اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا سوال در مورد تولید یون منفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا سوال در مورد تولید یون منفی

سلام
    برای درست کردن یون منفی اینو میدونم که تا 8 کیلو ولت منفی باید درست کنم و بدم به نوک یه سوزن بیشتر از اون اوزون تولید میشه
    حالا چرا باید سوزن باشه
    میشه این ولتاژ به توری داد یا حتما باید یه جسم نوک تیز باشه
    برای تولید زیاد یون منفی الکترود خاصی وجود داره
    توی نمونه های تجاری (البته من دستگاهی برای فروش پیدا نکردم ) از چه الکترودی و از چه جنسی استفاده شده؟؟؟
    از کجا میشه فهمید چه مقدار یون منفی تولید شده ؟؟؟ دستگاهی وجود داره که اندازه گیری کنه

پاسخ : چند تا سوال در مورد تولید یون منفی

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    توی نمونه های تجاری (البته من دستگاهی برای فروش پیدا نکردم ) از چه الکترودی و از چه جنسی استفاده شده؟؟؟
    راجع به این قسمت سوالت
    محصولات iran dh که جزو محصولات ضعیف بازاره از۶ تا سوزن میخی! استفاده کرده بود طوریکه بعد مدت کوتاهی زنگ میزنه و از بین میره. من بجاشون سیم مسی لحیم کردم
    ضمنا چون نوک سوزنا حدود 1mm با هم فاصله داره تدریجا بین نوکهاشون ذرات غبار بوجود میاد و باید هر چند وقت با برس تمیز کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
      راجع به این قسمت سوالت
      محصولات iran dh که جزو محصولات ضعیف بازاره از۶ تا سوزن میخی! استفاده کرده بود طوریکه بعد مدت کوتاهی زنگ میزنه و از بین میره. من بجاشون سیم مسی لحیم کردم
      ضمنا چون نوک سوزنا حدود 1mm با هم فاصله داره تدریجا بین نوکهاشون ذرات غبار بوجود میاد و باید هر چند وقت با برس تمیز کرد
      ممنون که جواب دادید. میزان تولیدی یون چقدر هست.
      تاثیری داره با این تعداد سوزن
      از کجا خریدید. لینک دارید؟؟؟
      میشه چند تا عکس (در صورت امکان از مدارش) برای من بفرستید.
      ممنون

دیدگاه

دیدگاه

ممنون . لطف کردید
          ظاهرا مدار من بیشتر تولید میکنه چون من مثل این طرح درست کردم

فکر نکنم ولتاژ خروجی دستگاه شما هم بیشتر از 2 یا 3 کیلو باشه که من تا 8 کیلو ولت درست کردم . اگه فن روشن نکنم از داخل لوله یه صدایی مثل فیس فیس میده
          من از این مدار استفاده کردم

Simple negative ion generator can increase negative ions, which can help people with hypnotic, antiperspirant, analgesic, increase appetite functions, and it can eliminate fatigue. 220V AC mains is rectified by D1, then it charges for C3 and C2, when C2 is charged to the the neon bulb conduction to trigger SCR conduction, C3 discharges the SCR, B's L1 disch

این طرح هم فکر کنم خوب جواب بده

جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۳:۱۱ ۱۳۹۹/۰۹/۲۳.

دیدگاه

سلام
            برای درست کردن یون منفی اینو میدونم که تا 8 کیلو ولت منفی باید درست کنم و بدم به نوک یه سوزن بیشتر از اون اوزون تولید میشه
            حالا چرا باید سوزن باشه
            از کجا میشه فهمید چه مقدار یون منفی تولید شده ؟؟؟ دستگاهی وجود داره که اندازه گیری کنه

درود
            لینک زیر توضیحات کاملی داده است !!!
            بشر امروز در جاهایی کار و زندگی می‌کند که هوایی متفاوت از هوای طبیعی دارد. موضوع فقط محدود به آلودگی هوا به آلاینده‌هایی مانند دود و ریزگردهای معلق در آن نیست. حالا که پایتخت ماه دوم پاییز ...

دیدگاه

سلام،آگه میشه،لطفا شماتیک برد تو عکس رو هم قرار بدید
              . با تشکر از زحمات شما
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

یا حداقل عکس های با کیفیت تر قرار بدید.
                به درود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                  یا حداقل عکس های با کیفیت تر قرار بدید.
                  به درود.
                  با درود. دیگه امکانش نیست. عکسا مال سالها قبل ه ... خوشبختانه انگار شرکتش (iran dh) دیگه تولید نمی کنه. توی سایتش دیدم در پاسخ علاقمندان نوشته: تحریم ها مانع تولید شده!!! چند تا خازن پلی استر و یک فن 12v که مثل پشگل توی بازار ریخته رو هم چسبونده به تحریم این یعنی شرکتش اونقدر درپیته که همین پروژه ی بچه های راهنمایی رو هم با دلارهای بادآورده ی نفتی می رفته درسته از چین می آورده و فقط نهایتا اینجا بهم پیچ می کرده و به اسم تولید داخل ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
                    با درود. دیگه امکانش نیست. عکسا مال سالها قبل ه ... خوشبختانه انگار شرکتش (iran dh) دیگه تولید نمی کنه. توی سایتش دیدم در پاسخ علاقمندان نوشته: تحریم ها مانع تولید شده!!! چند تا خازن پلی استر و یک فن 12v که مثل پشگل توی بازار ریخته رو هم چسبونده به تحریم این یعنی شرکتش اونقدر درپیته که همین پروژه ی بچه های راهنمایی رو هم با دلارهای بادآورده ی نفتی می رفته درسته از چین می آورده و فقط نهایتا اینجا بهم پیچ می کرده و به اسم تولید داخل ...
                    آهان ،ممنون پس عکس قدیمیه.
                    آره دیگه،واقعا درست میگین،این همه نفت بی زبون با کیفیتمون
                    میره دست چینی ها تا دود بشه و به هیچ و پوچ تبدیل بشه......
                    اون وقت هم میگن تحریم ها اثری نداره .....
                    متاسفانه

دیدگاه

سلام مجدد
                      آقا من نفهمیدم چرا برای تولید یون منفی باید الکترود ما نوک تیز باشه
                      آیا نمیشه از توری استفاده کرد؟؟؟
                      برای تولید یون زیاد باید الکترودهای من چقدر و به چه شکل باشه
                      مقاله فارسی یا انگلیسی در مورد ساخت الکترود و تولید یون منفی سراغ دارید
                      ممنون

دیدگاه

سلام
                        حالا چرا باید سوزن باشه

دوست عزیز
                        میزان الکترون آزاد ایجاد شده بستگی به 3 عامل داره
                        ولتاژ مورد استفاده
                        شکل فیزیکی الکترود ( هر چی نوک تیزتر بهتر )
                        میزان رسانایی الکترود
                        در مورد ولتاژ به طور تجربی 6KV انتخاب شده چون کمترین میزان اوزون به ولتاژ بین 6 تا 8 کیلوولت تعلق داره
                        تیزی الکترودها در سیستمهای معمولی در حد سوزن های عادی میباشد ولی در برخی سیستمهای یونی از الکترودهایی تا اندازه چند مولکول هم استفاده شده است
                        و نهایتا جنس الکترود از نظر رسانایی میتواند از نقره به عنوان رساناترین عنصر ساخته شود که البته خیلی سریع اکسید میگردد ....بعد از نقره پلاتین صرفنظر از قیمتش بهترین انتخاب است و در نهایت از سوزنهای معمولی استیل میتواند در دستگاههای ارزان قیمت استفاده شود
                        نکیته پایانی این که باید در کلیه قسمتهای ولتاژ بالا ( مثلا لحیم کاری ها ) دقت نمود نقاط تیز وجود نداشته باشد
                        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                          دوست عزیز
                          میزان الکترون آزاد ایجاد شده بستگی به 3 عامل داره
                          ولتاژ مورد استفاده
                          شکل فیزیکی الکترود ( هر چی نوک تیزتر بهتر )
                          میزان رسانایی الکترود
                          در مورد ولتاژ به طور تجربی 6KV انتخاب شده چون کمترین میزان اوزون به ولتاژ بین 6 تا 8 کیلوولت تعلق داره
                          تیزی الکترودها در سیستمهای معمولی در حد سوزن های عادی میباشد ولی در برخی سیستمهای یونی از الکترودهایی تا اندازه چند مولکول هم استفاده شده است
                          و نهایتا جنس الکترود از نظر رسانایی میتواند از نقره به عنوان رساناترین عنصر ساخته شود که البته خیلی سریع اکسید میگردد ....بعد از نقره پلاتین صرفنظر از قیمتش بهترین انتخاب است و در نهایت از سوزنهای معمولی استیل میتواند در دستگاههای ارزان قیمت استفاده شود
                          نکیته پایانی این که باید در کلیه قسمتهای ولتاژ بالا ( مثلا لحیم کاری ها ) دقت نمود نقاط تیز وجود نداشته باشد
                          ممنون
                          از کجا میتونم در مورد
                          شکل فیزیکی الکترودها اطلاعات جمع آوری کنم . من میخوام بیشترین بازده داشته باشه.
                          مثلا باید بدونم باید جهت باد به طرف نوک سوزن باشه یا از کنار هم بهش بخوره جواب میده .
                          اگه از توری ریز استفاده کنم چی میشه .
                          ممنون

دیدگاه

ممنون
                            از کجا میتونم در مورد
                            شکل فیزیکی الکترودها اطلاعات جمع آوری کنم . من میخوام بیشترین بازده داشته باشه.
                            مثلا باید بدونم باید جهت باد به طرف نوک سوزن باشه یا از کنار هم بهش بخوره جواب میده .
                            اگه از توری ریز استفاده کنم چی میشه .
                            ممنون

دوست عزیز
                            در مورد اصطلاح
                            Needle ionizer form
                            سرچ کنید

نمونه
                            The corona discharge ionizer has been widely used to eliminate electrostatic charges on insulators in a variety of manufacturing industries for the prevention of electrostatic discharge (ESD) problems. High-speed electrostatic elimination is conventionally required for ionizer performance. Because of the high sensitivity of recent electronic devices to ESD damage, an extremely low-offset voltage (ion balance) is required for the performance of electrostatic eliminators. Long-term performance stability is required to maintain the quality of the products, but the short cleaning interval of the unit increases the operating cost. The efficiency is also affected by the waveform of the applied voltage. The optimization of the applied voltage is an important factor in achieving long-term performance stability. In this study, an intermittent pulse voltage AC power supply was developed to achieve a highly efficient electrostatic elimination with long-term stability high-speed electrostatic elimination and an excellent ion balance.

از اصطلاح
                            ionizer Needle physical design
                            هم میشود استفاده کرد

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X