اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر آمپلی فایر ماشین solomon

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر آمپلی فایر ماشین solomon

سلام من یک آمپ 4 کانال سولومون دارم که بعد از 8 سال کار کردن دچار اتصالی شده بطوری که ضبط کنوود را مدارات rc را قطع کرده و برگشت ولتاژ روی rc دارد که ضبط را باز کردم و قعطی مدار ش را تعمیر کردم
    ساب را آوردم تو خونه و با پاور امتحان کردم خودبخود خوب شد دوباره بردم که تو ماشین نصب کنم که به محض این که ضبط روشن شد دود ازش بلند شد و یه تیکه از مدارش که عکسش را میزارم سوخت
    برد را با پاور امتحان کردم مشگل اتصال کوتاه داشت باز کردم و یکسو کننده ها را در آوردم الان وقتی به پاور وصل میکنم حدود 0.4 آمپر بعد روشن شدن آمپر کشی داره که فکر کنم عادیه
    لطفا راهنمایی کنید مشگل اتصال کوتاه و سوختن برد تو قسمت ورودی و برگشت ولتاژ از چه قسمتی میتونه باشه

جدیدترین ویرایش توسط غلامحسین1; ۰۰:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸.

پاسخ : تعمیر آمپلی فایر ماشین solomon

نوشته اصلی توسط غلامحسین1 نمایش پست ها
    سلام من یک آمپ 4 کانال سولومون دارم که بعد از 8 سال کار کردن دچار اتصالی شده بطوری که ضبط کنوود را مدارات rc را قطع کرده و برگشت ولتاژ روی rc دارد که ضبط را باز کردم و قعطی مدار ش را تعمیر کردم
    ساب را آوردم تو خونه و با پاور امتحان کردم خودبخود خوب شد دوباره بردم که تو ماشین نصب کنم که به محض این که ضبط روشن شد دود ازش بلند شد و یه تیکه از مدارش که عکسش را میزارم سوخت
    برد را با پاور امتحان کردم مشگل اتصال کوتاه داشت باز کردم و یکسو کننده ها را در آوردم الان وقتی به پاور وصل میکنم حدود 0.4 آمپر بعد روشن شدن آمپر کشی داره که فکر کنم عادیه
    لطفا راهنمایی کنید مشگل اتصال کوتاه و سوختن برد تو قسمت ورودی و برگشت ولتاژ از چه قسمتی میتونه باشه

سلام،احتمالا امپدانس بلندگو های تو ماشین و یا حتی ولتاژی که تو
    ماشین به آمپلی فایر میرسه مناسب نیست.
    موفق باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

مشگل از خود آمپ است چون به منبع تغذیه که وصل می کنیم آمپر کشی داره و کلا چون 10 سال است تو ماشین هست بلندگوها فکر نکنم مشگل داشته باشد چون تو مدار ورودی اتصال کوتاه بوجود آمده است
      1- ماسفت مدار تغذیه از برد خارج شد و جدا گانه تست شد که مشگلی نداشت
      2 - هر طرف دو تا پل دیود دارم که آنها هم مشگل نداشت
      3 -کلا دو سر سیمهای سیم پیچ افزاینده ولتاژ70 ولت متناوب داریم که خوبه

دیدگاه

سلام بلندگوهای تو ماشین مشگلی نداشتند چون به ضبط وصل می شوند
        از طرفی با منبع تغذیه هم که تست شد مشگل داغ کردن سیم rc حل نشده بود بطوری که سیم ها rc را آب کرد

دیدگاه

سلام علت اصلی برقدار شدن بدنه rc که منجر به قطع برد روی ضبط و داغ کردن سیم های rc می شد پس از تست قطعات و جدا کردن قطعات از روی برد هسته سیم پیچ که دارای اتصال کوتاه بود مشخص شد بطوری که سیم پیچ اولیه با ثانویه اتصال کوتاه شده بود
          اما ایا سیم های هسته سیم پیچ قابل تعویض هست یا باید با وارنیش روکش شود
          کدوم بهتره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط غلامحسین1 نمایش پست ها
            سلام علت اصلی برقدار شدن بدنه rc که منجر به قطع برد روی ضبط و داغ کردن سیم های rc می شد پس از تست قطعات و جدا کردن قطعات از روی برد هسته سیم پیچ که دارای اتصال کوتاه بود مشخص شد بطوری که سیم پیچ اولیه با ثانویه اتصال کوتاه شده بود
            اما ایا سیم های هسته سیم پیچ قابل تعویض هست یا باید با وارنیش روکش شود
            کدوم بهتره؟
            سلام،اگر سیمی که میخواهید بپیچید سیم لاکی باشد،خیر
            نیازی نیست از وارنیش استفاده کنید،البته بهتر هست که سر
            سیم پیچ یه تیکه کوچیک وارنیش بزارین.
            موفق باشید.
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام، اساتید، امپ قدیمی برای پیشگیری از سوختن چیکار میشه کرد؟ اولین قطعه فکر کنم خازن باشه، ظاهرشون سالمه ،بنظرتون با توجه به قدیمی شدن لازمه تمام خازن ها رو عوض کنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و ی سوال دیگه، امپ من boss هست، امپ تقلبی هم دست ساز هست؟ پشت بردش رو دیدم بصورت دست ساز لحیم کاری شده، نکته مهم اینه که فله ای قلع ریخته پشت برد، درصورتی که لازم نبود این همه قلع

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
                سلام، اساتید، امپ قدیمی برای پیشگیری از سوختن چیکار میشه کرد؟ اولین قطعه فکر کنم خازن باشه، ظاهرشون سالمه ،بنظرتون با توجه به قدیمی شدن لازمه تمام خازن ها رو عوض کنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و ی سوال دیگه، امپ من boss هست، امپ تقلبی هم دست ساز هست؟ پشت بردش رو دیدم بصورت دست ساز لحیم کاری شده، نکته مهم اینه که فله ای قلع ریخته پشت برد، درصورتی که لازم نبود این همه قلع
                درود
                معمولا وسیله الکترونیکی تا خراب نشده پیشگیری در مورد آن بعمل نمیآید (برخلاف وسایل مکانیکی که نیاز به سرویسهای دوره ای دارند) ولی برای محکم کاری میتوانید خازنهای الکترولیت را که معمولا به مرور زمان بعلت وجود مواد شیمیایی عایقشان خراب میشوند تعویض نمایید ولی مشکل اساسی اینجاست که الان قطعات مرغوب در داخل بسیار کمیاب است و بازار پر شده از قطعات تقلبی چینی که شاید قطعات فعلی روی آمپلی فایر شما از آنها بسیار مرغوب تر باشد . اگر خواستید آنها را تعویص نماییدحتما با خازنهای ژاپنی باشد در غیر اینصورت بهتر است تعویض نکنید.
                ولوم ها را هم میتوانید با اسپری کنتاکت شور تمیز نمایید.
                روی بوردآنجایی که قلع بیشتری ریخته شده برای کمک به افزایش جریان است و نباید قلع آنرا کم کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                  درود
                  معمولا وسیله الکترونیکی تا خراب نشده پیشگیری در مورد آن بعمل نمیآید (برخلاف وسایل مکانیکی که نیاز به سرویسهای دوره ای دارند) ولی برای محکم کاری میتوانید خازنهای الکترولیت را که معمولا به مرور زمان بعلت وجود مواد شیمیایی عایقشان خراب میشوند تعویض نمایید ولی مشکل اساسی اینجاست که الان قطعات مرغوب در داخل بسیار کمیاب است و بازار پر شده از قطعات تقلبی چینی که شاید قطعات فعلی روی آمپلی فایر شما از آنها بسیار مرغوب تر باشد . اگر خواستید آنها را تعویص نماییدحتما با خازنهای ژاپنی باشد در غیر اینصورت بهتر است تعویض نکنید.
                  ولوم ها را هم میتوانید با اسپری کنتاکت شور تمیز نمایید.
                  روی بوردآنجایی که قلع بیشتری ریخته شده برای کمک به افزایش جریان است و نباید قلع آنرا کم کنید .
                  ممنون از شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X