اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ساخت باتری لیتیوم 21 ولت برای دریل شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ساخت باتری لیتیوم 21 ولت برای دریل شارژی

عرض ادب خدمت دوستان ارجمند
    من یه دریل شارژی وارداتی دارم که باتری نداره،ولتاژ ورودیشم 21 ولت 2 آمپری باید باشه
    حالا من میتونم با 5 تا باتری لیتیوم مرغوب و یه ماژول شارژر 5 سل مشکل باتریو
    حل کنم ولی موندم چه آداپتوری برای شارژ باطریها تهیه کنم که مناسب با*شه و باتریهارو
    خراب نکنه
    ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن

پاسخ : نحوه ساخت باتری لیتیوم 21 ولت برای دریل شارژی

نوشته اصلی توسط farhad0030 نمایش پست ها
    عرض ادب خدمت دوستان ارجمند
    من یه دریل شارژی وارداتی دارم که باتری نداره،ولتاژ ورودیشم 21 ولت 2 آمپری باید باشه
    حالا من میتونم با 5 تا باتری لیتیوم مرغوب و یه ماژول شارژر 5 سل مشکل باتریو
    حل کنم ولی موندم چه آداپتوری برای شارژ باطریها تهیه کنم که مناسب با*شه و باتریهارو
    خراب نکنه
    ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن
    سلام، من خودم از شارژر های باتری استفاده میکنم.
    یک موردش رو لینکشو میزارم ببینید اگه مشکل هزینه ندارین، واقعا وسیله بدردبخوری هست ( لینک ).
    البته مدل های جدیدترشون خیلی امکانات بهتری دارند اما بعید میدونم گیر بیان، همین مدلی هم که گذاشتم تو بازار خودمون پیدا میشه اما تقلبیش خیلی زیاده متاسفانه.
    تو یوتیوب کلیپ تشخیص تقلبی از اصلیش هست ( لینک ).
    موفق باشید.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

فدای شما مهندس ولی صفحه ای که لینکشو لطف کردید ارور میده باز نمیشه!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

وقت بخیر
      مهندس جان من فیلم رو دیدم این مورد خیلی گرون هست من بیشتر میخواستم بدونم
      با توجه به اینکه من 5 تا باتریه لیتیوم جنس مرغوب( سامسونگ) با یه مدار محافظ و شارژر
      5 سل تهیه کردم فقط مشکلم اون منبع تغذیه یا آداپتوری هست که باید 21 ولت
      خروجی بده و اصلا میشه با یه آداپتور یا منبع تغذیه ساده بعنوان ورودی ماژول
      محافظ و شارژر 5 سلی استفاده کنم؟

دیدگاه

وقت بخیر
        مهندس جان من فیلم رو دیدم این مورد خیلی گرون هست من بیشتر میخواستم بدونم
        با توجه به اینکه من 5 تا باتریه لیتیوم جنس مرغوب( سامسونگ) با یه مدار محافظ و شارژر
        5 سل تهیه کردم فقط مشکلم اون منبع تغذیه یا آداپتوری هست که باید 21 ولت
        خروجی بده و اصلا میشه با یه آداپتور یا منبع تغذیه ساده بعنوان ورودی ماژول
        محافظ و شارژر 5 سلی استفاده کنم؟

دیدگاه

اگه صرفا یک منبع تغذیه 21 ولت 2 آمپر لازم دارین میتونید از یک ترانس دوبل 12 ولت استفاده کنید، خروجی رو یکسو کنید و به یک خازن با ظرفیت بالا وصل کنید ( مثلا 4700 میکرو ) اینطوری شما یک ولتاژ DC دارین و بااستفاده رگولاتور سوییچینگ ( لینک ) ولتآژ رو روی 21 ولت تنظیم کنید.
          شماتیکی هم که توضیح دادم شکل زیر میشه:
          توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
          همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.

دیدگاه

دریل انرژی لحظه ای بالایی می کشه.مطمین باشید که باتری ها در جریان کشی تحمل این خجم از جریان دهی ار دارند.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز
              بنده یه مشکل واسم پیش اومده خواستم بپرسم ولی ظاهرا امکان زدن تاپیک جدید واسه بنده فعال نیست با عرض پوزش مجبور شدم اینجا بپرسم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید
              فیوز کنتور برق تک فاز خانگی ما خراب بود یکی از دوستان گفتند یه فیوز بخر براتون عوض می کنم ( نوع فیوز از این جدیداس فکر کنم بهش میگن مینیاتوری ) بهرحال ایشون زحمت کشیدن و عوض کردن اما الان مشکلی که پیش اومده اینه که وقتی برق ساختمان را از فیوز کنتور قطع می کنیم ( ساختمان دیگه برای قسمتهای مختلف جعبه فیوز جداگانه نداره ساختمون قدیمیه ) برق ساختمون قطع میشه اما وقتی پریز های برق خونه را با فاز متر چک می کنیم هر دو فاز هستند حتی دو تا سیم اصلی خروجی کنتور هم هر دو فاز میشن و چراغ فاز متر روشن میشه اما برق قطعه و وقتی فیوز برق کنتور وصل میشه دیگه فقط یکی از سیمها فازه و دیگری نول هیچ مشکلی هم در عملکرد تجهیزات برقی و لامپهای ساختمان نیست چیزی که به ذهن بنده رسید اینه که دوست بنده به جای اتصال فیوز به سیم فاز اونو به خروجی نول کنتور وصل کرده حالا سوال من اینه که در این صورت آیا وقتی که فیوز قطع میشه و سیم کشی ساختمان فقط فاز داره آیا اگه دست به سیم لخت بزنیم و مثلا بدنومون به زمین یا شی رسانایی وصل باشه آیا دچار برق گرفتگی میشیم یا نه؟
              میدونم که در صورت بروز اتصالی در این حالت به هیچ عنوان فیوز کنتور بالا نمیزنه و برق قطع نمیشه چون برای این اتفاق لازمه که فیوز در مسیر برق فاز نصب شده باشه ولی میخام بدونم اتصال فیوز به سیم نول به جز این مشکل ممکن مشکل دیگه ای هم ایجاد کنه یا نه ؟
              ممنون از پاسخ و راهنمایی هاتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aban1975 نمایش پست ها
                با سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز
                بنده یه مشکل واسم پیش اومده خواستم بپرسم ولی ظاهرا امکان زدن تاپیک جدید واسه بنده فعال نیست با عرض پوزش مجبور شدم اینجا بپرسم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید
                فیوز کنتور برق تک فاز خانگی ما خراب بود یکی از دوستان گفتند یه فیوز بخر براتون عوض می کنم ( نوع فیوز از این جدیداس فکر کنم بهش میگن مینیاتوری ) بهرحال ایشون زحمت کشیدن و عوض کردن اما الان مشکلی که پیش اومده اینه که وقتی برق ساختمان را از فیوز کنتور قطع می کنیم ( ساختمان دیگه برای قسمتهای مختلف جعبه فیوز جداگانه نداره ساختمون قدیمیه ) برق ساختمون قطع میشه اما وقتی پریز های برق خونه را با فاز متر چک می کنیم هر دو فاز هستند حتی دو تا سیم اصلی خروجی کنتور هم هر دو فاز میشن و چراغ فاز متر روشن میشه اما برق قطعه و وقتی فیوز برق کنتور وصل میشه دیگه فقط یکی از سیمها فازه و دیگری نول هیچ مشکلی هم در عملکرد تجهیزات برقی و لامپهای ساختمان نیست چیزی که به ذهن بنده رسید اینه که دوست بنده به جای اتصال فیوز به سیم فاز اونو به خروجی نول کنتور وصل کرده حالا سوال من اینه که در این صورت آیا وقتی که فیوز قطع میشه و سیم کشی ساختمان فقط فاز داره آیا اگه دست به سیم لخت بزنیم و مثلا بدنومون به زمین یا شی رسانایی وصل باشه آیا دچار برق گرفتگی میشیم یا نه؟
                میدونم که در صورت بروز اتصالی در این حالت به هیچ عنوان فیوز کنتور بالا نمیزنه و برق قطع نمیشه چون برای این اتفاق لازمه که فیوز در مسیر برق فاز نصب شده باشه ولی میخام بدونم اتصال فیوز به سیم نول به جز این مشکل ممکن مشکل دیگه ای هم ایجاد کنه یا نه ؟
                ممنون از پاسخ و راهنمایی هاتون
                سلام.
                اگه کلید مینیاتوری در مسیر نول قرار گرفته باشه با اتصال کوتاه شدن بازم کلید قطع میشه و مشکلی ازین بابت نیست.
                و اینکه اگه فاز یکسره باشه با قطع کردن کلید که باعث قطع نول میشه، با لمس سیم های فاز دچار شک و برق گرفتگی خواهید شد.
                یک مدل کلید مینیاتور جدید هستند که هم فاز رو قطع میکنه و هم نول رو، میتونید ازون مدل تهیه کنید. ( البته منظور کلید RCCB نیست، دقیقا یک کلید مینیاتوری MCB هست که نول رو هم قطع میکنه ).
                موفق باشید.

دیدگاه

سلام خسته نباشید
                  بنده یک دریل شارژی داشتم ۱۴/۴ ولت و ۱۷۰۰میلی آمپر با باتری لیتیوم کادیوم که خراب شدند و بجای آن ۴ باتری لیتیوم یون(۲تا طرح LG و ۲ تا Auut)از شما خریدم و به صورت سری جایگزین کردم ولی در حین شارژ بعضا به شدت داغ میکنند و حتی یکی از آنها خراب شد، میخواستم بدونم چون شارژر برای باتری لیتیوم یون نیست مشکل ایجاد میکنه یا اینکه ظرفیت باتری ها که ۳۶۰۰ میلی آمپر هستند (ولتاژ که یکی هست)
                  ممنون از سایت خوبتون ضمنا شارژر مشکلی برای باتری لیتیوم کادیوم ندارند و من باتری هم جایگزین یکی از باتری ها که خراب شد کردم ولی دوباره هم یکی دیگه از باتری ها قطع کرد و معیوب شد(جفت باتری های طرح LG معیوب شدند)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliAhmadi1575 نمایش پست ها
                    سلام خسته نباشید
                    بنده یک دریل شارژی داشتم ۱۴/۴ ولت و ۱۷۰۰میلی آمپر با باتری لیتیوم کادیوم که خراب شدند و بجای آن ۴ باتری لیتیوم یون(۲تا طرح LG و ۲ تا Auut)از شما خریدم و به صورت سری جایگزین کردم ولی در حین شارژ بعضا به شدت داغ میکنند و حتی یکی از آنها خراب شد، میخواستم بدونم چون شارژر برای باتری لیتیوم یون نیست مشکل ایجاد میکنه یا اینکه ظرفیت باتری ها که ۳۶۰۰ میلی آمپر هستند (ولتاژ که یکی هست)
                    ممنون از سایت خوبتون ضمنا شارژر مشکلی برای باتری لیتیوم کادیوم ندارند و من باتری هم جایگزین یکی از باتری ها که خراب شد کردم ولی دوباره هم یکی دیگه از باتری ها قطع کرد و معیوب شد(جفت باتری های طرح LG معیوب شدند)
                    سلام،
                    سلول های لیتیوم در صورت نداشتن شارژر مناسب هم بیشتر گرم
                    میشن،هم جریان بیشتری میکشن هم عمرشون کوتاه میشه هم اینکه
                    درست شارژ نمیشن.
                    در ضمن همیشه بهتره که از باتری های اصلی استفاده کنین نه باتری های
                    طرح و قلابی و کپی و فیک.
                    اگه امکانش هست شارژر رو عوض کنین یا اینکه از برد شارژر عکس
                    بذارین تا بتونم تغییرات لازم رو بهتون بگم تا شما تغییرات لازم رو اعمال
                    کنین.
                    موفق باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام ممنون مهندس از پاسخگویی سریعتون
                      باتری ها رو از فروشگاه ECA گرفتم و بهترین جنس بودند ولی تو مشخصات زده بودند طرح LG
                      میشه راهنمایی کنید چطور عکس رو بارگزاری کنم؟

دیدگاه

سلام ممنون مهندس از پاسخگویی سریعتون
                        باتری ها رو از فروشگاه ECA گرفتم و بهترین جنس بودند ولی تو مشخصات زده بودند طرح LG
                        میشه راهنمایی کنید چطور عکس رو بارگزاری کنم؟
                        سلام مجدد،
                        منظور از کلمه طرح یعنی اینکه کالا کپی از شرکت های اصلی و معتبر
                        میباشد و حتی با اجازه این شرکت ها ساخته شده ولی شرکت سازنده
                        کالا همون شرکت (یعنی LG ) اصلی نیست.
                        به زبان ساده تر یعنی جنس کپی ولی با اجازه شرکتی که برند اون
                        روی جنس حکاکی شده.
                        بله حتما دوست عزیز ،
                        اول میرین یکی از سایت های معتبر آپلود فایل مثل پیکو فایل
                        Pico file
                        یا یو آپلود uupload
                        و تو یکی از اونها عضو میشین که کار سختی هم نیست،مزیت
                        یو آپلود اینه که برا کار های ساده مثل آپلود فایل و عکس نیازی
                        به عضو شدن نداره.
                        حالا هم گزینه ارسال فایل رو میزنین و عکس یا فیلم مورد نظرتون
                        رو از رو گوشی ،کامپیوتر،تبلت یا لپتاپتون انتخاب میکنین.
                        بعدش هم اگه از یو آپلود استفاده میکنین،بهتره گزینه ماندگاری دائمی
                        رو انتخاب کنین.
                        بعدش هم وقتی گزینه آپلود فایل یا تایید رو زدین،فایل یا عکس ارسال
                        میشه و سایت هم یه لینک بهتون میده،اون لینک رو بهتره کپی کنین
                        یا یه جایی یاد داشت کنین.
                        بعد هم میاین اینجا ،تو اونجایی که متن رو مینویسین و تو انجمن
                        پست میکنین،یه گزینه مربع شکل هست که توش عکس یه درخت
                        وجود داره.اون رو که میزنین یه پنجره باز میشه و شما باید تو اون
                        فیلد لینکی رو که پیکو فایل یا یو آپلود بهتون داده بود رو وارد کنین
                        و در آخر هم گزینه ok رو بزنین.
                        به همین سادگی!
                        موفق باشید.

دیدگاه

بازم ممنون از راهنماییتون
                          این عکس برد و باتری دریل شارژی

دیدگاه

بازم ممنون از راهنماییتون
                            این عکس برد و باتری دریل شارژی
                            سلام مجدد،خب اگه یه عکس هم اگه از پشت برد قرار بدین،دیگه
                            میشه نظر علمی داد.
                            ولی الان ظاهرا به نظر میرسه که میشه با تغییر میزان مقاومت R29
                            این کار رو کرد.
                            البته اگه عکس از پشت برد رو بذارین میتونم نظر کاملم رو بیان
                            کنم.
                            موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

بازم سلام مهندس
                              عکس پشت برد رو گذاشتم
                              فقط اگه لطف کن توضیح هم در مورد عملکرد این مقاومت تو برد بدین واقعا ممنون میشم( برای اطلاعات عمومی خودم)
                              الان شارژر باتری رو شارژ میکنه و لحظه ای سبز میشه و دوباره قرمز میشه مجددا شروع به شارژ میکنه و کامل قطع نمیکنه و ولتاژ رو لحظه ای تا ۲۲ ولت هم میبرد
                              ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X