اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پریدن فیوز محافظ جان حین استفاده از ترانس محافظ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پریدن فیوز محافظ جان حین استفاده از ترانس محافظ

سلام. خلاصه بگم. چرا وقتی فقط ظرفشویی منزل رو به ترانس محافظ سارا یا هر ترانس مشابهی میزنم فیوز محافظ جان ساختمان میپره. فیوز آشپزخانه نمیپره!!!
    حالا جزئیات من تو خونه یه ترانس 5کاوا سارا و یه محافط 2.5کاوا پارت دارم. هر دستگاهی به اینا میزنم مشکلی نیست. اما وقتی ماشین ظرفشویی مدل بوش رو در حالت خاموش که داخل آشپزخانه هست را میزنم، به محض اینکه دوشاخه رو میزنم به این دوتا، فیوز محافظ جان داخل جعبه فیوز میپره. ضمنا فیوز آشپزخانه نمیپره!!! فیوز آشپزخانه c16 هست و محافظ جان 32آمپر.
    حالا وقتی ماشین ظرفشویی رو به یک محافظ معمولی یا مستقیم به پریز میزنم هیچ فیوزی نمیپره!!

پاسخ : پریدن فیوز محافظ جان حین استفاده از ترانس محافظ

نوشته اصلی توسط saeedkh64 نمایش پست ها
    سلام. خلاصه بگم. چرا وقتی فقط ظرفشویی منزل رو به ترانس محافظ سارا یا هر ترانس مشابهی میزنم فیوز محافظ جان ساختمان میپره. فیوز آشپزخانه نمیپره!!!
    حالا جزئیات من تو خونه یه ترانس 5کاوا سارا و یه محافط 2.5کاوا پارت دارم. هر دستگاهی به اینا میزنم مشکلی نیست. اما وقتی ماشین ظرفشویی مدل بوش رو در حالت خاموش که داخل آشپزخانه هست را میزنم، به محض اینکه دوشاخه رو میزنم به این دوتا، فیوز محافظ جان داخل جعبه فیوز میپره. ضمنا فیوز آشپزخانه نمیپره!!! فیوز آشپزخانه c16 هست و محافظ جان 32آمپر.
    حالا وقتی ماشین ظرفشویی رو به یک محافظ معمولی یا مستقیم به پریز میزنم هیچ فیوزی نمیپره!!
    چون به احتمال یه جریان نشتی داره و این جریان به اندازه قطع فیوز نیست
    فیوز محافظت جان با جریان 30 میلی امپر میپره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
    فازمتر به بدنه ماشین لباسشویی وصل کن ببین روشن میشه و بعد اون با مولتی متر بدنه رو ولتازگیری کن
    یا از سیم ارت ماشین ظرف شویی ولتاژ گیری کن
    خلاصه دنبال یه اتصالی باش
    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۴:۲۷ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

فازمتر به بدنه ماشین لباسشویی وصل کن ببین روشن میشه و بعد اون با مولتی متر بدنه رو ولتازگیری کن
      یا از سیم ارت ماشین ظرف شویی ولتاژ گیری کن
      خلاصه دنبال یه اتصالی باش
      فازمتر رو به بدنه هر دستگاهی میزنم روشن میشه، لباسشویی، فریزر، ظرفشویی، حتی سولار - به غیر از یخچال البته خودم رو سرامیک بودم بدون کفش
      من چند بار آزمون و خطا کردم و متوجه شدم وقتی فیوز محافظ جان میپره که محافظ ارت دار باشه. وقتی دستگاه رو به محافظی میزنم که ارت دار نیست، فیوز محافظ نمیپره! در مورد فریزر هم همینه.
      به نظرتون ارت خونه مشکل داره؟؟ یا مشکل همون ظرفشوره؟
      جدیدترین ویرایش توسط saeedkh64; ۱۶:۲۱ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedkh64 نمایش پست ها
        فازمتر رو به بدنه هر دستگاهی میزنم روشن میشه، لباسشویی، فریزر، ظرفشویی، حتی سولار - به غیر از یخچال البته خودم رو سرامیک بودم بدون کفش
        من چند بار آزمون و خطا کردم و متوجه شدم وقتی فیوز محافظ جان میپره که محافظ ارت دار باشه. وقتی دستگاه رو به محافظی میزنم که ارت دار نیست، فیوز محافظ نمیپره! در مورد فریزر هم همینه.
        به نظرتون ارت خونه مشکل داره؟؟ یا مشکل همون ظرفشوره؟
        در درجه اول درست فهمیدی ..و کلید محافظ جان فقط با ارت کار میکنه .. تا اینجا درست
        پس احتمالا یه اتصالی تو یکی از وسایل پیش اومده ولی جریانش کمتر از قطع فیوز .. پیشنهاد میکنم مواطب باشید
        حالا تمام وسایل از برق بکش فقط ماشن ظرف شویی بذار و ببین باز بدنه برق داره
        بعد ظرف شویی از برق بکش و برو سراغ یه وسیله دیگه که ارت داره و فاز میده بدنش و اونو هم چک کن ..
        اگر دیدی زیر سر ظرف شویی کلا از برق بکشش و باید اتصالیشو پیدا کنی
        و به احتمال زیر سر ظرف شویی چون با اب سر کار داره و یه جایی مثلا اب به فاز رسیده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X