اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت جریان با ترانزیستور 2SD882

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت جریان با ترانزیستور 2SD882

سلام مجدد خدمت الکترونیک دوستان
    من یک ترانزیستور 2Sd882 دارم می*خوام جریان کشی گوشی رو از ماژول پاور بانک افزایش بدم یعنی ماژول پاور بانکی دارم که تا 2 آمپر جریان خروجی میده ولی درکمال تعجب گوشی من و هر چیز شارژ شو دیگه ایی رو بهش زدم تا 300 میلی آمپر بیشتر جریان نمی*کشند پس به این فکر افتادم که به زور جریان رو بالا ببرم و به گوشی بزنم میخواستم بدونم شدنیه اصلا ؟؟؟

پاسخ : تقویت جریان با ترانزیستور 2SD882

نوشته اصلی توسط Ali_reza99 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت الکترونیک دوستان
    من یک ترانزیستور 2Sd882 دارم می*خوام جریان کشی گوشی رو از ماژول پاور بانک افزایش بدم یعنی ماژول پاور بانکی دارم که تا 2 آمپر جریان خروجی میده ولی درکمال تعجب گوشی من و هر چیز شارژ شو دیگه ایی رو بهش زدم تا 300 میلی آمپر بیشتر جریان نمی*کشند پس به این فکر افتادم که به زور جریان رو بالا ببرم و به گوشی بزنم میخواستم بدونم شدنیه اصلا ؟؟؟
    سلام
    بار تعیین میکنه که چقدر جریان از منبع بکشه. حالا اینجا 2 حالت پیش میاد:
    اگر جریان منبع بیشتر از جریان مورد نیاز مصرف کننده باشه که مشکلی نیست. ولی اگر جریان منبع کمتر از جریان مورد نیاز مصرف کننده باشه منبع دچار افت ولتاژ میشه و پروسه ی تغذیه و عملکرد مدار با اختلال مواجه میشه.
    حالا شما در حال حاضر کدوم یکی از این شرایط رو دارید؟
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
      سلام
      بار تعیین میکنه که چقدر جریان از منبع بکشه. حالا اینجا 2 حالت پیش میاد:
      اگر جریان منبع بیشتر از جریان مورد نیاز مصرف کننده باشه که مشکلی نیست. ولی اگر جریان منبع کمتر از جریان مورد نیاز مصرف کننده باشه منبع دچار افت ولتاژ میشه و پروسه ی تغذیه و عملکرد مدار با اختلال مواجه میشه.
      حالا شما در حال حاضر کدوم یکی از این شرایط رو دارید؟
      حالت اول
      باتری مورد استفاده ماژول پاور بانک ظرفیت نامی 4.8 آمپر دارد.
      خود ماژول هم طبق مشخصات تا 2 آمپر خروجی میدهد.

دیدگاه

حالت اول
        باتری مورد استفاده ماژول پاور بانک ظرفیت نامی 4.8 آمپر دارد.
        خود ماژول هم طبق مشخصات تا 2 آمپر خروجی میدهد.
        چک کردین ببینین اگه داره 300 میلی آمپر تامین میکنه، آیا افت ولتاژ رخ داده یا خیر؟؟

دیدگاه

چک کردین ببینین اگه داره 300 میلی آمپر تامین میکنه، آیا افت ولتاژ رخ داده یا خیر؟؟
          با یک لامپ led با ورودی usb تست کردم متوجه شدم لامپ بیشتر از گوشی جریان میکشه ! و البته افت ولتاژ هم رخ میده

دیدگاه

با یک لامپ led با ورودی usb تست کردم متوجه شدم لامپ بیشتر از گوشی جریان میکشه ! و البته افت ولتاژ هم رخ میده
            پس تقریبا مشخص شد که پاوربانک توان جریان دهی بالاتر رو هم داره و نیاز به تقویت نیست. بازم میگم که این باره که مشخص میکنه چقدر جریان از منبع بکشه.
            به این نکته هم دقت کنید که نمودار شارژ باتری لیتیمی گوشی ثابت نیست و بر اساس اختلاف پتانسیل و در طول زمان، این جریان از ماکزیمم به سمت صفر میل میکنه. بنابراین ممکنه وضعیت شارژ باتری جوری بوده که 300 میلی آمپر جریان میکشیده.
            مدار شارژ باتری های لیتیمی به صورت اتوماتیک پروسه ی شارژ رو کنترل و مدریت میکنه.
            ولتاژ شارژ باتری های لیتیمی 4.2 ولت است. ولتاژ یک باتری لیتیمی هم در حالت فول شارژ 4.2 ولت هست.

دیدگاه

پس تقریبا مشخص شد که پاوربانک توان جریان دهی بالاتر رو هم داره و نیاز به تقویت نیست. بازم میگم که این باره که مشخص میکنه چقدر جریان از منبع بکشه.
              به این نکته هم دقت کنید که نمودار شارژ باتری لیتیمی گوشی ثابت نیست و بر اساس اختلاف پتانسیل و در طول زمان، این جریان از ماکزیمم به سمت صفر میل میکنه. بنابراین ممکنه وضعیت شارژ باتری جوری بوده که 300 میلی آمپر جریان میکشیده.
              مدار شارژ باتری های لیتیمی به صورت اتوماتیک پروسه ی شارژ رو کنترل و مدریت میکنه.
              ولتاژ شارژ باتری های لیتیمی 4.2 ولت است. ولتاژ یک باتری لیتیمی هم در حالت فول شارژ 4.2 ولت هست.
              مشکل رو پیدا کردم عدم پشتیبانی از کابل اصل شارژ!!!ماژول با کابل شارژ fake شروع به شارژ کردن می*کنه و برنامه Ampere هم نهایتا ۳۰۰ میلی آمپر نشون میده و جریان سنج متصل به گوشی ۰.۲۴ آمپر رو نشون میده .
              به محث اتصال کابل اصل ( ۳ برند مختلف)پاور بانک خاموش میشه که برام متحیر کننده است .!!!!!!
              با کابل اصل کار نمیکنه با fake ضعیف

دیدگاه

مشکل رو پیدا کردم عدم پشتیبانی از کابل اصل شارژ!!!ماژول با کابل شارژ fake شروع به شارژ کردن می*کنه و برنامه Ampere هم نهایتا ۳۰۰ میلی آمپر نشون میده و جریان سنج متصل به گوشی ۰.۲۴ آمپر رو نشون میده .
                به محث اتصال کابل اصل ( ۳ برند مختلف)پاور بانک خاموش میشه که برام متحیر کننده است .!!!!!!
                با کابل اصل کار نمیکنه با fake ضعیف
                با یک پاور بانک دیگه تست کردید؟؟

دیدگاه

با یک پاور بانک دیگه تست کردید؟؟
                  بله با ماژول پاوربانک 9 تومنی این مشکلو نداشتم که با این دارم

دیدگاه

بله با ماژول پاوربانک 9 تومنی این مشکلو نداشتم که با این دارم
                    خب پس احتمالا پاور بانک خراب شده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X