اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلی بسیار عجیب با سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلی بسیار عجیب با سوئیچینگ

سلام دوستان بنده در حال ساخت یه آمپیلی فایر ماشین می باشم قسمت صدا رو تکمیل کردم و درست کار کرده اما بخش تغذیه داره منو زجر میده درصدی از تغذیشو از یه آمپیلی فایر قدیمی برداشتم 6 عدد ماسف z34 بر روی اون سوار بود سوخته بودن ورشون داشتم و z 44 بستم روشون فیلتر LC خازن هی خروجی و دئل دیود همگی نصب بودن بخش کنترلر رو جدا کردم و با عکسی که بعد از این پست می فرستم یه مدار با sg 3525 درست کردم خروجی مدار کنترل کاملا صحیح می باشد به خروجی sg 3525 یه توتم پل با bd139 و bd140 بستم و مدار رو با اسیلوسکوپ تست کردم اوکی بود ولی bd 139 به شدت گرم میشه و در ضمن هیتسینک نداره آیا عادیه؟وقتی همه اتصالات رو زدم هی پاور کامپیوتر در اثر عبور جریان زیاد خاموش میشه یه لحظه میزنمش خروجی -22 و +16 میشه و تا چند لحظه ای روشنه بعد خاموش میشه به نظرتون مشکل چیه چون تاحالا به یه سوئیچینگ همچین مصکل نداشتم لطفا کمک کنید باید هر چه زودتر به دست مشتری برسونمش در ضمن حتی با ntc 5 آمپر هم تست کردم نشد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

پاسخ : مشکلی بسیار عجیب با سوئیچینگ

سلام آیا اساتید هیچ راه حلی نمیدونن لطفا کمک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aypouya12 نمایش پست ها
      سلام آیا اساتید هیچ راه حلی نمیدونن لطفا کمک
      برای خروجی ایسی باید از درایور ماست استفاده کنی چون فرکانس بالاست و شاید ترازیستور نتونه جواب بده
      و ددتایم شاید مشکل داشته باشه
      من زیاد نمیدونم و شاید خودتون بهتر بدونید ..

دیدگاه

از لحاظ dead time رو اسیلوسکوپ مشکلی نداشت حداکثر دیوتی سایکل 45 درصد بود به نظرتون اون ترازیستور ها جواب نمیدن تو انجمن سرچ کردم خیلی ها پیشنهاد کردند بعد یه چیز دیگه ترانزیستور مثبت با همون bd 139 بهشدت گرم میکنه ولی منفیه نه و قسمت کنترل 0.7 آمپر جریان میکشه و در زمان خاموشی و تخلیه شدن بار خازن ورودی ماسفا ها ورودی منفی نسبت به یکی از سر های ترانس 12 اهم و دیگری 11 اهم مقاومت نشون می داد

بعد یه سوال دیگه مقاومت کلکتور ترانزیستور ها و مقاومت gate به نظرتون درست انتخاب شدن

بنده در منابع بوست اطلاع زیادی ندارم من بیشتر کاهنده 220 ساختم این اصلا یه چیز عجبیبیه تا حالا با همچین چیزی بر خورد نکردم

دیدگاه

از لحاظ dead time رو اسیلوسکوپ مشکلی نداشت حداکثر دیوتی سایکل 45 درصد بود به نظرتون اون ترازیستور ها جواب نمیدن تو انجمن سرچ کردم خیلی ها پیشنهاد کردند بعد یه چیز دیگه ترانزیستور مثبت با همون bd 139 بهشدت گرم میکنه ولی منفیه نه و قسمت کنترل 0.7 آمپر جریان میکشه و در زمان خاموشی و تخلیه شدن بار خازن ورودی ماسفا ها ورودی منفی نسبت به یکی از سر های ترانس 12 اهم و دیگری 11 اهم مقاومت نشون می داد

بعد یه سوال دیگه مقاومت کلکتور ترانزیستور ها و مقاومت gate به نظرتون درست انتخاب شدن

بنده در منابع بوست اطلاع زیادی ندارم من بیشتر کاهنده 220 ساختم این اصلا یه چیز عجبیبیه تا حالا با همچین چیزی بر خورد نکردم
          منم اطلاعات زیادی ندارم و امیدوارم دوستان بیان و راهنمایی کنن
          راستی چرا بیس ترازیستور ها مقاومت نداره ؟ و همچنین شاید باید جای تانزیستور ها رو عئوض کنی و ولتاز وارد ترانزیستور منفی بشه بعد وارد کلکتور ترانزیستور مثبت بشه
          گویا تو مدارات توتم پل این چینش مهم
          مقاومت ماسفت هها هم که باید حساب بشه ولی مقاومت ماسفت ها معمولا 25 اهم که تو دیتاشیت هم نوشته میشه به صورت تقریبی
          متاسفانه من زیاد اطلاعاتی ندارم
          و یه خازن هم برای تغذیه ترانزیستور ها باید بذاری که جریان لحظه ای زیادی بده .. خازن باید در نزدیک ترین فاصله باشه
          به هر حال مشکل تو همین مدار توتم پل گویا

دیدگاه

یعنی به نظرتون توی شماتیکی که گذاشتم جای ترانزیستور های npn و pnp اشتباهه

دیدگاه

من دیدم تو نقشه ها تو نت .. جای این ترازیستور منفی بالا باشه یا پایین تفاوت قائل شدن
              و تو نقشه ها دیدم هر کی اومده یه جور بسته
              ولی تو مدارات پل اگه دقت کنی ترازیستور منفی همیشه بالا میزارن تا زیرش بیوفته
              مثلا تو میخوای یه رله رو فعال کنی رله رو تو قسمت کلکتور میذارن نه تو قسمت امیتر
              و تو ترانزیستور منفی برعکس

و اینکه ترازیتور افت ولتاز داره ایا با کم شدن ولتاز مشکلی برای ولتاز گیت ماسفت ها ایجاد نمیشه ؟

راستی مواظب باش
              تغییر دادن جای ترازیستور ها مهم مخصوصا اینجا
              شاید همینجور صحیح باشه
              نسبت به پالس تو
              درسته اینجور

دیدگاه

ممنون از اینکه وقت میذارید و پاسخ می دهید شما مدار بهتری با ترانزیستور برای درایو ماسفت می شناسید

2 تا سوال دیگه اولی اینکه داستان این ic درایو ماسفت چیه چطوریه چیکار میکنه یه سوال دیگه خروجی sg 3525 بدون ترازیستور خارجی باید وقتی روشن میشه باید بین 12 و 0 تغییر کنه یا چیز دیگه ایه

دیدگاه

ممنون از اینکه وقت میذارید و پاسخ می دهید شما مدار بهتری با ترانزیستور برای درایو ماسفت می شناسید
                  راستش من گزینه خوبی برای این راهنمایی ها نیستم چون خودم سر کار نداشتم با این مدارات
                  ولی دوستان میان و کمکت میکنن .. غمگین نباش
                  تو انجمن سرچ کن اینورتر تا تاپیک های که با این موضوع مربوط هستن بیان بالا اونجا نقشه ای پیدا میکنی برای درایور ماسفت

درایور ماست کار خاصی نمیکنه ولی تو این نمدارات با این سویچ بالا لازم میشه .. مثلا برخی هاشون دد تایم ایجاد میکنن
                  و مناسب سویچ بالا هستن و داخلش از همین مدارات توتم پل با ماسقت قرار داره نه ترانزیستور
                  و کلا محاسبه شده هستن
                  تو به ورودیش یک میدی و خروجی مربوطه یک میکنه و خروجی با مقاومت به گیت ماسفت میدی
                  نوع های مختلفی هست که باید به جریان خروجیشون توجه کنی و ولتاز کاریشون
                  برای تو 12 خوبه و بیشترشون مشکلی با این ولتاز ندارن

سرچ کن درایور ماسقت چیست تا مداراتشم نشون بدن

اره باید خروجیش 12 و صفر باشه

دیدگاه

متاسفانه به علت قدیمی بودن تلفنم امکانش نیست سرچ کنم اگه زحمتی نیست یه لطف می کنید در این زمینه

در ضمن من دیتاشیت sg3525 رو دیدم داخلش یه چیزی شبیه توتم پل بود بعد کار توتم پل اینه که ورودیش 1 میشه بخ ماسفت ولتاژ تزریق میکنه و وقتی 0 میشه چون توی خازن گیت-سورس ولتاژ هست ترانزیستور npn جریان کشی می کنه و خازن رو خالی میکنه درسته؟

متاسفانه به جز محدود افرادی مثل شما کس دیگه ای نمیاد که به سوالات کاربر ها پاسخ بده و کارشون رو راه بندازه من تا جاییه که علمم می کشیده و تونستم به تمام کاربر ها کمک کردن ولی متاسفانه تو اینجور موارد کسی کمک ما نمیاد

دیدگاه

متاسفانه به علت قدیمی بودن تلفنم امکانش نیست سرچ کنم اگه زحمتی نیست یه لطف می کنید در این زمینه

در ضمن من دیتاشیت sg3525 رو دیدم داخلش یه چیزی شبیه توتم پل بود بعد کار توتم پل اینه که ورودیش 1 میشه بخ ماسفت ولتاژ تزریق میکنه و وقتی 0 میشه چون توی خازن گیت-سورس ولتاژ هست ترانزیستور npn جریان کشی می کنه و خازن رو خالی میکنه درسته؟

متاسفانه به جز محدود افرادی مثل شما کس دیگه ای نمیاد که به سوالات کاربر ها پاسخ بده و کارشون رو راه بندازه من تا جاییه که علمم می کشیده و تونستم به تمام کاربر ها کمک کردن ولی متاسفانه تو اینجور موارد کسی کمک ما نمیاد
                      صبور باش
                      معمولا همینجوره .. کسانی که بیشتر کمک میکنن وقتی خودشون سوال دارن کسی به کمکشون نمیشتابه .. کلا دنیا قوانین عجیبی داره بگذریم
                      البته انتظاری هم نباید داشته باشی .. با افزایش تورم و بیشتر شدن مشکلات مردم .. وقت ازاد کمتر شده و هیچ کسی هم مسئول سوال های ما نیست

راجب همون مدار توتم پل اینجا درست چینش .. اون موضوع توی مدارات پل مهم
                      سلام بر دوستان من میخوام در یک اینورتر 12 ولت به 220 ولت که با تکنولوژی پوش پول است را با ماسفت irf3205 را اندازی کنم. اما ماسفت را نمی توانم درست راه اندازی کنم . ماسفت سریع داغ میشه و میسوزه. در چند دقیقه. از آی سی درایور tc4427 استفاده کردم برای درایو کردن اصلا جالب نبود و انگار کار نکرد سریع هم از کار افتاد. ( معلوم نیست

سلام دوستان و اساتید گرامی من برای تاپیک اینورتر سینوسی , نیاز به یک مدار پوش پول 12 به 310 ولت دارم حدود 100 تا 200 وات توان واقعی دوستان در طراحی و ساخت این مدار کانورتر کمکم میکنند؟ این مدار خیلی میتونه مفید باشه از دوستان کسی یا کسانی هستند که بتونن آموزش طراحی چنین مدار افزاینده ولتاژ DC را در این تاپیک انجام دهند؟ دوستان

(http://s9.picofile.com/file/8298981450/Pure_Sine_Wave_Inverter.pdf.html) مقدمه: چرا اینورتر سینوسی؟ ما یک پارامتر سنجش در این زمینه داریم به نام THD (توتال هارمونیک دیستورشن) که به معنی مجموع هارمونیکهای ولتاژ و جریان است که به صورت درصد نمایش داده می شود. هارمونیک ها یک امر نامطلوب می باشند و بر روی دستگاه های الکترونیکی و

سلام یه مدار اینورتر ۱۲ به +۵۰۰ ولت ساختم که متاسفانه به محض روشن کردن مدار ماسفت ها خیلی سریع و به شدت داغ میشن و با اینکه هتسینک مناسبی دارن ولی تو کمتر از ده ثانیه میسوزن . توضیحات مدار هم اینه که ای سی ۳۵۲۵ ، ماسفت ها از نوع z44 که البته irf1404 رو هم تست کردم ، ترانس از نوع etd5901 که به صورت پوش پول پیچیدم . اولیه ترانس

دیدگاه

از شما به خاطر لینک هایی که گذاشتید بسیار ممنونم لینک شماره 1 و 3 و 4 چیزی نداشتن اما لینک 2 طلایی بود و یه ایده جدید به ذهنم رسید اون مدار رو برای +17 و -17 طراحی میکنم و دوبلش می کنم و می سازمش و یه چیز دیگه امشب با باطری ماشین تست کردن هسته موقع استارت زدن یه لحظه یه لرزش بدی می کنه و قطع میشه به نظرتون چی میتونه باشه

دیدگاه

از شما به خاطر لینک هایی که گذاشتید بسیار ممنونم لینک شماره 1 و 3 و 4 چیزی نداشتن اما لینک 2 طلایی بود و یه ایده جدید به ذهنم رسید اون مدار رو برای +17 و -17 طراحی میکنم و دوبلش می کنم و می سازمش و یه چیز دیگه امشب با باطری ماشین تست کردن هسته موقع استارت زدن یه لحظه یه لرزش بدی می کنه و قطع میشه به نظرتون چی میتونه باشه
                          خب نباید موقع استارت انتظار داشته باشی درست کار کنه .. مطمنئنا با افت ولتاز و افت جریان در قسمت باتری مواجه میشی
                          ایسی تو هم نمیتونه ماسفت ها رو روشن کنه و هی نامتوازن قطع وصل میشن و ترانست اعصابش خراب میشه خخ و میلرزه

دیدگاه

اون مدار توی لینک دوم جواب گو هست و کار میکنه به نظرتون؟ و یه چیز دیگه یعنی sg 3525 به علاوه bd139 و bd140 زورشون نمیرسه آخه من z44 بستم 60n60 که نبستم

دیدگاه

سلام یه خبر بد دارم مدار توی pdf لینک دوم کار نکرد و دروغ بود دوستان اگه می خواید بسازید نسازید یه مدار مطمئن تر پیدا کنید من کلی خرج کردم و ساختم جواب نداد

یه سوال من از فروشگاه خودمون یه ماژول بوست 150 وات سفارش دادم با 4 تا خازن 2200u و 2 تا 4700u می خوام با خازنا ولتاژ دوبل برای آمپیلی درست کنم آیا به نظرتون مشکلی نداره در حد 150 وات توان کم نمیاره خازن واسه ولتاژ دوبل

می خوام خازن ها رو دو تا دسته بکنم یه 4700 با دو تا 2200 رو موازی کنم و یه دونه دیگه هم اینجوری بسازم و به صورت سری شده از این دو تا دسته استفاده کنم و به ماژول بوست وصل کنم به نظرتون مشکلی نیست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X