اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایا موتور کولرهای بزرگ را میتوان چپگرد و راست گرد کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایا موتور کولرهای بزرگ را میتوان چپگرد و راست گرد کرد؟

با عرض سلام خدمت مهندسین گرامی ، روش چپ و راستگرد الکتروموتور تکفاز رو میدونم ایا میشه همین کار رو با موتور کولر بزرگ هم کرد؟ با تشکر ، چون میخواستم اگه بشه رو دستگاه تراش مینی ببندم ، بازم ممنون

پاسخ : ایا موتور کولرهای بزرگ را میتوان چپگرد و راست گرد کرد؟

سلام
    هر موتوری رو چه از نوع سه فاز و چه تکفاز میتونی چپگرد راستگرد کنی

برای موتورهای سه فاز با جابجا کردن دوفاز جهت چرخش برعکس میشه

در موتورهای تکفاز خازنی هم باید دوسر سیم پیچ راه انداز جابجا بشه مثل شکل

دیدگاه

با عرض سلام
      متشکرم از پاسخگویی ، امروز یک الکتروموتور امریکایی گیرم امد چند رشته دارد البته دو رشته فاز و نول با دو عد پیچ متمایز است ، صاحبش میگفت دو یا سه دور دارد ، متاسفانه نمیشود اینجا عکس اپلود کرد تا بزارم و بزرگواران راهنمایی کنند ، اگر از مهندسین عزیز کسی مایل است از طریق واتساپ کمک اینجانب نماید بینهایت سپاسگذارم میشم ، فقط در همین حد که بدانم چند دور است و چپ و راست ، دیگه مزاحم ان عزیز نخاهم شد . اجرتون با اقا ابوالفضل

دیدگاه

عکس را اینجا
        آپلود عکس و فایل رایگان با لینک مستقیم - Free file upload service

آپلود کن و لینک مستقیمش را بذار اینجا

دیدگاه

با عرض سلام و ادب ممنونم

جدیدترین ویرایش توسط changiez; ۲۰:۱۱ ۱۳۹۹/۰۹/۰۸.

دیدگاه

سلام و عرض ادب
            دوستان عزیز بالاخره معلوم میشه که این موتور تک دوره یا بیشتر؟و چند اسبه ؟ با تشکر فراوان
            جدیدترین ویرایش توسط changiez; ۲۰:۱۶ ۱۳۹۹/۰۹/۰۸.

دیدگاه

موتور شما تک دور هست که طبق نیم پلیت 1425 دور در دقیقه

توان هم 1 اسب

دیدگاه

با سلام و سپاس از پاسخگویی
                تو عکسی که میذارم مگه همین (هورس پاور یا همون اسب بخار) نیست؟ با تشکر

دیدگاه

با عرض سلام و احترام دوستان و مهندسین گرانقدر بنده این موتور رو از یک نفر خریدم بعد از پنج دقیقه کارکردن بدنه داغ میکند باوجود فن پشت داغی زیاد است ، عکس میگذارم میشه لطفا دلیل داغی را بفرمایید؟ ایا ممکن است که سیمها درست بسته نشده باشند ، با سپاس فراوان از شماhttp://s6.uplod.ir/i/01000/zr9qfqyzzg66.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط changiez نمایش پست ها
                    سلام و عرض ادب
                    دوستان عزیز بالاخره معلوم میشه که این موتور تک دوره یا بیشتر؟و چند اسبه ؟ با تشکر فراوان
                    سلام.
                    موتور شما تک دور، 1/3 اسب یا 250 وات و 4 قطب هست، و معمولا میشه همه موتور هارو چپگرد هم راه انداخت مگر اینکه گیربکس داشته باشند و خود گیربکس اجازه تغییر جهت نده ( ممکنه با تغییر جهت شفت خود گیربکس خورد بشه ).

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با عرض سلام و احترام دوستان و مهندسین گرانقدر بنده این موتور رو از یک نفر خریدم بعد از پنج دقیقه کارکردن بدنه داغ میکند باوجود فن پشت داغی زیاد است ، عکس میگذارم میشه لطفا دلیل داغی را بفرمایید؟ ایا ممکن است که سیمها درست بسته نشده باشند ، با سپاس فراوان از شماhttp://s6.uplod.ir/i/01000/zr9qfqyzzg66.png
                    سلام اینطوری نمیشه نظر داد، باید به یک وات متر وصل باشه و جریان و ولتاژ و حتی اگر پاور کوالیتی میتر هم موجود باشه سطح هارمونیک هاروهم ببینیم و بعدش میشه نظر داد.
                    توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
                    همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
                    https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

سلام و عرض ادب
                      هیچکدوم از اصطلاعاتی که جنابعالی بکار بردین رو سر در نمیارم چون تخصصم تعمیر صوتی تصویری هستش ، بازم بینهایت ممنونم مهندس که زحمت کشیدی و راهنمایی کردی ، فکر کنم باید ببرم یه جایی که اینارو تعمیر میکنن ، ولی اخه اونکسی که اینو بهم فروخت گفتش سالمه و الانم به هیچ وجه پاسخگو نیست ، متاسفانه ازش شاکی شدم ، یکی دیگه ازین مدل داشت و هرچی میگم اونو بده ، اصلا جواب نمیده ، ادم یک میلیون بده و موتوری بهش بدند که داغ میکنه ، اصلا بدور از انسانیت و مسلمانیه کار این اقا ، با توجه به اینکه محل کارمو از دست دادم و منبع درامدی ندارم ، حقیقتا خیلی ناراحتم ، چون هزینه تعمیرشو ندارم . ممنونم از همه بزرگوارانی که ارشاد فرمودند ارزوی سلامتی دارم .

مهندس جان پس سیمها جاشون درسته به نطر جنابعالی؟ با تشکر

دیدگاه

سلام و عرض ادب
                        هیچکدوم از اصطلاعاتی که جنابعالی بکار بردین رو سر در نمیارم چون تخصصم تعمیر صوتی تصویری هستش ، بازم بینهایت ممنونم مهندس که زحمت کشیدی و راهنمایی کردی ، فکر کنم باید ببرم یه جایی که اینارو تعمیر میکنن ، ولی اخه اونکسی که اینو بهم فروخت گفتش سالمه و الانم به هیچ وجه پاسخگو نیست ، متاسفانه ازش شاکی شدم ، یکی دیگه ازین مدل داشت و هرچی میگم اونو بده ، اصلا جواب نمیده ، ادم یک میلیون بده و موتوری بهش بدند که داغ میکنه ، اصلا بدور از انسانیت و مسلمانیه کار این اقا ، با توجه به اینکه محل کارمو از دست دادم و منبع درامدی ندارم ، حقیقتا خیلی ناراحتم ، چون هزینه تعمیرشو ندارم . ممنونم از همه بزرگوارانی که ارشاد فرمودند ارزوی سلامتی دارم .

مهندس جان پس سیمها جاشون درسته به نطر جنابعالی؟ با تشکر
                        آها درست میفرمایید اما در کل داغ شدن تو موتور طبیعیه مگه اینکه در بی باری، موتور در حد آتیش گرفتن داغ بشه، کانکشن هم درسته، موترتون تک فازه، اگه کانکشن درست نمیبود که اصلا راه نمیافتاد.
                        خازتون داغ نمیکنه؟ یه احتمال میدم اینکه خازن از نوع خازن راه انداز باشه ولی موتور کلاچ نمیکنه و خازن رو از مدار خارج نمیکنه ( فقط یه حدسه ) و باعث جریان کشی اضافی میشه و بیش از حد داغ میکنه.
                        توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
                        همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
                        https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

با عرض سلام و سپاس از پاسخ حضرتعالی
                          خازن به احتمال قوی مال خودشه چون محفظه خازن اندازه خودشه در خصوص مبحث کلاچ یه چیزایی میدونم اما نمیدونم که خارج میشه یا نه ، میشه بعد از راه افتادن خازن رو از مدار خلاص کرد ؟ داغیش به نظرم نرمال نیست اخه به جایی هم وصل نیست که فشار به شفت و روتور بیاد که ادم بگه فشار روشه که گرم میکنه ، چپ گرد هم میچرخه ، اما تو دور راست که من تستش کردم بعد پنج تا ده دقیقه بدنه داغ میکرد ، امکان داره یکی از دو سیم پیچ اصلی و کمکی اسیب دیده باشه؟ یه پنل داره و یک سلکتور که احتمالا دور اروم هم داشته عکس بیشتر میذارم .

عکس خدمتتون گذاشتم مهندس جان ، به نظرتون سلکتور برا دور اروم و تنده ؟ یا چپ و راست ، لازم به ذکره که قسمت پنل کار نمیکنه و با دو رشته سیم ازمایش میشد که رو همون پیچهایی بسته میشد که سیم اصلی روشون بسته بود ، سیم هایی که جهت تست (برا فروش) استفاده میشد سیم نازک تلفن بودند
                          با سپاس بی حد.
                          جدیدترین ویرایش توسط changiez; ۲۳:۰۴ ۱۳۹۹/۰۹/۱۱.

دیدگاه

سلام الکتوروموتوری دارم که بعد نیم ساعت بدنه داغ میکند به جایی هم بسته نیست که بگوییم فشار بالایش ایت ، اما کار میکند میخاهم بدانم مشکل دارد ، وقتی خاموشش میکنم داغی بدنه به حدی است که دست را اذیت میکند ، با تشکردر پست قبلی عکس گذاشتم موتور ابی رنگ دارای پنل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X