اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست شماتیک ماژول باک بوست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست شماتیک ماژول باک بوست

من این ماژول تغذیه رو تهیه کردم منتهی چندتا ایراد داره که میخوام رفع کنم:

اول اینکه شماره آپ امپ U2 رو پاک کردند و معلوم نیست چه آشغالی الان داره کنترل جریان رو انجام میده، میخوام عوضش کنم.
    دوم از رگلاتور 7805 به عنوان ولتاژ مرجع استفاده کرده (خب آخه خاک تو سر چینیت بکنن TL431 هم که همون قیمت هست!) میخوام ولتاژ مرجع رو هم عوض بکنم.
    سوم، باز چینی بازی درآورده و برای شانت از PCB استفاده کرده! میخوام اون trace شانت رو حذف و با یه مقاومت ۱۰۰ میلی اهم جایگزین کنم.
    پشت PCB جای دیود هست با مارک D4 که معلوم نیست برای چی میتونه باشه!

وقت و حوصله مهندسی معکوس ندارم، ممنون میشم اگه کسی شماتیک این ماژول رو داره به اشتراک بزاره.
    جدیدترین ویرایش توسط J35U51510V3; ۱۸:۵۲ ۱۳۹۹/۰۶/۱۸.

پاسخ : درخواست شماتیک ماژول باک بوست

امروز وقت پیدا کردم و ماژول رو مهندسی معکوس کردم، گفتم اینجا هم به اشتراک بزارم شاید در آینده به درد کسی خورد:

با این حال هنوز نمی دونم D4 پشت ماژول برای چی هست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
      امروز وقت پیدا کردم و ماژول رو مهندسی معکوس کردم، گفتم اینجا هم به اشتراک بزارم شاید در آینده به درد کسی خورد:

با این حال هنوز نمی دونم D4 پشت ماژول برای چی هست!
      سلام ،
      دیود D4 دقیقا به کجا وصله؟

احتمالا دیود محافظ پلاریته معکوس یا دیود بلاکینک هست برای شارژ باتری و ..... برای پاسخ دقیقتر باید اتصالاتش رو مشخص کنید
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
        سلام ،
        دیود D4 دقیقا به کجا وصله؟

احتمالا دیود محافظ پلاریته معکوس یا دیود بلاکینک هست برای شارژ باتری و ..... برای پاسخ دقیقتر باید اتصالاتش رو مشخص کنید
        D4 یه سرش به خروجی مثبت وصل هست و سر دیگه اش فلوتینگ هست. تو عکسی که گذاشتم تو پست اول پشت PCB رو ببینید.
        منم احتمال میدم محافظ پلاریته باشه اما چون سر دیگه آزاد هست میگم شاید مال چیز دیگه باشه...

دیدگاه

شماتیک چندتا اشتباه داشت که رفعشون کردم:

همچین مداری برای پروتوتایپ روی بردبورد خیلی بدرد می خوره چون ورودیش میتونه حتی USB باشه، واسه همین درستش کردم گذاشتم رو میز:

خروجیش ۲ تا فیلتر داره که نویز خروجی رو به کمتر از ۱۰ میلی ولت کاهش میده (تو شماتیک فیلتر رو اضافه نکردم)، اوضاع توی جعبه رو نیگا!
          با ۵ ولت ورودی ۲۵ ولت خروجی میده با نیم آمپر جریان، ولتاژ ورودی بره بالا تا ۱ آمپر هم میتونه خروجی بده.
          جدیدترین ویرایش توسط J35U51510V3; ۱۱:۰۴ ۱۳۹۹/۰۶/۲۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X