اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع کردن LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع کردن LCD

درود

من به یه میکروی avr یه lcd بستم حالا نیاز دارم در زمانی که میکرو در حال انجام برنامهآ‌ی خودش هست LCD رو قطع کنم ( فقط برقش رو قطع کنم) ولی معمولن یا LCD قاط میزنه یا میکرو.
    به نظر شما چیکار باید بکنم؟

البته خیلی وقت پیش یه مداری دیدم که یکی از پایهآ‌های LCD رو با مقاومت به VCC یا GND وصل کرده بود ولی چه پایهآ‌ای ویا چه مقاومتی یادم نیست.!

شاد باشید

پاسخ : قطع کردن LCD

میشه بگین قطع کردن تغذیه ی lcd به چه دلیل میتونه باشه ؟
    That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

خوب ...
      فرض کن من میآ‌خوام از یه باطری استفاده کنم. مصرف LCD با بکلایت حدود 120 میلی آمپر و بدون بکلایت حدود 20 میلی آمپر و اگه اینو هم قطع کنم یعنی فقط میکرو داره جریان میکشه و خوب عمر باطری بیشتر میشه. :mrgreen:
      همین.

دیدگاه

برای این کار فقط کافیه بکلایت رو با میکرو کنترل کنی. به نظر من خود LCD رو خاموش نکن.
        www.icesi.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
          برای این کار فقط کافیه بکلایت رو با میکرو کنترل کنی. به نظر من خود LCD رو خاموش نکن.
          تائید میشه :agree:

دیدگاه

سلام
            همانطور که آقای موسوی گفتن شما تغذیه پایه Backlight را قطع کن می تونی از یک تزانزیستور قدرت مثلا bt136 استفاده کنی. نیازی نیست از رله استفاده کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
              سلام
              همانطور که آقای موسوی گفتن شما تغذیه پایه Backlight را قطع کن می تونی از یک تزانزیستور قدرت مثلا bt136 استفاده کنی. نیازی نیست از رله استفاده کنی.
              bt136 ،ترایاگ هستش.

برای بکلایت نیازی نیست از رله استفاده کنی... یک ترانزیستور BC639 استفاده کنی کافیه... یا bd139
              www.icesi.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
                quote]

bt136 ،ترایاگ هستش.

برای بکلایت نیازی نیست از رله استفاده کنی... یک ترانزیستور BC639 استفاده کنی کافیه... یا bd139
                سلام
                شرمنده منظورم BD136 بود که یک ترانزیستور قدرت هستش یک لحظه اشتباه کردم من حودم امتحان کردم به خوبی جواب میده.
                رله فقط حجم مدارت رو زیاد می کنه و کنتاکت زیاد باعث میشه تیغه هاش بعد از مدتی خراب بشه و سرعت سویچ اون نسبت به ترانزیستور هم کمتر است.

دیدگاه

اگر از bascom استفاده می کنی این دستور رو آزمایش کن
                  Display off
                  من آزمایش نکردم ولی باید که کارساز باشه و بک لایت رو هم با روشی که دوستان گفتند می تونی سوئیچ کنی

دیدگاه

با تشکر از همه دوستان
                    ولی من قصدم اینه که جریان کشی مداراتم رو به حداقل برسونم و برای این کار میآ‌خوام فقط میکرو کار کنه و بس یعنی بجز بکلایت خود LCD رو هم خاموش کنم.
                    نوشته اصلی توسط l3ai3ak
                    اگر از bascom استفاده می کنی این دستور رو آزمایش کن
                    Display off
                    من آزمایش نکردم ولی باید که کارساز باشه و بک لایت رو هم با روشی که دوستان گفتند می تونی سوئیچ کنی
                    نه من از Cآ‌برای برنامه نویس استفاده میآ‌کنم.

دیدگاه

شما جریان مصرفی lcd رو بدون بکلایت اندازه گرفتی ؟؟.. فکر میکنم جریان lcd نسبت به جریان قسمت های دیگه قابل چشم پوش باشه .

دیدگاه

سلام
                        دوستمون در مورد ترانزیستور درست گفتن یکم اماتوریه که رله برای بک لایت بذارید جریان lcd بدون back light هم 5 یا 6 میلی امپره که خیلی خوبه

حرفه ای ترش اینه که مثله موبایلها توی مد standby نور lcd رو با pwm کنترل کنی من خودم تست کردم خیلی جالب نور کم و زیاد میشه تازه من از دو تا c945 استفاده کردم هروقت میخوای نور کم بشه عرض پالس رو کم کن :mrgreen:
                        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X