اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با مولتی متر آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با مولتی متر آنالوگ

سلام
    چطوری با یک مولتی متر آنالوگ می توان متوجه شد که که یک وسیله برای مثال سینک ظرفشویی یا بدنه یخچال برقدار است یا نه؟

پاسخ : کار با مولتی متر آنالوگ

نوشته اصلی توسط niosha_6480 نمایش پست ها
    سلام
    چطوری با یک مولتی متر آنالوگ می توان متوجه شد که که یک وسیله برای مثال سینک ظرفشویی یا بدنه یخچال برقدار است یا نه؟
    سلام .
    بهترین راه اینه که مولتی متر رو تو حالت ac250 ولت بذارین
    و یه پراب(سیم)اون رو به نول پریز و اون یکی پراب رو هم به
    بدنه دستگاه بزنین،به همین سادگی دوست عزیز .
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط niosha_6480 نمایش پست ها
      سلام
      درود.
      مولتی متر لازم نمیباشد ... با یک فازمتر میتوانید به آسانی ببینید !!! یا اگر اسراربه استفاده از مولتی متر را دارید باید مولتی متر را روی حالت ac بگذارید و پراپ مشکی را به شیر آب یا درب یا پنجره و... بزنید و پراپ قرمز را به وسیله ی برقدار بزنید... اگر مولتی متر برقی را نشان داد وسیله ی مورد نظر بدنه اش برقدار است که با متصل ;کردن آن به (ارت ) پنجره یا چارچوب فلزی درب یا ... میتوانید برق بدنه آن دستگاه را از بین ببرید!!!
      اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

سلام دوستان گرامی،یه سوال از شما داشتم
        من تقریبا میشه یه سال پیش مولتی مترم سوخت.
        حالا تصمیم دارم که یه مولتی متر جدید بخرم.
        حالا سوالی که دارم:
        کدوم یکی از این مولتی متر های زیر طول عمر بیشتری دارن؟؟؟
        http://www.digikala.com/product/dkp-1860344/ -dt9208a

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
          سلام دوستان گرامی،یه سوال از شما داشتم
          من تقریبا میشه یه سال پیش مولتی مترم سوخت.
          حالا تصمیم دارم که یه مولتی متر جدید بخرم.
          حالا سوالی که دارم:
          کدوم یکی از این مولتی متر های زیر طول عمر بیشتری دارن؟؟؟
          http://www.digikala.com/product/dkp-1860344/ -dt9208a
          سلام لینک بالا رو دیدم هیوکی خیلی عالی هست به شرط اصل بودن
          فقط گرون هست ویکتور97 مولتی متر خوبی هست و به اندازه پولش
          خیلی بیشتر هم کار می*کنه ولی به شرطی که موارد ایمنی رو در موردش
          رعایت کنید
          قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

یا این مولتی متر های سانوا yx-360tr

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
            سلام لینک بالا رو دیدم هیوکی خیلی عالی هست به شرط اصل بودن
            فقط گرون هست ویکتور97 مولتی متر خوبی هست و به اندازه پولش
            خیلی بیشتر هم کار می*کنه ولی به شرطی که موارد ایمنی رو در موردش
            رعایت کنید
            خیلی خیلی ممنون از جوابتون
            در ضمن،در مورد اون مولتی متر هایی هستن که خیلی شبیه به
            مولتی متر های ویکتور هستن و با dt92xxشروع میشن چه نظری دارین؟؟؟؟

دیدگاه

خودم نداشتم دوستان و اطرافیان هم ندیدم کسی از این مارک استفاده
              کنه
              قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

درود.
                بنده طی این چند سال اخیر که داخل بازار تعمیرات الکترونیک بوده ام تجربیاتم به شرح زیر است ...:
                مولتی متر های آنالوگ بدرد کارایی میخورند که تغیرات ولتاژ مورد توجه هستند.... یعنی تغیرات ولتاژ در آن ها مهم است . ... بقیه کاراییشان مانند تست مقاومت و.... سخت تر از مولتی متر های دیجیتال هستند و باید یک ضرب و تقسیم کوچکی انجام بدهید تا بتوانید میزان اهم مقاومت را اندازه بگیرید!!!
                مولتی متر های دیجیتالی هم چندین مدل دارند و بسیار وسیع هستند.... مولتی متر های چینی و متفرقه که اغلب کپی و فیک هستند و با پسوند dt شروع میشوند کیفیت برد یکسانی دارند و فقط امکاناتشان باهم متفاوت است.... اگر میخواهید یک مولتی متر متفرقه مناسب و قیمت ارزان و دقت اندازه گیری مناسبی داشته باشید بنده مدل DT-830B را پیشنهاد میدهم... دقت خوبی دارد و تنها امکاناتی که ندارندتست بازر (تست دیود دارند ولی بوق نمیزنند ) و سلف سنج و خازن سنج ندارند..........
                اما اگر کارتان وسیع تر است همان مدلی که گذاشتید متفرقه های خوبی هستند... و اگر اشتباهی به وجود نیارید حداقل 5 سال کار میکنند...
                اما اگر واقعا میخواهید انتخاب مناسب و حرفه ای داشته باشید مولتی متر های ویکتور گذینه های خیلی خوبی هستند و و اگر میخواید هزینه کنید مولتی متر های هیوکی هم امکانات بهتری دارند و هم عمر خیلی بالایی دارند و هم با کیفیت هستند...... (اما به گفته ی دوستمون اصل باشند و اصل ژاپن یا حداقل تحت لیسانس ژاپن باشند !!!! )
                سمت برند سانوا هم نرید بهتر هست!!!!
                درضمن یک نکته ای را خدمتتان عرض بکنم گذاشتن لینک فروشگاه های دیگر در انجمن طبق قوانین ممنوع است!!!
                اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
                  درود.
                  بنده طی این چند سال اخیر که داخل بازار تعمیرات الکترونیک بوده ام تجربیاتم به شرح زیر است ...:
                  مولتی متر های آنالوگ بدرد کارایی میخورند که تغیرات ولتاژ مورد توجه هستند.... یعنی تغیرات ولتاژ در آن ها مهم است . ... بقیه کاراییشان مانند تست مقاومت و.... سخت تر از مولتی متر های دیجیتال هستند و باید یک ضرب و تقسیم کوچکی انجام بدهید تا بتوانید میزان اهم مقاومت را اندازه بگیرید!!!
                  مولتی متر های دیجیتالی هم چندین مدل دارند و بسیار وسیع هستند.... مولتی متر های چینی و متفرقه که اغلب کپی و فیک هستند و با پسوند dt شروع میشوند کیفیت برد یکسانی دارند و فقط امکاناتشان باهم متفاوت است.... اگر میخواهید یک مولتی متر متفرقه مناسب و قیمت ارزان و دقت اندازه گیری مناسبی داشته باشید بنده مدل DT-830B را پیشنهاد میدهم... دقت خوبی دارد و تنها امکاناتی که ندارندتست بازر (تست دیود دارند ولی بوق نمیزنند ) و سلف سنج و خازن سنج ندارند..........
                  اما اگر کارتان وسیع تر است همان مدلی که گذاشتید متفرقه های خوبی هستند... و اگر اشتباهی به وجود نیارید حداقل 5 سال کار میکنند...
                  اما اگر واقعا میخواهید انتخاب مناسب و حرفه ای داشته باشید مولتی متر های ویکتور گذینه های خیلی خوبی هستند و و اگر میخواید هزینه کنید مولتی متر های هیوکی هم امکانات بهتری دارند و هم عمر خیلی بالایی دارند و هم با کیفیت هستند...... (اما به گفته ی دوستمون اصل باشند و اصل ژاپن یا حداقل تحت لیسانس ژاپن باشند !!!! )
                  سمت برند سانوا هم نرید بهتر هست!!!!
                  درضمن یک نکته ای را خدمتتان عرض بکنم گذاشتن لینک فروشگاه های دیگر در انجمن طبق قوانین ممنوع است!!!
                  سلام،بخاطر راهنمایی هایی که کردین،ممنونم.
                  اگر میخواهید یک مولتی مترمتفرقه مناسب
                  و ارزان قیمت و دقت اندازه گیری مناسبی داشته باشید
                  بنده مدل DT–830Bرا پیشنهاد می دهم..
                  اتفاقا اولین مولتی متری که خریدم DT830Dبودش
                  که چهار سال پیش ۲۰۰۰۰تومان گرفتمش
                  و ازش حدودا یکسال و نیم کار کشیدم!
                  و تنها دلیلی که سوخت،این بود که اتفاقی یه بار وقتی که تو رنج
                  ۲۰۰ولت بود،زدمش به برق شهری و بعد چند ثانیه سوخت!
                  حالا اگه بخوام که دوباره از اینا بخرم،دقیقا چه مشخصات ظاهری
                  داشته باشه؟؟چون که چند بار مدل dt830رو دیدم وهمه اون ها
                  هم تو مشخصات ظاهری باهم متفاوت بودن!!
                  سمت برند سانوا هم نرید،بهتر است!!!
                  میشه بگید چرا؟؟
                  آخه من یه سال پیش یه مولتی متر goodwill-akb
                  FT360trخراب خریدم که به ظور تعمیرش کردم و خود همون
                  یک سال کار کرد!!!(موتور عقربش خراب بود)
                  گذاشتن لینک فروشگاه های دیگر طبق قوانین
                  ممنوع است!
                  بله،شما درست میگین.
                  ممنون از اینکه یادم انداختین.

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
                  خودم نداشتم دوستان و اطرافیان هم ندیدم کسی از این مارک استفاده
                  کنه
                  نه دوست گرامی ،منظورم شماره مدلش بود

دیدگاه

سلام،بخاطر راهنمایی هایی که کردین،ممنونم.

اتفاقا اولین مولتی متری که خریدم DT830Dبودش
                    که چهار سال پیش ۲۰۰۰۰تومان گرفتمش
                    و ازش حدودا یکسال و نیم کار کشیدم!
                    و تنها دلیلی که سوخت،این بود که اتفاقی یه بار وقتی که تو رنج
                    ۲۰۰ولت بود،زدمش به برق شهری و بعد چند ثانیه سوخت!
                    حالا اگه بخوام که دوباره از اینا بخرم،دقیقا چه مشخصات ظاهری
                    داشته باشه؟؟چون که چند بار مدل dt830رو دیدم وهمه اون ها
                    هم تو مشخصات ظاهری باهم متفاوت بودن!!

میشه بگید چرا؟؟
                    آخه من یه سال پیش یه مولتی متر goodwill-akb
                    FT360trخراب خریدم که به ظور تعمیرش کردم و خود همون
                    یک سال کار کرد!!!(موتور عقربش خراب بود)
                    بله،شما درست میگین.
                    ممنون از اینکه یادم انداختین.

نه دوست گرامی ،منظورم شماره مدلش بود
                    درود.
                    مدل های dt830 ها آخرشون پسوند دارند .... مثلا dt830B یا DT830D یا DT830 یا.... که همگی از نظر امکانات متفاوت هستند!!!!
                    بنده 8 سال پیش یک مدل مولتی متر آنالوگ سانوا برای کارگاه خریدم که 6 ماه بیشتر کار نکرد و گالوانوما مترش خراب شد!!!! و این مشکل 4 بار برای بنده پیش آمد که دید بنده را به طور کلی نسبت به سانوا عوض کرد!!!! (البته هیچ اشتباهی در استفاده ازشان نکردیم و همشان به مرور زمان کاراییشان را از دست میدادند درصورتی که 7 سال قبلش مولتی متر از این شرکت خریده بودم و ژاپنی بود و هنوز که هنوز است برایم کار میکند!!! )
                    اما 15 سال پیش بنده یک عدد مولتی متر N-401F از برند سانوا خریدم که هنوز که هنوز است کار میکند و هیچ مشکلی ندارد .... اگر 14 سال پیش بود پیشنهادش میکردم اما در حال حاضر خیر!!!
                    اما متأسفانه در حال حاضر حتی در تهران هم نتوانسته ام که مولتی متر N-401F را پیدا بکنم و اگر هم پیدا بشود دیگر کیفیت قبل را ندارد و همشان چینی شده اند!!!!

دیدگاه

درود.
                      مدل های dt830 ها آخرشون پسوند دارند .... مثلا dt830B یا DT830D یا DT830 یا.... که همگی از نظر امکانات متفاوت هستند!!!!
                      بنده 8 سال پیش یک مدل مولتی متر آنالوگ سانوا برای کارگاه خریدم که 6 ماه بیشتر کار نکرد و گالوانوما مترش خراب شد!!!! و این مشکل 4 بار برای بنده پیش آمد که دید بنده را به طور کلی نسبت به سانوا عوض کرد!!!! (البته هیچ اشتباهی در استفاده ازشان نکردیم و همشان به مرور زمان کاراییشان را از دست میدادند درصورتی که 7 سال قبلش مولتی متر از این شرکت خریده بودم و ژاپنی بود و هنوز که هنوز است برایم کار میکند!!! )
                      اما 15 سال پیش بنده یک عدد مولتی متر N-401F از برند سانوا خریدم که هنوز که هنوز است کار میکند و هیچ مشکلی ندارد .... اگر 14 سال پیش بود پیشنهادش میکردم اما در حال حاضر خیر!!!
                      اما متأسفانه در حال حاضر حتی در تهران هم نتوانسته ام که مولتی متر N-401F را پیدا بکنم و اگر هم پیدا بشود دیگر کیفیت قبل را ندارد و همشان چینی شده اند!!!!
                      ممنون،ببخشید اینقد سوال میکنم
                      کدوم یکی از این برند ها بهتره؟؟
                      SANWAیاSANMA

لامصب این ویکتور vc-97هم دل من رو برده(به خاطر
                      کارایی و تعریفش)

دیدگاه

ممنون،ببخشید اینقد سوال میکنم
                        کدوم یکی از این برند ها بهتره؟؟
                        SANWAیاSANMA

لامصب این ویکتور vc-97هم دل من رو برده(به خاطر
                        کارایی و تعریفش)
                        درود.
                        بنده چندین سال پیش یکمدل از برند سانوما مدل yx-1000a رو برای یکی از دوستانم خریدم و آشغال به تمام معنا بود!!! حیف پول!!! عقربش گیر میکرد و دقت کافی نداشت و کالیبره نمیشد و.....
                        اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد بنده سانوا را انتخاب میکنم...
                        نمیدانم کارایی شما چیست.... چرا اسرار به استفاده از مولتی متر آنالوگ را دارید...
                        بله اگر بخواید خودتان را راحت کنید و انتخاب مناسبی داشته باشید و هزینه کنید برند ویکتور و هیوکی ژاپنی پیشنهاد میشود!!!!
                        بنده 6 سال پیش تعمیراتی ام را که جمع کرده ام برایم یکسری وسایل باقی ماند که هنوز با اینکه قدیمی هستند اما درست مانند قدیم کار میکنند و بیش از 15 سال است که برایم کار میکنند.... مولتی متر های آنموقع با الان خیلی فرق میکنند..
                        مولتی متر سانوا که در پست قبل ذکر نمودم مولتی متر سری خوب بود اما نمیدانم چرا دیگر پیدا نمیشود ....
                        خواستم با این نکته به شما عرض بکنم که مولتی متر ها را اگر پول خوبی به برند اصل و مطمئن بدهید 50 سال هم برایتان کار میکند!!!!
                        و دقت کنید که تقلبی نباشد .....

دیدگاه

درود.
                          بنده چندین سال پیش یکمدل از برند سانوما مدل yx-1000a رو برای یکی از دوستانم خریدم و آشغال به تمام معنا بود!!! حیف پول!!! عقربش گیر میکرد و دقت کافی نداشت و کالیبره نمیشد و.....
                          اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد بنده سانوا را انتخاب میکنم...
                          نمیدانم کارایی شما چیست.... چرا اسرار به استفاده از مولتی متر آنالوگ را دارید...
                          بله اگر بخواید خودتان را راحت کنید و انتخاب مناسبی داشته باشید و هزینه کنید برند ویکتور و هیوکی ژاپنی پیشنهاد میشود!!!!
                          بنده 6 سال پیش تعمیراتی ام را که جمع کرده ام برایم یکسری وسایل باقی ماند که هنوز با اینکه قدیمی هستند اما درست مانند قدیم کار میکنند و بیش از 15 سال است که برایم کار میکنند.... مولتی متر های آنموقع با الان خیلی فرق میکنند..
                          مولتی متر سانوا که در پست قبل ذکر نمودم مولتی متر سری خوب بود اما نمیدانم چرا دیگر پیدا نمیشود ....
                          خواستم با این نکته به شما عرض بکنم که مولتی متر ها را اگر پول خوبی به برند اصل و مطمئن بدهید 50 سال هم برایتان کار میکند!!!!
                          و دقت کنید که تقلبی نباشد .....
                          من که اسرار به مولتی متر آنالوگ.نکردم!
                          من فقط می خواستم بدونم چطوری هستن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X