اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد تغذیه SIM800C ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد تغذیه SIM800C ؟

سلام من از یک ماژول sim800c از داخل همین سایت هم خریداری کردم در کنار یک مدار میکروکنترلری که ال سی دی هم داره استفاده میکنم ، از یک دیود سری 1N4007 برای تغذیه مثبت ماژول استفاده کردم تغذیه ماژول و مدار میکروکنترلری را هم از یک رگلاتور 7805 میگیرم ، مشکل اینجاست که چراغ زرد ماژول بعد از چشمک زدن خاموش میشه ، بعد از کلی سرچ در تاپیک ها و تست خودم متوجه شدم مشکل از تغذیه است الان وقتی تغذیه ال سی دی رو قطع میکنم و ماژول رو ریستارت میکنم ، چراغ زرد بعد از چشمک زدن دائم روشن میمونه و کار خودش رو انجام میده . یک خازه 2200 میکروهم سر راه تغذیه خروجی رگولاتور گذاشتم اما مشکل حل نشده !!!
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : مشکل در مورد تغذیه SIM800C ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام من از یک ماژول sim800c از داخل همین سایت هم خریداری کردم در کنار یک مدار میکروکنترلری که ال سی دی هم داره استفاده میکنم ، از یک دیود سری 1N4007 برای تغذیه مثبت ماژول استفاده کردم تغذیه ماژول و مدار میکروکنترلری را هم از یک رگلاتور 7805 میگیرم ، مشکل اینجاست که چراغ زرد ماژول بعد از چشمک زدن خاموش میشه ، بعد از کلی سرچ در تاپیک ها و تست خودم متوجه شدم مشکل از تغذیه است الان وقتی تغذیه ال سی دی رو قطع میکنم و ماژول رو ریستارت میکنم ، چراغ زرد بعد از چشمک زدن دائم روشن میمونه و کار خودش رو انجام میده . یک خازه 2200 میکروهم سر راه تغذیه خروجی رگولاتور گذاشتم اما مشکل حل نشده !!!
    سلام

نه رگولاتور 7805 نه دیود IN4007 هیچ کدوم مناسب SIM800 نیست.

طبق دیتاشیت, این ماژول در لحظه تا 2 آمپر جریان کشی داره و رگولاتور و دیود مورد استفاده شما در بهترین حالت و با استفاده از هیت سینک 1 آمپر خروجی خواهد داشت,, در نتیجه شما نمیتونید از رگولاتور 7805 استفاده کنید, خصوصاً اینکه برای کم کردن ولتاژ از دیود 1N4007 استفاده کردید

برای این منظور پیشنهاد میشه از 2576 یا 2596 استفاده کنید

دیدگاه

مهندس جان وقتی دیود 1N4007 را از سر راه تغذیه مثبت ماژول بر میدارم مشکل حل میشه ! الان تامین جریان توسط رگولاتور چه ربطی به دیود داره ؟
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

به نظرتون چیکار کنم ؟

دیدگاه

منم یه ماژول sim800c دارم با یه ماژول رگولاتور DC به DC کاهنده 3 آمپر MP1584EN راه اندازیش کردم و یه خازن ۱۰۰۰ میکرو و ۱۰۰ نانو تو راهش قرار دادم با ولتاژ ۴.۲ خوب کار میکنه ولی موقع ارسال و دریافت چراقاش خیلی کم نور و پر نور میشه و گاهی قط میشه گاهی وقتا کلا ارتباط قطع میشه ب نظرتون چیکار کنم ک این جریانای ناگهانی باعث قط شدن ماژول نشه
          میتونم از همین رگلاتور استفاده کنم؟ .
          و اینکه برای فعال شدن این ماژول باید ۳ ثانیه کلید sw را فشار بدم چه راهی هست تا بدون فشار دادن این کلید مستقیم ماژول فعال بشه؟

در ضمن رگلاتور به یه آداپتور ۱۲ ولت ۴ آمپر متصله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alimarvy نمایش پست ها
            منم یه ماژول sim800c دارم با یه ماژول رگولاتور DC به DC کاهنده 3 آمپر MP1584EN راه اندازیش کردم و یه خازن ۱۰۰۰ میکرو و ۱۰۰ نانو تو راهش قرار دادم با ولتاژ ۴.۲ خوب کار میکنه ولی موقع ارسال و دریافت چراقاش خیلی کم نور و پر نور میشه و گاهی قط میشه گاهی وقتا کلا ارتباط قطع میشه ب نظرتون چیکار کنم ک این جریانای ناگهانی باعث قط شدن ماژول نشه
            میتونم از همین رگلاتور استفاده کنم؟ .
            و اینکه برای فعال شدن این ماژول باید ۳ ثانیه کلید sw را فشار بدم چه راهی هست تا بدون فشار دادن این کلید مستقیم ماژول فعال بشه؟

در ضمن رگلاتور به یه آداپتور ۱۲ ولت ۴ آمپر متصله
            تا جایی که من میدونم منبع تغذیه خیلی مهمه. و حتما باید وقتی که داره جریان 2 آمپر خروجی رو میده ولتاژش نیفته. با یه ولتمتر دو سر ولتاژ sim800 رو اندازه بگیر و مطمئن شو که میتونه این جریان رو تامین کنه و ولتاژش نمیفته.
            واسه روشن کردن هم یا باید به صورت فیزیکی دکمه رو فشار بدی یا به جای دکمه از یه مدار ترانزیستوری استفاده کنی ... حالا اون مدار ترانزیستوری رو یا میتونی با میکرو روشن کنی یا اینکه یه مدار با خازن و ومقاومت بسازی که برای چند ثانیه شارژ بمونه و ترانزیستور و درنتیجه ماژول sim800 رو روشن کنه

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون، نمیتونم دکمشو اتصال کوتاه کنم؟ چون من خودم برق رو قطع کردم و با دست دکمه رو نگه داشتم و برق*رو متصل کردم هم ماژول به کار افتاد هم پول آب شد و تونستم باهاش زنگ بزنم و ... حدود پنج دیقه ام نگگه داشتم مشکلی پیش نیومد . طولنی مدت مشکلی پیش میاد اگه این کارو بکنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kavous نمایش پست ها
              تا جایی که من میدونم منبع تغذیه خیلی مهمه. و حتما باید وقتی که داره جریان 2 آمپر خروجی رو میده ولتاژش نیفته. با یه ولتمتر دو سر ولتاژ sim800 رو اندازه بگیر و مطمئن شو که میتونه این جریان رو تامین کنه و ولتاژش نمیفته.
              واسه روشن کردن هم یا باید به صورت فیزیکی دکمه رو فشار بدی یا به جای دکمه از یه مدار ترانزیستوری استفاده کنی ... حالا اون مدار ترانزیستوری رو یا میتونی با میکرو روشن کنی یا اینکه یه مدار با خازن و ومقاومت بسازی که برای چند ثانیه شارژ بمونه و ترانزیستور و درنتیجه ماژول sim800 رو روشن کنه
              خیلی ممنون از راهنماییتون، نمیتونم دکمشو اتصال کوتاه کنم؟ چون من خودم برق رو قطع کردم و با دست دکمه رو نگه داشتم و برق*رو متصل کردم هم ماژول به کار افتاد هم پول آب شد و تونستم باهاش زنگ بزنم و ... حدود پنج دیقه ام نگگه داشتم مشکلی پیش نیومد . طولنی مدت مشکلی پیش میاد اگه این کارو بکنم؟

دیدگاه

سلام
                طبق دیتاشیت برای روشن کردن ماژول پایه Power Key باید به مدت حداقل یک ثانیه زمین بشه و بعد رها بشه. به همین دلیل مدار ترانزیستوری پیشنهاد داده . اگر میکرویی که استفاده میکنید این امکان رو داره که پورت open drain تنظیم بشه ، دیگه نیازی به ترانزیستور ندارید.
                اینکه موقع وصل تغذیه ماژول روشن میشه به نظر من احتمالا به خاطر وضعیت اولیه پین میکرو هست که خروجی و صفر تنظیم شده .
                حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alimarvy نمایش پست ها
                  این از اون حرکت سامورایی هاست که ممکنه جواب بده.
                  من یه بار اوایلی که داشتم sim900 رو یاد میگرفتم و خیلی سراغ دیتا شیت نمیرفتم (که کار بسیار اشتباهی بود) اینچنین کاری کردم و جواب هم داد. ولی از پروژه هایی بود که واسه دل خودم انجام میدادم. یعنی واسه طولانی مدت باهاش کار نکردم.
                  کسی که این دستگاه رو طراحی کرده (سازنده) صلاح دیده دستگاه به این صورت کارکنه. ممکنه در کارکرد کوتاه مدت مشکلی پیش نیاد ولی در کارکرد بلند مدت مثلا پروژه هایی که قراره چند سال کار کنن اصلا این کار پیشنهاد نمیشه. من پیشنهاد میکنم طبق روشی که خود دیتاشیت میگه کار کنی. اینجوری مطمئن تر، اصولی تر و حرفه ای تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
                    مهندس جان وقتی دیود 1N4007 را از سر راه تغذیه مثبت ماژول بر میدارم مشکل حل میشه ! الان تامین جریان توسط رگولاتور چه ربطی به دیود داره ؟
                    یه دیود دیگه موازی دیو اول قرار بدید تا جریان بیشری بتونه عبور کنه

دیدگاه

دروود به همه دوستان

میخوام در مورد لزوم استفاده از خازن تانتالیوم برای ماژول sim800c سوال کنم ...

من تا الان 15 تا مدار مبتنی بر sim800c طراحی کردم و تو هیچ کدومشون از خازن تانتالیوم استفاده نکردم فقط یه خازن الکترولیتی مادربردی ( جنس خوب ) 1500 میکرو فاراد
                      و 6.3 ولت براش گذاشتم و تا الان شده که با بعضی مدارها تا 1000 پیامک و تعداد زیادی تماس هم انجام دادم و هییچ مشکلی هم نبوده

لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن دقیقا چرا باید از تانتالیوم استفاده کرد در حالی که بنده خودم با خازن های الکترولیتی به مراتب جواب گرفتم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad_1372 نمایش پست ها
                        دروود به همه دوستان

میخوام در مورد لزوم استفاده از خازن تانتالیوم برای ماژول sim800c سوال کنم ...

من تا الان 15 تا مدار مبتنی بر sim800c طراحی کردم و تو هیچ کدومشون از خازن تانتالیوم استفاده نکردم فقط یه خازن الکترولیتی مادربردی ( جنس خوب ) 1500 میکرو فاراد
                        و 6.3 ولت براش گذاشتم و تا الان شده که با بعضی مدارها تا 1000 پیامک و تعداد زیادی تماس هم انجام دادم و هییچ مشکلی هم نبوده

لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن دقیقا چرا باید از تانتالیوم استفاده کرد در حالی که بنده خودم با خازن های الکترولیتی به مراتب جواب گرفتم ؟؟؟
                        کسی اطلاعی داره در این مورد ؟؟؟

دیدگاه

خازن های تانتالیوم ESR و ESL خیلی کمی دارند
                          سرعت خیلی بالایی دارند
                          زمان شارژ دشارژ خیلی پایینی دارند و خوب پیک ولتاژ رو میگیرند
                          عمر بالایی دارند
                          شاید توی مدار شما مشکلی پیش نیاد و فقط تو یک حالت خاص مشکل ساز بشه
                          به ارسال پیامک هم ربطی نداره، به عمر و محیط مورد تست ربط داره! منبع تغذیه یه مقدار ریپ بزنه، یکهو میبینید مدار شما درست جواب نمیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی نمایش پست ها
                            خازن های تانتالیوم ESR و ESL خیلی کمی دارند
                            سرعت خیلی بالایی دارند
                            زمان شارژ دشارژ خیلی پایینی دارند و خوب پیک ولتاژ رو میگیرند
                            عمر بالایی دارند
                            شاید توی مدار شما مشکلی پیش نیاد و فقط تو یک حالت خاص مشکل ساز بشه
                            به ارسال پیامک هم ربطی نداره، به عمر و محیط مورد تست ربط داره! منبع تغذیه یه مقدار ریپ بزنه، یکهو میبینید مدار شما درست جواب نمیده
                            سپاس

مهندس اگه بخواید خازن جامد رو با خازن تانتالیوم مقایسه کنید کدومشون مشخصه بهتری دارن ؟؟؟
                            دلیلش رو هم لطفا بگید
                            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshad_1372 نمایش پست ها
                              سپاس

مهندس اگه بخواید خازن جامد رو با خازن تانتالیوم مقایسه کنید کدومشون مشخصه بهتری دارن ؟؟؟
                              دلیلش رو هم لطفا بگید
                              با تشکر
                              سلام و درود،
                              شخصا خازن پلیمری جامد رو نسبت به خازن
                              تانتالیوم ترجیح میدم.
                              چون:
                              1-از نظر اقتصادی خازن جامد ارزان تر از خازن تانتال
                              هست.
                              2- خازن های تانتال درسته که عمر طولانی دارن،اما
                              به همین مقدار هم حساس هستن!
                              کافیه یه لحظه جهت قطبش عوض بشه تا خراب بشه.
                              3- در تخلیه و شارژ، خازن جامد بهتر عمل میکنه.
                              4-ظاهر! خازن جامد ظاهر بهتری نسبت به خازن
                              تانتال دارن.
                              5- تنها مزیت خازن تانتال دقیق بودن ظرفیت
                              هست که برای تایمر ها مناسب هست.
                              6- خازن جامد میتونه در ظرفیت های بالاتر از
                              1000 میکرو فاراد هم ساخته بشه ولی خازن
                              تانتال نهایتا 220 میکرو فاراد میتونه باشه.
                              موفق و پیروز باشید.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X