اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی ماشین وایرکات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی ماشین وایرکات

برش فلزات با تخلیه الکتریکی.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان این پست را برای ساخت دستگاه وایرکات (edm wie cut) که به کمک تخلیه الکتریک برش فلزات با دقت بالا انجام میشه.
    از دوستلان برق. الکترونیک . و مکاترونیک برای سرانجام رساندن این پست راهنمایی میخوام.

دوتا عکس از دستگاه گذاشتم .

پاسخ : راهنمایی ماشین وایرکات

برای ایجاد برش ما باید فرکانس رو تا 200کلیو هتر بالا ببریم.کسی نظری داره .

دیدگاه

آیا این همون دستگاه برش فلزات cncهست؟
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

بله. با روش تخلیه الکتریکی.

دیدگاه

eca هم داره نو نوا میشه.اتفاق خوبیه.تبریک

قبلا انجمن فعال تر بود..
          کسی دست خالی بر نمیگشت
          مراحل ساخت مکاترونیک این دستگاه یک cnc دو محور سادست .
          که نیاز به توضیح نیست.
          مهمترین قسمت این دستگاه سیستم جرقه زنی برای براده برداری.
          برای این کار از ولتاژ بین 60تا 100 ولت استفاده می کنند.
          برای این کار نیاز به پالس ژنراتور است.تا فرکانس برای سوِییچ کردن ولتاژ dc بین فرکانس 50 تا 200 کیلو رو برای ما فراهم کنه.

چند تا کلیپ میزام.
          لینک اول

جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۱۰:۵۵ ۱۳۹۹/۰۷/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها

قبلا انجمن فعال تر بود..
            کسی دست خالی بر نمیگشت
            با سلام
            شما عملا سوالی طرح نکردین.
            عکس گذاشتین و توضیح مختصری هم در مورد عملکرد دستگاه دادین!
            باید موضوع رو توضیح بدین. کارهایی که کردین رو هم بگین و مشکل ایجاد شده رو هم بیان کنین و راه حل بخواین.
            موضوعی که برای شما خیلی روشنه لزوما برای دیگران واضح نیست.
            وایرکات هم مثل اسپارک و سوپر دریل، با ایجاد جرقه و در واقع اتصال کوتاه، از روی سطح فلز براده برداری میکنه.
            هر چه اون جرقه شدیدتر باشه بار بیشتری برداشته میشه و سرعت برش بیشتر خواهد بود اما به همون نسبت صافی سطح کمتری میده و در واقع سطح کار خشن تر میشه.
            تواسپارک معمولا طی دو مرحله اینکار رو میکنن. یه بار رافینگ که با سرعت بار برداری میکنه اما سطح ناهمواری میده. مرحله ی دوم فینیشینگ که با جریان کم، کار رو نهایی و سطح رو صاف میکنه.
            تو وایرکات چون امکان دو مرحله کار کردن نیست باید با همون یه مرحله کار تموم بشه.یعنی باید جریان جرقه ها کم باشه.
            این چیزی که تو کلیپها مشخصه جریان جرقه ها خیلی زیاده و ظاهرا اصلا کنترل جریانی در کار نیست!! طبعا شاید سرعت برش بالا باشه. اما کیفیت خوبی نداره.
            اینها رو بطور کلی گفتم چون سوال خاصی نکرده بودین.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها

قبلا انجمن فعال تر بود..
              کسی دست خالی بر نمیگشت
              مراحل ساخت مکاترونیک این دستگاه یک cnc دو محور سادست .
              که نیاز به توضیح نیست.
              انجمن فعاله. این شما هستی که پنچری داری.انتظار داری بدون کمترین زحمتی !توضیحی! اعضای انجمن از ناخدای ذهن شما مطلع باشند.برای چنین حالتی انجمن فعال نیست.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                انجمن فعاله. این شما هستی که پنچری داری.انتظار داری بدون کمترین زحمتی !توضیحی! اعضای انجمن از ناخدای ذهن شما مطلع باشند.برای چنین حالتی انجمن فعال نیست.
                نمی دونم شاید.ولی شما اگر مقداری چشمات رو باز تر کنی می مینی که بالا سوالم رو پرسیدم.

برای ایجاد برش ما باید فرکانس رو تا 200کلیو هتر بالا ببریم.کسی نظری داره ؟

پست بالا رو با دقت بخون.افرین.

دیدگاه

مدتی مشغول درگیر طراحی مدار بودم برای وایرکات .طراحی برای من 30% انرژِی میبره 70% درصد اسید کاری سوراخ کاری و جابجا شدن سوراخ های ووووووووو.
                  بالاخره راحت شدم .اب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم.
                  اینم کلیپ ساخت مدار چاپی.

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                  با سلام
                  شما عملا سوالی طرح نکردین.
                  عکس گذاشتین و توضیح مختصری هم در مورد عملکرد دستگاه دادین!
                  باید موضوع رو توضیح بدین. کارهایی که کردین رو هم بگین و مشکل ایجاد شده رو هم بیان کنین و راه حل بخواین.
                  موضوعی که برای شما خیلی روشنه لزوما برای دیگران واضح نیست.
                  وایرکات هم مثل اسپارک و سوپر دریل، با ایجاد جرقه و در واقع اتصال کوتاه، از روی سطح فلز براده برداری میکنه.
                  هر چه اون جرقه شدیدتر باشه بار بیشتری برداشته میشه و سرعت برش بیشتر خواهد بود اما به همون نسبت صافی سطح کمتری میده و در واقع سطح کار خشن تر میشه.
                  تواسپارک معمولا طی دو مرحله اینکار رو میکنن. یه بار رافینگ که با سرعت بار برداری میکنه اما سطح ناهمواری میده. مرحله ی دوم فینیشینگ که با جریان کم، کار رو نهایی و سطح رو صاف میکنه.
                  تو وایرکات چون امکان دو مرحله کار کردن نیست باید با همون یه مرحله کار تموم بشه.یعنی باید جریان جرقه ها کم باشه.
                  این چیزی که تو کلیپها مشخصه جریان جرقه ها خیلی زیاده و ظاهرا اصلا کنترل جریانی در کار نیست!! طبعا شاید سرعت برش بالا باشه. اما کیفیت خوبی نداره.
                  اینها رو بطور کلی گفتم چون سوال خاصی نکرده بودین.
                  بله درسته.
                  اطلاعات شما خوبه.
                  دستگاه اسپارت معمولابا فرکانس پایین و قدرت بالا کار میکنه دستگاه های اسپارک 3فاز هستند.
                  ولی ماشین وایر کات در چند مرحله میشه ازش استفاده کرد مرحله برش پرداخت اول و دوم برای رسیدن به
                  صافی بیشتر.
                  چون مدار وایرکات مدار عمومیه نیست همه اطلاعاتی در مورد اون ندارند . دوما قرار باشه مداری که خودم درست در مورد اون اطلاعاتی کاملی ندارم چیشو به صورت کامل توضیح بدم .
                  اگه من مشکلم رو در مورد مدار میدونستم خوب دیونه بودم که که از دوستان راهنمایی بخوام!
                  کل مشکل اینه که چطور یک مدار پالس ژنراتور بسازیم که با سویچ زدن روی ولتاژ dc فرکانس تا 200k
                  (برای مرحله پرداخت کاری وایرکات برای صافی بشتر) بالابرد .
                  و حتما حتما حتما نیاز به اطلاعات دارم چرا که هر کسی اگر در مورد وایر کات اطلاعات داره بشدت مایل به یادگیری هستم.
                  بازم از شما ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X