اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خوانا نبودن شماره ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خوانا نبودن شماره ترانزیستور

سلام دوستان محترم وقت بخیر:

دوستان عکس بالا آداپتور 12 ولت 2 آمپری مدل بین راهی که برای ارگ یاماها هستش که چند قطعه ش خراب شده باید تعویض بشه مشکل اینجاست که سه تا ترانزیستور در مدار وجود داره که به عمد شماره هاش و با سنباده پاک کردن و قابل خوندن نیست که بشه جایگزینش کردمیخواستم خواهش کنم از دوستان اگه کسی از این مدل آداپتور شناختی داره یا راه حلی برای این مشکل (قابل خوندن نبودن شماره ترانزیستور) داره کمکی برسونه ممنون میشم

پاسخ : خوانا نبودن شماره ترانزیستور

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها

دوستان عکس بالا آداپتور 12 ولت 2 آمپری مدل بین راهی که برای ارگ یاماها هستش که چند قطعه ش خراب شده باید تعویض بشه مشکل اینجاست که سه تا ترانزیستور در مدار وجود داره که به عمد شماره هاش و با سنباده پاک کردن و قابل خوندن نیست که بشه جایگزینش کردمیخواستم خواهش کنم از دوستان اگه کسی از این مدل آداپتور شناختی داره یا راه حلی برای این مشکل (قابل خوندن نبودن شماره ترانزیستور) داره کمکی برسونه ممنون میشم
    درود.
    شما میتوانید از سایر آداپتور ها با ولتاژ 12 ولت بالای 2 آمپر استفاده نمایید!!!!!!
    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

دوستان اهل فن* راهنمایی لطفا

دیدگاه

دوستان اهل فن* راهنمایی لطفا
        درود.
        ترانزیستور ها سوخته هستند ؟؟ لطفا مدل آداپتور را بگویید تا شماتیکش را دربیارم......
        اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
          درود.
          ترانزیستور ها سوخته هستند ؟؟ لطفا مدل آداپتور را بگویید تا شماتیکش را دربیارم......
          یکی از ترازیسورها سوخته آداپتور یاماها مدل pa_6

دیدگاه

ممکنه ترانزیستورهاتون سالم باشند.یه تست انجام بدید.
            برروی بورد باید یک نسخه از مدل و مشخصاتش باید باشه.یا مدل اداپتور را بگید.توصیه میکنم که مشخصات وپیدا کنید.یاازش عکس بگیرید بذارید دوستان پیدا کنند و یا اینکه خودتون همون مشخصات و بزنید شماتیک و از گوگل دربیارید.
            بعدش هم تصویر تون بسیار بی کیفیته. اگه کسی نظر مساعدی نداد باید بهشون حق بدید.هیچیی دیده نمیشه.
            جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۴:۴۸ ۱۳۹۹/۰۶/۲۸.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
              ممکنه ترانزیستورهاتون سالم باشند.یه تست انجام بدید.
              برروی بورد باید یک نسخه از مدل و مشخصاتش باید باشه.یا مدل اداپتور را بگید.توصیه میکنم که مشخصات وپیدا کنید.یاازش عکس بگیرید بذارید دوستان پیدا کنند و یا اینکه خودتون همون مشخصات و بزنید شماتیک و از گوگل دربیارید.
              بعدش هم تصویر تون بسیار بی کیفیته. اگه کسی نظر مساعدی نداد باید بهشون حق بدید.هیچیی دیده نمیشه.
              سلام دوست عزیز ترانزیستورهارو تست کردم یکیش مشکل داشت
              مدلش هم YAMAHA ..PA6 هستش
              درمورد کیفت عکس هم دیگه چه میشه کرد تبلت مون مدل پایین

دیدگاه

داداش،سلام.
                داداش اول به جای اینکه ترانزیستور ها رو تست کنی،
                اول نگاه کن جای چندین قطعه خالیه .!!!!
                خازن الکترولیت خروجی؟؟
                دیود کتابی یکسو ساز خروجی؟؟
                دوتا مقاومت توی ورودی مدار؟؟
                ترانزیستور سویچ زن کتابی ورودی؟؟
                جای آیسی دوتا ترانزیستور گذاشتن!؟!؟!
                اول این موارد رو بررسی کنین و بعدا برین سراغ
                ترانزیستور ها.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                داداش،سلام.
                خازن الکترولیت خروجی؟؟
                ترانزیستور ها.
                ببخشید،قصد جسارت ندارم،اما
                به نظر میرسه که کلا آداپتورتون یا fakeهستش،
                یا توش دستکاری شده،یا از اول سر کاری بوده.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                  داداش،سلام.
                  خازن الکترولیت خروجی؟؟
                  ترانزیستور ها.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید،قصد جسارت ندارم،اما
                  به نظر میرسه که کلا آداپتورتون یا fakeهستش،
                  یا توش دستکاری شده،یا از اول سر کاری بوده.
                  سلام درسته چند تا قطعه ای که فرمودید وخودم برای تست درآوردم که توشون سه تا قطعه خراب بود یک ماسفت k2662 یه مقاومت که طبق رنگ باید 0.5 اهم بده ولی تو تست 133 کیلو اهم میده و یکی از این ترانزیستور هایی که دورشون خط کشیدم
                  درمورد حرف بعدی تون من هم تعجب کردم آخه جای آیسی که رو برد هم جاش چاپ شده چرا ترانزیستور گذاشتند و برای چی کد و پاک کردن
                  درمورد دستکاری شدنش هم این آداپتور مال ارگ یاماها یکی از دوستانه و اینکه جایی برای تعمیر هم نداده

دیدگاه

سلام خدمت عزیزان الان این مشکل هیچ راه حلی نداره یا مشکلات شبیه این

دیدگاه

سلام
                      این که اون قطعه دقیقا چیه و اگر ترانزیستوره چه شماره ایه، یکم دقت و شناخت از مدارات سوییچینگ رو لازم داره. (مثلا ممکنه TL431 باشه!)
                      اما به فرض این که ترانزیستور دوقطبیه، شماره اش مهم نیست. مشخصاتش مهمه! مولتیمتر ها معمولا یک قسمتی برای تست hfe ترانزیستور دارند. به کمک این قسمت هم میتونید تشخیص بدید ترانزیستورتون (اگر دو قطبی باشه) از چه نوعیه و هم مقدار hfe اون رو بخونید.
                      ترانزیستور های دو قطبی با این ابعاد معمولا Vce کمتر از 100 ولت و جریان کلکتور کمتر از 500 میلی آمپر دارند. میتونید یک ترانزیستور با این مشخصات پیدا و جایگزین کنید.
                      اما نکته ی مهم اینه که ممکنه این قطعه اصلا ترانزیستور نباشه!!
                      اگر قطعه ی شما سوخته که من هیچ راهی نمیشناسم..
                      جدیدترین ویرایش توسط K1.IEEE; ۱۶:۲۵ ۱۳۹۹/۰۶/۲۹.
                      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
                        سلام
                        این که اون قطعه دقیقا چیه و اگر ترانزیستوره چه شماره ایه، یکم دقت و شناخت از مدارات سوییچینگ رو لازم داره. (مثلا ممکنه TL431 باشه!)
                        اما به فرض این که ترانزیستور دوقطبیه، شماره اش مهم نیست. مشخصاتش مهمه! مولتیمتر ها معمولا یک قسمتی برای تست hfe ترانزیستور دارند. به کمک این قسمت هم میتونید تشخیص بدید ترانزیستورتون (اگر دو قطبی باشه) از چه نوعیه و هم مقدار hfe اون رو بخونید.
                        ترانزیستور های دو قطبی با این ابعاد معمولا Vce کمتر از 100 ولت و جریان کلکتور کمتر از 500 میلی آمپر دارند. میتونید یک ترانزیستور با این مشخصات پیدا و جایگزین کنید.
                        اما نکته ی مهم اینه که ممکنه این قطعه اصلا ترانزیستور نباشه!!
                        اگر قطعه ی شما سوخته که من هیچ راهی نمیشناسم..
                        سلام دوست عزیز توی این مدار سه قطعه ازاین مدل بکار رفته که کدهر سه تاشون پاک شده هرسه رو تست گرفتم که یکیش خراب بود

دیدگاه

سلام خدمت عزیزان الان این مشکل هیچ راه حلی نداره یا مشکلات شبیه این
                          یه عکس از پشت مدار بزار، من زیاد با مدارات سوییچینگ آشنایی ندارم اما بلاخره میشه trace ها رو بررسی کرد و حداقل پین های ترانزیستور رو تشخیص داد.
                          بعدش میتونیم بهت چنداتا ترانزیستور مشابه معرفی کنیم تا امتحان کنی.
                          پشتش یک آی سی نوسان ساز هم هست اگه شماره اش رو پاک نکرده بودند شماره اون رو هم بنویس.
                          اون ترانزیستورها احتمالا برای ترانس oscillation ایجاد میکنن.

یکی هم شما گفتین که ترانزیستور رو تست کردین، روی برد تست قطعات اشتباه هست.

یه گوشی پیدا کن عکس با کیفیت بزار، از رفیقی جایی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J35U51510V3 نمایش پست ها
                            یه عکس از پشت مدار بزار، من زیاد با مدارات سوییچینگ آشنایی ندارم اما بلاخره میشه trace ها رو بررسی کرد و حداقل پین های ترانزیستور رو تشخیص داد.
                            بعدش میتونیم بهت چنداتا ترانزیستور مشابه معرفی کنیم تا امتحان کنی.
                            پشتش یک آی سی نوسان ساز هم هست اگه شماره اش رو پاک نکرده بودند شماره اون رو هم بنویس.
                            اون ترانزیستورها احتمالا برای ترانس oscillation ایجاد میکنن.

یکی هم شما گفتین که ترانزیستور رو تست کردین، روی برد تست قطعات اشتباه هست.

یه گوشی پیدا کن عکس با کیفیت بزار، از رفیقی جایی...
                            دوست عزیز سلام نه ترانزیستور در آوردم بعد تست کردم

ببینید مسیر ;کلکتور ترانزیستور PNP میرسه به پایه بیس ترانزیستوری که خرابه و بلعکس مسیر پایه کلکتور ترانزیستور خراب میرسه به پایه بیس ترانزیستور PNP
                            درمورد آیسی هم باید بگم که آیسی وجود نداره البته جای آیسی روی برد چاپ شده ولی جاش دو عدد ترانزیستور گذاشتند که یکیش خرابه
                            یه اوپتوکوپلر به شماره P521 هم وجود داره

دیدگاه

سلام درسته چند تا قطعه ای که فرمودید وخودم برای تست درآوردم که توشون سه تا قطعه خراب بود یک ماسفت k2662 یه مقاومت که طبق رنگ باید 0.5 اهم بده ولی تو تست 133 کیلو اهم میده و یکی از این ترانزیستور هایی که دورشون خط کشیدم
                              درمورد حرف بعدی تون من هم تعجب کردم آخه جای آیسی که رو برد هم جاش چاپ شده چرا ترانزیستور گذاشتند و برای چی کد و پاک کردن
                              درمورد دستکاری شدنش هم این آداپتور مال ارگ یاماها یکی از دوستانه و اینکه جایی برای تعمیر هم نداده
                              سلام مجدد.
                              سلام چند قطعه ای که فرمودید خودم برای تست در آوردم
                              که توشون سه تا قطعه خراب بود یک ماسفتk2662ی
                              ماسفتو طبیعتا باید عوض کنین اگه پیدا نشد،
                              یه ماسفت 600ولتی 1آمپری با فرکانس سویچ زنی ۱۵۰کیلو هرتز
                              جواب میده (البته اگه جای پایه ها یکی باشه.)
                              یه مقاوت هم که طبق رنگ باید 0.5اهم بده
                              ولی تو تست133 کیلو اهم میده
                              پس بهتره که جاش دو تا مقاومت 1 اهمی رو با هم موازی
                              کنین و جای مقاومت سوخته لحیم کنین.
                              و یکی از این ترانزیستور هایی که دورشون
                              خط کشیدم.
                              تجربه من میگه که به احتمال زیاد جایگزین
                              این ترانزیستورا BC۳۳۷یاBC۳۲۷هستش.
                              در مورد حرف بعدیتون من هم تعجب کردم آخه
                              جای آیسی که جاش روی برد چاپ شده چراترانزیستور
                              گذاشتن
                              خب.....توی این دوره زمونه هر چیزی میشه
                              از چینیا انتظار داشت..(بقول یکی از دوستان)
                              و برای چی کدو پاک کردن.
                              دوست من،مثل اینکه شما چینیا رو نمیشناسی...
                              این لعنتی ها برای سود خودشون هرکاری میکنن..
                              برای این این کار رو کردن که کلا نشه آداپتور رو تعمیر کرد.
                              حالا اینکه یه آداپتوره..من خودم دیدم که حتی کد ترانزیستورای
                              یه برد ساده چشمک زن رو هم پاک کردن!!!
                              در مورد دستکاری شدنش هم این آداپتور
                              مال ارگ یاماها یکی از دوستانه و اینکه جایی برای تعمیر نداده.
                              میدونید کشور سازنده ارگ ،چه کشوریه؟؟
                              آداپتور فابریک هستش؟؟؟
                              امید وارم مشکلتون رفع بشه.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X