اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در protel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در protel

سلام
    من میخوام برا vs1003 یه pcb طراحی تو protel کنم که اونجوری که تو دیتاشیتش نوشته باید از LQFP-48 یا BGA-49 استفاده کرد حالا چنتا مشکل دارم اول این که تو قسمت Component wizard چنتا گزینه داره که هیچ کدوم LQFP رو شامل نمیشه و در ضمن تو قسمت bga هم نمیدونم چطور میشه اندازه و فاصله پایه ها رو مشخص کرد یعنی شکلی که میسازه شباهتی به این vs1003 نداره یعنی چنتا ردیف پین داره فقط تو قسمت lcc تقریبا میشه شکل ای سی رو در آورد اما نمیدونم این فاصله پیناش با vs1003 جور در میاد یا نه میترسم برم بدم pcb شو بزنن بعد ببینم یاهاش جور در نمیاد از دوستان اگه لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

ببخشید اگه خیلی سوال کردم

پاسخ : کمک در protel

نوشته اصلی توسط ali3635
    سلام
    من میخوام برا vs1003 یه pcb طراحی تو protel کنم که اونجوری که تو دیتاشیتش نوشته باید از LQFP-48 یا BGA-49 استفاده کرد حالا چنتا مشکل دارم اول این که تو قسمت Component wizard چنتا گزینه داره که هیچ کدوم LQFP رو شامل نمیشه و در ضمن تو قسمت bga هم نمیدونم چطور میشه اندازه و فاصله پایه ها رو مشخص کرد یعنی شکلی که میسازه شباهتی به این vs1003 نداره یعنی چنتا ردیف پین داره فقط تو قسمت lcc تقریبا میشه شکل ای سی رو در آورد اما نمیدونم این فاصله پیناش با vs1003 جور در میاد یا نه میترسم برم بدم pcb شو بزنن بعد ببینم یاهاش جور در نمیاد از دوستان اگه لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم
    ببخشید اگه خیلی سوال کردم
    با سلام
    از qfp84 استفاده بفرمایید ، در این تاپیک کاملا توضیح داده شده .
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=23167.msg109182#msg109182

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون اما تو protel من( 8.0.4.1.272 )نه qfp داره نه sqf تنها چیزی که تقریبا شکل ای سی به نظرم lcc
      در ضمن شما در اون تاپیک گفتین باید اندازه دقیق ای سی رو بدونید اما اندازه ای سی رو تو دیتا شیت نداده فقط این شکل پایین هست که البته از اینم من زیاد سر درنیاوردم اگه یه کم قدم به قدم بگین چه کار کنم ممنون میشم

دیدگاه

سلام
        یک توصیه هر وقت به اندازه فوت پرینت و فاصله ها خیلی شک کردید از file خودتون یک پرینت با برزگنمایی یک بگیرید.
        بعد قطعات را امتحان کنید ببینید همه سرجایشون قرار میگیرن یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali3635
          خیلی ممنون از جوابتون اما تو protel من( 8.0.4.1.272 )نه qfp داره نه sqf تنها چیزی که تقریبا شکل ای سی به نظرم lcc
          در ضمن شما در اون تاپیک گفتین باید اندازه دقیق ای سی رو بدونید اما اندازه ای سی رو تو دیتا شیت نداده فقط این شکل پایین هست که البته از اینم من زیاد سر درنیاوردم اگه یه کم قدم به قدم بگین چه کار کنم ممنون میشم
          با سلام
          این مدل از چیپ شما معروفه به Barrier or Ball Grid Array و پینهای اون بخاطر تقلیل نویز ، بصورت شبکه ای از نقاط ، در زیر چیپ طراحی شده ، ( مشابه چیپهای بریج پایین و بالا در مادربورد ) و برای طراحی PCB برای این چیپ :
          اولا باید مطابق اندازه های شکل ، pcb رو طراحی نمایید
          ثانیا ، روش مونتاژ این چیپ ، کاملا با دیگر قطعات و آی سی ها متفاوت میباشد ، و برای مونتاژ آن باید از دستگاه های معروف به هات ایر استفاده بفرمایید و یا جهت مونتاژ آن ، به تعمیر گاه های موبایل و یا مادربورد ، که دارای چنین دستگاه ها و دارای تجربه مونتاژ چنین قطعاتی هستند ، مراجعه بفرمایید .
          برای مونتاژ این چیپ ، در مرحله اول روی بورد مدار چاپی ، با استفاده از شابلون ، نقاط ، قلع اندود میشود ، سپس ، چیپ ، با شابلونهای مخصوص و یا با دست!! ( توسط حرفه ای ها ) روی بورد قرار گرفته و بعد ، با وسیله ای بنام هات ایر ( شبیه سشوار ) با حرارتی تنظیم شده ، بهمراه مایع تسهیل کننده فلکس ، روی بورد نصب میشود .

دیدگاه

یعنی برای استفاده از این vs1003 هیچ راهی وجود نداره؟ اما من چنتا از بچه های همین جا رو دیدم که خودشون pcb شو زدن و خودشونم نصبش کردن

دیدگاه

سلام
              همون طور که اشاره شد کار با BGA سخته (نمی دونم اصلا پیدا هم بشه یا نه). شما از مدل LQFP استفاده کن. مدلهایی هم که در بازار من دیدم 7*7 میلیمتره. به راحتی هم از طریق PROTEL DXP و ایجاد یک PCB Library ساخته می شه. نشانی زیر شامل اطلاعات اندازه پایه ها و فاصله اونهاست:

http://www.vlsi.fi/uploads/media/lqfp48.pdf

موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _e_
                سلام
                همون طور که اشاره شد کار با BGA سخته (نمی دونم اصلا پیدا هم بشه یا نه). شما از مدل LQFP استفاده کن. مدلهایی هم که در بازار من دیدم 7*7 میلیمتره. به راحتی هم از طریق PROTEL DXP و ایجاد یک PCB Library ساخته می شه. نشانی زیر شامل اطلاعات اندازه پایه ها و فاصله اونهاست:

http://www.vlsi.fi/uploads/media/lqfp48.pdf

موفق باشی
                تو پروتلی که من استفاده میکنم lqfp نداره ممکنه اسمش LCC باشه ؟

دیدگاه

سلام
                  چرا نمی سازینش؟ اگر خواستید بگید Foot Print ش رو بذارم. شما از DXP استفاده می کنی؟
                  موفق باشی.

دیدگاه

دست همه درد نکنه Foot Print شو پیدا کردم

http://ali3635.persiangig.com/vlsi.lbr

اما کلا اگه یکی لطف کنه در باره مثلا Foot Print یه ای سی مثل همین vs1003 مرحله به مرحله توضیح بده ممنون میشم چون من نه از این اندازهای دیتا شیت سر در آوردم نه lqfp

از لطف همه ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X