اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی آمپلی فایر با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی آمپلی فایر با برق شهر

سلام یه آمپ به دستم رسیده تغذیه نداره میخواهم با 220 راش بندازه یه فیلترم براش بسازم که میکروفونم بخوره تو اینترنت سرچ کردم مدار با ir2153 اومد یکی شا ساختم با هسته پاور کامپیوتر بدون ای سی زدم به برق ماسفتا پرید توش موندم آخه چرا درین سورس اتصال کوتاه شد؟ تو انجمن گشتم مدار هست ولی محدودیت فضا دارم حداکثر 10*5 جا دارم چیکار کنم ولتاژ 45 دوبل 200 وات استریو گفتم تو کل انجمن یکی هست که حداقل یه مشورتی راهنمایی یا مداری, ای سی و روش و توپولوژی مهم نیست فقط بهترین جواب بده و کم نیاره کافی تا حالا تو این توان کار نکردم ولی توان کم چرا . مردا و مردونه کسی بلده بگه خواهشاً
    جدیدترین ویرایش توسط عمیدی; ۲۳:۱۶ ۱۳۹۹/۰۸/۱۸.

پاسخ : راه اندازی آمپلی فایر با برق شهر

این وضعیت حق ماست وقتی یه مهندس کابلد تو کل انجمن نیس که همه ایرانی و مسلمانیم چه انتظاری از یهودیه صهیونیست میشه داشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمیدی نمایش پست ها
      سلام یه آمپ به دستم رسیده تغذیه نداره میخواهم با 220 راش بندازه یه فیلترم براش بسازم که میکروفونم بخوره تو اینترنت سرچ کردم مدار با ir2153 اومد یکی شا ساختم با هسته پاور کامپیوتر بدون ای سی زدم به برق ماسفتا پرید توش موندم آخه چرا درین سورس اتصال کوتاه شد؟ تو انجمن گشتم مدار هست ولی محدودیت فضا دارم حداکثر 10*5 جا دارم چیکار کنم ولتاژ 45 دوبل 200 وات استریو گفتم تو کل انجمن یکی هست که حداقل یه مشورتی راهنمایی یا مداری, ای سی و روش و توپولوژی مهم نیست فقط بهترین جواب بده و کم نیاره کافی تا حالا تو این توان کار نکردم ولی توان کم چرا . مردا و مردونه کسی بلده بگه خواهشاً
      سلام،بله باید با آیسی میزدینش.
      چون که ماسفت بر اثر نویز محیطی که به گیتش میوفته
      ،دزین سورسش اتصالی می کنه و فاتحه ماسفت خونده میشه!

موفق باشید دوست گرامی
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
        سلام،بله باید با آیسی میزدینش.
        چون که ماسفت بر اثر نویز محیطی که به گیتش میوفته
        ،دزین سورسش اتصالی می کنه و فاتحه ماسفت خونده میشه!

موفق باشید دوست گرامی
        من که بار اولم نبود که من مدار هایی را بدون ای سی تعمیر کردم آخ نگفت مگه نیوز کجاست که ماسفت 600 ولتی برفنا رفت؟
        شاید فاصله ای سی تا گیت 1 سانتم نشه این نویز محیطی را چطوری بگیرم ؟

دیدگاه

مدار هاف بریج با خاموش و روشن کردن ماسفت ها از روشن موندن دائم اونها جلوگیری میکنه.
          چرا بدون ای سی زدی به برق؟
          راستش نه شماتیک گذاشتی نه چیزی من خیلی نفهمیدم دقیقا چیکار کردی و الان سوالت چیه
          یکی شا ساختم با هسته پاور کامپیوتر بدون ای سی زدم به برق
          منظورت از هسته پاور کامپیوتر رو نفهمیدم.(یعنی خودت چوک رو پیچیدی؟) مگه یه پاورسویچینگ ولتاژ دوبل با ماسفت و ir2153 نساختی؟ خب اون که به چیزه دیگه ای احتیاج نداره؟
          وقتی یه مدار می سازی حتما قبلا از نظر اتصال کوتاه و امپدانس کلی مدار باید یه چکی بکنی مبادا اشتباهی یه اتصال کوتاهی چیزی وجود داشته باشه

در ضمن واسه امپلی فایر های مخصوصا غیر از کلاس D معمولا از منبع تغذیه مبتنی بر ترانس استفاده می کنند. میدوونم میگی جا کم داری ولی کلی منبع تغذیه و امپلی فایر های سویچینگ و مبتنی بر اشباع ترانزیستور آخرش به پای کلاس ا و کلاس ا ب نمی رسن

موفق باشی

یادم رفت بگم ir2153 یا باید soft start بشه یا حتما فیدبک داشته باشه. وگرنه بدلیل جریان کشیدن خازن ها باعث سوختن ماسفت میشه. البته شما اصلا ای سی روی مدار نذاشتی و این خیلی به مدارت ربط داره که بدون اس سی اصلا میشه به برق زدش یا نه.
          جدیدترین ویرایش توسط -shahram; ۱۰:۵۴ ۱۳۹۹/۰۸/۲۱.

دیدگاه

آخه مگه میشه مگه داریم کسی هیچ ایده ای نداشته باشه

دیدگاه

آخه مگه میشه مگه داریم کسی هیچ ایده ای نداشته باشه
              خب شما شماتیک رو میذاشتین ما میتونستیم خیلی بهتر کمک
              کنیم دوست عزیز و گرامی!!!
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه