اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظ برق کلی برای ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظ برق کلی برای ساختمان

سلام و خسته نباشید
    برق منطقه ما خیلی نوسان داره و تا حالا باعث سوختن خیلی از وسایل برقمون شده حالا من مخیوام یه وسیله ای جلوی برق ورودی کنتور خونه بذارم تا از ولتاژ زیاد و نوسان جلوگیری کنه
    میشه یه محافظ قوی بذارم جلوی ورودی برق خونه؟
    بعد فرق بین محافظ و استاب لیزر چی هست و کدوم بهتره
    لطفا اگه مدلی هم سراغ دارید بگید ممنون میشم

پاسخ : محافظ برق کلی برای ساختمان

نوشته اصلی توسط آبرنگ نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    برق منطقه ما خیلی نوسان داره و تا حالا باعث سوختن خیلی از وسایل برقمون شده حالا من مخیوام یه وسیله ای جلوی برق ورودی کنتور خونه بذارم تا از ولتاژ زیاد و نوسان جلوگیری کنه
    میشه یه محافظ قوی بذارم جلوی ورودی برق خونه؟
    بعد فرق بین محافظ و استاب لیزر چی هست و کدوم بهتره
    لطفا اگه مدلی هم سراغ دارید بگید ممنون میشم
    سلام.
    بهترین گزینه همون استابیلزر هست، محافظ در اصل یک تایمره که 2تا ولتاژ آستانه داره، یکی برای افزایش ولتاژ و اونیکی برای کاهش ولتاژ که ولتآژ به هرکدوم برسه خروجی رو قطع میکنه.
    اما استابلیزر بجز اینکه یک محافظ پیشرفته تری هست ( نسبت به محافظ های معمولی )، باعث میشه ولتاژ برق توی خروجی استابلیزر، 220 ولت باشه ( معمولا همه قدیمیا 220 ولتی هستن )، یعنی اگه ولتاژ ورودی از 220 کمتر بشه، اون رو تقویت میکنه و اگه ولتاژ از 220 بیشتر بشه اونو تضعیف میکنه و توی 220 ولت با یک خطایی ولتاژ خروجی خودش رو تثبیت میکنه.
    که این خطا بستگی به تکنولوژی استابیلزر داره، برای نوع های معمولی استابیلزر که از نوع رله ای هستن این خطا معمولا 6 درصد هست و برای نوع های سروو موتوری خطا تا 1 درصد کاهش پیدا میکنه.
    که با نصب استابلیزر بعد از کنتور دیگه نیازی به استفاده از محافظ های برق نیست و ولتاژ هم توی 220 ولت تثبیت شده.
    حالا شما باتوجه به توانی که مصرف میکنید میتونید مدل مورد نظرتون رو که جوابگو توان مصرفیتون هست رو انتخاب کنی،
    من از ترانس های شرکت فاراتل استفاده کردم و راضیم.
    ترانس های استابیلزر یک خاصیتی که دارند شما رو هم از شبکه ایزوله میکنند! که به نوبه خودش خیلی اتفاق خوبی هست.
    توی کوچه ما یک کارگر با بلند کردن میلگردحواسش نبود و میلگرد رو به هادی های شبکه توزیع وصل کرد و کل کوچه ما هرچی که داشتن سوخت، اما خونه ما فقط یک فیوز شیشه ای استابیلزر سوخت که با تعویض اون فیوز همه چی اوکی شد.
    یک مدل استابلیزر 6 کیلو وات از شرکت فاراتل رو ببینید ( لینک ).
    موفق باشید.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
      سلام.
      بهترین گزینه همون استابیلزر هست، محافظ در اصل یک تایمره که 2تا ولتاژ آستانه داره، یکی برای افزایش ولتاژ و اونیکی برای کاهش ولتاژ که ولتآژ به هرکدوم برسه خروجی رو قطع میکنه.
      اما استابلیزر بجز اینکه یک محافظ پیشرفته تری هست ( نسبت به محافظ های معمولی )، باعث میشه ولتاژ برق توی خروجی استابلیزر، 220 ولت باشه ( معمولا همه قدیمیا 220 ولتی هستن )، یعنی اگه ولتاژ ورودی از 220 کمتر بشه، اون رو تقویت میکنه و اگه ولتاژ از 220 بیشتر بشه اونو تضعیف میکنه و توی 220 ولت با یک خطایی ولتاژ خروجی خودش رو تثبیت میکنه.
      که این خطا بستگی به تکنولوژی استابیلزر داره، برای نوع های معمولی استابیلزر که از نوع رله ای هستن این خطا معمولا 6 درصد هست و برای نوع های سروو موتوری خطا تا 1 درصد کاهش پیدا میکنه.
      که با نصب استابلیزر بعد از کنتور دیگه نیازی به استفاده از محافظ های برق نیست و ولتاژ هم توی 220 ولت تثبیت شده.
      حالا شما باتوجه به توانی که مصرف میکنید میتونید مدل مورد نظرتون رو که جوابگو توان مصرفیتون هست رو انتخاب کنی،
      من از ترانس های شرکت فاراتل استفاده کردم و راضیم.
      ترانس های استابیلزر یک خاصیتی که دارند شما رو هم از شبکه ایزوله میکنند! که به نوبه خودش خیلی اتفاق خوبی هست.
      توی کوچه ما یک کارگر با بلند کردن میلگردحواسش نبود و میلگرد رو به هادی های شبکه توزیع وصل کرد و کل کوچه ما هرچی که داشتن سوخت، اما خونه ما فقط یک فیوز شیشه ای استابیلزر سوخت که با تعویض اون فیوز همه چی اوکی شد.
      یک مدل استابلیزر 6 کیلو وات از شرکت فاراتل رو ببینید ( لینک ).
      موفق باشید.
      سلام
      بسیار ممنون از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز
      چجوری بفهمم باید چه توانی بگیریم برای خونمون؟بعدش استابلیزر جلوی دو فاز شدن برق رو هم میگیره؟
      ولی این مدل قیمش که خیلی بالا هست حدود 5 میلیون تومان هست
      ایا ترانس محافظ جلوی سوختن وسایل رو نمیگیره؟
      جدیدترین ویرایش توسط آبرنگ; ۰۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۷/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آبرنگ نمایش پست ها
        سلام
        بسیار ممنون از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز

خواهش میکنم عزیزم.

چجوری بفهمم باید چه توانی بگیریم برای خونمون؟
        توی قبض برقتون همه چی رو نوشته

بعدش استابلیزر جلوی دو فاز شدن برق رو هم میگیره؟
        بله میگیره، توی توضیحاتش همه چیو نوشته.

ولی این مدل قیمش که خیلی بالا هست حدود 5 میلیون تومان هست
        اونقدری که شما هم میگی بالا نیست، الآن همه چی گرونه شده، اما کاملا ارزش خرید کردن رو داره.
        من نمونه 2کیلو وات رو 500 گرفتم الآن شده 1200، در صورتی که همچی 10 برابر شده.

ایا ترانس محافظ جلوی سوختن وسایل رو نمیگیره؟
        سوختن های ناشی از اضافه ولتاژ ویا سوختن های ناشی از بالا رفتن جریان بخاطر افت ولتاژ و همینطور سوختن های ناشی از دو فاز شدن و همونطور که توی توضیحات اومده سوختن های ناشی از صاعقه، اثر همرو از بین میبره.
        توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
        همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
        https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X