ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2007/09/30
    منظومه ی شمسی
    155
    0

مقاله نويسي

سلام. من دانشجوي الكترونيك هستم و علاقه ي زيادي به مقاله نويسي دارم. ولي نميدونم از كجا بايد شروع كنم. لطفاً راهنماييم كنيد. :cry: :cry2:
    خدايا
    من در كلبه ي فقيرانه ي خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري
    من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري
    امام سجاد (ع)
    2007/06/28
    2,405
    23

پاسخ : مقاله نويسي

سلام .....................

روي مقاله ي داخلي ميخوايد تمركز كنيد يا مقالات بين المللي؟

براي ارائه ي مقاله ي داخلي شما بهترين گزينه اي كه پيش رو داريد اينه كه ابتدا موضوعتون رو انتخاب كنيد .. براي انتخاب موضوع هم ميتونيد به ليست مقالات كنفرانس هاي داخلي مراجعه كنيد .. با بررسي ليست مقالات برگزيده شما محدوده ي تحقيق و پژوهشتون رو متوجه ميشيد و روند كار براتون ساده تر و مشخصتر ميشه .. نكته اي كه بايد به اون خيلي دقت كنيد اينه كه در ارائه ي مقاله بايد يه سري موارد رو رعايت كنيد .. مثلا اينكه بدوند بايد از چه قسمت هاي موضوعتون فاكتور بگيريد تا بتونيد قالب مقالتون رو در چهارچوب خاص تعيين شده ارائه بديد .. به اين موارد در اصطلاح عام ميگن نكات ويرايشي مقاله .. مثلا چكيده ي مقاله از 180 كلمه بيشتر نشه (مثال عرض ميكنم ..) قالب مقالتون دو ستونه باشه، شكل هاتون نبايد از يه سايزي تجاوز نكنه .. نمودارهايي كه در مقاله ذكر كرديد بايد ليبل گذاري دقيق و مختصري براي Axis هاي اون تنظيم شده باشه .. فونت و سايز فونتتون بايد طبق چارت ارائه شده كنفرانس باشه .. در قسمت آغازين مقاله بايد از كلمات كليدي مناسبي استفاده كنيد .. چكيده ي مقاله كه ر ابتدا تعريف ميكنيد بايد بازگوكننده ي اشل كلي مقالتون باشه .. تيترهايي كه براي مقاله استفاده ميكنيد ، بايد مقاله رو به چندين بخش كلي و مجزا تقسيم كنه به طوري كه بشه براي اين بخش ها يه توضيح سلسله مراتب تعريف كرد .. پراكندگي مطالبتون بايد كم باشه .. توضيحات تيتر هاتون بايد بازگو كننده ي كليت قضيه باشه و روابطي كه در اون مينويسيد به detailموضوع اشاره كنه .. نبايد توضيح detail رو در مقاله عنوان كنيد چون در اون صورت با كمبود فضا براي ادامه ي مقاله روبرو ميشيد .. رفرنس هايي كه در پايان معرفي ميكنيد بايد از قالب و ترتيب خاصي برخوردار باشن .. و يك سري موارد مشابه اين چنيني ... بهترين راه براي آشنايي بااين موضوعات اينه كه قالب مقالات گذشته رو بررسي كنيد ..

اما براي انتخاب موضوع .. ببينيد تعريفي كه از مقاله ي داخلي بيان ميشه به اين صورته .. انتقال در عين اختصار؛ يعني لزومي نداره يه طرح Super Attractive بيان بشه .. براي همينه كه بيشتر مقالات داخلي رو به ديده ي جمع بندي و تدوين نگاه ميكنن .. اما همون تدوين هم بحث هاي خاص خودش رو داره .. ايني كه موضوع تا چه حد به روز باشه و تا چه حد بتونه ارتباطي برقرار كنه بين صنعت و محدوه ي علوم از امتياز بالايي برخورداره .. يه امتياز ديگه اي كه در اين زمينه تاثيرگذار هست اينه كه مقايسه و نتيجه گيري محاسباتي و به نوعي Optimization در مقالتون تا چه حد مطرح شده باشه يا به عبارتي تا چه اندازه مقالتون كاربردي باشه .. امتياز ديگه اي كه براي اين مقالات وجود داره اينه كه يه استاد سرشناس به عنوان راهنما يا مشاور يا معرف در ارائه ي مقاله دخيل بوده باشه .. اين هم فاكتور تعيين كننده ايه كه ميشه از اون استفاده كرد (كه البته من زياد موافقش نيستم ..) .. امتياز ديگه اي وجود داره اينه كه تسلط شما در بيان مطالب مقاله كاملا مشهود باشه .. اين نكته خيلي توي داوري مقالات تاثير داره و ميتونه روي اعلام نتيجه ي نهايي (اعلام مقالات پذيرفته شده صرفا ..) خيلي تاثيرگذار باشه .. براي انتخاب موضوعات هم همونطور كه در بالا گفتيم؛ بايد ابتدا گرايشتون رو مشخص كنيد (كدوم حيطه ي الكترونيك منظورمه ..) و بعد در اون زمينه مطالعات مقالات داخلي رو داشته باشيد تا با زمينه هاي كار شده آشنا بشيد و بعد هم به سراغ پژوهش و تحقيق بريد .. اين روند كل فعاليت در بخش مقالات داخلي هست .. پيشاپيش براتون آرزوي توفيق در اين زمينه رو دارم .. سربلند باشيد ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2007/03/14
    شاهين شهر
    497
    5

سلام
    یکی از اساتید ما داوره
    می گفت که ما بیشتر دنبال ایده های جدید هستیم.بعضی ها راجع به چیزی که ساختن مقاله مینویسن که به درد ما نمی خوره!!
    می گفت که برای تایید یه ایده نیاز به پیاده سازی اون نیست.کافیه که به کمک ریاضی توجیه و ثابت شه.
    امتياز ديگه اي كه براي اين مقالات وجود داره اينه كه يه استاد سرشناس به عنوان راهنما يا مشاور يا معرف در ارائه ي مقاله دخيل بوده باشه .. اين هم فاكتور تعيين كننده ايه كه ميشه از اون استفاده كرد (كه البته من زياد موافقش نيستم ..)
    اتفاقا این رو هم گفت.اگه دانشگاه خیلی معروف نباشه ... باید اسم استادم در کنار دانشجو باشه...
    2007/09/30
    منظومه ی شمسی
    155
    0

ممنون از راهنمايي خوبتون .
    ولي اگه بخوام يه موضوع جديد و به درد بخور پيدا كنم بايد چي كار كنم و از كجا يه همچين چيزي پيدا كنم؟
    خدايا
    من در كلبه ي فقيرانه ي خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري
    من چون تويي دارم و تو چون خودي نداري
    امام سجاد (ع)
    2007/06/28
    2,405
    23

سلام ..................

موضوع مناسب رو باید با توجه به زمینه ی فعالیتتون پیدا کنید .. اینطور کلی نمیشه اظهار نظر کرد .. برای مثال ....

اگه توی شاخه آنالوگ بخواید فعالیت کنید؛ میتونید از Paper های Submit شده ی سال 2005 به بعد استفاده کنید .. این ها بهترین منبع برای ایده های مقاله هستن ..

اگه توی شاخه ی دیجیتال فعالیت میکنید باید گرایشتون رو تعیین کنید .. مثلا یادمه یک سال مقایسه ی Field Bus و CAN Bus جزو مقالات منتخب شده بود اما برگزیده نشد .. به هرحال منظور من اینه که شما باید در زمینه ی دیجیتال به بررسی موارد کاربردی بپردازین .. راهش هم بررسی یک سری ژورنال ها ی بخصوص در زمینه ی الکترونیک دیجیتال هست .. یادمه نشریه ی الکتور یه زمان ایده های خوبی داشت .. اما در مجموع شما اگه گرایشتون رو در این زمینه محدود کنید اونموقع دایره ی تحقیقتون هم مشخص میشه و میدونید که باید دنبال چی باشید ..

اگه توی شاخه ی سیستم فعالیت میکنید که میتونید روی زمینه های پردازش سیگنال به صورت تئوری و عملی سرمایه گذاری کنید .. این شاخه هم زمینه های متنوع خاص خودش رو داره .. میتونید Paper های Submit شده ی این بخش رو از سال 2000 به بعد بررسی کنید .. (برای مقالات داخلی عرض میکنم .. ) ..

به هر حال زمینه ی فعالیت خیلی مهم هست و باید به اون توجه کنید . معمولا اساتید در این زمینه ها یک سری موضوع آماده دارن که میتونن به عنوان تایتل به دانشجو ها ارائه بدن .. (البته معمولا ..!!) شما میتونید از اساتیدتون هم سوال کنید ببینید نتیجه ی اون چی میشه .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5