ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2020/09/23
    17
    0

نمیدونم اسمش چی میشه مدار کنترول مرکزی

سلام
    من میخواستم که 10 کلید ( در یک مدار) را به وسیله دو سیم به یک مدار دیگر وصل کنم
    اگه بشه که یک مدار با IC ساخته بشه که مثلا 10 تا کلید داشته باشه و راه ارتباطیش با مداردیگر (مدار مقصد ) فقط یک یا دو سیم باشه

آیا چنین ماژولی هست ؟ اسمش چیه؟

فکر میکنم که با تصاویری که در زیر میفرستم بهتر متوجه منظورم بشید
    نکته مهم : هر مدار یا ماژول که در شکل نوشته ام بتواند به تعداد کلید ها ، خروجی داشته باشد

یا
    یا
    ویرایش توسط khosrw1 : 2020/10/14 در ساعت 15:47
    2020/09/23
    17
    0

پاسخ : نمیدونم اسمش چی میشه مدار کنترول مرکزی

یه همچین چیزی میخوام
    خروجی ها هم میخوام که به رله یا ترانزیستور و... قابل اتصال باشه
    در واقع میخوام که سیم کشی من کم بشه
    2020/09/04
    130
    34

2020/09/23
    17
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کاکو

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کمی میشه بیشتر توضیح بدید
    هدف من کم کردن سیم کشی و هزینه هست البته بیشتر میخوام که سیم کشی کم بشه
    میشه با دو آی سی ارزان قیمت این کار را کرد ؟
    مثال : من میخوام که با زدن کلید 1 در ic1 ، یک خروجی از پایه 1 در ic2 داشته باشم به طوری که بتوانم یک ترانزیستور را فعال کنم ، و البته راه ارتباطی بین این دو ic ترجیحا با یک سیم باشد ، ( به جز + و - تغذیه برای هر ic )
    2020/09/04
    130
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط khosrw1

کمی میشه بیشتر توضیح بدید
    هدف من کم کردن سیم کشی و هزینه هست البته بیشتر میخوام که سیم کشی کم بشه
    میشه با دو آی سی ارزان قیمت این کار را کرد ؟
    مثال : من میخوام که با زدن کلید 1 در ic1 ، یک خروجی از پایه 1 در ic2 داشته باشم به طوری که بتوانم یک ترانزیستور را فعال کنم ، و البته راه ارتباطی بین این دو ic ترجیحا با یک سیم باشد ، ( به جز + و - تغذیه برای هر ic )
    راستش میتونستم توضیح بیشتری بدم ولی باید بفکر حقوق همکاران هم باشم .
    باور کن من جوابتو دادم وو اگر این کاره باشی سه سوت میفهمی و اگه این کاره نباشی که نمیفهمی و این چیزی که من میخوام
    باور کن جوابتو دادم .. یعنی دستتو گرفتم بردم بالای سر جوابت
    اره با دو تا ایسی میشه فقط باید خوب به عکس دقت کنی
    2020/09/23
    17
    0

باور کن من جوابتو دادم وو اگر این کاره باشی سه سوت میفهمی و اگه این کاره نباشی که نمیفهمی و این چیزی که من میخوام
    اسم خاصی داره ؟
    شماره آی سی ها رو میخوام و البته نقشه ؟
    آیا ماژولی هست که بخرمش؟ ارزان باشه نمیخوام خیلی خرج کنم

درمورد حقوق همکارا خیلی خوب گفتی گشتم نبوده که الان اینجا دارم میپرسم دیگه دادا
    ولی خداییش حداقل بگو اسم خاصی داره که بتوانم برم بخرم ،تو شهرم که پیدا نشد ، توی اینترنت هست
    ویرایش توسط khosrw1 : 2020/10/14 در ساعت 23:40
    2014/10/31
    آذربايجان شرقي-تبريز
    1,083
    247

دیگه بیشتر از این ساده نمیشه
    توضیح میده هم نوشتاری هم یه ویدئو داره

تو گوگل سرچ کن توسعه خروجی با آی سی دیکودر
    همین رو یه مدار اضافه کنی تو سرچ گوگل

من یادم رفته بود و فکر میکردم دوستمون میدونه ولی طبق گفته akareza فقط یکی از خروجی ها فعال میشن
    ویرایش توسط mohamadrezaa : 2020/10/15 در ساعت 10:35
    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
    --------------------------------------------------------
    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
    --------------------------------------------------------
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901
    2017/10/01
    337
    195

سلام.
    دیکدر در هر لحظه فقط یکی از خروجی ها فعاله، اما بعید میدونم دوستمون نظرش همچین موضوعی باشه، احتمالا نیاز دارند که همهخروجی ها کنترل شده باشند و هر زمان هر کدون نیاز بود مستقل از بقیه خاموش یا روشن کنند.
    برای این کار به میکروکنترلر نیاز دارین که از طریق ارتباط سریال در میروکنترلر فرستنده یا مستر وضعیت کلید هارو ارسال کنید و توی میکروکنترلر دریافت کننده یا اسلیو، با توجه به داده های دریافتی از ارتباط سریال، وضعیت ترانزیستور هارو تغییر بدین.
    یا حتی میتونید سیم رو کامل حذف کنید و از طریق ماژول ها رادیویی اطلاعات رو انتقال بدین که دیگه انتخاب با خودتون هست.
    موفق باشید.
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین:
    1.مشکل با ADC برد کاتالیست STM32F103ZET6 (

)
    2020/09/04
    130
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط akaReza

سلام.
    دیکدر در هر لحظه فقط یکی از خروجی ها فعاله، اما بعید میدونم دوستمون نظرش همچین موضوعی باشه، احتمالا نیاز دارند که همهخروجی ها کنترل شده باشند و هر زمان هر کدون نیاز بود مستقل از بقیه خاموش یا روشن کنند.
    برای این کار به میکروکنترلر نیاز دارین که از طریق ارتباط سریال در میروکنترلر فرستنده یا مستر وضعیت کلید هارو ارسال کنید و توی میکروکنترلر دریافت کننده یا اسلیو، با توجه به داده های دریافتی از ارتباط سریال، وضعیت ترانزیستور هارو تغییر بدین.
    یا حتی میتونید سیم رو کامل حذف کنید و از طریق ماژول ها رادیویی اطلاعات رو انتقال بدین که دیگه انتخاب با خودتون هست.
    موفق باشید.
    درود دوست گرامی
    باور کنید من همه چی در نظر میگیرم تو پاسخم و خودم هم یک ادم هستم با هزاران سوال و ابهامات و اشکالات در این زمینه
    همون جور که میفرمایید ایشون مطرح نکردن و با حالی که من اشاره کردم باز متوجه نشدن و باز از من نقشه خواستن
    ایشون خودش باید در سطح قابل قبولی باشه و بتونه نیاز هاشو سرچ کنه یا به منابع علمی دست پیدا کنه
    اگر قرار باشه کسانی که تجربه لازم در این روابط ندارن و بیان سوال کنن و پاسخ کاملی دریافت کنن .. که به کسانی که یک عمر وقت گذاشتن در این زمینه طلم بزرگی کردیم
    و اون ها رو بدبخت تر از این که هستن کردیم
    همون جور که میدونید .. علم الکترونیک اسباب بازی ترین رشته دنیاست .. جوری که بچه های 5 ساله رو تو کلاس رباتیک ثت نام میکنن
    و سایت های مذهبی و غیره میان برای تبلیغ و جذب مشتری از پروژه های فریبنده الکترونیک و میکرو کنترلر استفاده میکنن
    نظر من این پاسخ ها باید محدود باشه و تلاش و تجربیات طرف مقابل هم در نظر گرفت
    شما به یهخ جوشکار نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید یه جوشکار میارید و کلی پول بهش میدید
    حالا اکه به طراحی یه مدار الکترونیکی نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید سراغ جوشکار ؟ یا باید رفت سراغ طراح مدار های الکترونیکی
    میدونستید بیشتر تحصیل کرده های رشته های الکترونیکی بیکار هستن و به کارگر های ساده تبدیل شدن .. میدونید صاحبان این تخصص ها کمترین لذت از زندگی بردن و تمام جوانی شونو صرف سرچ و برنامه و تحقیق و التماس این اون کردن ؟
    حق این ها این که بیل بزنن ؟
    وقتی میبینم من اگه به یه کاشی کار نیاز داشته باشم باید برای چند روز کاری اون به اون ملیون ها تومن پول بدم و اون شخص شاید تو عمرش 2 صفحه کتاب نخونده ناراحت میشم که چرا باعث بشم چند تا الکترونیک کار که حتی از پزشک ها هم بیشتر مطالعه کردن و از همه بدبخت ترن اینجور وضعیتی داشته باشن

سال ها پیش تو این انجمن من کمی سیستم پاسخ دهی برخی دوستان درک نمیکردم . دوستانی با دانش بسیار
    سال ها گذشته تا من بفهمم دلیل کار اون ها چی بوده

من میگم کمک علمی خوبه ولی به هم نوع خودت .. به هم رشته خودت .. اخه وقتی میرم در مغازه یه دونه پفک مجانی به من نمیدن یا اون کاشی کاره که الان وضع زندگیش از من امثال من بهتره برای من مجانی کار نمیکنه
    کمک خوبه ولی به صنف خودت .. چون صنف های دیگه به من تو رحم نمیکنن

و راجب دیکدر .. فقط یک نوع نیست و من خواستم بره سرچ کنه تا نوع مورد نظر پیدا کنه و خودشم یه زحمتی کشیده باشه ..
    کد فیکس شما رو یاد ای سی خاصی نمیندازه ؟ اونم یه دیکدر
    رادیویی شم میشه کرد ..
    درضمن من به شخص شما ارادت لازم دارم دوست عزیز
    2017/10/01
    337
    195

درود دوست گرامی
    باور کنید من همه چی در نظر میگیرم تو پاسخم و خودم هم یک ادم هستم با هزاران سوال و ابهامات و اشکالات در این زمینه
    همون جور که میفرمایید ایشون مطرح نکردن و با حالی که من اشاره کردم باز متوجه نشدن و باز از من نقشه خواستن
    ایشون خودش باید در سطح قابل قبولی باشه و بتونه نیاز هاشو سرچ کنه یا به منابع علمی دست پیدا کنه
    اگر قرار باشه کسانی که تجربه لازم در این روابط ندارن و بیان سوال کنن و پاسخ کاملی دریافت کنن .. که به کسانی که یک عمر وقت گذاشتن در این زمینه طلم بزرگی کردیم
    و اون ها رو بدبخت تر از این که هستن کردیم
    همون جور که میدونید .. علم الکترونیک اسباب بازی ترین رشته دنیاست .. جوری که بچه های 5 ساله رو تو کلاس رباتیک ثت نام میکنن
    و سایت های مذهبی و غیره میان برای تبلیغ و جذب مشتری از پروژه های فریبنده الکترونیک و میکرو کنترلر استفاده میکنن
    نظر من این پاسخ ها باید محدود باشه و تلاش و تجربیات طرف مقابل هم در نظر گرفت
    شما به یهخ جوشکار نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید یه جوشکار میارید و کلی پول بهش میدید
    حالا اکه به طراحی یه مدار الکترونیکی نیاز داشته باشید چیکار میکنید ؟ میرید سراغ جوشکار ؟ یا باید رفت سراغ طراح مدار های الکترونیکی
    میدونستید بیشتر تحصیل کرده های رشته های الکترونیکی بیکار هستن و به کارگر های ساده تبدیل شدن .. میدونید صاحبان این تخصص ها کمترین لذت از زندگی بردن و تمام جوانی شونو صرف سرچ و برنامه و تحقیق و التماس این اون کردن ؟
    حق این ها این که بیل بزنن ؟
    وقتی میبینم من اگه به یه کاشی کار نیاز داشته باشم باید برای چند روز کاری اون به اون ملیون ها تومن پول بدم و اون شخص شاید تو عمرش 2 صفحه کتاب نخونده ناراحت میشم که چرا باعث بشم چند تا الکترونیک کار که حتی از پزشک ها هم بیشتر مطالعه کردن و از همه بدبخت ترن اینجور وضعیتی داشته باشن

سال ها پیش تو این انجمن من کمی سیستم پاسخ دهی برخی دوستان درک نمیکردم . دوستانی با دانش بسیار
    سال ها گذشته تا من بفهمم دلیل کار اون ها چی بوده

من میگم کمک علمی خوبه ولی به هم نوع خودت .. به هم رشته خودت .. اخه وقتی میرم در مغازه یه دونه پفک مجانی به من نمیدن یا اون کاشی کاره که الان وضع زندگیش از من امثال من بهتره برای من مجانی کار نمیکنه
    کمک خوبه ولی به صنف خودت .. چون صنف های دیگه به من تو رحم نمیکنن
    سلام عزیزم.
    بله واقعا صحبت هایی که گفتین درد دل همه مهندس ها هستش و بیشترین جفا و بی مهری در حق مهندسین شده اللخصوص برقیا.
    امیدوارم روزی رو ببینینم که هر کس به اندازه زحمتی که میکشه بهره ببره و از زندگیش به همون میزان لذت ببره.

و راجب دیکدر .. فقط یک نوع نیست و من خواستم بره سرچ کنه تا نوع مورد نظر پیدا کنه و خودشم یه زحمتی کشیده باشه ..
    کد فیکس شما رو یاد ای سی خاصی نمیندازه ؟ اونم یه دیکدر
    رادیویی شم میشه کرد ..
    بله اما بنده از رو تصویری که زحمت کشیدین و گذاشتین توضیح دادم.

درضمن من به شخص شما ارادت لازم دارم دوست عزیز
    ما بیشتر
    دوستان عزیز لطفا اگه وقت و حوصله دارین به این تاپیک ها سر بزنین، چندتا سوال و مشکل ساده دارم، ممنون میشم وقت بزارین:
    1.مشکل با ADC برد کاتالیست STM32F103ZET6 (

)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18