ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2019/08/19
    6
    0

اجرا چند لوپ در اردوینوuno

دوستان من یک کد نوشتم که یک led رو بتونم از دو روش روشن کنم یکی توسط nfc با ماژول pn532 و یک روش هم با استفاده از پیامک توسط ماژول sim800l من زمانی که کدهاش رو به تنهایی اجرا میکنم مشکلی نیست اما وقتی که ادغامشون میکنم فقط کدی که داخل void loop اول نوشته شده درست عمل میکنه و کد بعدی عمل نمیکنه
    مثلا اگر کدnfc رو اول بنویسم اون عمل میکنه و اگر. کد gsm رو اول بنویسم اون عمل میکنه ممنون میشم راهنمایی کنین
    2017/06/13
    1,364
    788

پاسخ : اجرا چند لوپ در اردوینوuno

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseinn

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستان من یک کد نوشتم که یک led رو بتونم از دو روش روشن کنم یکی توسط nfc با ماژول pn532 و یک روش هم با استفاده از پیامک توسط ماژول sim800l من زمانی که کدهاش رو به تنهایی اجرا میکنم مشکلی نیست اما وقتی که ادغامشون میکنم فقط کدی که داخل void loop اول نوشته شده درست عمل میکنه و کد بعدی عمل نمیکنه
    مثلا اگر کدnfc رو اول بنویسم اون عمل میکنه و اگر. کد gsm رو اول بنویسم اون عمل میکنه ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام
    میکروکنترلرها عموما تک هسته ای هستن، به خاطر همین در یک زمان تنها یک وظیفه رو میتونن انجام بدن. هسته uno هم میکروکنترلر AVR هستش پس از این قائده مستثنی نیست!
    برای انجام چند وظیفه، باید این کار به شکل نرم افزاری و به شکل تقسیم زمانی انجام بشه. برای این کار داخل همون یک حلقه بی نهایت که دارید، باید دستورات رو طوری بچینید که چند کار رو هندل کنه، یا اینکه از سیستم عامل های بلادرنگ استفاده کنید. آردوینوهایی با هسته ESP32 کلا برپایه سیستم عامل FreeRTOS کار میکنن که از این نظر خیلی خوبه و میتونید چندین تسک با اولویت های مختلف براش تعریف کنید که چند کار رو انجام بدن. اما برای uno فکر نکنم استفاده از چیزی مثل FreeRTOS ساده باشه! اگر انگلیسی سرچ کنید احتمالا چیزی که شبیه به RTOS عمل بکنه براش پیدا بشه. یادم میاد که قبلا همچین چیزی دیده بودم که با استفاده از تایمر یه اینجور چیزی رو انجام داده بود.
    2012/10/31
    1
    0

سلام دوست عزیز.
    من در یه پروژه با Arduino UNO نیاز به چند کار همزمان داشتم که با سرچ تو اینترنت و استفاده از دستور millis() مشکلم حل شد. البته باید استفاده از دستور Delay() رو در داخل حلقه loop استفاده نکنی و با زمانگیری توسط تابع millis تاخیرها رو اجرا کنی. اجرای چند لوپ در اردوینویی مثل zero و DUO که هسته های ARM دارن امکان پذیره.
    یا حق
    2019/08/19
    6
    0

خیلی ممنون از توجهتون من تازه کارم برای کار با اردوینو و اولین تجربه من هستش ممنون که کمک میکنید ی سوال داشتم اینکه من اگر برد اردوینوdue رو بخرم این کدی که الان هستش برای اون هم جواب میده یا باید کد تغییر کنه و برنامه نوشتنش فرق میکنه؟
    2017/06/13
    1,364
    788

خیلی ممنون از توجهتون من تازه کارم برای کار با اردوینو و اولین تجربه من هستش ممنون که کمک میکنید ی سوال داشتم اینکه من اگر برد اردوینوdue رو بخرم این کدی که الان هستش برای اون هم جواب میده یا باید کد تغییر کنه و برنامه نوشتنش فرق میکنه؟
    من اصلا با آردوینو کار نکردم ولی تا جایی که میدونم اکثر موارد برنامه نویسیشون شبیه به هم هستش. حداقل توی سطح فعلی شما فکر نمیکنم فرق زیادی داشته باشن
    ویرایش توسط hossein.m98 : 2021/02/05 در ساعت 01:46
    2020/03/10
    179
    87

اگه کدتون برای همون due هست که نه نیازی به تغییر نیست
    ولی اگه برای آردوینو های دیگه هست فقط شماره پین ها ممکنه نیاز به تغییر داشته باشن
    اگه کد هم یه آردوینو قوی تر رو مث due رو روی uno بریزید ممکنه اگه کد سنگین باشه، روی uno خوب عمل نکنه

البته من خیلی تخصص ندارم اگه نکته ی دیگه ای هست که نگفتم، بقیه دوستان بگن
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Failure Doesn't Mean

GAME OVER
    It Means
    TRY AGAIN
    With More
    XP
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    2021/02/07
    1
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezap30

سلام دوست عزیز.
    من در یه پروژه با Arduino UNO نیاز به چند کار همزمان داشتم که با سرچ تو اینترنت و استفاده از دستور millis() مشکلم حل شد. البته باید استفاده از دستور Delay() رو در داخل حلقه loop استفاده نکنی و با زمانگیری توسط تابع millis تاخیرها رو اجرا کنی. اجرای چند لوپ در اردوینویی مثل zero و DUO که هسته های ARM دارن امکان پذیره.
    یا حق
    مطابق نظر دوستمون، من پیشنهاد میکنم که دو تا تابع بنویسید و با یک شرط بر مبنای فاصله از آخرین باری که فراخوانی شدند با استفاده از millis () ، دایم دو تا تابع در LOOP فراخوانی بشوند.
    البته میدونم که در کتابخانه ماژول SIM800 از دستور Delay استفاده شده است. عملا زمان فراخوانی توابع مربوط به این مازول کمی کند است.
    2021/07/04
    102
    13

سلام به آینده سازان این مرز و بوم
    امیدوارم ایام به کامتون باشه
    عزیزان بنده یک مشکلی برام پیشامده که این مشکل فقط به دست شما عزیزان حل میشه
    به نظر شما چطور میشه با یک برد آردینو سه کد مختلف را اجرا کرد؟که توسط یک کلید هر یک ازون کد هارو به دلخواه در حالت اجرایی دستگاه قرار داد؟بنده میخوام وقتی کلید را فشار میدم مثلا آردینو برنامه اول را متوقف کنه و برنامه دوم را اجرا کنه یا بالعکس یا مثلا برنامه برنامه سوم را متوقف کنه و برنامه اول اجرا بشه ایا چنین کاری امکان مذیر هست.
    خاطر نشان کنم که نمیخواهم هر سه برنامه همزمان اجرا بشه.میخوام جدا جدا با انتخاب خودم اجرا بشن.
    2020/07/05
    117
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط ali98740

سلام به آینده سازان این مرز و بوم
    امیدوارم ایام به کامتون باشه
    عزیزان بنده یک مشکلی برام پیشامده که این مشکل فقط به دست شما عزیزان حل میشه
    به نظر شما چطور میشه با یک برد آردینو سه کد مختلف را اجرا کرد؟که توسط یک کلید هر یک ازون کد هارو به دلخواه در حالت اجرایی دستگاه قرار داد؟بنده میخوام وقتی کلید را فشار میدم مثلا آردینو برنامه اول را متوقف کنه و برنامه دوم را اجرا کنه یا بالعکس یا مثلا برنامه برنامه سوم را متوقف کنه و برنامه اول اجرا بشه ایا چنین کاری امکان مذیر هست.
    خاطر نشان کنم که نمیخواهم هر سه برنامه همزمان اجرا بشه.میخوام جدا جدا با انتخاب خودم اجرا بشن.
    یک وقفه خارجی و یک متغیر

if(i == 1)
    task1()
    else if(i == 2)
    task2()
    .
    .
    .
    2021/07/04
    102
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin_Mirzadeh

یک وقفه خارجی و یک متغیر

if(i == 1)
    task1()
    else if(i == 2)
    task2()
    .
    .
    .
    خیلی هم عالی و متشکرم
    قربان امکان داره یه کد کامل به بنده بدین که فقط کد های ۳ برنامه مورد نظرم رو داخلش قرار بدم و شماره پایه هارو بهش اضافه کنم؟به این دلیل میگم که بنده واقعا برنامه نویسی بلد نیستم شرمنده
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29