اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر سنسور راه پله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر سنسور راه پله

سلام.
    اساتید چطور می تونم سنسور راه پله رو تعمیر کنم؟
    قطعه معیوب رو چطور شناسایی کنم؟
    خاموش نمی کنه

پاسخ : تعمیر سنسور راه پله

با سلام
    علت خاموش نکردن احتمالا اینه که برای تایمینگ از خازن الکترولیت و مقاومت استفاده شده و در نقطه ای زیر ولتاژ مورد نیاز، جریان نشتی خازن با جریان شارژش برابر میشه و ولتاژ بالاتر نمیره.
    باید ابتدا خازن تایمینگ رو پیدا کنین و بعدش با یه خازن با همون ظرفیت اما با ولتاژ بالاتر، و یا در صورت وجود، از جنس دیگه مثل تانتالیوم جایگزینش کنین.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام شما رله را برداشته اید ! آیا رله خراب بود و عوض کردید؟
      در این سنسور بیشترین خرابی مربوط به خازن MKT ( آبی رنگ) در ورودی برق است.
      آن را عوض کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط al.13450429 نمایش پست ها
        سلام.
        اساتید چطور می تونم سنسور راه پله رو تعمیر کنم؟
        قطعه معیوب رو چطور شناسایی کنم؟
        خاموش نمی کنه
        توضیحات کاملی ارایه بدید.در مدارت الکترونیکی رفتار قطعات با هم متفاوته.هرچقد اطلاعات زیادی بدید بهرت راهنمایی میشید.
        مثلا روشن شدن رله با توسط سنسور pirتشخیص داده میشه و روشن میشه.سوال اینجاست.ایا این سنسور موقعی که انسان مقابلش قرار میگیره روشن میکنه.یا نه همیشه روشنه؟
        بعد از اینکه رله عمل کرد و لامپ ها روشن شد،چه مدت روشنه.ایا همیشه روشنه و حتما باید شما مدار و خاموش کنید.وقتی مدار و خاموش می کنید و دوباره روشن میکنید لامپ خاموشه؟
        ------------
        در این مدار شما دوتا پتانسویمتر دارید.یکی برای افزایشو کاهش حساسیت هست.یکی دیگه برای تایمر.این تایمره درواقع تعیین میکنه بعد اینکه رله ( سویچ لامپ های راه پله )روشن شد.چند دقیقه روشن بمونه.مطمین بشید که این پتانسیومترو در بیشترین حالت نباشه.مثلا وقتی شما پتانسیومتر وبچرخونید و به اخرین مقارش ببرید تا چند ساعتی لامپ ها روشنه.
        -----------
        معمولا رله ها خیلی زیاد خراب میشوند.یه چندتا ضربه با پیچ گوشتی تو سرش بزن.اگه مشکل برطرف شد رله خرابه.معمولا وقتی سنسور میخواد رله را خاموش کنه.که لامپها خخاموش بشن از رله یه صدای تق به گوش میرسه.مدت زمان روشن ماندن لامپ هارا پتانسیومتر تایمر کلهش بده.بعد مدارو ریستارت کن روشن شه.امه یه نفر مقابلش قرار بگیره روشن میشه.صب کن تا مدت زمانش تمام بشه به خاطر این گفتم که مقدار تایمر و کم بیگر که زیادالاف نشی.حالا باید بعد از گذشت مدت زمان اندکی رله باید خاموش بشه.وقتی رله خاموش بشه یا روشن بشه یه صدای تق به گوش میرسه.اگه این صدارا شنیدی و لامپ خاموش نشد ،این به معنی اینه که رله شما چسونده.باید رله را تعمیر کنی.اگه دیدی اصلا صایی از رله نیومد و لامپ همچنان روشنه باید برروی بخش تایمر مدار متمرکز بشید.شماباید از تمام تنظیمات دستگاه اطمینان حاصل کنید.و بلد باشیدتنظیماتشو.من احتمال c10برای تایمر باشه.
        ---------
        برای بخش تایمر هم از یه خازن استفاده شده.معمولا یه خازن الکترولیتی در حد 1میکرو فارارد تا 10 میکرو فرارد
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

برداشتم برای تست
          اطلاع ندارم که سالمه یا خراب
          خازن اتصال کوتاه نشده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برای تست بر داشتم
          خازن اتصال کوتاه نشده
          نوشته اصلی توسط n_bagherzadeh نمایش پست ها
          سلام شما رله را برداشته اید ! آیا رله خراب بود و عوض کردید؟
          در این سنسور بیشترین خرابی مربوط به خازن MKT ( آبی رنگ) در ورودی برق است.
          آن را عوض کنید.

ممنون از محبتتون
          لامپ همیشه روشنه
          ناچارا لامپ رو در اوردیم

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
          توضیحات کاملی ارایه بدید.در مدارت الکترونیکی رفتار قطعات با هم متفاوته.هرچقد اطلاعات زیادی بدید بهرت راهنمایی میشید.
          مثلا روشن شدن رله با توسط سنسور pirتشخیص داده میشه و روشن میشه.سوال اینجاست.ایا این سنسور موقعی که انسان مقابلش قرار میگیره روشن میکنه.یا نه همیشه روشنه؟
          بعد از اینکه رله عمل کرد و لامپ ها روشن شد،چه مدت روشنه.ایا همیشه روشنه و حتما باید شما مدار و خاموش کنید.وقتی مدار و خاموش می کنید و دوباره روشن میکنید لامپ خاموشه؟
          ------------
          در این مدار شما دوتا پتانسویمتر دارید.یکی برای افزایشو کاهش حساسیت هست.یکی دیگه برای تایمر.این تایمره درواقع تعیین میکنه بعد اینکه رله ( سویچ لامپ های راه پله )روشن شد.چند دقیقه روشن بمونه.مطمین بشید که این پتانسیومترو در بیشترین حالت نباشه.مثلا وقتی شما پتانسیومتر وبچرخونید و به اخرین مقارش ببرید تا چند ساعتی لامپ ها روشنه.
          -----------
          معمولا رله ها خیلی زیاد خراب میشوند.یه چندتا ضربه با پیچ گوشتی تو سرش بزن.اگه مشکل برطرف شد رله خرابه.معمولا وقتی سنسور میخواد رله را خاموش کنه.که لامپها خخاموش بشن از رله یه صدای تق به گوش میرسه.مدت زمان روشن ماندن لامپ هارا پتانسیومتر تایمر کلهش بده.بعد مدارو ریستارت کن روشن شه.امه یه نفر مقابلش قرار بگیره روشن میشه.صب کن تا مدت زمانش تمام بشه به خاطر این گفتم که مقدار تایمر و کم بیگر که زیادالاف نشی.حالا باید بعد از گذشت مدت زمان اندکی رله باید خاموش بشه.وقتی رله خاموش بشه یا روشن بشه یه صدای تق به گوش میرسه.اگه این صدارا شنیدی و لامپ خاموش نشد ،این به معنی اینه که رله شما چسونده.باید رله را تعمیر کنی.اگه دیدی اصلا صایی از رله نیومد و لامپ همچنان روشنه باید برروی بخش تایمر مدار متمرکز بشید.شماباید از تمام تنظیمات دستگاه اطمینان حاصل کنید.و بلد باشیدتنظیماتشو.من احتمال c10برای تایمر باشه.
          ---------
          برای بخش تایمر هم از یه خازن استفاده شده.معمولا یه خازن الکترولیتی در حد 1میکرو فارارد تا 10 میکرو فرارد

دیدگاه

سلام دوستان و اساتید گرامی ، من هم چند بار با مشکل مشابهی مواجه شدم ، سنسور سالم هست و کاملا پاسخ درستی به محرک بیرونی میده و حتی صدای قطع و وصل شدن رله هم میاد اما لامپ دائم روشن هست ، رله رو تعویض کردم و از سلامتش اطمینان دارم ، با تیغه رله یک اسنابر مقاومت و خازن با مقادیر 100 نانو و یک کیلو اهم موازی کردم و کلا هر راهی که ممکن هست تست کنم اما نشد ! ممنون میشم اگه دوستان کمک کنند

دیدگاه

سلام دوستان
              سنسور راهرو سنس میکنه و روشن میشه و طبق تنظیم خاموش میشه ولی باز خود به خود روشن میشه و بعد یک دقیقه خاموش و باز ... ماه قبل 5 بار یا کمی بیش و کم اینکار رو میکرد و بعد خاموش میموند تا دوباره کسی از راهرو رد بشه ولی الان شاید 50 بار خود بخود روشن خاموش میشه
              ممنون میشم کمک کنید.
              سنسور سقفی تایمیران تولید سال 1395 هست .... با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza986 نمایش پست ها
                سلام دوستان
                سنسور راهرو سنس میکنه و روشن میشه و طبق تنظیم خاموش میشه ولی باز خود به خود روشن میشه و بعد یک دقیقه خاموش و باز ... ماه قبل 5 بار یا کمی بیش و کم اینکار رو میکرد و بعد خاموش میموند تا دوباره کسی از راهرو رد بشه ولی الان شاید 50 بار خود بخود روشن خاموش میشه
                ممنون میشم کمک کنید.
                سلام و درود،
                بهتر بود از برد عکس بذارین.
                ولی این مشکل به دلیل خرابی خازن پلی استر و خازن الکترولیت صافی
                ایجاد میشه.دیود زنر رو هم بررسی کنین
                حتما هم چک کنین که هیچ موجو د زنده ای از جلوی سنسور رد میشه یا نه
                موفق و پیروز باشید.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

با سلام و احترام
                  آیا سنسور دیواری توکار لامپ led و هالوژن با هم فرق داره؟
                  من لامپ های هالوژن را با led عوض کردم سنسور دیگه چراغ را خاموش نمی*کند
                  جدیدترین ویرایش توسط mahmoodkh 1; ۰۰:۴۱ ۱۴۰۰/۰۴/۰۴.

دیدگاه

سلام ی سنسور سقفی تایم ایران دارم وقتی برقشو قطع میکنی قطع میشه و از جلوش رد میشی روشن میشه و دیگه خاموش نمیشه علت چیه
                    رله سالمه قطع و وصل میشه فقط وقتی سنس میکنه دیگه قطع نمیکنه

سلام ی سنسور سقفی تایم ایران دارم وقتی برقشو قطع میکنی قطع میشه و از جلوش رد میشی روشن میشه و دیگه خاموش نمیشه علت چیه
                    رله سالمه قطع و وصل میشه فقط وقتی سنس میکنه دیگه قطع نمیکنه

دیدگاه

سلام متاسفانه من هم این مشکل سنسور تایم ایران را دارم لطفاً اگر کسی اطلاعاتی درباره اینکه چرا چشمی خاموش نمیشه داره لطفا اینجا اطلاع بده...

دیدگاه

درود
                        اگر پتانسیومترتنظیم حساسیت دارد که باید تنظیم شود در غیر اینصورت آی-سی LM324 باید تعویض گردد .

دیدگاه

درسته حتما این موارد رو انجام بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                            درود
                            اگر پتانسیومترتنظیم حساسیت دارد که باید تنظیم شود در غیر اینصورت آی-سی LM324 باید تعویض گردد .
                            سلام با سپاس از جوابگویی حضرت عالی
                            ولی شماره آی سی برد من BISS0001 و شماره پایین آن A169019.1 هست
                            و اینکه بجای پتانسیومتر در این مدار از کلید ۳ حالته برای تایم ۱ و ۳ و ۵ دقیقه استفاده شده

دیدگاه

سلام دوستان
                              سنسور راهرو سنس میکنه و روشن میشه و طبق تنظیم خاموش میشه ولی باز خود به خود روشن میشه و بعد یک دقیقه خاموش و باز ... ماه قبل 5 بار یا کمی بیش و کم اینکار رو میکرد و بعد خاموش میموند تا دوباره کسی از راهرو رد بشه ولی جدیدا شاید 50 بار خود بخود روشن خاموش میشه ...باز کردم آوردم داخل و زدم به برق و یک پمپ هوای آکواریم به جای لامپ بهش وصل کردم براب تست ... متاسقانه نمیدونم چرا دیگه اتومات نمیکنه و خاموش نمیشه و باید سیم رو قطع کنم تا قطع بشه ... با قطع و وصل سیم برق صدای تق رله میده و وصل کنم باز صدای تق وصل رله میاد .... همه خازن های الکترولیت تست شده سالمه فقط یک اهمی کمی در حد 996 نانو نشان میده که عوض کردم هم درست نشد .... رله هم با قطع و وصل سیم برق صدای تق تق قطع یا وصل میده .... الان عکس تهیه کردم و اومدم پست بزارم بلکه دوستان راهنمایی کنند.با تشکر
                              ممنون میشم کمک کنید.
                              [IMG]با تشکر از دوستان

این هم عکسش
                              [IMG][/IMG]

اگر احیانا از دوستان کسی شک به خازن پلی استر پشت رله داشت باید عرض کنم متاسفانه به دلیل شستن کیت با تینر عددش تقریبا پاک شده و برای حل این موضوع هم راهنمایی کنید گرچه بعیده این خازن ها خراب بشوند.
                              جدیدترین ویرایش توسط alireza986; ۰۴:۴۵ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X