اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مشکل عجیب در ماژول سیمکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مشکل عجیب در ماژول سیمکام

سلام به همه عزیزان
    من به مشکل بسیار عجیبی برخوردم.
    یه ماژول sim800c خریداری کردم، pcb رو طراحی کردم، نصب کردم و شروع کردم به تست گرفتن. حدود یک سال و نیم پیش.
    کاملا درست بود و هیچ مشکلی هم نداشت. ازش برای تست هام استفاده میکردم تا حدود یک ماه پیش.
    یک ماه پیش اومدم تست بگیرم و دیدم ماژول وقتی سیمکارت روش هست کار نمیکنه. یعنی اولش روشن میشه. ولی همین که میخواد به شبکه وصل بشه خاموش میشه. کلا خاموش هاااااا....
    اول فکر کردم اشکال از سیمکارت باشه. چون سیمکارت ایرانسل بود و با تغییر سیمکارت به همراه اول مشکل برطرف شد. ولی بعد به صورت کاملا اتفاقی متوجه شدم که اگر همون سیمکارت ایرانسل رو توی خشاب قرار بدی و خشاب رو قفل نکنی و صرفا با دست بگیری به شبکه وصل میشه و درست کار میکنه.
    امروز دوباره اومدم تست بگیرم و دیدم که نه سیمکارت ایرانسل و نه همراه اول هیچکدوم به شبکه وصل نمیشن. حتی اون روش سامورایی که سیمکارت رو با دست میگرفتم هم دیگه جواب نمیده. یعنی ماژول رو بدون سیمکارت روشن کنی کاملا درسته و مشکلی هم نداره. توی این حالت سیمکارت رو هم توی خشاب قرار دادم و قفلش کردم. مشکلی نبود. ولی همین که دوباره میزنی به شبکه وصل بشه (at+cfun=0 at+cfun=1) خاموش میشه.
    حتی مینویسه :
    +CPIN: READY
    Call Ready
    SMS Ready
    ,ولی دوباره خاموش میشه.
    این رو هم بگم که مشکل تغذیه نداره. (فک کنم) از lm2596 استفاده کردم و خازن هزار میکرو فاراد کنارش قرار دادم. من قبلا با sim808 و sim900 کار کردم و هیچ مشکلی هم باهاشون نداشتم.
    اینو باید چیکارش کنم. من دیگه ردددددد دادم...

پاسخ : یک مشکل عجیب در ماژول سیمکام

این هم مداری هست که طراحی کردم

جدیدترین ویرایش توسط kavous; ۱۸:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴.

دیدگاه

همه firmware هایی که توی سایت سیمکام هست رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد.
      دوستان این موضوع بدجور داره منو اذیت میکنه ...
      کسی راه حلی، نکته ای نمیدونه ؟

دیدگاه

سلام
        ایا امکانش هست که با اسیلوسکوپ تغذیه رو چک کنید ؟
        معمولا خاموش شدن این ماژول ها به خاطر تغذیه اتفاق میافته ، شاید با مولتی متر 4 ولت رو نشون بده ولی زمانی که میخواد دیتا push کنه تغذیه افت پیدا میکنه که باعث خاموش شدن ماژول میشه. ممکنه سلفی که برای 2596 انتخاب کردید جریان دهی کافی نداشته باشه یا تغذیه اصلی جریانش پایین باشه . در کل تغذیه باید 2 آمپر رو به راحتی تامین کنه.
        به نظر من از سلامت کانکتور آنتن و خود آنتن هم مطمین بشید.
        حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

دعوت به همکاری در پروژه ملی ( سیمکارت)
          021-44565714 روانپور داخلی 216

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pixel3 نمایش پست ها
            سلام
            ایا امکانش هست که با اسیلوسکوپ تغذیه رو چک کنید ؟
            معمولا خاموش شدن این ماژول ها به خاطر تغذیه اتفاق میافته ، شاید با مولتی متر 4 ولت رو نشون بده ولی زمانی که میخواد دیتا push کنه تغذیه افت پیدا میکنه که باعث خاموش شدن ماژول میشه. ممکنه سلفی که برای 2596 انتخاب کردید جریان دهی کافی نداشته باشه یا تغذیه اصلی جریانش پایین باشه . در کل تغذیه باید 2 آمپر رو به راحتی تامین کنه.
            به نظر من از سلامت کانکتور آنتن و خود آنتن هم مطمین بشید.
            راستش من همون موقع که این مدار رو بستم، یه مدار دیگه رو هم دقیقا به همین روش بستم. ولی بنا به دلایلی اصلا ازش تست نگرفتم. تا الان که این اتفاق افتاد. رفتم سراغ اون ماژول و دقیقا اتفاق مشابهی افتاد. بیشتر شکم رفته روی ورژن و سریال خود ماژول. یا اینکه شاید همراه اول و ایرانسل تغییراتی رو توی شبکه اعمال کردن
            مدار تغذیه رو هم دقیقا مطابق دیتاشیت خود سیمکام بستم. و اینکه از همین تغذیه قبلا بارها برای ماژول های سیمکام استفاده کردم. درضمن قبلا همین مدار به راحتی جواب میداد.
            عجیب ترین قسمت ماجرا این بود که در یه بازه زمانی اگر سیمکارت ایرانسل رو توی خشاب قفل نمیکردی و بادست نگه میداشتی کار میکرد ولی اگر قفل میکردی کار نمیکرد. درحالی که سیمکارت همراه اول اصلا این اشکال رو نداشت.
            واقعا چیز عجیب و غریبیه
            الان دارم روی sim808 دوباره کار میکنم و تست که گرفتم اینجا مینویسم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X