اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الکتروموتور چرا باید با از بسوزه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الکتروموتور چرا باید با از بسوزه؟

سلام موتور های الکتریکی به خصوص القایی که هیچ قسمت عریانی در داخل خود ندارند و با سیم لاکی سیم پیچی شده اند چرا اگه یه ذره آب بره توشون میسوزن

پاسخ : الکتروموتور چرا باید با از بسوزه؟

نوشته اصلی توسط Behnamdalirei@gmail.com نمایش پست ها
    سلام موتور های الکتریکی به خصوص القایی که هیچ قسمت عریانی در داخل خود ندارند و با سیم لاکی سیم پیچی شده اند چرا اگه یه ذره آب بره توشون میسوزن
    سلام.
    چطور میگین که یه ذره آب بریزیم توش میسوزه؟
    دومین سوال اینکه منظورتون ازون یک ذره، دقیقا چقدره؟
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

چون سیم پیچ داغ میشه و با ریختن آب شوک وارد میشه و سیم پاره میشه
      جدیدترین ویرایش توسط mindhunter; ۱۱:۵۹ ۱۳۹۹/۰۸/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
        سلام.
        چطور میگین که یه ذره آب بریزیم توش میسوزه؟
        دومین سوال اینکه منظورتون ازون یک ذره، دقیقا چقدره؟
        سلام ببخشید دیر جواب دادم. دوست من من مرغداری دارم تو مرغداری حدود ۱۶۰ عدد دینام تو سایزهای مختلف هست . و روال کار مرغداری به این شکل هست که بعد هر دوره پرورش که دو ماه می*باشد باید کل سالن و تاسیسات و تجهیزات با پمپ کارواش فشار قوی شسته شود و ضد عفونی شود و یعنی سالی ۴ بار این کار انجام میشود که بعد هر دوره پنج شش عدد از این ۱۶۰ عدد دینام به دلیل نفوذ آب میسوزن و مقدار این آب هم زیاد نیست حتی یک چهارم سیم پیچ آب تو آب نیست. در ضمن اون دوستون که گفتن به خاطر داف سیم پیچ هست بعید می*دونم اینطور باشه چون همیشه تو دوران نظافت این دینام ها کامل خاموش هستند و بعد نظافت که حدود یک ماه طول می*کشه لحظه اول که روشن میشه فوری میسوزه یعنی سیم پیچ سرد سرد خدا شاهد سر این میله سالی حداقل ۲۰ میلیون من فقط باید پول سیم پیچی بدم. حتی بعضی وقتها مقدار آب در حد چند قطره روی یه قسمت سیم پیچ هست که این اتفاق میفته

دیدگاه

سلام ببخشید دیر جواب دادم. دوست من من مرغداری دارم تو مرغداری حدود ۱۶۰ عدد دینام تو سایزهای مختلف هست . و روال کار مرغداری به این شکل هست که بعد هر دوره پرورش که دو ماه می*باشد باید کل سالن و تاسیسات و تجهیزات با پمپ کارواش فشار قوی شسته شود و ضد عفونی شود و یعنی سالی ۴ بار این کار انجام میشود که بعد هر دوره پنج شش عدد از این ۱۶۰ عدد دینام به دلیل نفوذ آب میسوزن و مقدار این آب هم زیاد نیست حتی یک چهارم سیم پیچ آب تو آب نیست. در ضمن اون دوستون که گفتن به خاطر داف سیم پیچ هست بعید می*دونم اینطور باشه چون همیشه تو دوران نظافت این دینام ها کامل خاموش هستند و بعد نظافت که حدود یک ماه طول می*کشه لحظه اول که روشن میشه فوری میسوزه یعنی سیم پیچ سرد سرد خدا شاهد سر این میله سالی حداقل ۲۰ میلیون من فقط باید پول سیم پیچی بدم. حتی بعضی وقتها مقدار آب در حد چند قطره روی یه قسمت سیم پیچ هست که این اتفاق میفته
          شما تست کن قبل راه اندازی ببین موتورها راحت با دست میچرخن؟من فکر میکنم رفتن آب داخلش باعث زنگ زدن اجرا داخلی و به اسطلاح گریپاچ میشه بازم اساتید نظر خودشون بدن

دیدگاه

با سلام
            اگر مشکل از رفتن آب داخل موتور باشد قبل راه اندازی داخل آنها را باد با فشار قوی بگیرید تا کاملا خشک شوند از یک کمپرسور مخزن دار شبیه آنچه تعویض روغنی های اتوموبیل دارند میتوانید استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X