اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توربینهای بادی ( خانگی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توربینهای بادی ( خانگی)

مونده بودم که چه موضوعی رو انتخاب کنم!!! آخرش هم این خانگی رو چسبوندم تهش!!! :mrgreen:
    برید توی سایتش متوجه می شید..... خیلی جالبه . این لینکی که من گذاشتم مال صفحه پروژه هاشه ولی تو صفحات دیگش هم بگردید..
    در مورد مولدها بادی کوچیک مطالب خیلی جالبی داره
    http://www.windstuffnow.com/main/projects.htm

پاسخ : توربینهای بادی ( خانگی)

سلام .من هم می خواستم برای باغچه ای که در شهریار داریم یک توربین بادی خریداری کنم. یک سایتی هست که توربین بادی SOUTHWEST WINDPOWER رو در ایران می فروشه. لطفا ببینید و بگید چه توربینی بخرم بهتره
    www.irenergy.us

دیدگاه

اندر حکایت توربین بادی

www.irenergy.us عجب توربینایی داره
      خیلی خوشمان آمد

AIR Breeze » 160W (با باد 45 km/s)

با باد 29 کیلومتر در ساعت، هر ماه 60 کیلو وات برق تولید میکنه که بدک نیست (از قرار حداکثر مقدار تولیدیه)
      میانگین رو با باد 19 کیلومتر در ساعت، 38 کیلو وات ساعت برق تولید میکنه
      حداقل سرعت باد 9.6 km/s
      خروجی : 12-24-48 VDC
      ------------------
      AIR X » 400W (با باد 45 km/s)

اینم با باد 22.5 کیلومتر در ساعت، هر ماه 65 کیلو وات برق تولید میکنه(حداکثر)
      میانگین رو با باد 19 کیلومتر در ساعت، 38 کیلو وات ساعت برق تولید میکنه
      حداقل سرعت باد 12.8 km/s
      خروجی : 12-24-48 VDC

این دوتا رو دیدم خیلی ذوق کردم :mrgreen: گفتم حتما 600 - 700 تومنی میشن .. زنگ زدم نماینده گی ایران گفت 160 وات، یک و ششصد ، 400 وات هم یک و هفتصد oo: گفتم این 160 وات چرا هم قیمت 400 واته که جواب درست حسابی نداد. مدلش رو هم نگفت کدومو میگه ولی سایتش همین دوتارو داره. از مشخصاتش میشه یه چیزایی فهمید که حالا بگذریم ...
      بعد گفت یه مدل دیگه هم داریم مستقیم برق 220 متناوب سینوسی کامل میده و میتونید مازاد مصرف رو به اداره برق بفروشین و از این حرفا .. اینو میگفت :

Skystream 3.7 » 2400W

گفتم حالا چند واته قیمتش چنده گفت 2400 وات قیمتش هم ناقابل 16 تومن :eek:
      تازه این قیمت های توربین بدون دکله ..

با این حساب باطری خورشیدی خیلی به صرفه س 70 نسل هم جمعا 16 میلیون پول برق نمیدن .. تازه سر و صدا هم نداره .. این توربینا که خیلی کار درستن و محصول استکبار جهان خوار هم هستن تقریبا 50 تا 65 دسی بل هم نویز دارن ..

بسی خندیدیم ..
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

تورین بادی تعمیر نگاه داری پر هزینه ای هم داره کلا کسی باید بره دنبالش ک خودش بتونه از پس خیلی چیزاش بر بیاد مثلا سنکرنیزه کردن با برق شبکه که شما هنگامی ک وصلش میکنی نمیتونی تنها به اون متکی بشی چون باد قطع و وصل میشه درسته اون با سرعت باد تغییر حالت میده و برق رو روی همون ولتاژ نگاه میداره ولی این یه مینیمم و یک ماکزیمم داره تو بهر فنیش بری خیلی چیزا پشتش میاد
        برای مجتمع های بزرگ بهتره برن از CHP استفاده کنن البته اینم یه چیزایی داره برای خودش که همه جا نمیشه استفاده کرد

دیدگاه

با این قیمت
          فکر کنم رو ساختش کار کنیم بهتره؟؟؟
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

دوست عزیز اگر بخوای یه توربین بسازی ک فرکانس 50 هرتز رو بهت بده خیلی درد سر داره درضمن کلی هم پیچیده است نمیشه با ابزار ساده ساختش سیستم های الکترونیکیش رو هم نمیشه راحت ساخت

دیدگاه

باطری خورشیدی هم بهطرفه نیست

دیدگاه

بدی سولار اینه که اگه مارک معروف نباشه
                مثلا 80 واتی که می خرید ، در عمل به شما 60 وات خروجی میده.

دیدگاه

سولار رو به اسم ماکزیمم توانش میفروشن که توی هر نقطه از زمین فرق میکنه. اشکال سولار اینه که نمیشه برقش رو ذخیره کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    اشکال سولار اینه که نمیشه برقش رو ذخیره کرد.
                    چرا نشه؟
                    وقتی برای تابلو های تبلیغاتی سولار نصب می کنیم ، خروجی سولار رو به کتترل شارژر و از کنترل شارژر به یک باتری وصل می کنیم
                    که بعد از پایین آمدن ولتاژ خروجی سولار پروژکتور ها روشن شه.
                    برای روز های ابری هم از باتری بک پ که تو روز های پر نور شارژ شده استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی
                      چرا نشه؟
                      وقتی برای تابلو های تبلیغاتی سولار نصب می کنیم ، خروجی سولار رو به کتترل شارژر و از کنترل شارژر به یک باتری وصل می کنیم
                      که بعد از پایین آمدن ولتاژ خروجی سولار پروژکتور ها روشن شه.
                      برای روز های ابری هم از باتری بک پ که تو روز های پر نور شارژ شده استفاده میشه
                      نه نه منظورم این نبود که از نظر فنی نمیشه :biggrin: از نظر اقتصادی توجیه نداره ذخیره کردنش

دیدگاه

کلا تو ایران استفاده از سیستم های بادی و خورشیدی الکتریکی صرفه اقتصادی ندارد به جز اینکه مجبور باشید و فکر نمی کنم به این زودی ها هم تو ایران مقرون صرفه باشد چون با گران شدن برق و سایر حاملهای انرژی اقتصاد وابسته به نفت ایران باعث میشه قیمت باتری و پنل و سایر خدمات و تجهیزات این کار هم گران شود و در نهایت به این زودی ها شاهد به صرفه بودن انرژی های نو در ایران نیستیم و متاسفانه در جاهایی که این روشها صرفه اقتصادی دارد بی تدبیری بعضی از مسئولان را مشاهده می کنیم .به عنوان نمونه نماینده مجلس بعد از کلی لابی و چانه زنی 2میلیارد تومان بودجه برای انتقال برق روستای محل تولدش هزینه می کند که فقط 12 خانوار جمعیت دارد در حالی که در این روستا شبها نهایت 50تا لامپ کم مصرف بیشتر روشن نیست :eek:
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          کلا تو ایران استفاده از سیستم های بادی و خورشیدی الکتریکی صرفه اقتصادی ندارد به جز اینکه مجبور باشید و فکر نمی کنم به این زودی ها هم تو ایران مقرون صرفه باشد
                          برای تابلو های تبلیغاتی در مناطقی که برق کشی نداره یا ویلا های خارج شهر خوبه
                          ولی برای جا هایی که برق کشی دارند به صرفه نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                            کلا تو ایران استفاده از سیستم های بادی و خورشیدی الکتریکی صرفه اقتصادی ندارد به جز اینکه مجبور باشید و فکر نمی کنم به این زودی ها هم تو ایران مقرون صرفه باشد چون با گران شدن برق و سایر حاملهای انرژی اقتصاد وابسته به نفت ایران باعث میشه قیمت باتری و پنل و سایر خدمات و تجهیزات این کار هم گران شود و در نهایت به این زودی ها شاهد به صرفه بودن انرژی های نو در ایران نیستیم و متاسفانه در جاهایی که این روشها صرفه اقتصادی دارد بی تدبیری بعضی از مسئولان را مشاهده می کنیم .به عنوان نمونه نماینده مجلس بعد از کلی لابی و چانه زنی 2میلیارد تومان بودجه برای انتقال برق روستای محل تولدش هزینه می کند که فقط 12 خانوار جمعیت دارد در حالی که در این روستا شبها نهایت 50تا لامپ کم مصرف بیشتر روشن نیست :eek:
                            الته فکر کنم بادی صرفه داشته باشه شما تا حالا منجیل رفتید از بس باد میاد اصلا درختهاش کجه :eek:
                            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                              الته فکر کنم بادی صرفه داشته باشه شما تا حالا منجیل رفتید از بس باد میاد اصلا درختهاش کجه :eek:
                              خوب آره برای اونا خوبه ولی چند نفر اونجا زندگی میکنن که اینکارا رو دوست داشته باشن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X