اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ماژول sim800L

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ماژول sim800L

سلام دوستان من یک ماژول sim800L دارم که وقتی تغذیش رو وصل میکنم و با ماژول usb به TTL به کامپیوتر; وصل میکنم به شبکه وصل میشه و این رو از اینکه چهار ثانیه یک بار چشمک میزنه میشه فهمید اما به هیچ at command پاسخ نمیده عکس اتصالات و تنظیمات برنامه هایپر ترمینال رو هم گذاشتم; فکر میکنید که مشکلش چی میتونه باشه.

پاسخ : مشکل با ماژول sim800L

سلام پایه tx مبدل رو با تفسیم مقاومتی به پایه rx sim800اتصال بدید، پایه ریست ماژول رو همبه 3.3 ولت وصل کنید
    جدیدترین ویرایش توسط hhbn; ۱۳:۰۴ ۱۳۹۹/۰۸/۱۹.

دیدگاه

همون کارایی که گفتید کردم پایه TX رو با تقسیم مقاومتی به پایه rx sim800 زدم با یک مقاومت 1 کیلو و یک مقاومت 5.6 کیلو تا زمین که بشه 2.8 ولت پایه ریست ماژول رو هم به 3.3 ولت مبدل وصل کردم تغییری نکرد

دیدگاه

خب الان رو پایه tx sim800 4.2v دارین! پایه tx مبدل 5v که باید مثلا با مقاومت های10k و 18k تبدیل بشه به 3.3vمورد بعد اینکه پورت کام بدرستی انتخاب شده باشه و وقتی دستور رو میفرستین به led های مبدل توجه کنید تا از صحت اتصال مطمین بشین ( tx و rx )

دیدگاه

مبدل که 5 ولت نیست 3.3 ولته اسمش CH340. پورت کام هم مطمئنم که درست انتخاب شده

دیدگاه

خب از اول بگین که مبدلتون 3.3 هم پشتیبانی میکنه !!! باید اول با جامپر پایه های 3.3v و vcc مبدل رو بهم وصل کنید ( تو تصویر شما وصل نیستن !!!)، بعد دیگه احتیاج به تقسیم مقاومتی نیست پایه tx مبدل مستقیم به rx sim وصل کنید.

دیدگاه

این کارو کردم تفاوتی نکرد الان ولتاژ RX روی sim800L رو میگیرم 2.8 ولته و ,ولتاژ TX روی sim800L رو که میگیرم 3.5 ولته وقتی که زنگ میزنم به ماژول یه تعداد زیادی کاراکتر n/ میفرسته اینا نشون دهنده چیه ؟

دیدگاه

نرم افزار termite رو هم ی امتحان بکن.من ی sim800 داشتم فقط با این نرم افزار کار میکرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X