اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد LED های SMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد LED های SMD

با سلام خدمت مهندسین عزیز
    دوستان من یک لامپ کم مصرف LED پنجاه وات دارم کار نمیکرد. اومدم تک تک LEDها رو با باتری کتابی 9 ولت تست کردم و دیدم تعدادی ازشون سوخته. مدار لامپ کم مصف مورد نظر به شکلی هست که ترسیمش کردم و توی تصویر شماره 1 میبینیدش.توی تصویر شماره 2 تمام LEDهای اون ماژولی که دورش خط کشیدم سوخته بود . LEDهای سوخته رو با نمونه مشابه 9 ولت عوض کردم . (5 عدد LED نه ولت موازی که با بقیه سری میشن.در هر ماژول خود لامپ، 4 عدد LED باهم موازی شدن ولی من در این ماژول 5 عدد LED موازی کردم) . زیر تمام LED هایی که عوض میکردم هم خمیر سیلیکن زدم. سپس لامپ رو به برق وصل کردم و طبق تصویر 4 روشن شد ولی بعد چند ثانیه از تمام LEDهای همون ماژولی که عوض کردم دود بلند شد و سوختن.
    به نظرتون دلیلش چیه؟
    راستی یک سوال دیگه. خمیر سیلیکن خشک میشه یا به صورت مایع میمونه؟ من یکی خریدم خشک نمیشه و همون خمیری میمونه.

ممنونم.

پاسخ : سوال در مورد LED های SMD

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
    دوستان من یک لامپ کم مصرف LED پنجاه وات دارم کار نمیکرد. اومدم تک تک LEDها رو با باتری کتابی 9 ولت تست کردم و دیدم تعدادی ازشون سوخته. مدار لامپ کم مصف مورد نظر به شکلی هست که ترسیمش کردم و توی تصویر شماره 1 میبینیدش.توی تصویر شماره 2 تمام LEDهای اون ماژولی که دورش خط کشیدم سوخته بود . LEDهای سوخته رو با نمونه مشابه 9 ولت عوض کردم . (5 عدد LED نه ولت موازی که با بقیه سری میشن.در هر ماژول خود لامپ، 4 عدد LED باهم موازی شدن ولی من در این ماژول 5 عدد LED موازی کردم) . زیر تمام LED هایی که عوض میکردم هم خمیر سیلیکن زدم. سپس لامپ رو به برق وصل کردم و طبق تصویر 4 روشن شد ولی بعد چند ثانیه از تمام LEDهای همون ماژولی که عوض کردم دود بلند شد و سوختن.
    به نظرتون دلیلش چیه؟
    راستی یک سوال دیگه. خمیر سیلیکن خشک میشه یا به صورت مایع میمونه؟ من یکی خریدم خشک نمیشه و همون خمیری میمونه.

ممنونم.

سلام
    اصلاً خمیر سلیکون نمیخواد من که یه مدت لامپ تعمیر میکردم led هایی که سوخته بود را با یه تیغ زیرش میکردم وقسمت های پلاستیکی اونا را تمیز و با هویه 60 وات پایه ها شا برمی داشتم بعد با یه هویه 30 40 وات پایه ها شا لحیم می کردم بعضی وقتا کا حوصله داغ شدن هویه 60 واتا نداشتم روی پایه ها led قبلی لحیم می کردم ، کلی لامپ به این شکل تعمیر کردم
    البته led باید رو فیبر آلومینیومی بشینه

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد LED های SMD

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
      به نظرتون دلیلش چیه؟

ممنونم.

سلام،خب شما باید فقط جای ال ای دی های سوخته یه ال ای دی
      جدید میذاشتین،اینکه مدار رو از حالت کارخانه ای خارج کنین،
      دیگه باعث آسیب دیدن مدار میشه
      خب البته ممکنه مشکل از درایور هم باشه،باید ولتاژ خروجیشو چک
      کنین.
      نه خمیر سیلیکون خشک نمیشه،موفق باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X