اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانسفور ماتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانسفور ماتور

با سلام.در مورد ترانس های تغذیه که چهار پایه ورودی دارند و دو پایه خروجی .چطوری میشه تشخیص داد از چهار پایه ورودی کدام پایه چکاری و چه ولتاژبی به کدام پایه وصل میشه از مهندس محترم تقاضا دارم با رسم شکل برام توضیح بدهند واقعا برام مهمه و منتظر جواب هستم با ارادت

پاسخ : ترانسفور ماتور

سلام
    در لینک زیر یک نمونه کاربرد این نوع ترانس در یک منبع تغذیه سوییچینگ نشان داده شده است. تعداد دور های سیم پیچ ها هم مشخص شده که شما می توانید با اندازه گیری مقاومت آنها سیم پیچ پر دور و کم دور تشخیص دهید (ممکن است تعداد دور سیم پیچ های شما متفاوت باشد). اگر ترانس خیلی بزرگ باشد ممکن است مقاومت هر دو در حد صفر نشان داده شود که در آن صورت یک راه دیگر اندازه گیری اندوکتانس است. توجه کنید که سر های نقطه دار باید به درستی معیین شده و به نقطه درست وصل شوند در غیر این صورت قطعات دیگر دچار آسیب جدی می شوند. در صورتی که برای کاربرد با برق شهر از این ترانس استفاده می کنید رعایت نکات ایمنی را حتماً مد نظر داشته باشید.
    جدیدترین ویرایش توسط mohammadalian; ۲۳:۳۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۲.

دیدگاه

پاسخ : ترانسفور ماتور

نوشته اصلی توسط salam6x نمایش پست ها
      با سلام.در مورد ترانس های تغذیه که چهار پایه ورودی دارند و دو پایه خروجی .چطوری میشه تشخیص داد از چهار پایه ورودی کدام پایه چکاری و چه ولتاژبی به کدام پایه وصل میشه از مهندس محترم تقاضا دارم با رسم شکل برام توضیح بدهند واقعا برام مهمه و منتظر جواب هستم با ارادت
      سلام،احتمالا منظور شما ترانس هسته فریت دارای فید بک میباشد،
      از نظر ظاهری
      پایه های ورودی کنار هم قرار گرفتن و فاصله زیاد تری از هم دارن،
      پایه های فید بک فاصلشون به هم نزدیک تر از همه هست.
      در آخر هم پایه های خروجی در سمت دیگر هستن و تقریبا تنها هستن!!!
      موفق باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X