون قرمز نشده بود
    و دمای سی پی یو هم رو 45 اینا بود که دیدم دمای بحرانی رو 50 بود فکر کنم که باعث میشه کامبیوتر خاموش کنه زمانی که سی پی یو 50 درجه بشه

منم کردمش 55 درجه
    ولی زمانی که پیش فرض ها رو ریست کردم دیدم این گزینه غیر فعال شده ؟

خلاصه کسی همچین تجربه ای داره علت این یهویی خاموش شدن ها چیه ؟ با توجه به اینکه هیچ گونه ارروری هم بهم نمیده
    و اینکه گویا چند روز قبل ترش تو لیست قرنطینه انتی ویروس .. چندویروس بودکه ریموشون کردم ؟ میگم نکنه فایل سیستمی باشن
    و با حذف شدنشون عملکرد کامبیوتر قاطی پاتی شده ؟

و اینکه فرضیات من همین ها هستن ؟
    پاک شدن فایل سیستمی اغشته به ویروس
    کندی فن سی پی یو
    کندی فن پاور
    یا مشکلی از پاور ( البته ولتاژاشون نرمال بودن )

حالا نظر دوستان چیه ؟ ایا تجربیاتی دارید راجب این موضوع

با سپاس فراوان تر

پاسخ : خاموش شدن یهویی کامبیوتر ؟ نسوزه یهو بدبخت بشم تو این بحران

خیلی خوب احساسات تون و بیان کرید.
    این مورد به خصوص نشون دهنده یک ووضعیت نامتعادله که بیشتر دلایل سخت افزاری داره تا نرم افزاری.
    دلایل سخت افزاری میتونه ابتدا از دمای cpuباشه .که در بیشتر مواقع هیت سینگ و فن پاور به خوبی عمل نکنه.که فن پاور از همه محتمل تره...یا اینکه در حالت خیلی نادر سنسور دما به خوبی عمل نکنه که باید تست بشه(توسط نرم افزار).
    غیراز دما مهمترین عامل دیگه ای که باعث میشه کامپیوتر خاموش بشه پاور هست.که دلیل اون هم میتونه محیطی باشه(نوسان خیلی زیاد در شبکه برق). یااینکه پاور از کیفیت بالایی برخوردار نباشه.در این حالت برای جلوگری از خسارت خاموش میشه.
    فایل های سیستمی بوسیله ویروس یابهای معتبر به عنوان ویروس شناسایی نمیشن.خیلی از دوستانی که رشته شون نرم افزار هست. و واردهستند اصلا ویروس یاب نصب نمی کنند.دلیلش هم اینه که فایل های ویروسی ساختار و عملکردی متفاوتی از بقیه فایل ها دارند.و توسط افراد خبره به راحتی قابل شناسایی هستند.قطعا وقتی یک مهندس بتونه از ظاهر فایل بفهمه ویروس یاب هم تشخیص میده.از طرفی فایل های سیتمی به راحتی حذف نمیشوند.اگه حذف شوند همون ابتدا سیستم بارها از اطمینان شما خواهد پرسید.که بعید میدونم این اتفاق افتاده باشه.با فرض بر این که شما یک فایل سیستمی حذف حذف کردید .زا قابلیت ریستور ویندوز بهره ببرید و به یک نقطه مطمین گذشته که سیستم سالم بوده برگریدد.تا فایل های سیستمی که بههردلیلی تغییر کردندو حذف شدند تعمیر شوند و رستور شوند.
    ---------
    یکی از دلایل دیگه میتونی به محافظ تون و پریز برق هم یه نگا بندازید.مممکنه عامل نوسان از پریز یا مجافظ یااینکه مسیر پریز به pcباشه.البته خیلی ضعیفه ولی باز هم توصیه میشه که یک بررسی کنید.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
      دلایل سخت افزاری میتونه ابتدا از دمای cpuباشه .که در بیشتر مواقع هیت سینگ و فن پاور به خوبی عمل نکنه.که فن پاور از همه محتمل تره...یا اینکه در حالت خیلی نادر سنسور دما به خوبی عمل نکنه که باید تست بشه(توسط نرم افزار).
      سلام.
      یک احتمال دیگه اینه که خمیر فاسد شده باشه، از خمیر های خوب مثل Z9 و مشابه های اون استفاده کنید ( تاریخ تولیدشون رو دقت کنید که قدیمی نباشند).
      در ضمن:
      و دمای سی پی یو هم رو 45 اینا بود که دیدم دمای بحرانی رو 50 بود فکر کنم که باعث میشه کامبیوتر خاموش کنه زمانی که سی پی یو 50 درجه بشه
      منم کردمش 55 درجه
      55 خیلی کمه، کات آف رو 75 بزار، تو فصل گرما که خود محیط گرمه، پردزنده بیشترم گرم میکنه.
      توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
      همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
      https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
        با درود فراون خدمت شما دوستان چند روزه به حجم تمام نگرانی هام اضافه شده همه چی از زمانی اغاز شد که من تو همین سایت داشتم مطالب دنبال میکردم و یهو انگار برق رفت ؟ ولی ؟ برق نرفته بود و همه جا روشن بود یهویی دلم ریخت .. گفتم یعنی اینم سوخت ؟ اخه دو تا کامبیوتر قبلیمم سوختن .. البته ناگفته نماند چند سالی برام کار کرده بودن خلاصه دلم ریخت .. یهو یه آه سرد کشیدم .. با خودم گفتم هر چی سنگ پیش پای لنگ .. دیگه طاغت سوختن این یکی ندارم .. اینم تو این بحران که کامبیوتری شده 10 ملیون و جز کالا های لوکس محسوب میشه خلاصه با دستانی لرزان دکمه پاور زدم ؟ روشن شد .. کمی امیدوار شدم ولی هنوز نگرانیم سر جاش بود ؟ اخه خاطره خوبی از این اتفاقات ندارم با خودم گفتم اینم سر ناسازگاری داره .. اینم شروع کرد به بهانه گرفتن های الکی .. اینم میخواد بره .. هی روزگار خلاصه روشن شد دوباره بعد چند دقیقه یهو خاموش شد .. چند بار این اتفاق افتاد و منم چندین دقیقه صبر میکردم و باز دکمه روشن میزدمگفتم شاید گرد خاک تو پاورش زیاد و یا فن سی پی یو و باعث میشه داغ کنه و سی پی یو دستور خاموشی بده رفتم همه جا رو گرد گیری کردم و خمیر سیلیکون زدم به هیتسینگ سی پی یو خازن های پاور هم نگاه کردم دیم باد نکردن موقع بالا اومدن ویندوز هم وارد تنظیمات بایوس چیه همون شدم و ولتاز های پاور نگاه کردم که مشکل نداشتن و یا رنگشون قرمز نشده بود و دمای سی پی یو هم رو 45 اینا بود که دیدم دمای بحرانی رو 50 بود فکر کنم که باعث میشه کامبیوتر خاموش کنه زمانی که سی پی یو 50 درجه بشه منم کردمش 55 درجه ولی زمانی که پیش فرض ها رو ریست کردم دیدم این گزینه غیر فعال شده ؟خلاصه کسی همچین تجربه ای داره علت این یهویی خاموش شدن ها چیه ؟ با توجه به اینکه هیچ گونه ارروری هم بهم نمیده و اینکه گویا چند روز قبل ترش تو لیست قرنطینه انتی ویروس .. چندویروس بودکه ریموشون کردم ؟ میگم نکنه فایل سیستمی باشنو با حذف شدنشون عملکرد کامبیوتر قاطی پاتی شده ؟و اینکه فرضیات من همین ها هستن ؟پاک شدن فایل سیستمی اغشته به ویروس کندی فن سی پی یو کندی فن پاور یا مشکلی از پاور ( البته ولتاژاشون نرمال بودن ) حالا نظر دوستان چیه ؟ ایا تجربیاتی دارید راجب این موضوع با سپاس فراوان تر
        سلام من احتمال میدم از پاور شما باشه و زمانی که کامپیوتر شما اقدام به پردازش سنگین یا استفاده از امکانات که جریان از پاور بیشتر کشیده میشه پاور شما خاموش میشه ببر پیش یه تعمیرکار بیشترشون برا این جور مواقع یه پاور دارند کا برا شما جابجا کنه که مشخص بشه از پاوره پاور شما صدا نمیده؟وقتی شما سیلیکونا عوض می کنی چه خوب چه بد باید کار نکه هر چند سرعت پردازش cpu کم میشه ولی باید کار کنه

دیدگاه

درضمن برنامه HWmonitor رو هم میتونی بگیری نصب کنی و تمام پارامتر های سنسور های مختلف رو ببینی، اگه پیدا نکردی یا کرک نشد بهم بگو تا برات آپلود کنم.
          توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
          همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
          https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
            خیلی خوب احساسات تون و بیان کرید.
            این مورد به خصوص نشون دهنده یک ووضعیت نامتعادله که بیشتر دلایل سخت افزاری داره تا نرم افزاری.
            غیراز دما مهمترین عامل دیگه ای که باعث میشه کامپیوتر خاموش بشه پاور هست.که دلیل اون هم میتونه محیطی باشه(نوسان خیلی زیاد در شبکه برق). یااینکه پاور از کیفیت بالایی برخوردار نباشه.در این حالت برای جلوگری از خسارت خاموش میشه.
            فایل های سیستمی بوسیله ویروس یابهای معتبر به عنوان ویروس شناسایی نمیشن.خیلی از دوستانی که رشته شون نرم افزار هست. و واردهستند اصلا ویروس یاب نصب نمی کنند.دلیلش هم اینه که فایل های ویروسی ساختار و عملکردی متفاوتی از بقیه فایل ها دارند.و توسط افراد خبره به راحتی قابل شناسایی هستند.قطعا وقتی یک مهندس بتونه از ظاهر فایل بفهمه ویروس یاب هم تشخیص میده.از طرفی فایل های سیتمی به راحتی حذف نمیشوند.اگه حذف شوند همون ابتدا سیستم بارها از اطمینان شما خواهد پرسید.که بعید میدونم این اتفاق افتاده باشه.با فرض بر این که شما یک فایل سیستمی حذف حذف کردید .زا قابلیت ریستور ویندوز بهره ببرید و به یک نقطه مطمین گذشته که سیستم سالم بوده برگریدد.تا فایل های سیستمی که بههردلیلی تغییر کردندو حذف شدند تعمیر شوند و رستور شوند.
            ---------
            یکی از دلایل دیگه میتونی به محافظ تون و پریز برق هم یه نگا بندازید.مممکنه عامل نوسان از پریز یا مجافظ یااینکه مسیر پریز به pcباشه.البته خیلی ضعیفه ولی باز هم توصیه میشه که یک بررسی کنید.
            مرسی از پاسخ سبزت
            اره احتمال اینکه مربوط به فایل سیستمی باشه کمه
            هر چی هست زیر سر دمای سی پی یو یا یه اشکالی تو پاوره
            راستش محافظ برق نداره کامبیوتر .. هر چند وجودش بهتره از نبودش .. ولی محافظ برق بیشتر بدرد یخچال میخوره که موتورش با کم شدن ولتاز و کم شدن توان زیر بار مسئولیت کمرش میشکنه

در کل درست میگید و بودنش بهتره تا نبودنش
            احتمال خوبی دادید راجب نواسانات برق شهری .. نمیدونم برای شما چجوره .. ولی امسال ما هر روز مخصوصا تو فصل گرم 12 ساعتی قطعی اب داشتیم و باز همین طور افت ولتاژ برق که حتی محافظ ولتاز با مشکل رو به رو میشدن و من ولتاز برق تست کردم دیدم ساعت 200 ولت میشه و یا حتی شاید کمتر
            امیدوارم همینجور باشه و علت اصلی به نوسانات برق شهری مربوط باشه
            ولی ؟ مگه نه اینکه پاور کامبیوتر فید بک داره و با کم شدن ولتاز وردی ولتاز خروجی تصتیح میکنه وثابت نگه میداره ؟
            میگیم درسته فیدبک داره ولی وقتی ولتاز وردی کم بشه جریان دهی حداقل کم میشه بخاطر ثابت نگه داشتن ولتاز های خروجی
            و ناگفته نماند چیز خاصی به کامبیوتر وصل نیست که بخواد جریان بکشه . ؟ همون تغذیه مادربرد که مگه چقدر برق مصرف میکنه ؟
            وقتی پاور مثلا 10 امپر برای 5 ولت ارایه میده .. فکر نکنم حتی یک امپر هم نیاز داشته باشه خود مادر برد ؟
            و راجب ریستور کردن .. اگه این موضوع تکرار بشه کلا ویندوز عوض میکنم ولی با توجه به نظر شما و اینکه اروری هم نمیده پس احتمالش خیلی کمه
            الان بیشتر ین احتمال همون نوسانات برق

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
            سلام.
            یک احتمال دیگه اینه که خمیر فاسد شده باشه، از خمیر های خوب مثل Z9 و مشابه های اون استفاده کنید ( تاریخ تولیدشون رو دقت کنید که قدیمی نباشند).
            در ضمن:

55 خیلی کمه، کات آف رو 75 بزار، تو فصل گرما که خود محیط گرمه، پردزنده بیشترم گرم میکنه.
            مرسی از پاسخ سبزت

راستش نمیدونستم خمیر سیلیکون هم تاریخ مصرف داره ؟ اره خمیر سلیکون رو چندین سال پیش خریده بودم
            ولی خمیر سلیکون قبلی روی هیتسینک خشک شده بود .. ولی کلا پاکش کردم و تازه زدم به اندازه کافی تمام سطح اغشته کردم
            ولی اینکه تاریخ مصرفش گذشته یا مدلش چیه نمیدونم ولی یه پماد کوچولو بود چند سال پیش فکر کنم 5 هزار خریدم 10 گرم بود

البته وقتی تنظیمات ریست کردم دمای کات اوف غیر فعال شد ؟ خب نباید میشد و باید به صورت پیش فرض فعال باشه
            دمای سی پی یو وقتی نگاه کردم رو 45 بود و خودش رو 50 تنظیم شده بود که منم کردمش 55 درجه
            دوباره نگاه میکنم ببینم تو چه وضیعتی قرار داره

دیدگاه

با سلام
              با این توصیفات شما من هم هم پاور رو متهم ردیف اول میدونم.
              برای تستش بهتره اول بار پاور رو کم کنین. مثلا اگه سی دی رام یا هارد اضافه یا کارت گرافیک دارین از تغذیه قطعشون کنین تا بار پاور کم بشه.
              مصرف کننده های یو اس بی رو هم به حداقل برسونین.
              ببینین تو این شرایط اوضاع چطوریه و چقدر کار میکنه.
              بعضی وقتها هست که ما به مرور هر بار یه چیزی به سیستم اضافه میکنیم و حواسمون به توان پاور نیست.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمیدی نمایش پست ها
                سلام من احتمال میدم از پاور شما باشه و زمانی که کامپیوتر شما اقدام به پردازش سنگین یا استفاده از امکانات که جریان از پاور بیشتر کشیده میشه پاور شما خاموش میشه ببر پیش یه تعمیرکار بیشترشون برا این جور مواقع یه پاور دارند کا برا شما جابجا کنه که مشخص بشه از پاوره پاور شما صدا نمیده؟وقتی شما سیلیکونا عوض می کنی چه خوب چه بد باید کار نکه هر چند سرعت پردازش cpu کم میشه ولی باید کار کنه
                مرسی از پاسخ سبزت
                خب اینکه زیر سر پاور باشه احتمالش خیلی زیاد ولی صدای خاصی نداره و جریان زیادی از پاور نمیکشم فقط تغذیه مادربرد و گاهی موسیقی
                ولی بقول دوستان اگه پایین اومدن ولتاژ برق هم دخیل باشه شاید فشار بیشتری به پاور بیاد
                متوجه منظور شما راجب سیلیکون نشدم ؟ اگه منظورتون خمیر سیلیکون که شما میفرماید وقتی خمیر سلیکون عوض کنم باعث میشه سرعت پردازش کمتر بشه ؟ خب خمیر عایق و تازه شدنش باعث حرارت گیری بیشتری از سی پی یو میشه و با انتقال حرارت به بیرون باید سرعت پردازش بیشتر بشه ؟

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                با سلام
                با این توصیفات شما من هم هم پاور رو متهم ردیف اول میدونم.
                برای تستش بهتره اول بار پاور رو کم کنین. مثلا اگه سی دی رام یا هارد اضافه یا کارت گرافیک دارین از تغذیه قطعشون کنین تا بار پاور کم بشه.
                مصرف کننده های یو اس بی رو هم به حداقل برسونین.
                ببینین تو این شرایط اوضاع چطوریه و چقدر کار میکنه.
                بعضی وقتها هست که ما به مرور هر بار یه چیزی به سیستم اضافه میکنیم و حواسمون به توان پاور نیست.
                مرسی از پاسخ سبزت
                از سی دی رام استفاده ای نمیکنم شاید سالی یبار و این مدت اخیر استفاده نکردم
                ولی بیشتر بهش توجه میکنم و در اینده بیشتر به این موارد توجه میکنم
                درسته بزرگترین متهم همون پاور که شاید با نوسانات برق فشار بیشتری بهش وارد میشه
                مشکل اینه که شرایط تست خاصی ندارم .. یعنی یهو اینجور میشه و الان دارم از کامبیوتر استفاده میکنم و مشکلی نیست ولی امکان داره نیم ساعت بعد یهو خاموش بشه
                مصرف کننده یو اس بی ندارم فقط موس
                نظر من این ادم هر چند وقت یبار مثلا هر سال یبار فن سی پی یو و یا فن پاور عوض کنه و نو جاش بذاره .. این زمونه کامبیوتر ادم بسوزه کمر ادم میشکنه

دیدگاه

همونطور که گفتن شما روی سیستم یک پاور دیگه ببند و امتحان کن. این اولین قدم برای عیب یابی مشکل شما هست
                  مشکل شما تقریبا محاله مربوط به ویندوز و فایل سیستمی و ویروس و ... باشه چون این موارد باعث ریستارت کامپیوتر میشن نه خاموش شدنش
                  ضمنا هیتسینک پردازنده رو با دست محکم تکون بده اگه کمترین لقی داشت معلومه پایه های اونو درست جا نزدین که توی سری LGA زیاد پیش میاد
                  اضافه کنم استفاده از محافظ برای رایانه ممنوع هست و باید از استابیلایزر استفاده کرد

دیدگاه

با درود فراون خدمت شما دوستان

چند روزه به حجم تمام نگرانی هام اضافه شده
                    همه چی از زمانی اغاز شد که من تو همین سایت داشتم مطالب دنبال میکردم و یهو انگار برق رفت ؟ ولی ؟ برق نرفته بود و همه جا روشن بود
                    یهویی دلم ریخت .. گفتم یعنی اینم سوخت ؟ اخه دو تا کامبیوتر قبلیمم سوختن .. البته ناگفته نماند چند سالی برام کار کرده بودن
                    خلاصه دلم ریخت .. یهو یه آه سرد کشیدم .. با خودم گفتم هر چی سنگ پیش پای لنگ .. دیگه طاغت سوختن این یکی ندارم .. اینم تو این بحران که کامبیوتری شده 10 ملیون و جز کالا های لوکس محسوب میشه

خلاصه با دستانی لرزان دکمه پاور زدم ؟ روشن شد .. کمی امیدوار شدم ولی هنوز نگرانیم سر جاش بود ؟ اخه خاطره خوبی از این اتفاقات ندارم
                    با خودم گفتم اینم سر ناسازگاری داره .. اینم شروع کرد به بهانه گرفتن های الکی .. اینم میخواد بره .. هی روزگار

خلاصه روشن شد دوباره بعد چند دقیقه یهو خاموش شد .. چند بار این اتفاق افتاد و منم چندین دقیقه صبر میکردم و باز دکمه روشن میزدم

گفتم شاید گرد خاک تو پاورش زیاد و یا فن سی پی یو و باعث میشه داغ کنه و سی پی یو دستور خاموشی بده
                    رفتم همه جا رو گرد گیری کردم و خمیر سیلیکون زدم به هیتسینگ سی پی یو

خازن های پاور هم نگاه کردم دیم باد نکردن

موقع بالا اومدن ویندوز هم وارد تنظیمات بایوس چیه همون شدم و ولتاز های پاور نگاه کردم که مشکل نداشتن و یا رنگشون قرمز نشده بود

منم کردمش 55 درجه
                    ولی زمانی که پیش فرض ها رو ریست کردم دیدم این گزینه غیر فعال شده ؟

خلاصه کسی همچین تجربه ای داره علت این یهویی خاموش شدن ها چیه ؟ با توجه به اینکه هیچ گونه ارروری هم بهم نمیده
                    و اینکه گویا چند روز قبل ترش تو لیست قرنطینه انتی ویروس .. چندویروس بودکه ریموشون کردم ؟ میگم نکنه فایل سیستمی باشن
                    و با حذف شدنشون عملکرد کامبیوتر قاطی پاتی شده ؟

و اینکه فرضیات من همین ها هستن ؟
                    پاک شدن فایل سیستمی اغشته به ویروس
                    کندی فن سی پی یو
                    کندی فن پاور
                    یا مشکلی از پاور ( البته ولتاژاشون نرمال بودن )

حالا نظر دوستان چیه ؟ ایا تجربیاتی دارید راجب این موضوع

با سپاس فراوان تر
                    سلام.شما اول مشخصات دقیق سیستم رو بده.(تمامی قطعات)بگو چند ساله کار میکنه.و برنامه hwmonitor هم بریز وقتی که برنامه بازه یکم سیستم رو ببر زیر فشار و از همه ی پارامتر ها بعد 15 دقیقه که زیر فشار بود اسکرین شات بفرست.احتمال زیاد هم پاور خرابه.اگر کارای بالا هم حوصلشو ندارید سیستم رو با یه پاور مناسب دیگه تست کنید.منم یه مدت یه سیستم داشتم بعد چند دقیقه خاموش میشد میزدم روشن میشد.تا بعد دو سه روز روشن نشد.ایرادش هم خازن پلی استر بود اما چون مهلت تست داشتم دادمش پس.من سر پاور دو تا سیستم سوزوندم.پاور رو شوخی نگیرید.
                    جدیدترین ویرایش توسط amir.t.1261; ۲۰:۳۸ ۱۳۹۹/۰۶/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
                      همونطور که گفتن شما روی سیستم یک پاور دیگه ببند و امتحان کن. این اولین قدم برای عیب یابی مشکل شما هست
                      مشکل شما تقریبا محاله مربوط به ویندوز و فایل سیستمی و ویروس و ... باشه چون این موارد باعث ریستارت کامپیوتر میشن نه خاموش شدنش
                      ضمنا هیتسینک پردازنده رو با دست محکم تکون بده اگه کمترین لقی داشت معلومه پایه های اونو درست جا نزدین که توی سری LGA زیاد پیش میاد
                      اضافه کنم استفاده از محافظ برای رایانه ممنوع هست و باید از استابیلایزر استفاده کرد
                      درود.
                      بنده قیمت استابلایزر های داخل بازار را مشاهده کرده ام ............ بسیار گران میباشد!!!!!!!!
                      مگر از همین محافظ های معمولی استفاده بکنیم چه اتفاقی برای سیستم می افتد؟؟؟؟؟
                      اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

مرسی از پاسخ سبزت
                        به نکته جالبی اشاره کردید
                        اینکه شاید هیتسینگ سی پی یو دقیقا سر جاش نباشه .. درسته اتفاقا من خودم تعجب کردم که چرا میتونه جا به جا بشه
                        در واقع سیستمش جوری که لقی داره یعنی حرکت افقی داره و نه عمودی .. ولی اون چیزی که مهم این دقیقا مربع هیتسینگ روی مربع سی پی یو قرار بگیره
                        اتفاقا منم گفتم چرا این اینجوریه ولی اصلا به فکر مربع مذکوره نبودم .. واقعا که ... چرا اون زمان بیشتر دقت نکردم که دقیق وسط قرار بگیره
                        البته این کارو کردم ولی چون زیرش معلوم نبود دقیق نفهمیدم ایا دقیق روش قرار گرفته .. ولی اینبار دیگه به اهمیتش پی بردم

و اینکه میگید محافظ ولتاژ ممنوع شاید بخاطر اینه که یهو برق کامبیوتر قطع میکنه و امکان سوختن مادر برد اینا بوجود میاد
                        البته محافظ نداره و همچنین استابلایزر

نوشته اصلی توسط amir.t.1261 نمایش پست ها
                        سلام.شما اول مشخصات دقیق سیستم رو بده.(تمامی قطعات)بگو چند ساله کار میکنه.و برنامه hwmonitor هم بریز وقتی که برنامه بازه یکم سیستم رو ببر زیر فشار و از همه ی پارامتر ها بعد 15 دقیقه که زیر فشار بود اسکرین شات بفرست.احتمال زیاد هم پاور خرابه.اگر کارای بالا هم حوصلشو ندارید سیستم رو با یه پاور مناسب دیگه تست کنید.منم یه مدت یه سیستم داشتم بعد چند دقیقه خاموش میشد میزدم روشن میشد.تا بعد دو سه روز روشن نشد.ایرادش هم خازن پلی استر بود اما چون مهلت تست داشتم دادمش پس.من سر پاور دو تا سیستم سوزوندم.پاور رو شوخی نگیرید.
                        مرسی از پاسخ سبز ت
                        منم دو تا سوزوندم یا بهتر اونا جیگر منو سوختن
                        اتفاقا بنظرم حداقل یکیش بخاطر مشکلات پاور سوخت .. اره پاور خیلی مهم و بیشتر خرابی کامبیوتر ها زیر سر پاور
                        و اینکه به دوستان هم پیشنهاد دادم حداقل سالی یبار فن هاشونو تعویض کنن

ناگفته نماند که تند تند خاموش نمیشه .. اولین بار اره چند بار بعد چند دقیقه پشت سر هم خاموش شد ولی وقتی گرد گیریش کردم و خمیر سیلیکون زدم بعد اون فقط یک بار یهو خاموش شد که نشانه این زیر سر گرماست و یا گرما به علاوه افت ولتاز برق شهر

و اینکه ولا پاور دیگه ندارم که تست کنم .. و اینکه یهو این اتفاق میوفته مثلا الان شاید بیشتر از یک روز یهو خاموش نشده
                        و امکان داره الان یهو خاموش بشه یا چند روز بعد .. خب از این تست نمیتونیم اطلاعات زیادی برداشت کنیم مگه اینگه کلا پاور جدید بذارم روش و ببین هفته ها میگذره و این اتفاق نمیوفته بعد بگم اهان درسته زیر سر پاور قبلی بود

و یه نکته دیگه این چجوری به سیستم فشار بیارم وقتی تمام مصارفش تقریبا ثابت مگه مصارف نرم افزاری
                        وگرنه تغییری ایجاد نکردم .. و مصرف خارجی زیادی ندارم
                        فقط هارد و سی رام و مادر برد و کارت تصویر که جز ملزمات اصلی هستن و باید باشن
                        در واقع قبلنا هم همینا بودن و مشکلی ایجاد نمیکردن
                        پس ما باید دنبال دلیل دیگه ای باشیم مثل افت ولتاژ برق شهر یا خرابی فن ها یا خازن های پاور و غیره یا هیتسینگ سی پی یو و فنش

راستی اون خازن پلی استر ؟ منظورتون توی پاور ؟ ایا مشخص بود سوخته ؟ مثلا سیاه شده بود ؟

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
                        درود.
                        بنده قیمت استابلایزر های داخل بازار را مشاهده کرده ام ............ بسیار گران میباشد!!!!!!!!
                        مگر از همین محافظ های معمولی استفاده بکنیم چه اتفاقی برای سیستم می افتد؟؟؟؟؟
                        به احتمال برای اینکه کامبیوتر نباید یهو خاموش بشه .. به مادربرد و این قبیل اسیب میزنه
                        برای این بهتره برای خاموشی کامبیوتر همیشه به صورت نرم افزاری عمل کنیم و کامبیوتر بدونه داریم خاموشش میکنیم
                        مثلا یهو خاموش شدن شاید به هارد هم اسیب بزنه
                        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۳:۴۹ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹.

دیدگاه

هیتسینک اگه کوچکترین لقی داشته باشه باعث میشه گرما درست دفع نشه و تمرکز روی فن و خمیر بلاموضوع میشه
                          استابیلایزر لازم نیست حتما دیجیتال و گرون باشه. همینکه افت ولتاژ ورودی رو مهار کنه هم غنیمته

دیدگاه

مرسی از پاسخ سبزت
                            به نکته جالبی اشاره کردید
                            اینکه شاید هیتسینگ سی پی یو دقیقا سر جاش نباشه .. درسته اتفاقا من خودم تعجب کردم که چرا میتونه جا به جا بشه
                            در واقع سیستمش جوری که لقی داره یعنی حرکت افقی داره و نه عمودی .. ولی اون چیزی که مهم این دقیقا مربع هیتسینگ روی مربع سی پی یو قرار بگیره
                            اتفاقا منم گفتم چرا این اینجوریه ولی اصلا به فکر مربع مذکوره نبودم .. واقعا که ... چرا اون زمان بیشتر دقت نکردم که دقیق وسط قرار بگیره
                            البته این کارو کردم ولی چون زیرش معلوم نبود دقیق نفهمیدم ایا دقیق روش قرار گرفته .. ولی اینبار دیگه به اهمیتش پی بردم

و اینکه میگید محافظ ولتاژ ممنوع شاید بخاطر اینه که یهو برق کامبیوتر قطع میکنه و امکان سوختن مادر برد اینا بوجود میاد
                            البته محافظ نداره و همچنین استابلایزر

مرسی از پاسخ سبز ت
                            منم دو تا سوزوندم یا بهتر اونا جیگر منو سوختن
                            اتفاقا بنظرم حداقل یکیش بخاطر مشکلات پاور سوخت .. اره پاور خیلی مهم و بیشتر خرابی کامبیوتر ها زیر سر پاور
                            و اینکه به دوستان هم پیشنهاد دادم حداقل سالی یبار فن هاشونو تعویض کنن

ناگفته نماند که تند تند خاموش نمیشه .. اولین بار اره چند بار بعد چند دقیقه پشت سر هم خاموش شد ولی وقتی گرد گیریش کردم و خمیر سیلیکون زدم بعد اون فقط یک بار یهو خاموش شد که نشانه این زیر سر گرماست و یا گرما به علاوه افت ولتاز برق شهر

و اینکه ولا پاور دیگه ندارم که تست کنم .. و اینکه یهو این اتفاق میوفته مثلا الان شاید بیشتر از یک روز یهو خاموش نشده
                            و امکان داره الان یهو خاموش بشه یا چند روز بعد .. خب از این تست نمیتونیم اطلاعات زیادی برداشت کنیم مگه اینگه کلا پاور جدید بذارم روش و ببین هفته ها میگذره و این اتفاق نمیوفته بعد بگم اهان درسته زیر سر پاور قبلی بود

و یه نکته دیگه این چجوری به سیستم فشار بیارم وقتی تمام مصارفش تقریبا ثابت مگه مصارف نرم افزاری
                            وگرنه تغییری ایجاد نکردم .. و مصرف خارجی زیادی ندارم
                            فقط هارد و سی رام و مادر برد و کارت تصویر که جز ملزمات اصلی هستن و باید باشن
                            در واقع قبلنا هم همینا بودن و مشکلی ایجاد نمیکردن
                            پس ما باید دنبال دلیل دیگه ای باشیم مثل افت ولتاژ برق شهر یا خرابی فن ها یا خازن های پاور و غیره یا هیتسینگ سی پی یو و فنش

راستی اون خازن پلی استر ؟ منظورتون توی پاور ؟ ایا مشخص بود سوخته ؟ مثلا سیاه شده بود ؟

به احتمال برای اینکه کامبیوتر نباید یهو خاموش بشه .. به مادربرد و این قبیل اسیب میزنه
                            برای این بهتره برای خاموشی کامبیوتر همیشه به صورت نرم افزاری عمل کنیم و کامبیوتر بدونه داریم خاموشش میکنیم
                            مثلا یهو خاموش شدن شاید به هارد هم اسیب بزنه
                            درود.
                            درست است ....... میدانم.....
                            اما در مورد مادربرد در واقع مادربرد با قطع برق آسیبی نمیبیند.... (یا شاید بهم ریختن تنظیمات بایوس. ) یا خراب شدن فایل های ویندوز .... بیشتر هارد است که ضرر های جبران ناپذیر میبیند!!!!!
                            اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

استابیلایزر لازم نیست حتما دیجیتال و گرون باشه. همینکه افت ولتاژ ورودی رو مهار کنه هم غنیمته
                              البته نوسان برق حتما ولتاژ برق کم نمی شه گاهی زیاد میشه تا جریان کمتری از شبکه یکشه مثلا خونه ما بعضی وقتا تا 232 هم میره بنده خدا یخچال فریزر کا بیش از 225 ولت بیشتر بش زور میاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X