اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میخوام به جای باتری مودم, مودم رو مستقیم به آداپتور وصل کنم راهنمایی کنید لدفا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میخوام به جای باتری مودم, مودم رو مستقیم به آداپتور وصل کنم راهنمایی کنید لدفا

سلام یه مودم همراه دی لینک دارم که باتریش از کار افتادن. باتری لیتیومی 3.7 ولت 2000 میلی آمپر. می*خوام بجای باتری آداپتور وصل کنم بهش یه سره روشن باشه . از چه آداپتوری استفاده کنم?
    جدیدترین ویرایش توسط hfallah33; ۰۰:۴۸ ۱۳۹۹/۰۸/۰۱.

پاسخ : میخوام به جای باتری مودم, مودم رو مستقیم به آداپتور وصل کنم راهنمایی کنید لدفا

نوشته اصلی توسط hfallah33 نمایش پست ها
    سلام یه مودم همراه دی لینک دارم که باتریش از کار افتادن. باتری لیتیومی 3.7 ولت 2000 میلی آمپر. می*خوام بجای باتری آداپتور وصل کنم بهش یه سره روشن باشه . از چه آداپتوری استفاده کنم?
    سلام.
    فک نکنم آداپتور 3.7 ولتی پیدا کنی، میشه از آداپتور با ولتاژ بیشتر استفاده کرد اما ولتاژ رو با این ماژول ( لینک ) توی 3.7 ولت تنظیم کرد.
    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

پاسخ : میخوام به جای باتری مودم, مودم رو مستقیم به آداپتور وصل کنم راهنمایی کنید لدفا

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
      سلام.
      فک نکنم آداپتور 3.7 ولتی پیدا کنی، میشه از آداپتور با ولتاژ بیشتر استفاده کرد اما ولتاژ رو با این ماژول ( لینک ) توی 3.7 ولت تنظیم کرد.
      سلام،فقط یه چیزی از یاد شما رفته اونم اینکه ولتاژ
      باتری لیتیومی کاملا شارژ شده 4.2ولت هستش دوست
      عزیز.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام،خیلی ساده یدونه شارژر موبایل رو بر می دارین
      و چون که خروجیش ۵ولت هستش،ما باید کاهشش
      بدیم که اونم با یدونه دیود 1n4007حل میشه
      یعنی ۵ولت که دیود هم0.7ولت افت ولتاژ می کنه
      میشه 4.3ولت که میشه ولتاژ یه باتری کاملا شارژ
      شده لیتیومی.
      به همین سادگی دوست عزیز
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
        سلام،فقط یه چیزی از یاد شما رفته اونم اینکه ولتاژباتری لیتیومی کاملا شارژ شده 4.2ولت هستش دوستعزیز.دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسلام،خیلی ساده یدونه شارژر موبایل رو بر می دارین و چون که خروجیش ۵ولت هستش،ما باید کاهششبدیم که اونم با یدونه دیود 1n4007حل میشه یعنی ۵ولت که دیود هم0.7ولت افت ولتاژ می کنه میشه 4.3ولت که میشه ولتاژ یه باتری کاملا شارژ شده لیتیومی.به همین سادگی دوست عزیز
        میشه خواهش کنم بگید چطور اتصال رو برقرار کنم? یعنی اگه من یه طرف سیم شارژر رو وصل کنم به یه سر دیود و از اون سیم بکشم به مودم و اون یکی سیم شارژر رو هم وصل کنم به مودم درسته? مودمم داخل جای باتریش سه تا سوکت داره باید به کدوم وصل بشه? (مثل همه باتری ها که سه تا قسمت دارن که با گوشی یا مودم فیکس میشه)امیدوارم خوب توضیح داده باشمممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

میشه خواهش کنم بگید چطور اتصال رو برقرار کنم? یعنی اگه من یه طرف سیم شارژر رو وصل کنم به یه سر دیود و از اون سیم بکشم به مودم و اون یکی سیم شارژر رو هم وصل کنم به مودم درسته? مودمم داخل جای باتریش سه تا سوکت داره باید به کدوم وصل بشه? (مثل همه باتری ها که سه تا قسمت دارن که با گوشی یا مودم فیکس میشه)امیدوارم خوب توضیح داده باشمممنون میشم راهنماییم کنید
          بله درسته.

اون سه تا سوکت هم عبارتند از:
          ۱ -سوکت مثبت+
          ۲- سوکت اعلام وجود باتری(که باید با یه مقاومت ۱
          کیلو اهمی به سوکت مثبت وصل بشه تا مودم کار بکنه)
          ۳-سوکت منفی –
          یعنی به زبان ساده تر شما باید سیم هارو به سوکت مثبت و
          منفی وصل بشه .

دیدگاه

بله درسته.دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپماون سه تا سوکت هم عبارتند از:۱ -سوکت مثبت+۲- سوکت اعلام وجود باتری(که باید با یه مقاومت ۱کیلو اهمی به سوکت مثبت وصل بشه تا مودم کار بکنه)۳-سوکت منفی –یعنی به زبان ساده تر شما باید سیم هارو به سوکت مثبت ومنفی وصل بشه .
            دوست عزیز این عکس که میذارم همینطور درسته?https://uupload.ir/files/n48b_screen...۱۰۰۲۳.png

دیدگاه

دوست عزیز این عکس که میذارم همینطور درسته?https://uupload.ir/files/n48b_screen...۱۰۰۲۳.png
              بله،کاملا درسته

فقط یه نکته کوچیک.دیود فقط در یک جهت کار میکنه(
              برق رو از خودش عبور میده) و اگه چپکی ببندینش،
              هیچ چیزی کار نمی کنه.البته بر عکس وصلش کنین هیچ
              آسیبی نمی بینه،فقط مودمتون کار نمی کنه. به درود

دیدگاه

از یه اداپتور 3.7ولتی 2امپری
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ای بابا،یعنی هیچکی یادش نمیاد که ولتاژ یه سلول.کاملا
                  شارژ شده لیتیوم یون حدودا بین 4.1الی4.3ولت بود؟؟؟

دیدگاه

ای بابا،یعنی هیچکی یادش نمیاد که ولتاژ یه سلول.کاملا
                    شارژ شده لیتیوم یون حدودا بین 4.1الی4.3ولت بود؟؟؟
                    یعنی 3.7 بدی کار نمیکنه؟ که اینقدر روی 4.1 و 4.3 اسرار دارین؟
                    البته ایده استفاده از دیود به نظر جالب و کم هزینه هست حالا نمیدونم برای استفاده مداوم مشکلی داشته باشه یا نه، ولی فک کنم مشکلی نداشته باشه.
                    اما بهترینش همون ماژول باک هست ( به نظر من )، چون فیدبک میگیره و ولتاژ رو فیکس میکنه.
                    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
                    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
                    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
                      یعنی 3.7 بدی کار نمیکنه؟ که اینقدر روی 4.1 و 4.3 اسرار دارین؟
                      البته ایده استفاده از دیود به نظر جالب و کم هزینه هست حالا نمیدونم برای استفاده مداوم مشکلی داشته باشه یا نه، ولی فک کنم مشکلی نداشته باشه.
                      اما بهترینش همون ماژول باک هست ( به نظر من )، چون فیدبک میگیره و ولتاژ رو فیکس میکنه.
                      خب شاید با ۳.۷ ولت کار بکنه ولی با ۴.۳ولت بهتر میتونه کار
                      بکنه
                      بله شما درست میگین ماژول باک ایده خوبیه ولی
                      خب من فکر نمی کنم که دوست عزیزمون مولتی متر داشته
                      باشن تا بتونن خروجیش رو دقیق تنظیم کنن و حتی
                      ممکنه دوست عزیز مون مودم گران قیمتشو تو این گرونی
                      بسوزونن کلی دلخور بشن........
                      و الّی ماژول راه خوبیه چون جریان دهی بالا تری داره
                      ولی برای دوست خوبمون دیود بهتره چون :
                      اولا خیلی ارزون تر هست.
                      دوما تنظیم و اینطور چیزا نمی خواد
                      سوما چون تنظیم نمیخواد،احتمال آسیب زدن به مودم
                      بسیار کمتر از ماژول هستش.
                      خب من نمی خوام از کسی انتقاد کنم ولی به نظر من بهترین
                      راه همین دیوده
                      به درود

دیدگاه

سلام
                        بنده هم همین مشکل رو دارم
                        مشخصات باتری هم 3.8 ولت 2500 میلی امپر هست

خیلی گشتم دنبال اداپتور مناسب ولی پیدا نکردم
                        سوال بعدی اینه نمیشه با پاوربانک این مشکل رو حل کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi70h نمایش پست ها
                          سلام
                          بنده هم همین مشکل رو دارم
                          مشخصات باتری هم 3.8 ولت 2500 میلی امپر هست

خیلی گشتم دنبال اداپتور مناسب ولی پیدا نکردم
                          سوال بعدی اینه نمیشه با پاوربانک این مشکل رو حل کرد؟
                          سلام بهترین راه حل همونطور که قبلا هم گفته شد استفاده از
                          دیود هستش دوست گرامی.
                          نکته ای که هست اینه که جدیدا دیود ها دقت ساختشون پایینه
                          و ممکنه که ولتاژ فورواردشون بین ۰.۵ الی ۰.۹ ولت باشه
                          اگه ولتاژ فورواردش ۰.۹ ولت بود کافیه فقط از یه دیود
                          استفاده کنین اما اگه ولتاژ فورواردش ۰.۵ ولت باشه باید دو تا
                          دیود رو باهم سری کنین .
                          بقیه مطالب در صفحات قبل موجوده.
                          موفق باشید دوست گرامی.

دیدگاه

بله،کاملا درستهدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمفقط یه نکته کوچیک.دیود فقط در یک جهت کار میکنه(برق رو از خودش عبور میده) و اگه چپکی ببندینش،هیچ چیزی کار نمی کنه.البته بر عکس وصلش کنین هیچ آسیبی نمی بینه،فقط مودمتون کار نمی کنه. به درود
                            سلام مجددمن تازه امروز دیود و مقاومت رو از دیجی کالا گرفتم و این روشی که گفتید تست کردممو به موفقط مودم روشن نمیشه و همینطور وقتی میزنم شارژر رو به برق دیود گرم میشهترسیدم یوقت نترکه کندماشتباه کار کجاست من سر وته دیود و مقاومت رو هم دقیق نفهمیدم چون هر دو طرف دیود برق رو میرسوند )باهاش یه ال ای دی رو روشن کردم )ممنون میشم راهنماییم کنین دوبارهفردا عکس هم میذارم ببینید چطوره

دیدگاه

سلام مجددمن تازه امروز دیود و مقاومت رو از دیجی کالا گرفتم و این روشی که گفتید تست کردممو به موفقط مودم روشن نمیشه و همینطور وقتی میزنم شارژر رو به برق دیود گرم میشهترسیدم یوقت نترکه کندماشتباه کار کجاست من سر وته دیود و مقاومت رو هم دقیق نفهمیدم چون هر دو طرف دیود برق رو میرسوند )باهاش یه ال ای دی رو روشن کردم )ممنون میشم راهنماییم کنین دوبارهفردا عکس هم میذارم ببینید چطوره
                              سلام مجدد،من اصلا هیچ جای توضیحاتم اصلا کلمه مقاومت رو
                              بکار نبردم و استفاده از مقاومت باعث کمبود جریان و عدم راه اندازی
                              دستگاه میشه!!!!
                              آهان الان یادم افتاد مقاومت رو باید بین مثبت و پین وسطی میذاشتین،
                              درسته مقاومت همونجا کاربرد داره

مداریکه باید استفاده کنین اینه:

چند تا نکته خیلی مهم:
                              ۱ -بهتره با مولتی متر(قسمت تست دیود) قبل از بستن مدار
                              دیود رو از نظر کاملا سالم بودن تست کنین.
                              ۲-گذاشتن اون خازن اجباری نیست و فقط باعث ایمن تر بودن
                              مدار در برابر نوسان های جزئی میشه.
                              ۳-نقش اون مقاومت اینه که به دستگاه فرمون میده که باتری وجود
                              داره و باعث میشه دستگاه کار بکنه یعنی اگه اون مقاومت وجود
                              نداشته باشه ،دستگاه اصلا کار نمیکنه.

موفق باشید

آخ ببخشید منظورم این شکلک بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X