ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 11 از 11 نخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از 101 به 104 از 104
    2019/09/14
    82
    24

پاسخ : مشکل با با مفهوم زمین کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

نه لزوما نیاز نداریم، توی کشور هایی که ولتاژشون 110 ولت 60 هرتز هست، اگه یه وصیله 220 ولتی داشته باشن چیکار میکنن؟ اینورتر نمیزارن که یا حتی ترانس افزاینده.
    اونا خودشون پریز هایی که دارند، بجز یک پریز که فاز و نول 110 ولته، میتونن از 2 فاز 220 ولت هم استفاده کنند که اصلا نول توش نیست.
    منظور شما اینه که اونجا، اگر یک شخصی از دو تا پریز، دو تا فازشون رو بگیره می تونه یک وسیله 220 ولتی رو به کار بندازه؟!
    2017/10/01
    379
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط nasdo

منظور شما اینه که اونجا، اگر یک شخصی از دو تا پریز، دو تا فازشون رو بگیره می تونه یک وسیله 220 ولتی رو به کار بندازه؟!
    شما اصلا اون کلیپی هایی که من فرستادم رو نگاه نکردین، نگاه کنید متوجه میشید.
    وقتی ولتاژ فاز ( فاز با نول) 120 ولت باشه، ولتاژ خط ( فاز با فاز و بدون نول) تقریبا 210 ولت میشه.
    پس اونجا برای راه اندازی وسایل 220 ولتی خودشون از 2فاز نا هم نام استفاده میکنند که 210 ولت میده بهشون ( بدون نول)، مه خود پریز هاشون همین شکلیه، یعنی 2تا فاز نا هم نام و یک نول دارند.
    یه حالت دیگه هم هست تو کلیپ دومی که ترانس خاصی داره، عین ترانس سر وسط هست.
    تو سیستم ما، یه ترانس سه فاز بزرگ کاهنده 20کیلو به 400 ولت سر کوچه میزارن، بعد سه فاز فشار ضعیف رو پخش میکنند بین همه مصرف کننده ها ( که تلاف و افت ولتآژ زیادیم داریم).
    اونجا تکفاز 20کیلو ولت ( حالا شاید بعضی جاها 20 کیلوولت نباشه، مثلا 11 کیلو ولت باشه)، تا در خونه طرف میبرند، بعد برای 2 یا 3 یا4 تا خونه یه ترانس تکفاز 20 کیلو به 110 ولت با سر وسط میزارن.
    هر سر با نول 110 ولت اختلاف ولتاژ داره، دو تا سر باهم 220 ولت. ( البته بعضی جاها گفتم 110 یه جاها 120 یه جاها 220 و یه جاهای 230، زیاد سخت نگیرین مفهمون همه یکیه ) آخه استاندارد ها یکم تغییر کرده یه سری رو با قدیم گفتم یه سری با جدید که چشممون به همش عادت کنه ولی مفهوم فرقی نداره فقط دامنه ولتاژ یکم فرق داره که مهم نیست).
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین: -
    2020/09/04
    130
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

شما اصلا اون کلیپی هایی که من فرستادم رو نگاه نکردین، نگاه کنید متوجه میشید.
    وقتی ولتاژ فاز ( فاز با نول) 120 ولت باشه، ولتاژ خط ( فاز با فاز و بدون نول) تقریبا 210 ولت میشه.
    پس اونجا برای راه اندازی وسایل 220 ولتی خودشون از 2فاز نا هم نام استفاده میکنند که 210 ولت میده بهشون ( بدون نول)، مه خود پریز هاشون همین شکلیه، یعنی 2تا فاز نا هم نام و یک نول دارند.
    یه حالت دیگه هم هست تو کلیپ دومی که ترانس خاصی داره، عین ترانس سر وسط هست.
    تو سیستم ما، یه ترانس سه فاز بزرگ کاهنده 20کیلو به 400 ولت سر کوچه میزارن، بعد سه فاز فشار ضعیف رو پخش میکنند بین همه مصرف کننده ها ( که تلاف و افت ولتآژ زیادیم داریم).
    اونجا تکفاز 20کیلو ولت ( حالا شاید بعضی جاها 20 کیلوولت نباشه، مثلا 11 کیلو ولت باشه)، تا در خونه طرف میبرند، بعد برای 2 یا 3 یا4 تا خونه یه ترانس تکفاز 20 کیلو به 110 ولت با سر وسط میزارن.
    هر سر با نول 110 ولت اختلاف ولتاژ داره، دو تا سر باهم 220 ولت. ( البته بعضی جاها گفتم 110 یه جاها 120 یه جاها 220 و یه جاهای 230، زیاد سخت نگیرین مفهمون همه یکیه ) آخه استاندارد ها یکم تغییر کرده یه سری رو با قدیم گفتم یه سری با جدید که چشممون به همش عادت کنه ولی مفهوم فرقی نداره فقط دامنه ولتاژ یکم فرق داره که مهم نیست).
    و باز هم سپاس از شما و اخلاق علمی شما
    فقط فکر کنم اگر ما بخوایم یک موتور رو به صورت ستاره ببندیم نیاز به نول نداریم و فقط سه تا سر ثانویه سیم پیچ ها رو به هم وصل میکنیم

ولی تو نقطه اتصال نسبت به فاز ها میشه صفر ولت .. همون ولتاز فازی که 220 میشه و ولتاز خطی 380
    220*1.73=380
    110*1.73= 200
    و باز سپاس
    2017/10/01
    379
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط کاکو

و باز هم سپاس از شما و اخلاق علمی شما
    فقط فکر کنم اگر ما بخوایم یک موتور رو به صورت ستاره ببندیم نیاز به نول نداریم و فقط سه تا سر ثانویه سیم پیچ ها رو به هم وصل میکنیم

ولی تو نقطه اتصال نسبت به فاز ها میشه صفر ولت .. همون ولتاز فازی که 220 میشه و ولتاز خطی 380
    220*1.73=380
    110*1.73= 200
    و باز سپاس
    خواهش میکنم عزیزم.
    آره میشه این کارو هم نکرد اما وقتی نول رو وصل کنی و اونو زمین کنی چنتا ویژگی خوب داره که قبلا اشاره کردم.
    مثل بحث اتصال کوتاه شدن که باعث میشد ولتآژ فاز های دیگه بره بالا( حالا کافیه یه فاز اتصال بشه، موتور دو فاز بشه، اونم چه دوفازی؟ دو فازی با ولتاژ بالاتر، همونجاست که باید موتور رو از اول سیم پیچی کنی یا یکی دیگه بگیری).
    بعد توی کانکشن ستاره، با نامتعادل شدن جریان، جریان اضافی از نول برمیگشت الآن که نول رو وصل نکردین داستان میشه.
    ولی اگه فقط یه ژنراتور قراره یک موتور رو تغذیه کنه میشه وصل نکرد، اما توی شبکه قدرتی که الآن داریم این موضوع ممکن نیست.
    موفق باشید.
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین: -
صفحه 11 از 11 نخست ... 234567891011
نمایش نتایج: از 101 به 104 از 104