اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی از دوستان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی از دوستان

سلام به همه دوستان

این بردی که عکسش رو گذاشم خیلی حالت گرافیکی خوبی داره و تاچ هم هستش تو این برد از AT91SAM9261 استفاده شده که وقتی سرچ کردم دیدم از خانواده ARM هستش
    اگه من بخوام یه همچین گرافیک شیکی رو LCD تاچ نمایش بدم بهتره آموزش چه میکرویی یا پردازنده ای رو دنبال کنم که زودتر به نتیجه برسم
    من قبلا فقط با خانواده AVR کار کردم و با بسکام البته با برنامه نویسی C آشنایی دارم ولی خب برای arm باید حرفه ای باشی
    سرفصل های پک های آموزشی رو که از فروشگاه نگاه کردم اکثرا درباره کنترل و ارتباط با ماژول های مختلف هستش و در باره تولید یه همیچین گرافیک خوبیب روی lcd چیزی گفته نشده
    البته من می خوام چند تا رله رو هم در کنارش کنترل کنم ولی بنظرم اصل کار این گرافیک رابط کاربریش هستش
    حالا نمیدونم برای اینکه بتونم همچین گرافیک تمیزی رو روی lcd تاچ نمایش بدم و چند تا رله رو هم باهاش کنترل کنم بهتره سراغ رزبری پای برم یا arm* یا بهتر بگم با کدوم کتاب یا پک آموزشی شروع کنم که ساختن این گرافیک خوب با افکت های جذاب رو آموزش بده
    گرافیکش خیلی جالبه مثلا وقتی می خوای دما رو وارد کنی روی دما که می زنی یه کی برد از گوشه صفحه با افکت خیلی جالبی باز میشه
    خلاصه خیلی از گرافیکش خوشم اومد و برام انگیزه شد که برم یاد بگیرم
    لطف می کنید دوستان اگه راهنمایی کنید

پاسخ : درخواست راهنمایی از دوستان

نوشته اصلی توسط pooyafff نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

این بردی که عکسش رو گذاشم خیلی حالت گرافیکی خوبی داره و تاچ هم هستش تو این برد از AT91SAM9261 استفاده شده که وقتی سرچ کردم دیدم از خانواده ARM هستش
    اگه من بخوام یه همچین گرافیک شیکی رو LCD تاچ نمایش بدم بهتره آموزش چه میکرویی یا پردازنده ای رو دنبال کنم که زودتر به نتیجه برسم
    من قبلا فقط با خانواده AVR کار کردم و با بسکام البته با برنامه نویسی C آشنایی دارم ولی خب برای arm باید حرفه ای باشی
    سرفصل های پک های آموزشی رو که از فروشگاه نگاه کردم اکثرا درباره کنترل و ارتباط با ماژول های مختلف هستش و در باره تولید یه همیچین گرافیک خوبیب روی lcd چیزی گفته نشده
    البته من می خوام چند تا رله رو هم در کنارش کنترل کنم ولی بنظرم اصل کار این گرافیک رابط کاربریش هستش
    حالا نمیدونم برای اینکه بتونم همچین گرافیک تمیزی رو روی lcd تاچ نمایش بدم و چند تا رله رو هم باهاش کنترل کنم بهتره سراغ رزبری پای برم یا arm* یا بهتر بگم با کدوم کتاب یا پک آموزشی شروع کنم که ساختن این گرافیک خوب با افکت های جذاب رو آموزش بده
    گرافیکش خیلی جالبه مثلا وقتی می خوای دما رو وارد کنی روی دما که می زنی یه کی برد از گوشه صفحه با افکت خیلی جالبی باز میشه
    خلاصه خیلی از گرافیکش خوشم اومد و برام انگیزه شد که برم یاد بگیرم
    لطف می کنید دوستان اگه راهنمایی کنید

اگر قصدتون میکروکنترلر باشه، STM32 بهترین گزینه هستش. هم ابزار کار براش زیاده، هم مثال های متنوع؛ پشتیبانی خوبی از سمت سازنده هم دریافت میکنه که نمونه ی اون نرم افزار Cube هستش. برای کارهای گرافیکی هم باید از رابط های گرافیکی مثل emwin، Touch gfx و امثال اینا استفاده کنید که تاجایی که میدونم با STM و با کمک CubeMX راحت تر میشه باهاشون کار کرد تا خانواده های دیگه arm که چیزی مثل CubeMX ندارن.
    البته کامپیوترهای تک بردی مثل همونی که گفتید هم هست که چون من اطلاعی ازشون ندارم، چیزی در رابطه باهاشون نمیگم.

دیدگاه

تشکر از راهنماییتون
      نظرتون در باره استفاده از آردوینو چیه؟
      در مقایسه با STM32

دیدگاه

من آلان باز یچیزی در مورد آردوینو میگم، یه عده میان بهم گوشزد میکنن که فلان و فلان! پیشاپیش عرض کنم منم جایی که لازم ببینم از آردوینو استفاده میکنم و کردم قبلا!
        اگر قصدتون صرفا سرگرمی و ساخت اسباب بازی باشه و نخوایید واقعا وارد کار برنامه نویسی حرفه ای میکروکنترلر بشید، آردوینو فوق العاده عالیه. نه اگر قصد کار حرفه ای دارید، به نظر من با آردوینو شروع نکنید چون به شدت برنامه نویس رو ابتدای کار بد بار میاره. تصمیم با شماست که کدوم رویه رو پیش بگیرید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X