اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ۳۵ لینک آنالوگ ۱۲ ولتی به آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ۳۵ لینک آنالوگ ۱۲ ولتی به آردوینو

سلام دوستان. دستگاهی درست می کنم که در اون منبع تغذیه ۱۲ ولتی به ۳۵ بار مختلف ۱۲ ولتی با جریان های مختلف رفته. می خوام این ۳۵ تا لینک رو به آردوینو وصل کنم اما اولا ۱۲ ولت هستن دوما پایه به اندازه کافی در اختیار ندارم. هدفم اندازه گیری ولتاژ یا جریان یا هر دو هست، هر کدوم که راحتتر و کاربردی باشه. سناریوهایی که دارم به شکل زیر هست: (ترجیح میدم بیشتر از بوردهای آماده استفاده کنم)

۱. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی =>۹ تا مبدل A/D چهار کانال دارای رابط سریال یا I2C => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۲. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی =>۳۵ تا مبدل A/D معمولی =>۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال آنالوگ => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۳. ۳۵ تا سنسور جریان اثر هال => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۴. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۳۵ تا کانال اپتوکوپلر => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های دیجیتال آردوینو

نمیدونم بهترین کار چی هست، منون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : اتصال ۳۵ لینک آنالوگ ۱۲ ولتی به آردوینو

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط rezaf نمایش پست ها
    سلام دوستان. دستگاهی درست می کنم که در اون منبع تغذیه ۱۲ ولتی به ۳۵ بار مختلف ۱۲ ولتی با جریان های مختلف رفته. می خوام این ۳۵ تا لینک رو به آردوینو وصل کنم اما اولا ۱۲ ولت هستن دوما پایه به اندازه کافی در اختیار ندارم. هدفم اندازه گیری ولتاژ یا جریان یا هر دو هست، هر کدوم که راحتتر و کاربردی باشه. سناریوهایی که دارم به شکل زیر هست: (ترجیح میدم بیشتر از بوردهای آماده استفاده کنم)
    ۱. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی =>۹ تا مبدل A/D چهار کانال دارای رابط سریال یا I2C => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۲. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی =>۳۵ تا مبدل A/D معمولی =>۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال آنالوگ => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۳. ۳۵ تا سنسور جریان اثر هال => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های آنالوگ آردوینو
    ۴. ۳۵ تا کانال تقسیم مقاومتی => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های آنالوگ آردوینو

۳۵ تا کانال اپتوکوپلر => ۵ تا مالتی پلکسر ۸ کانال => ورودی های دیجیتال آردوینو
    نمیدونم بهترین کار چی هست، منون میشم راهنماییم کنید
    شماره 4 :
    برای قسمت انتخاب کننده (40) ورودی آنالوگ به ( یک واحد A/D ) آردوینو

با احترام
    99/6/30

دیدگاه

ممنون از وقتی که گذاشتید. سوال داشتم، یکی اینکه load که روی پایه های شیف رجیستر زدید چی هست؟ دوم اینکه جایی که نوشتید analog 1 to 40 باید تقسیم مقاومتی ها قرار بگیره بعد به ۱۲ ولت وصل بشه دیگه؟
      کلا بهتره تقسیم مقاومتی بگذارم یا اپتوکوپلر بگذارم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
        سلام
        وقت بخیر

شماره 4 :
        برای قسمت انتخاب کننده (40) ورودی آنالوگ به ( یک واحد A/D ) آردوینو

با احترام
        99/6/30
        35تا کانالو قبل اینک وارد اردینو بشن مالتی پلکس کن.میتونی فقط با چندتا پایه اردینو ولتاژهایو جریان ههاای هر کانال حساب کنید.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام
          وقت بخیر
          نوشته اصلی توسط rezaf نمایش پست ها
          ممنون از وقتی که گذاشتید. سوال داشتم،
          # یکی اینکه load که روی پایه های شیف رجیستر زدید چی هست؟
          ## دوم اینکه جایی که نوشتید analog 1 to 40 باید تقسیم مقاومتی ها قرار بگیره بعد به ۱۲ ولت وصل بشه دیگه؟
          ### کلا بهتره تقسیم مقاومتی بگذارم یا اپتوکوپلر بگذارم؟

# بعد از ورود اطلاعات به 74595 بصورت سریالی ( از طریق پایه های DATA و CLOCK )، با یک بار 1 و 0 کردن پایه LOAD ، این اطلاعات در خروجی 74595 قرار میگیرد .

## بله ، در ورودی ها باید با روش تقسیم مقاومتی ، سطح ورودی ولتاژ آنالوگ 12 ولت ، به 5 ولت تقلیل یابد .
          ### اپتوکوپلر ، معمولا برای تغییر سطح دیجیتالی یا برای ایزولاسیون بکار میره ، نه برای تبدیل یک ولتاژ آنالوگ به ولتاژ دیگر .

با احترام
          99/6/31

دیدگاه

سلام وقت بخیر
            می بخشید یک سوال دیگه هم دارم. برای اینکه جریان هر لینک رو جدا داشته باشم ضمن اینکه لینک ها رو قطع نکنم، بهترین راه چی هست. جریان عبوری لینک ها از ۲۰۰ میلی آمپر تا ۷ امپر هست. نمیتونم سیم ها رو قطع کنم و بینش سنسور جریان بگذارم. سنسورهای جریان نوع اثر حال یا ترانس جریان که به صورت حلقه هست و سیم از مرکزش عبور می کنه و خروجی ولتاژی یا جریانی میدن چطور هستن؟ مدلی هست که مناسب کار من باشه؟ میتونم با آردوینو خروجیشون رو بخونم یا دقت آردوینو کم هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X