اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به نظر شما این فانکشن ایراد داره ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به نظر شما این فانکشن ایراد داره ؟

سلام
    من یه اسیلوسکوپ را چک کردم .. همراه با یک پراب
    به نظر اسکوپ هیچ مشکلی نداشت ( ظاهرا)
    پرابش هم دقیقا موج مربعی با فرکانس و پیک تو پیک مخصوص اسکوپ را نشان می داد ..
    تصویر هم کاملا صاف و بدون نویز بود
    اما وقتی مثلا یه موج سینوسی با پیک تو پیک فرض 4 و فرکانس 400 هرتز با فانکشن ایجاد می کنم و از خروجی اش وصلش می کنم به یکی از کانالهای اسکوپ مقدار فرکانس و ولتی که نشون می ده کاملا متفاوته
    قضیه چیه ؟ آیا ایراد از فانکشنه ؟ من هر چی فکر می کنم راجع به فانکشن تنظیمات خاصی نداشتیم که ؟؟
    اگر کسی نظری داره ممنون می شم مطرح کنید

پاسخ : به نظر شما این فانکشن ایراد داره ؟

باید دقت کنید دکمه ها یی که روشون var نوشته در حالت خاموش باشند. البته مدل اسکوپتون رو می گفتید راحت تر بود.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
      شما حتما کالیبره نکردید. شما برای فهمیدن این که مشکل از اسیلوسکپ است یا فانکشن این کار را انجام دهید:
      پراب را به خود اسکوپ وصل کنید باید یک موج مربعی با دامنه 5 ولت و فرکانس 1 کیلو هرتر داشته باشید اگر اینطور بود ایراد از فانکشن است.

موفق باشید

دیدگاه

سلام
        ممنون از راهنمایی تون اما این تنظیمات انجام شده
        آقای حیاتی این موج همیشه 5ولت و 1 کیلو هرتز نمی باشد و بسته به اسیلوسکوپ فرق می کند در هر اسکوپی معمولا زیر همون پایه اتصالش این مقادیر ذکر شده
        ممنون
        کسی از تست فانکشن یا تنظیماتش چیزی نمی دونه؟

دیدگاه

سلام. تنظیمات فانکشن و اسیلوسکوپ هردو خیلی مهم هسنتند. اگه اسیلوسکوپت دیجیتالیه (مثل Tektronix ) اگه مثلا فرکانس فانکشن 400 Hz باشه و اسکوپ روی 40 MHz اونوقت ممکنه همان شکل موج رو داشته باشی با فرکانس متفاوت. (این کار در اثر دیجیتالایز کردن اتفاق می افته)
          پرابهایی که استفاده می کنی هم مهمه ، اگه روی X10 باشه هم فرکانس و هم دامنه رو اشتباه نشون میده.
          مدل اسیلوسکوپ ، فانکشن و تنظیماتشو بفرست تا بهت بگم.
          :smile:

دیدگاه

به نظر شما ایراد از چیه؟

نوشته اصلی توسط ahmadmn
            باید دقت کنید دکمه ها یی که روشون var نوشته در حالت خاموش باشند. البته مدل اسکوپتون رو می گفتید راحت تر بود.

دیدگاه

سلام
              پراب اسکوپ که فرکانس را عوض نمی کنه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
              پراب اسکوپ مانند یک فیلتر پایین گذر عمل می کنه.پرابهای x10 فقط در دامنه تاثیر گذار هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X