اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در رفرش سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در رفرش سون سگمنت

با سلام.من تو یه مداری که دارای 3 سون سگمنت هستم میخوام با میکرو روشن کنم (البته به روش رفرش نمودن)
    اما یه مشکل بزرگ باهاش دارم. وقتی مثلا سون سگمنت اولی روشن کردم یه تاخیر مثلا 5 میلی ثاینه میذارم و بعد سون سگمنت را خاموش میکنم و میرم سراغ نمایش سون سگمنت بعدی و.....
    اما در این حال (یعنی زمانیکه تاخیر را 5 میلی ثانیه تعریف نمودم )نور سون سگمنت ها کم بود.لذا اومدم و تاخیر را بیشتر انتخاب کردم ، مثلا 10 میلی ثانیه .اما در این حالت مشکل نور حل شد اما سون سگمنتها به صورت چشمک زن در اومدن(به خاطر اینکه تاخیر را زیاد کردیم)
    برای راه اندازی هم خروجی میکرو با 7 مقاومت 220 اهم به پایه های سون سگمنت مستقیم کردم و پایه مشترک هر سون سگمنت هم با یک ترانزیستور درایو نمودم.اما باز مشکل حل نشد.مدار تو شکل زیر اوردم
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : مشکل در رفرش سون سگمنت

سلام
    وقت بخیر

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
    با سلام.من تو یه مداری که دارای 3 سون سگمنت هستم میخوام با میکرو روشن کنم (البته به روش رفرش نمودن)
    اما یه مشکل بزرگ باهاش دارم. وقتی مثلا سون سگمنت اولی روشن کردم یه تاخیر مثلا 5 میلی ثاینه میذارم و بعد سون سگمنت را خاموش میکنم و میرم سراغ نمایش سون سگمنت بعدی و.....
    اما در این حال (یعنی زمانیکه تاخیر را 5 میلی ثانیه تعریف نمودم )نور سون سگمنت ها کم بود.لذا اومدم و تاخیر را بیشتر انتخاب کردم ، مثلا 10 میلی ثانیه .اما در این حالت مشکل نور حل شد اما سون سگمنتها به صورت چشمک زن در اومدن(به خاطر اینکه تاخیر را زیاد کردیم)
    برای راه اندازی هم خروجی میکرو با 7 مقاومت 220 اهم به پایه های سون سگمنت مستقیم کردم و پایه مشترک هر سون سگمنت هم با یک ترانزیستور درایو نمودم.اما باز مشکل حل نشد.مدار تو شکل زیر اوردم
    ممنون میشم کمکم کنید
    پایه های میکروکنترولر رو نباید مستقیم به پایه های سون سگمنت متصل کنید(حتی با مقاومت) .
    برای اینکار باید از یک بافر جریان استفاده نمایید . نظیر UDN2981 برای سون سگمنتهای کاتد مشترک .

با احترام
    99/11/9

دیدگاه

پاسخ : مشکل در رفرش سون سگمنت

ضمن تشکر بابت راهنماییتون حق باشماست.اما تو بسیاری ازبردهای خارجی من دیدم که مستقیم با مقاومت به سون سگمنت وصل شده و نور خوبی هم داره واسه مین گفتم شاید کد برنامه من مشکل داره.چون سخت افزار همون سخت افزار هستش
      درضمن برای میکروکنترلرهایی مثل PIC تو دیتاشیتش نوشته 20 میلی امپر هرکدام از پین ها میتونه به راحتی بده که بسیار خوب و مناسب هستش برای حداقل درایو نمودن یک به یک سگمنت ها درسته ؟با این حساب میشه مستقیما و با یک مقاومت محدود کننده این کار و کرد
      جدیدترین ویرایش توسط mostafa6369; ۱۱:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X