ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    2020/09/23
    17
    0

پاسخ : نمیدونم اسمش چی میشه مدار کنترول مرکزی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezaa

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دیگه بیشتر از این ساده نمیشه
    توضیح میده هم نوشتاری هم یه ویدئو داره

تو گوگل سرچ کن توسعه خروجی با آی سی دیکودر
    همین رو یه مدار اضافه کنی تو سرچ گوگل

من یادم رفته بود و فکر میکردم دوستمون میدونه ولی طبق گفته akareza فقط یکی از خروجی ها فعال میشن
    ممنون از راهنمایی تان
    من میخوام که بعضی وقتها بتوانم چندین کلید را فعال داشته باشم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

سلام.
    دیکدر در هر لحظه فقط یکی از خروجی ها فعاله، اما بعید میدونم دوستمون نظرش همچین موضوعی باشه، احتمالا نیاز دارند که همهخروجی ها کنترل شده باشند و هر زمان هر کدون نیاز بود مستقل از بقیه خاموش یا روشن کنند.
    برای این کار به میکروکنترلر نیاز دارین که از طریق ارتباط سریال در میروکنترلر فرستنده یا مستر وضعیت کلید هارو ارسال کنید و توی میکروکنترلر دریافت کننده یا اسلیو، با توجه به داده های دریافتی از ارتباط سریال، وضعیت ترانزیستور هارو تغییر بدین.
    یا حتی میتونید سیم رو کامل حذف کنید و از طریق ماژول ها رادیویی اطلاعات رو انتقال بدین که دیگه انتخاب با خودتون هست.
    موفق باشید.

بسیار عالی متوجه منظور من شدید
    من میخوام که تمامی کلیدها را بطور جداگانه کنترول کنم و بعضا چندین کلید را فعال داشته باشم ، (( فقط نکته ای که هست اینه که میخوام قسمت گیرنده چندتا باشه ، یعنی مثلا 4 گیرنده دستورات فرستنده رو داشته باشند که در 4 مکان متفاوت هستند ))
    در مورد روش دومی که گفتید ، منظورم ارتباط رادیویی هست که گفتید ،، در واقع میخوام که هزینه ساخت کم بشه واگرنه ایده استفاده رادیویی تا حدودی میشه گفت که خوبه ، به شرطی که ایمن باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط کاکو

درود دوست گرامی
    باور کنید من همه چی در نظر میگیرم تو پاسخم و خودم هم یک ادم هستم با هزاران سوال و ابهامات و اشکالات در این زمینه
    همون جور که میفرمایید ایشون مطرح نکردن و با حالی که من اشاره کردم باز متوجه نشدن و باز از من نقشه خواستن
    ایشون خودش باید در سطح قابل قبولی باشه و بتونه نیاز هاشو سرچ کنه یا به منابع علمی دست پیدا کنه
    اگر قرار باشه کسانی که تجربه لازم در این روابط ندارن و بیان سوال کنن و پاسخ کاملی دریافت کنن .. که به کسانی که یک عمر وقت گذاشتن در این زمینه طلم بزرگی کردیم
    و اون ها رو بدبخت تر از این که هستن کردیم
    همون جور که میدونید .. علم الکترونیک اسباب بازی ترین رشته دنیاست .. جوری که بچه های 5 ساله رو تو کلاس رباتیک ثت نام میکنن
    و سایت های مذهبی و غیره میان برای تبلیغ و جذب مشتری از پروژه های فریبنده الکترونیک و میکرو کنترلر استفاده میکنن
    نظر من این پاسخ ها باید محدود باشه و تلاش و تجربیات طرف مقابل هم در نظر گرفت
    شما به یهخ جوشکار نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید یه جوشکار میارید و کلی پول بهش میدید
    حالا اکه به طراحی یه مدار الکترونیکی نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید سراغ جوشکار ؟ یا باید رفت سراغ طراح مدار های الکترونیکی
    میدونستید بیشتر تحصیل کرده های رشته های الکترونیکی بیکار هستن و به کارگر های ساده تبدیل شدن .. میدونید صاحبان این تخصص ها کمترین لذت از زندگی بردن و تمام جوانی شونو صرف سرچ و برنامه و تحقیق و التماس این اون کردن ؟
    حق این ها این که بیل بزنن ؟
    وقتی میبینم من اگه به یه کاشی کار نیاز داشته باشم باید برای چند روز کاری اون به اون ملیون ها تومن پول بدم و اون شخص شاید تو عمرش 2 صفحه کتاب نخونده ناراحت میشم که چرا باعث بشم چند تا الکترونیک کار که حتی از پزشک ها هم بیشتر مطالعه کردن و از همه بدبخت ترن اینجور وضعیتی داشته باشن

سال ها پیش تو این انجمن من کمی سیستم پاسخ دهی برخی دوستان درک نمیکردم . دوستانی با دانش بسیار
    سال ها گذشته تا من بفهمم دلیل کار اون ها چی بوده

من میگم کمک علمی خوبه ولی به هم نوع خودت .. به هم رشته خودت .. اخه وقتی میرم در مغازه یه دونه پفک مجانی به من نمیدن یا اون کاشی کاره که الان وضع زندگیش از من امثال من بهتره برای من مجانی کار نمیکنه
    کمک خوبه ولی به صنف خودت .. چون صنف های دیگه به من تو رحم نمیکنن

و راجب دیکدر .. فقط یک نوع نیست و من خواستم بره سرچ کنه تا نوع مورد نظر پیدا کنه و خودشم یه زحمتی کشیده باشه ..
    کد فیکس شما رو یاد ای سی خاصی نمیندازه ؟ اونم یه دیکدر
    رادیویی شم میشه کرد ..
    درضمن من به شخص شما ارادت لازم دارم دوست عزیز
    دوست عزیز من هم با سخنان شما موافقم ، ولی یکم هم در نظر داشته باشید که این سیستمی که من میخوام در بازار نیست و اینکه ماشالله هیچ مهندسی پیدا نمیشه که بخوایم یه درخواست کنیم یه همچین چیزی رو ازش ، یا اگرم پیدا میشه احتمالا قیمتی میگه که نگو ((( البته من پیدا نکردم که بگم و قیمت بگه )))
    خوب این تا اینجا
    میماند این که خودم آسیتن بالا بزنم و یچیزی سر هم کنم ((( البته خدایی ساختن یه لذت دیگه ای داره )))
    اگه در پاسخ های من دقت کرده باشید حتی پرسیدم که میتوانم از جایی بخرم و اینکه گفتم حتی اسمش رو هم نمیدانم
    یکم انصاف هم خوبه ، خیلی بد زدی
    2020/09/23
    17
    0

از این نوع مدارهایی باید استفاده کنم ؟

و

البته به نظرم اینا با هم هماهنگ نباشن ، ولی به صورت کلی این نوع مدار ها منظورتون بود؟
    روش استفاده از اینها به چه شکل هست ؟ ( آیا من میتوانم استفاده کنم ، علم خاصی نمیخواد)
    ویرایش توسط khosrw1 : 2020/10/15 در ساعت 22:20
    2017/10/01
    388
    249

نقل قول نوشته اصلی توسط khosrw1

از این نوع مدارهایی باید استفاده کنم ؟

و

البته به نظرم اینا با هم هماهنگ نباشن ، ولی به صورت کلی این نوع مدار ها منظورتون بود؟
    روش استفاده از اینها به چه شکل هست ؟ ( آیا من میتوانم استفاده کنم ، علم خاصی نمیخواد)
    خیر عزیزم، این ماژول ها مربوط به مبدل های ADC و DAC هستند.
    کاری که شما باید انجام بدین استفاده از میکروکنترلر هست، که ظاهرا تجربه کار کردن با این آیسی هارو ندارین.
    باید بدین کسی براتون انجام بده، خودم که چنتا پروژه دارم نمیرسم، توی انجمن اگه کسی اعلام آمادگی نکرد، میتونید به سایت پونیشا (

) برین و اونجا پروژه رو به همراه مدت زمان و هزینه تعیین کنید و از بین افرای که اعلام آمادگی میکنن، یک نفر رو انتخاب کنید تا براتون انجام بده.
    موفق باشید.
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین: -
    2013/04/20
    1,052
    398

با سلام
    دوستان چرا از نحوه سوالات ایشان متوجه نمیشوید که ایشان اصلا از الکترونیک سر رشته ای ندارند و یک پروژه آماده شده مجانی را طالب هستند و لذا خودتان را خسته نکنید یا پروژه آماده مجانی تحویل دهید ویا دیگر به سوالات بیربط پاسخ نداده وقت خود را تلف نکنید.
    2020/09/23
    17
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

خیر عزیزم، این ماژول ها مربوط به مبدل های ADC و DAC هستند.
    کاری که شما باید انجام بدین استفاده از میکروکنترلر هست، که ظاهرا تجربه کار کردن با این آیسی هارو ندارین.
    باید بدین کسی براتون انجام بده، خودم که چنتا پروژه دارم نمیرسم، توی انجمن اگه کسی اعلام آمادگی نکرد، میتونید به سایت پونیشا (

) برین و اونجا پروژه رو به همراه مدت زمان و هزینه تعیین کنید و از بین افرای که اعلام آمادگی میکنن، یک نفر رو انتخاب کنید تا براتون انجام بده.
    موفق باشید.
    ممنون از راهنمایی که کردید
    حتما یه سر میزنم به لینکی که زدید

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

با سلام
    دوستان چرا از نحوه سوالات ایشان متوجه نمیشوید که ایشان اصلا از الکترونیک سر رشته ای ندارند و یک پروژه آماده شده مجانی را طالب هستند و لذا خودتان را خسته نکنید یا پروژه آماده مجانی تحویل دهید ویا دیگر به سوالات بیربط پاسخ نداده وقت خود را تلف نکنید.
    دوست عزیز
    اگه در سوال هایی که کردم نگاه کنید گفتم که جایی میفروشند که بخرم ؟
    در مورد قیمت هم که بله هرچه کمتر بهتر ، فکر کنم که همه مثل من باشند ، ولی به دنبال مدار مجانی هم نبودم که با این لحن شما برای من صحبت کنید
    اگه شما مدار مورد نیاز من رو دارید بهتر اینه که قیمت خودتان را اعلام کنید و اگه من موافق بودم که خرید میکنم ، نه اینکه بیاید و تفکرات خودتان رو قالب کنید بجای عقاید من
    اگه بلدی بسم الله ، قیمت ؟
    چیزی که میخوام اینه :
    من مداری میخوام شبیه به کنترول از راه دور با این تفاوت که میخواهم راه ارتباطی به وسیله یک سیم باشد (به منظور کاهش هزینه و امنیت و اینکه راه دوری نیست برای کنترول ) و اینکه قسمت گیرنده چند جا باشد( چند گیرنده داشته باشم )
    میخواهم که بعضا چند کلید فعال داشته باشم
    هزینه تقریبی خودتان را اعلام کنید ( با توجه به اینکه من از طراحی مدار چیز زیاد متوجه نمیشم قیمتی نزدم) تا جایی که امکان داره لطفا هزینه قطعات کم باشه
    ویرایش توسط khosrw1 : 2020/10/16 در ساعت 14:14
    2020/09/04
    489
    329

دوست عزیز من هم با سخنان شما موافقم ، ولی یکم هم در نظر داشته باشید که این سیستمی که من میخوام در بازار نیست و اینکه ماشالله هیچ مهندسی پیدا نمیشه که بخوایم یه درخواست کنیم یه همچین چیزی رو ازش ، یا اگرم پیدا میشه احتمالا قیمتی میگه که نگو ((( البته من پیدا نکردم که بگم و قیمت بگه )))
    خوب این تا اینجا
    میماند این که خودم آسیتن بالا بزنم و یچیزی سر هم کنم ((( البته خدایی ساختن یه لذت دیگه ای داره )))
    اگه در پاسخ های من دقت کرده باشید حتی پرسیدم که میتوانم از جایی بخرم و اینکه گفتم حتی اسمش رو هم نمیدانم
    یکم انصاف هم خوبه ، خیلی بد زدی
    ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما
    اولا که شما به اندازه کافی پولدار هستید و دلیل اینکه میخواید کلی از هزینه هاتون بکاهید بخاطر همین پولدار بودن شماست
    پولدار ها معمولا سعی میکنن از همه افراد بیشترین بهره رو ببرند
    شما خودتون مطمئنا شاغل هستید و صاحب املاک با کلی دم دستگاه
    وجدانا شما برای مشتری هاتون مجانی کار میکنید ؟ ایا غیر از این نیست روزانه ملیون ها تومن درامد دارید ؟
    من میتونم تقریبا حدس بزنم چه شغلی دارید و این مدار برای چه کاری نیاز دارید
    اگه دوستان بفهمند که شما ملیاردر هستید چه احساسی بهشون دست میده ؟
    من بی انصاف نیستم که هوای کسانی دارم که بیشترین زحمت کشیدن و از همه جامعه فقیر تر هستند
    بیا و وجدانا از این حرفا بگذریم چون من میتونم ساعت ها با منطق و یا هر فلسفه محکمی در این رابطه حرف بزنم

اولا که قطعات الکترونیکی چندین برابر و حتی چندین برابر برابر قبل گرون تر شدن و شما برای کوچک ترین کار های الکترونیکی کلی باید هزینه کنید
    بنظر من حداقل یک تا چند ملیون هزینه خواهد برد حالا جدای از کارمزد
    پس خودتون برای چند ملیون اماده کنید .. و هزینه واقعی هزینه طراحی نه قطعات ..
    برای اینکه یک شخص به این سطح برسه حداقل سال ها باید وقت گذاشته باشه تا به این مرحله برسه
    خود من بیشتر از 10 سال در این حیطه دارم جون میکنم و در اخر میام پیش شما به عنوان کارگر استخدام میشم و در اخر نصف پول کارگر هم نمیدید
    شما ماشین شاسی بلند میحرید و من به عنوان کارگر باید ماشین شما رو بشورم
    حالا تنها نقطه ای هست که اسلحه دست من افتاده
    خب از شوخی بگذریم ..
    راستی گفتید که همکاران قیمت فضایی میدن ؟ نه فضایی نیست .. وقتی یه جوشکار برای یه خال 50 هزار میگیره
    یه طراح الکترونیک که تمام موهای سرش ریخته خب مطمئنا داره کار حساس تر و با پایه علمی تری انجام میده
    همین پروزه شما حداقل یه هفته زمان میبره تا درست بشه .. اگر بخواید دست مزد یه کارگر هم بهش بدید میشه 700 هزار تومن حالا بغیر قطعات
    پس اون قیمت ها فضایی نیست
    واقعا شرمنده شما شدم که نتونستیم به شما کمک کنیم .. از صمیم قلبم آرزو میکنم هر چه زودتر این مشکلتون حل بشه .. آمین یا رب العالمین
    2020/09/23
    17
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کاکو

ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما
    اولا که شما به اندازه کافی پولدار هستید و دلیل اینکه میخواید کلی از هزینه هاتون بکاهید بخاطر همین پولدار بودن شماست
    پولدار ها معمولا سعی میکنن از همه افراد بیشترین بهره رو ببرند
    شما خودتون مطمئنا شاغل هستید و صاحب املاک با کلی دم دستگاه
    وجدانا شما برای مشتری هاتون مجانی کار میکنید ؟ ایا غیر از این نیست روزانه ملیون ها تومن درامد دارید ؟
    من میتونم تقریبا حدس بزنم چه شغلی دارید و این مدار برای چه کاری نیاز دارید
    اگه دوستان بفهمند که شما ملیاردر هستید چه احساسی بهشون دست میده ؟
    من بی انصاف نیستم که هوای کسانی دارم که بیشترین زحمت کشیدن و از همه جامعه فقیر تر هستند
    بیا و وجدانا از این حرفا بگذریم چون من میتونم ساعت ها با منطق و یا هر فلسفه محکمی در این رابطه حرف بزنم

اولا که قطعات الکترونیکی چندین برابر و حتی چندین برابر برابر قبل گرون تر شدن و شما برای کوچک ترین کار های الکترونیکی کلی باید هزینه کنید
    بنظر من حداقل یک تا چند ملیون هزینه خواهد برد حالا جدای از کارمزد
    پس خودتون برای چند ملیون اماده کنید .. و هزینه واقعی هزینه طراحی نه قطعات ..
    برای اینکه یک شخص به این سطح برسه حداقل سال ها باید وقت گذاشته باشه تا به این مرحله برسه
    خود من بیشتر از 10 سال در این حیطه دارم جون میکنم و در اخر میام پیش شما به عنوان کارگر استخدام میشم و در اخر نصف پول کارگر هم نمیدید
    شما ماشین شاسی بلند میحرید و من به عنوان کارگر باید ماشین شما رو بشورم
    حالا تنها نقطه ای هست که اسلحه دست من افتاده
    خب از شوخی بگذریم ..
    راستی گفتید که همکاران قیمت فضایی میدن ؟ نه فضایی نیست .. وقتی یه جوشکار برای یه خال 50 هزار میگیره
    یه طراح الکترونیک که تمام موهای سرش ریخته خب مطمئنا داره کار حساس تر و با پایه علمی تری انجام میده
    همین پروزه شما حداقل یه هفته زمان میبره تا درست بشه .. اگر بخواید دست مزد یه کارگر هم بهش بدید میشه 700 هزار تومن حالا بغیر قطعات
    پس اون قیمت ها فضایی نیست
    واقعا شرمنده شما شدم که نتونستیم به شما کمک کنیم .. از صمیم قلبم آرزو میکنم هر چه زودتر این مشکلتون حل بشه .. آمین یا رب العالمین
    ممنون
    خوبوقتی میپرسم چقدر میشه شما چرا این همه جبه میگیرید !!!
    خوب وقتی میگم قیمت چقدر میشه ، بگید مثالا اینقدر برای این ، منم میگم میخوام یا نمیخوام
    فداتون ، ولی خدایی خیلی شکار شدید ها ، من رو پولدار میکنی ، خودتونو کارگر و......
    چه خبره دادا
    من چیزی رو که میخواستم گفتم ، گفتم نمیدانم اسمش چی میشه ، گفتم حاضریش هست که بخرم که ماشالله هیچ جواب ندادید افتادید به دعوا با من
    خوب چطور باید بپرسم
    بی ادبی که نکردم ؟ کردم؟
    خوب میخواید بفروشید ، حداقل قیمت بگید!!!
    چرا راه میافتید برا زدن !!!
    بله گفتم انصاف خوبه ،
    اگه فکر میکنید میتوانید انجام بدید بگید ،
    میخواید نظرتون رو بگید بگید
    دعوا نداریم
    بله من پولدار شما پولدار ، میخواستم ببینم چنین چیزی هست که کار من رو راحت کنه ( اطلاع نداشتم که هست یا نیست ) امدم اینجا پرسیدم ، با خودم گفتم شاید حاضریش باشه من بتوانم بخرم

با این همه از همه متشکرم که پاسخم رو دادند هر چند که بعضا تلخ بود برام ولی باز هم ممنونم از همه
    ممنون
    2020/09/04
    489
    329

ممنون
    خوبوقتی میپرسم چقدر میشه شما چرا این همه جبه میگیرید !!!
    خوب وقتی میگم قیمت چقدر میشه ، بگید مثالا اینقدر برای این ، منم میگم میخوام یا نمیخوام
    فداتون ، ولی خدایی خیلی شکار شدید ها ، من رو پولدار میکنی ، خودتونو کارگر و......
    چه خبره دادا
    من چیزی رو که میخواستم گفتم ، گفتم نمیدانم اسمش چی میشه ، گفتم حاضریش هست که بخرم که ماشالله هیچ جواب ندادید افتادید به دعوا با من
    خوب چطور باید بپرسم
    بی ادبی که نکردم ؟ کردم؟
    خوب میخواید بفروشید ، حداقل قیمت بگید!!!
    چرا راه میافتید برا زدن !!!
    بله گفتم انصاف خوبه ،
    اگه فکر میکنید میتوانید انجام بدید بگید ،
    میخواید نظرتون رو بگید بگید
    دعوا نداریم
    بله من پولدار شما پولدار ، میخواستم ببینم چنین چیزی هست که کار من رو راحت کنه ( اطلاع نداشتم که هست یا نیست ) امدم اینجا پرسیدم ، با خودم گفتم شاید حاضریش باشه من بتوانم بخرم

با این همه از همه متشکرم که پاسخم رو دادند هر چند که بعضا تلخ بود برام ولی باز هم ممنونم از همه
    ممنون
    راستش دعوایی نداریم و من با آرامش کامل دارم تایپ میکنم .. فقط مشکل اینجاست که گفتن برخی حقیقت ها تلخ
    فقط من با خواست خودم داوطلب شدم برای گفتن این حقایق تلخ

خیلی نیاز های الکترونیکی ما ساخته نمیشن .. چون نیاز ها با هم تفاوت داره و باید برای اون شخص طراحی بشه
    این چیزی که شما میگید اماده اون در بازار نیست و باید یکی اون به شکل های مختلف و با ابزار و طراحی های محتلف انجام بده
    امکان داره من از روش دیگه ای استفاده کنم و یک نفر دیگر از روش دیگه

خدایش من هیچ حرف غیر منطقی نزدم .. فقط حقیقت ها رو گفتم .. متاسفانه جامعه ما با اینگونه طراحی ها اشنایی ندارن و عادت کردن به خرید وسایل الکترونیکی ارزون که معمولا ساخت کشور های دیگه ست و شرایط در اونجا با اینجا فرق داره
    مردم اشنایی ندارن که یه الکترونیک کار از بیشتر تخصص های دیگه بیشتر زحمت کشیده و حاظرن چندین ها ملیون پول به هر تخصصی بدن ولی 100 هزار به یک الکترونیک کار ندن

راستش من اشتباه کردم که پاسخ دادم در اول و الان مسئولیتش افتاده گردن من
    من سعی میکنم راهنمایت کنم تا شاید به احتمال بتونی کاراتو انجام بدی و دستمزدی هم نمیخوام
    فقط برام دعا کن بتونم این خیانتمو به قشر مظلوم و ضربه دیده خودم هضم کنم
    من دیگه اون ادم سابق نمیشم
    تو پیام خصوصی راهنمایت میکنم .. فقط در حد راهنمایی
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18