اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد کاهش ولتاژ برق شهری با دیود یا مقاومت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد کاهش ولتاژ برق شهری با دیود یا مقاومت

با سلام.
    من می*خوام برق شهری رو یه مقدار کمتر کنم (مثلا بین ۱۱۰ تا ۱۸۰هر چقدر باشه). یک المنت (۲۲۰ ولت) رو به برق که می*زنم کاملاً مشخصه ظرف چند ثانیه ذوب میشه ، و چون من می*خوام حدوداً دو سه دقیقه روشن باشه مطمئناً از بین میره.
    حالا می*خوام یه جوری بشه که با یه دونه دیود یا مقاومت ولتاژ برق رو یه مقدار کم کنم. فکر کنم زیر ۱۱۰ ولت دیگه کمه و بالای ۱۷۰ یا ۱۸۰ ولت باز زیاد میشه. یعنی بین همین ۱۱۰ تا ۱۸۰ ولت خوبه (۱۵۰ ولت که عالیه).
    از دوستان اگه کسی اطلاع داره و بلده لطفاً راهنمایی کنید چطوری باید این کارو انجام بدم.
    لطفاً به زبون ساده توضیح بدید چون من از برق چیزی نمی*دونم و سررشته*ای ندارم و اصولا علت عضو شدنم توی این انجمن همینه که یه چیزی یاد بگیرم.
    با تشکر.

پاسخ : راهنمایی در مورد کاهش ولتاژ برق شهری با دیود یا مقاومت

منطورتون المت تولید گرماست؟؟؟؟؟
    هر شکست مقدمه یک پیروزیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babakto نمایش پست ها
      با سلام.من می*خوام برق شهری رو یه مقدار کمتر کنم (مثلا بین ۱۱۰ تا ۱۸۰هر چقدر باشه). یک المنت (۲۲۰ ولت) رو به برق که می*زنم کاملاً مشخصه ظرف چند ثانیه ذوب میشه ، و چون من می*خوام حدوداً دو سه دقیقه روشن باشه مطمئناً از بین میره.حالا می*خوام یه جوری بشه که با یه دونه دیود یا مقاومت ولتاژ برق رو یه مقدار کم کنم. فکر کنم زیر ۱۱۰ ولت دیگه کمه و بالای ۱۷۰ یا ۱۸۰ ولت باز زیاد میشه. یعنی بین همین ۱۱۰ تا ۱۸۰ ولت خوبه (۱۵۰ ولت که عالیه).از دوستان اگه کسی اطلاع داره و بلده لطفاً راهنمایی کنید چطوری باید این کارو انجام بدم.لطفاً به زبون ساده توضیح بدید چون من از برق چیزی نمی*دونم و سررشته*ای ندارم و اصولا علت عضو شدنم توی این انجمن همینه که یه چیزی یاد بگیرم.با تشکر.
      دوست عزیز با سلام . برای کاهش،ولتاژ برق می توانید یک عدد دیود یکسو کننده یعنی همان دیود که در نقشه ها بهش میگن دیود رکتیفایر سری کنید البته با توجه جریان مصرفی مشرف کننده باید دیود را انتخاب کرد . اگر ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت باشه ۲۲۰ ولت را در چهل و پنج صدم ضرب میکنیم . ولتاژ خروجی تقریبا ۱۰۰ ولت میشه . حالا کاهش ولتاژ با المنت یا مقامت سری با مصرف کننده بحثش فرق داره . اول باید مقدار جریان مصرف کننده معلوم باشه و بعد ولتاژ ورودی
      جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babakto نمایش پست ها
        با سلام.
        من می*خوام برق شهری رو یه مقدار کمتر کنم (مثلا بین ۱۱۰ تا ۱۸۰هر چقدر باشه). یک المنت (۲۲۰ ولت) رو به برق که می*زنم کاملاً مشخصه ظرف چند ثانیه ذوب میشه ، و چون من می*خوام حدوداً دو سه دقیقه روشن باشه مطمئناً از بین میره.
        حالا می*خوام یه جوری بشه که با یه دونه دیود یا مقاومت ولتاژ برق رو یه مقدار کم کنم. فکر کنم زیر ۱۱۰ ولت دیگه کمه و بالای ۱۷۰ یا ۱۸۰ ولت باز زیاد میشه. یعنی بین همین ۱۱۰ تا ۱۸۰ ولت خوبه (۱۵۰ ولت که عالیه).
        از دوستان اگه کسی اطلاع داره و بلده لطفاً راهنمایی کنید چطوری باید این کارو انجام بدم.
        لطفاً به زبون ساده توضیح بدید چون من از برق چیزی نمی*دونم و سررشته*ای ندارم و اصولا علت عضو شدنم توی این انجمن همینه که یه چیزی یاد بگیرم.
        با تشکر.
        المنتها انواع مختلفی دارن و هر کدوم برای کاری ساخته شدن و گاهی نمیشه بجای هم استفاده کرد. الان المنت شما دقیقا چه مدلی هست عکسی توضیحی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X