اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک تقویت کننده سینوسی 12 به 50 ولت 3 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک تقویت کننده سینوسی 12 به 50 ولت 3 آمپر

سلام خدمت همه دوستان عزیز

برای کاری نیاز سینوسی 50 ولت 3 آمپر دارم
    موج سینوسی رو میشه با روش های مختلف و میکرو با دامنه 5 ولتی ساخت و داد به پیش تقیت کننده و حدود 12 ولت چند میلی آمپری تقویت کرد
    حالا این 12 ولت جریان پایین مثلا 100 میل رو میخوایم به 50 ولت 3 آمپر که سینوسی هم باشه تبدیل کرد
    از دوستان کسی قبلا همپین کاری کرده یا ایده ای داره لطفا راهمایی کنه پیشاپیش ازهمه ممنونم
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

پاسخ : درخواست کمک تقویت کننده سینوسی 12 به 50 ولت 3 آمپر

نوشته اصلی توسط sami222 نمایش پست ها

موج سینوسی رو میشه با روش های مختلف و میکرو با دامنه 5 ولتی ساخت و داد به پیش تقیت کننده و حدود 12 ولت چند میلی آمپری تقویت کرد
    حالا این 12 ولت جریان پایین مثلا 100 میل رو میخوایم به 50 ولت 3 آمپر که سینوسی هم باشه تبدیل کرد
    از دوستان کسی قبلا همپین کاری کرده یا ایده ای داره لطفا راهمایی کنه پیشاپیش ازهمه ممنونم
    سلام،ایده که دارم ولی فعلا شماتیک خیر،در واقع این امکان وجود نداره
    که بتونیم توان پایین رو به توان بالاتر تبدیل کنیم.
    دو راه حل داریم:
    ۱- اگر تنها یک ولتاژ ورودی محدود ۵ ولت با جریان بالا داریم،
    میشه با یه مدار بوست و یه تقویت کننده موج،اینکار رو کرد.
    برای این کار با ولتاژ ۵ ولت،به حدود ۳۱ آمپر جریان نیاز داریم.
    ۲-اگر میتونیم به غیر از ۵ ولت ولتاژ ۵۰ ولت رو هم فراهم کنیم،
    خیلی ساده میشه فقط نیاز به یه تقویت کننده که تغذیش از اون ولتاژ
    ۵۰ ولت باشه داریم.
    سوال دیگه ای بود هم در خدمتم.
    موفق باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

با سلام
      اگه فرکانس سینوسی تون زیر 20 کیلو هست میتونید از انواع مختلف آمپلی فایرهای صوتی استفاده کنین.
      که تا توانهای بالاتر هم موجوده.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام ممنونم از توجهتون
        در اصل من برای راه اندازی یک موتور میخوام که با 50 ac ولت کار مکینه و 3 آمپر نهایتا جریانکشی داره
        با تغییر فرکانس از 50 تا 300 هرتز موتور سرعتش تغییر میکنه
        حالا چطوری 50 ولت ac داشته باشیم که فرکانسش قابل تغییر باشه
        با خودم گفتم میشه موج سینوسی رو با میکرو درست کرد و تقویت کرد ولی توان ورودی خیلی کم هست و کار سخت میشه
        ( درضما موتور 3 فاز 50ac هست . فعلا یک فاز رو میخوایم درست کنیم و بعدا با اخلاف فاز 3 موجش کنیم)

حالا دوستان چطور این کارو بکنیم؟ ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
        با سلام
        اگه فرکانس سینوسی تون زیر 20 کیلو هست میتونید از انواع مختلف آمپلی فایرهای صوتی استفاده کنین.
        که تا توانهای بالاتر هم موجوده.
        لطفا بیشتر توضیح میدین فرکانسم 50 تا 300 هرتز هست با tda2030 کار کردم ولی توان خروجی 50 ولت با 30 آمپر رو با پطوری بگیریم؟
        جدیدترین ویرایش توسط sami222; ۱۳:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۰۱.

دیدگاه

آمپلی فایرهای صوتی توان بالا معمولا گسسته هستن و تو انجمن هم مطالب و نمونه های زیادی براشون هست.
          اگه سه فاز لازم دارید که در واقع شما باید یه اینورتر سه فاز داشته باشین.
          برای موتور نیازی به موج سینوسی نیست. موتورها با pwm سینوسی هم کار میکنن. فرکانس هم باید برای سافت استارت، ازحدود صفر شروع بشه.
          یه تاپیک جامع در این مورد هست. اما ساختش کار راحتی نیست. یعنی برای یه کار خوب و حرفه ای به خیلی مطالب و موارد بیش از اون تاپیک هم نیاز دارید. بخصوص حفاظتهای مختلف.
          در کل پیشنهاد میکنم آماده ش رو تهیه کنین.

دیدگاه

آمپلی فایرهای صوتی توان بالا معمولا گسسته هستن و تو انجمن هم مطالب و نمونه های زیادی براشون هست.
            اگه سه فاز لازم دارید که در واقع شما باید یه اینورتر سه فاز داشته باشین.
            برای موتور نیازی به موج سینوسی نیست. موتورها با pwm سینوسی هم کار میکنن. فرکانس هم باید برای سافت استارت، ازحدود صفر شروع بشه.
            یه تاپیک جامع در این مورد هست. اما ساختش کار راحتی نیست. یعنی برای یه کار خوب و حرفه ای به خیلی مطالب و موارد بیش از اون تاپیک هم نیاز دارید. بخصوص حفاظتهای مختلف.
            در کل پیشنهاد میکنم آماده ش رو تهیه کنین.
            نمونه ای سی با این توان دایم 3 آمپری معرفی میکنید؟
            آماده اینوتر به صرفه نیست موتور هم چیز خاصی نیست. یک سینوسی یا pwm روهم بنظرم کارراه بنداز هست
            دارم روی pwm با ماسفت کار میکنم نتیجه رو اینجا میذارم

دیدگاه

در اصل قضیه اینه که
              این موتور معروف به داریت یا گیربکسی 36 پله و 3 فاز هر سیم پیچ اهم هست که سیم پیچ ثابت به بدنه وصل هست و آهنرباها رو بشقاب دور سیم پیچ باعث پرخش شفت میشن
              با اینورتر بصورت دستی ولتاژ 3 فاز بهش دادم با 50 ولت و 50 تا 300 هرتز بخوبی کار میکنه
              حالا با مبکرو میشه موج سنوسی 3 فاز با دامنه تا 12 ولت تولید کرد اما نیاز به 50 ولت 3 آمپر داریم

دیدگاه

در اصل قضیه اینه که
                این موتور معروف به داریت یا گیربکسی 36 پله و 3 فاز هر سیم پیچ اهم هست که سیم پیچ ثابت به بدنه وصل هست و آهنرباها رو بشقاب دور سیم پیچ باعث پرخش شفت میشن
                با اینورتر بصورت دستی ولتاژ 3 فاز بهش دادم با 50 ولت و 50 تا 300 هرتز بخوبی کار میکنه
                حالا با مبکرو میشه موج سنوسی 3 فاز با دامنه تا 12 ولت تولید کرد اما نیاز به 50 ولت 3 آمپر داریم
                خب حالا داستان خیلی فرق کرد!
                این موتور شما از نوع سنکرون و براشلس هست و در واقع با اینورتر معمولی هم درست کار نمیکنه!
                موتورهای PMSM باید درایو سنکرون داشته باشن. یعنی درایو باید بتونه ولتاژ مناسب با موقعیت روتور تولید و اعمال کنه. در غیر اینصورت موتور قفل میکنه.
                برای این منظور در مورد BLDC ها بسته به کاربرد و میزان رنج فرکانسی کار و میزان بار، از BEMF بطور واقعی و سخت افزاری استفاده میشه.
                اما روش اصلی و درست درایو اینها که در BLAC ها هم استفاده میشه روش کنترل برداری بنام FOC هست که مخفف FIELD ORIENTED CONTROL هست که در اون BEMF در هر لحظه محاسبه میشه و موقعیت درست روتور بدست میاد.
                اینورتر هایی که برای این موتورها در لوازم خانگی استفاده شدن همه از همین نوع هستن.
                البته این موتور بدون این روشها هم حرکت میکنه. اما بازده و گشتاور و زور نداره. ضمن اینکه معمولا جریانش هم سینوسی نیست. صرف راه افتادن موتورکافی نیست.

دیدگاه

بله توضیحات شما کامل و درست هست
                  من این موتور رو با اینوتور 1.5کیلو سینوسی راه اندازی کردم و 50 ولت لازم داشت و هر فاز 2.5 آمپر جریان میکشید و با تغییر فرکانس از 50 تا 300 هرتز (50 ولت ثابت بود) سرعت موتور تغییر میکرد و گشتاور و قدرت افی هم داشت
                  حالا به دید من موج سینوسی (یا pwm) هم بصورت 3 فاز کارراه بنداز هست و نیازی به درایورهای خاص و... نداره البته نظر و نتیجه تستی هست که من انجام دادم

دیدگاه

بله توضیحات شما کامل و درست هست
                    من این موتور رو با اینوتور 1.5کیلو سینوسی راه اندازی کردم و 50 ولت لازم داشت و هر فاز 2.5 آمپر جریان میکشید و با تغییر فرکانس از 50 تا 300 هرتز (50 ولت ثابت بود) سرعت موتور تغییر میکرد و گشتاور و قدرت افی هم داشت
                    حالا به دید من موج سینوسی (یا pwm) هم بصورت 3 فاز کارراه بنداز هست و نیازی به درایورهای خاص و... نداره البته نظر و نتیجه تستی هست که من انجام دادم
                    خب پس یه نگاهی به این تاپیک بندازین.
                    https://www.eca.ir/forums/thread24977.html
                    جدیدترین ویرایش توسط نو رسیده; ۱۶:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۰۴. دلیل: اصلاح لینک

دیدگاه

خب پس یه نگاهی به این تاپیک بندازین.
                      https://www.eca.ir/forums/thread24977.html
                      ممنونم از راهنماییتون کل تاپیک هارو برسی کردم ولی هنوز به جواب مدنظرم نرسیدم
                      با اعمال سه پالس مربعی مثل عکس زیر و دیوتی سایکل 50 درصد و هرفاز 120 درجه اختلاف فاز به ماسفت ها میشه موتور bldc رو راه اندازی کرددرسته؟
                      با تغییر دیوتی سایکل پالس ها میشه ولتاژ اعمالی به موتور ور تغییر داد؟
                      با تغییر همزمان ولتاژ و فرکانس پالس ها میشه دور موتور رو کنترل کرد؟
                      کجاش رو اشتباه گفتم؟
                      تف

دیدگاه

ممنون مطالب مفیدی هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X