اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید کننده یون منفی برای تصفیه هوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید کننده یون منفی برای تصفیه هوا

سلام خدمت اساتید محترم
    یه نقشه از اینترنت پیدا کردم برای تولید یون منفی با آیسی 555
    فقط مشکلی که هست اتوترانس 12ولت به 8کیلو ولته
    کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ چطوری بسازیم ؟ یا ... ؟؟؟
    سپاس

پاسخ : تولید کننده یون منفی برای تصفیه هوا

از کویل موتور استفاده کن خیلی عالی جواب میده . من ساختم فقط مشکل الکترود خروجی دارم که دارم تحقیق میکنم به چه شکل و اندازه بهترین بازده میده
    مار راه انداز اگه خواستی بگو تا برات بزارم عالی جواب میده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      از کویل موتور استفاده کن خیلی عالی جواب میده . من ساختم فقط مشکل الکترود خروجی دارم که دارم تحقیق میکنم به چه شکل و اندازه بهترین بازده میده
      مار راه انداز اگه خواستی بگو تا برات بزارم عالی جواب میده .
      ممنون میشم اگه عکسی یا نقشه ای از سربندیش واسم بزاری

دیدگاه

هر دو مدار بستم عالی جواب داده . مدار دوم ببند کم دردسره .
        به جای مقائمت 820 کیلو R3 میتونی یه ولوم 1 مگا اهم بزاری قدرت خروجی کنترل کنی.
        کویل موتور کاربراتی بگیر قیمتش 40000 تومانه .
        جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۲:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۱۱.

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون... اگه واسه الکترودش هم به نتیجه ای رسیدین ممنون میشم بامن هم به اشتراک بزارید تا از تجربه شما استفاده کنم.
          سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid.ngs نمایش پست ها
            خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون... اگه واسه الکترودش هم به نتیجه ای رسیدین ممنون میشم بامن هم به اشتراک بزارید تا از تجربه شما استفاده کنم.
            سپاس
            من امروز یه کارهایی کردم . حدود 100 تا سوزن ته گرد داخل یه فیبر 1000 سوراخ لحیم کردم و همه به هم منصل کردم . هوا با یه فن ازش گزروندم . توی تاریکی سر سوزن ها آبی رنگ شده بود .
            پس یون تولید میشد . بعد از یک ربع احساس کردم حال هوای اتاقم عوض شده و یه حس دیگه ای دارم . البته بگم من مدار دوم ساخته بودم که نقشه گزاشته بودم . و جای مقاومت 820 کیلو ولوم گزاشته بودم .
            اگه تا آخر زیاد کنی بوی گازاوزون میده . جوری تنظیم کردم که بوی اوزون نده . دیود خروجی ترانس از دیود داخل های ولتاژ تلویزیون در آوردم.
            و در آخر اگه برای تصفیه هوا میخوای یون تولید کنی اول باید به ذرات بار منفی بدی که با این مدار میشه وعد باید هوا از یک لوله عبور بدی و بعد هوا از صفحاتی عبور بدی که بار مثبت دارند . اینجوری گرد و غبار
            و حتی دود سیگار هم ازش رد بشه گرفته میشه . در مورد فیلتر الکترواستاتیک توی نت سرچ کن . توی آپارات هم چند تا فیلم هست

دیدگاه

من امروز یه کارهایی کردم . حدود 100 تا سوزن ته گرد داخل یه فیبر 1000 سوراخ لحیم کردم و همه به هم منصل کردم . هوا با یه فن ازش گزروندم . توی تاریکی سر سوزن ها آبی رنگ شده بود .
              پس یون تولید میشد . بعد از یک ربع احساس کردم حال هوای اتاقم عوض شده و یه حس دیگه ای دارم . البته بگم من مدار دوم ساخته بودم که نقشه گزاشته بودم . و جای مقاومت 820 کیلو ولوم گزاشته بودم .
              اگه تا آخر زیاد کنی بوی گازاوزون میده . جوری تنظیم کردم که بوی اوزون نده . دیود خروجی ترانس از دیود داخل های ولتاژ تلویزیون در آوردم.
              و در آخر اگه برای تصفیه هوا میخوای یون تولید کنی اول باید به ذرات بار منفی بدی که با این مدار میشه وعد باید هوا از یک لوله عبور بدی و بعد هوا از صفحاتی عبور بدی که بار مثبت دارند . اینجوری گرد و غبار
              و حتی دود سیگار هم ازش رد بشه گرفته میشه . در مورد فیلتر الکترواستاتیک توی نت سرچ کن . توی آپارات هم چند تا فیلم هست
              دوست عزیز یک سوال درباره اون دیود high voltage
              داخل برد تلویزیون ماکزیمم دیودی که هست 600 ولته...درحالی که اینجا زده 15000 ولت.
              توی بازار هم یکم نایابه دیود های ولتاژ بالا
              حالا اگه همون 600 ولتی رو استفاده کنیم مشکلی پیش میاد ؟شماره دیودی که شما استفاده کردین چی بود ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farid.ngs نمایش پست ها
                دوست عزیز یک سوال درباره اون دیود high voltage
                داخل برد تلویزیون ماکزیمم دیودی که هست 600 ولته...درحالی که اینجا زده 15000 ولت.
                توی بازار هم یکم نایابه دیود های ولتاژ بالا
                حالا اگه همون 600 ولتی رو استفاده کنیم مشکلی پیش میاد ؟شماره دیودی که شما استفاده کردین چی بود ؟
                برو مغازه صوت و تصویری بگید دیود های ولتاژ تلویزیون میخای. روی برد نیست . بین سیم های ولتاژ ولا مپ هست و توی بعضی از های ولتاژ ها هم داخل ترانس های ولتاژه که نمیتونی در بیاری

دیدگاه

کاش عکس از همه ی بخشهاش میذاشتی تا ما هم بریم بسازیم

دیدگاه

مدار من دست کاری کردم و برای اینکه فرکانسم بالاتر بره و خازن زودتر شارژ بشه مقاومت از 47 کیلو به 10 کیلو کاهش دادم و 2 تا ترانزیستور بهش اضافه کردم بهتر شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X