اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیود موازی با ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیود موازی با ماسفت

سلام بر دوستان
    من میخواهم با پل H دیود موازی کنم. ماسفت من IRF3205 است. و دیود انتخابی من دیود فوق سریع UF5408 است.
    آیا مجاز هستم با هر ماسفت یکی از این دیود ها موازی کنم؟
    جریان این دیود 3 آمپر است. و ولتاژ مستقیم آن 1.7 ولت است. و زمان باز یابی معکوس نیز 74 نانو ثانیه است. و جریان معکوس هم 10 میکرو آمپر. و ماکزیموم ولتاژ معکوس نیز 1000 ولت است
    دیتا شیت این دیود از اینجا دریافت کنید
    البته در ماسفت IRF3205 میزان Diode Forward Voltage برابر با 1.3 ولت اعلام شده در حالی که دیود UF5408 برابر با 1.7 ولت است.آیا این مشکل ساز است ؟؟
    دیتا شیت ماسفت IRF3205 از اینجا دریافت کنید

پاسخ : دیود موازی با ماسفت

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من میخواهم با پل H دیود موازی کنم. ماسفت من IRF3205 است. و دیود انتخابی من دیود فوق سریع UF5408 است.
    آیا مجاز هستم با هر ماسفت یکی از این دیود ها موازی کنم؟
    جریان این دیود 3 آمپر است. و ولتاژ مستقیم آن 1.7 ولت است. و زمان باز یابی معکوس نیز 74 نانو ثانیه است. و جریان معکوس هم 10 میکرو آمپر. و ماکزیموم ولتاژ معکوس نیز 1000 ولت است
    دیتا شیت این دیود از اینجا دریافت کنید
    البته در ماسفت IRF3205 میزان Diode Forward Voltage برابر با 1.3 ولت اعلام شده در حالی که دیود UF5408 برابر با 1.7 ولت است.آیا این مشکل ساز است ؟؟
    دیتا شیت ماسفت IRF3205 از اینجا دریافت کنید
    با سلام، ترجیحا از دیود های شاتکی استفاده کنید. مثلا 1N5822یا SS34 یا امثال اینها. ولی اگر در دسترس نبود میتونید از سری الترا فست هم استفاده کنید ولی ریکاوری تایم دیود خارجی باید کمتر از دیود داخلی ماسفت باشه. موفق باشید.
    *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
      با سلام، ترجیحا از دیود های شاتکی استفاده کنید. مثلا 1N5822یا SS34 یا امثال اینها. ولی اگر در دسترس نبود میتونید از سری الترا فست هم استفاده کنید ولی ریکاوری تایم دیود خارجی باید کمتر از دیود داخلی ماسفت باشه. موفق باشید.
      سلام. این دیود شماره UF5408 یک دیود آلترافست است. میزان Diode Forward Voltage دیود بیشتر از ماسفت است. یعنی دیود 1.7 ولت و ماسفت 1.3 ولت. این مشکل ساز نیست؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
      میزان trr دیود شماره 1N5822 چقدر است؟؟ در دیتا شیت نتونستم پیدا کنم مقدارش رو

دیدگاه

سلام. این دیود شماره UF5408 یک دیود آلترافست است. میزان Diode Forward Voltage دیود بیشتر از ماسفت است. یعنی دیود 1.7 ولت و ماسفت 1.3 ولت. این مشکل ساز نیست؟

میزان trr دیود شماره 1N5822 چقدر است؟؟ در دیتا شیت نتونستم پیدا کنم مقدارش رو
        سلام ، میزان Trr برای دیود های شاتکی به علت سرعت بسیار بالای اون ذکر نمیشه ، میشه پارامتر Voltage Rate of Change که با واحد V/uS نشون میدن رو با کمی چشم پوشی جایگزین Trr دیود های شاتکی دونست.
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          سلام ، میزان Trr برای دیود های شاتکی به علت سرعت بسیار بالای اون ذکر نمیشه ، میشه پارامتر Voltage Rate of Change که با واحد V/uS نشون میدن رو با کمی چشم پوشی جایگزین Trr دیود های شاتکی دونست.
          سلام. دیود شاتکی سریع تر است یا آلترافست ؟؟

دیدگاه

سلام. دیود شاتکی سریع تر است یا آلترافست ؟؟
            مسلما شاتکی ها سریعتر هستن
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
              مسلما شاتکی ها سریعتر هستن
              بله. ممنون. یکی از دوستان دیود شاتکی شماره 1N5822 پیشنهاد دادن.آیا این دیود مناسب است که موازی هر یک ماسفت در حالت پل H قرار گیرد؟ بار سلفی است. و مدار یک مبدل DC به AC با فرکانس 50 هرتز است.
              از این پل H حداکثر 15 آمپر با ولتاژ حداکثر 30 ولت است. ماسفت شماره IRF3205 است.
              بیشتر بخاطر آمپری که از بار عبور میکنه که 15 آمپر است سوال میکنم که استفاده از این دیود شاتکی مشکل داره یا نه
              دیتاشیت این دیود 1N5822
              دیتا شیت ماسفت IRF3205
              جدیدترین ویرایش توسط mehrannohtanipour; ۱۶:۲۲ ۱۳۹۹/۰۷/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X