اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه برای ارمیچر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه برای ارمیچر

سلام
    من یک ارمیچر dc 90v 10a دارم . حداکثر باری که به اون قرار *ارد بشه یک کیلوگرم هست و میخواستم یک منبع تغذیه بدون ترانس برای ان درست کنم .
    در گوگل که گشتم رکتیفایر نیم موج رو دیدم اما در محاسباتش برای تبدیل برق شهر به ۹۰ ولت دچار مشکل شدم
    برای یکسو سازی از پل دیود ۱۰۰۰ ولتی استفاده میکنم .
    سوالم اینه که ایا امکان داره با رکتیفایر نیم موج و یک کاهنده ولتاژ R1 R2 و یک خازن و یک پل دیود بتونم این ولتاژ رو بدست بیارم . اگر
    امکان داره میشه نمای شماتیک نقشه به همراه المان و اندازه ی المان ها برام اینجا پست کنید ؟ متشکرم

پاسخ : منبع تغذیه برای ارمیچر

نوشته اصلی توسط Grthebigg نمایش پست ها
    سلام
    من یک ارمیچر dc 90v 10a دارم . حداکثر باری که به اون قرار *ارد بشه یک کیلوگرم هست و میخواستم یک منبع تغذیه بدون ترانس برای ان درست کنم .
    در گوگل که گشتم رکتیفایر نیم موج رو دیدم اما در محاسباتش برای تبدیل برق شهر به ۹۰ ولت دچار مشکل شدم
    برای یکسو سازی از پل دیود ۱۰۰۰ ولتی استفاده میکنم .
    سوالم اینه که ایا امکان داره با رکتیفایر نیم موج و یک کاهنده ولتاژ R1 R2 و یک خازن و یک پل دیود بتونم این ولتاژ رو بدست بیارم . اگر
    امکان داره میشه نمای شماتیک نقشه به همراه المان و اندازه ی المان ها برام اینجا پست کنید ؟ متشکرم
    سلام، شما میتونید از چاپر باک استفاده کنید:

کافیه که دیوتی سایکل سیگنال PWM که به گیت ماسفت یا اون سوییچی که استفاده شده میدیم رو تغییر بدیم، و ولتاژ خروجی با فرض ایده آل بودن و نداشتن تلفات به صورت خطی نسب به ولتاژ ورودی کم میشه.
    تحلیل این مدار در حالت ایده آل به صورت زیر هستش:

و برای طراحی چاپر دلخواهتون ( با توجه به ولتآژ ورودی و جریان و ولتاژ خروجی مطلوب ) ازین منبع استفاده کنید ( لینک ).
    فقط یه نکته ای که هست اگه ولتاژ ورودی و خروجی خیلی باهم اختلاف داشته باشن تلفات بالا میره، ما میتونیم برای دستیابی به راندمان بیشتر، چند طبقه ازین چاپر هارو باهم سری کنیم که خروجی هر چاپر بشه ورودی چاپر طبقه بعدی.
    موفق باشید.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X