اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور با میکرو خروجی آب از شیر رو کنترل کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور با میکرو خروجی آب از شیر رو کنترل کنیم

سلام:
    چطور با میکرو خروجی آب از شیر رو کنترل کنیم ایا شیر های برقی برای این کار است؟

پاسخ : چطور با میکرو خروجی آب از شیر رو کنترل کنیم

با سلام
    یک سری شیر برقی من دیدم که معمولا در فروشگاههایی که تاسیسات ساختمان میفروشند در اندازه های مختلف وجود داره، یک نمونشو من 20000 تومن گرفتم البته فقط میتونه جریان آب رو قطع و وصل کنه و با برق 220 کار میکنه که برای اتصال به میکرو باید از رله استفاده بشه

دیدگاه

سلام
      شما میتونید از شیر های کنترلی استفاده کنید دراین حالت میزان دبی اب را در هر لحظه کنترل میکنید

دیدگاه

تو بازار شیرهای تدریجی برا کنترل آب هستند که کوچیکترین سایزشون 1/2 اینچه. قیمتهای بالای 40 تومن دارند و کنترلشون بسار ساده است. با دو رله یا تریاک به میکرو وصل میشن و موتورشون توسط این دو فرمان به چپ یا راست می چرخه و شیر را کم یا زیاد می کنه
        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
          گه موتوری استفاده شده؟stepper motor؟اون وقت اگه ویسکوزیته ماده بره بالا بازم میتونه کار کنه یا فقط برا اب هست؟

دیدگاه

نه عزیز
            استپ موتور کجا بود. موتور َإ¾AC داره . تکفاز یا سه فاز که هردوشون چپ گرد و راستگرد دارن
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
              اگه فقط قطع و وصل در نظرت باشه شیر برقی ماشین لباسشویی هم مناسبه. قیمت پایین (زیر 10 تومن تازه اون هم دوقلوش) با عملکرد خوب.
              موفق باشی

دیدگاه

استپ موتور این حسن رو داره که دقتش خیلی بالا هست میتونی کاملا دبی رو کنترل کنی

دیدگاه

سلام
                  من خودم برای یک سیستم آبیاری دنبال یک سیر برقی بودم که بهمپیشنهاد شد که شیر برقی ماشین ظرفشویی یا سیستم های تصفیه آب را بگیرم که ولتاژ های کاری متفاوتی دارند. مثلا12 و 24 ولت. که میشه تو تهران از میدان شهداء تهیه کرد.
                  امیدوارم ب کارتان بیاید.
                  زندگی آنچه زیسته ایم نیست ، بلکه چیزی است که به یاد ميآوريم تا روايتش كنيم.
                  گابريل گارسيا ماركز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrhashemi
                    سلام
                    من خودم برای یک سیستم آبیاری دنبال یک سیر برقی بودم که بهمپیشنهاد شد که شیر برقی ماشین ظرفشویی یا سیستم های تصفیه آب را بگیرم که ولتاژ های کاری متفاوتی دارند. مثلا12 و 24 ولت. که میشه تو تهران از میدان شهداء تهیه کرد.
                    امیدوارم ب کارتان بیاید.
                    دوست عزیز ممنون که اطلاعاتتو شیر میکنی ولی این تاپیک مال 5 سال پیشه

دیدگاه

خروجی میکرو رو بده به یه ایزولاتور بعد تقویت کن بده به شیر برقی
                      راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام
                        اقایون این شیر برقی لباسشویی که بدرد نمی خوره
                        فوقش به درد ابیاری قطره ای بخوره
                        چیزی ازش اب نمیاد یه 12 ولتش را خریدم 18 تومن 220 ولتش هم بود 9 تومن
                        دوستانی که این شیر را توصیه می کنند ایا خودشون اصلا استفاده کردند ببینند چیه!!
                        بیخود پول هدر دادنه
                        اگر کسی شیر مناسب برای قطع و وصل اب سراغ داره که عملا قابل استفاده باشه قیمتش هم بالا نباشه لطفا معرفی کنه

دیدگاه

به خیلی چیزا بستگی داره
                          فشار آب، دبی، دما اگه احیانا سیال دیگه استفاده میکنی خورندگی و ویسکوزیته هم مهمه که در نظر داشته باشی. کلا شیر آلات صنعتی گرون قیمت هستن. حالا شما میخوای تنظیمی هم باشه که خیلی خرجت بالا میره. دیگه فکر نکنم واسه کار شما کمتر از 70 یا 80 تومن شیر وجود داشته باشه
                          خدا نور است و من اشعه ای از او ...

دیدگاه

دوستان سلام
                            الان منم برای یه کاری نیاز به همچین شیر آبی دارم که بشه مقدار آب خروجی رو کنترل کرد. مثلا 1/5 خروجی یا 3/5 مقدار خروجی آب رد بشه همچین شیر آبی هست؟ ایده ای برای ساخت دارین نظری پیشنهادی هست؟ ممنون
                            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                              دوستان سلام
                              الان منم برای یه کاری نیاز به همچین شیر آبی دارم که بشه مقدار آب خروجی رو کنترل کرد. مثلا 1/5 خروجی یا 3/5 مقدار خروجی آب رد بشه همچین شیر آبی هست؟ ایده ای برای ساخت دارین نظری پیشنهادی هست؟ ممنون
                              حوصله کوپل کردن یه موتور DC با گریبکس به یه شیر معمولی رو اگه داری خیلی چیز خوبی در میاد من یه بار درست کردم20 تومن بیشتر در نیومد. از روی جریان موتور هم متوجه میشدم که به انتهای کورسش رسیده یا نه :icon_razz:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X