اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچ از راه دور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوئیچ از راه دور

سلام دوستان، من رشته م الکترونیک بوده ولی سالها دور بودم از الکترونیک و شغلم هم بی ربط بوده با الکترونیک برای همین الان خیلی چیزا یادم رفته
    با استفاده از یک گوشی قدیمی و یک پمپ قفل مرکزی ماشین ۱۲ ولت و یک آداپتور ۱۲ ولت میخوام از راه دور و با هر بار تماس با گوشی وضعیت پمپ تغییر کنه،
    الان یک مدار یا ماژول میخوام که با هر بار ولتاژ دادن (ولتاژ ویبره گوشی)به ورودیش ولتاژ خروجی معکوس بار قبل باشه تا یک موتور ۱۲ ولت رو به چپ و راست بچرخونم
    اگه جای اشتباهی مطرح کردم ببخشید و انتقال بدید

پاسخ : سوئیچ از راه دور

نوشته اصلی توسط Client44 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من رشته م الکترونیک بوده ولی سالها دور بودم از الکترونیک و شغلم هم بی ربط بوده با الکترونیک برای همین الان خیلی چیزا یادم رفته
    با استفاده از یک گوشی قدیمی و یک پمپ قفل مرکزی ماشین ۱۲ ولت و یک آداپتور ۱۲ ولت میخوام از راه دور و با هر بار تماس با گوشی وضعیت پمپ تغییر کنه،
    الان یک مدار یا ماژول میخوام که با هر بار ولتاژ دادن (ولتاژ ویبره گوشی)به ورودیش ولتاژ خروجی معکوس بار قبل باشه تا یک موتور ۱۲ ولت رو به چپ و راست بچرخونم
    اگه جای اشتباهی مطرح کردم ببخشید و انتقال بدید
    باید از ماژول جی اس ام استفاده کنید
    بستگی به فاصله شما داره
    یا مثلا از مازول بلوتوث استفاده کنید
    درضمن اون پمپ ها هم اگر مدت زیادی روشن بشن تو هر حالتی مثل چپ گرد یا راست میسوززه
    فقط باید چند لحظه روشنش کنی داخلش یه موتور دیسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      باید از ماژول جی اس ام استفاده کنید
      بستگی به فاصله شما داره
      یا مثلا از مازول بلوتوث استفاده کنید
      درضمن اون پمپ ها هم اگر مدت زیادی روشن بشن تو هر حالتی مثل چپ گرد یا راست میسوززه
      فقط باید چند لحظه روشنش کنی داخلش یه موتور دیسی
      با سلام.
      ببخشید که وارد موضوع میشم، اما فک کنم منظور دوستمون این بودش که یه گوشی قدیمی دارم، خط بندازم روی اون گوشی، بجای استفاده از ماژول های دیگه، به اون گوشی زنگ بزنم و گوشی که ویبره میخوره، از پالس ویبراتور برای فعال کردن و غیر فعال کردن یک سوییچ استفاده کنم.
      این کارو من خودم با میکرو انجام میدم، یعنی پالس ویبراتور رو به یکی از ورودی های میکرو میدم و یک رله رو به خروجی وصل میکنم و با هربار پالس گرفتن، خروجی رو تغییر وضعیت میدم، ( که البته برای موتور DC میشه از یک l298 هم استفاده کرد یا یک پلH درست کنید) اما دوستان عزیز زیادی هستن که همچین کارهایی رو با مدارات آنالوگ انجام میدن که نیازی به برنامه نویسی و پروگرامر و ... نداره، چون شما کنترل سرعت نمیخواین و فقط هدفتون چپ گرد و راستگرد کردنه فکر میکنم بشه با مدارات آنالوگ این کارو کرد.
      موفق باشید.
      توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
      همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
      https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
        با سلام.
        ببخشید که وارد موضوع میشم، اما فک کنم منظور دوستمون این بودش که یه گوشی قدیمی دارم، خط بندازم روی اون گوشی، بجای استفاده از ماژول های دیگه، به اون گوشی زنگ بزنم و گوشی که ویبره میخوره، از پالس ویبراتور برای فعال کردن و غیر فعال کردن یک سوییچ استفاده کنم.
        این کارو من خودم با میکرو انجام میدم، یعنی پالس ویبراتور رو به یکی از ورودی های میکرو میدم و یک رله رو به خروجی وصل میکنم و با هربار پالس گرفتن، خروجی رو تغییر وضعیت میدم، ( که البته برای موتور DC میشه از یک l298 هم استفاده کرد یا یک پلH درست کنید) اما دوستان عزیز زیادی هستن که همچین کارهایی رو با مدارات آنالوگ انجام میدن که نیازی به برنامه نویسی و پروگرامر و ... نداره، چون شما کنترل سرعت نمیخواین و فقط هدفتون چپ گرد و راستگرد کردنه فکر میکنم بشه با مدارات آنالوگ این کارو کرد.
        موفق باشید.
        اهان
        ویبره گزینه خوبی نیست
        یادمه قدیما شنیدم که از بلندگو گوشی استفاده میکنن وقتی زنگ میخوره ولتاز ایجاد میشه
        البته این روش ها میتونن خطا ایجاد کنن و یه پیام تبلیغاتی کار حراب کنه
        که باید تو تنظیمات زنگ خوردن فقط برای تماس باشه و دیگه صدای ایجاد نشه برای مسیج یا غیره
        در کل روش دقیقی نیست
        و این فقط به ما فرمان میده حالا این فرمان با میکرو پردازش کنیم و اون چپ گرد و راست گرد کردن ایجاد کنیم
        یه کار دیگه استفاده از تلفن خونه ست و با پردازش دیتا ی که ارسال میشه کار های لازم انجام بشه که حجیم میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام.
        موفق باشید.
        باید از فیلیفلاب ها استفاده کنن فکر کنم فلیفلاب تی
        که با هر پالس خروجی رو نات میکنه

دیدگاه

ممنونم دوستان که جواب دادید

با سلام.
          ببخشید که وارد موضوع میشم، اما فک کنم منظور دوستمون این بودش که یه گوشی قدیمی دارم، خط بندازم روی اون گوشی، بجای استفاده از ماژول های دیگه،
          به اون گوشی زنگ بزنم و گوشی که ویبره میخوره، از پالس ویبراتور برای فعال کردن و غیر فعال کردن یک سوییچ استفاده کنم.
          این کارو من خودم با میکرو انجام میدم، یعنی پالس ویبراتور رو به یکی از ورودی های میکرو میدم و یک رله رو به خروجی وصل میکنم و با هربار پالس گرفتن، خروجی رو تغییر
          وضعیت میدم، ( که البته برای موتور DC میشه از یک l298 هم استفاده کرد یا یک پلH درست کنید) اما دوستان عزیز زیادی هستن که همچین کارهایی رو با مدارات آنالوگ
          انجام میدن که نیازی به برنامه نویسی و پروگرامر و ... نداره، چون شما کنترل سرعت نمیخواین و فقط هدفتون چپ گرد و راستگرد کردنه فکر میکنم بشه با مدارات آنالوگ این کارو کرد.
          موفق باشید.
          همونطور که دوستمون گفت با ولتاژی که از ویبره یا زنگ خوردن گوشی ایجاد میشه میخوام به عنوان فرمان به یک رله استفاده کنم تا برای یکی دو ثانیه به موتور DC جریان وصل کنه.
          این کار خیلی ساده هست تا اینجا اما من میخوام با هربار فرمان یا در واقع هربار زنگ زدن به گوشی ولتاژ خروجی رله معکوس بشه و سرعت و مدت زمان برام مهم نیست میدونم راه حل ساده ای داره ولی نمیدونم چیه!

باید از فیلیفلاب ها استفاده کنن فکر کنم فلیفلاب تی
          که با هر پالس خروجی رو نات میکنه

فکر میکنم باید یه راه خیلی ساده تری هم باشه مثلا شاید رله ای باشه که خودش این کارو انجام بده
          جدیدترین ویرایش توسط Client44; ۲۲:۵۰ ۱۳۹۹/۰۷/۰۴. دلیل: اضافه کردن عکس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Client44 نمایش پست ها
            ممنونم دوستان که جواب دادید

همونطور که دوستمون گفت با ولتاژی که از ویبره یا زنگ خوردن گوشی ایجاد میشه میخوام به عنوان فرمان به یک رله استفاده کنم تا برای یکی دو ثانیه به موتور DC جریان وصل کنه.
            این کار خیلی ساده هست تا اینجا اما من میخوام با هربار فرمان یا در واقع هربار زنگ زدن به گوشی ولتاژ خروجی رله معکوس بشه و سرعت و مدت زمان برام مهم نیست میدونم راه حل ساده ای داره ولی نمیدونم چیه!

فکر میکنم باید یه راه خیلی ساده تری هم باشه مثلا شاید رله ای باشه که خودش این کارو انجام بده
            رله ضربه ای تو برقکاری ساختمان ازش استفاده میکنن ولی قدیمی نمیدونم گیر بیاری یا نه
            اون تو خروجیش یا یک میده یا قطع
            اونو به وقفه بده و از مد حساس به هر دو لبه استفاده کن
            البته با 220 فعال میشه خخ
            ولی شاید رله های همچنینی برای ولتاز های پاین تر باشه
            ولی اینجوری هی خاموش روشن میشه
            پالس ورودی تو که فقط یه دونه نیست
            فقط باید اولین لبه رو لحاظ کنی
            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۰:۳۹ ۱۳۹۹/۰۷/۰۵.

دیدگاه

سلام ووقت بخیر.بااجازه اساتید.بنظرمن مشکلی چندان نیستومیتونیدمثلافرمان زنگ رابه یکی ازپایه های رله وفرمان پیامک راهم به یک پایه دیگر.این تااینجا.واماهمین پمپی که انتخابکرده ای احتمالا دوخروجی داره.نمونه دیگه ازهمین پمپ هستکه یک کلیدسه فیشه درونشون فابریک جاسازهستومخصوص برای تعویض دورموتوردرونشه.ازاون نمونه استفاده کنی کارتون حله.

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

اینم نمونه اش

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

با سلام.
                  موفق باشید.
                  با درود
                  درست فرمودید ویبره گزینه بهتریه
                  من روی این مدار تمرکز نکردم
                  برای مدار انالوگ باید از یک نمونه فیلیفلاب استفاده کنیدو خروئجی اینو به ورودی 555 در مد منو استابل
                  و رله8 پایه برای چپ گرد راست اگه مورد نیاز باشه
                  برحسب نیاز مدار تغییر میکنه ولی بنظرم بهترین گزینه یه میکرو کوچیکه که جای 10 تا قطعه و ایسی میتونه کارامد تر باشه
                  جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۲:۱۴ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳.

دیدگاه

با درود
                    درست فرمودید ویبره گزینه بهتریه
                    من روی این مدار تمرکز نکردم
                    برای مدار انالوگ باید از یک نمونه فیلیفلاب استفاده کنیدو خروئجی اینو به ورودی 555 در مد منو استابل
                    و رله8 پایه برای چپ گرد راست اگه مورد نیاز باشه
                    با سلام به همه دوستان.......
                    البته با پالس نوری. LED گوشی های جدید هم می*توان خیلی کارها کرد ...زمانی که گوشی زنگ میزنه LED فلاش گوشی روشن و خاموش میشه ...و اپتوکوپلر خوب میشه باهاش ساخت ..و فرمان مدار را از آن گرفت
                    مگه نه. ...راه سومی هم هست برای کنترل با موبایل دوستان اگر خواستند. ..کمی فکر کنند اگر نتوانستند..خودم می گم.......موفق باشید.
                    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۰:۲۵ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
                      با سلام به همه دوستان.......
                      البته با پالس نوری. LED گوشی های جدید هم می*توان خیلی کارها کرد ...زمانی که گوشی زنگ میزنه LED فلاش گوشی روشن و خاموش میشه ...و اپتوکوپلر خوب میشه باهاش ساخت ..و فرمان مدار را از آن گرفت
                      مگه نه. ...راه سومی هم هست برای کنترل با موبایل دوستان اگر خواستند. ..کمی فکر کنند اگر نتوانستند..خودم می گم.......موفق باشید.
                      با درود
                      خب میتونیم از سنسور لرزش و ویبره گوشی استفاده کنیم
                      ولی بهتره گوشی رو دستکاری سخت افزاری نکنیم
                      الان با وجود گوشی های جدید و اینترنت و ماژول های وای فای میشه کار های دقیق تری انجام داد
                      و یا استفاده از تشخیص امواج رادیویی گوشی .. ولی خب دقت ندارن
                      جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۲:۲۱ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳.

دیدگاه

با درود
                        خب میتونیم از سنسور لرزش و ویبره گوشی استفاده کنیم
                        ولی بهتره گوشی رو دستکاری سخت افزاری نکنیم
                        الان با وجود گوشی های جدید و اینترنت و ماژول های وای فای میشه کار های دقیق تری انجام داد
                        و یا استفاده از تشخیص امواج رادیویی گوشی .. ولی خب دقت ندارن
                        با سلام. به شما دوستان .....راه سوم با گوشی دو عدد کوشی ...که یکی باید هوشمند باشد.....
                        ابتدادنرم*افزار AUTO. ANSWER. را روی گوشی هوشمند نصب می کنی .....بعدش،با یک گوشی دیگر به گوشی هوشمند زنگ میزنی......گوشی هوشمند بطور خودکار .....جواب میده. و میره روی بلندگو...و شما
                        میتوانی با دستورات صوتی فرمان قطع و وصل ...یا روشن و خاموش را صادر کنید........موفق و مویید باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X