اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان برنامه نویسی برتر کدام است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان برنامه نویسی برتر کدام است

سلام علیکم !!
    از نظر شما کدام زبان سریعتر ، ساده تر و راحت تر و بهتر است
    1. سی شارپ
    2. پایتون
    3. جاوا
    4. سی
    5. سی پلاس پلاس

لطفا با دلیل و بدون تعصب بیان بکنید .

پاسخ : زبان برنامه نویسی برتر کدام است

نوشته اصلی توسط Ichigo نمایش پست ها
    سلام علیکم !!
    از نظر شما کدام زبان سریعتر ، ساده تر و راحت تر و بهتر است
    1. سی شارپ
    2. پایتون
    3. جاوا
    4. سی
    5. سی پلاس پلاس

لطفا با دلیل و بدون تعصب بیان بکنید .
    سلام
    زبان برتر نداریم دوست عزیز. هر زبان یک سری ویژگی داره که به جای خودش استفاده میشه. مثلا توی بحث امبدد که بهینه بودن حافظه و سبک بودن برنامه مهمه، از زبان C استفاده میکنن. اما از طرفی C خیلی سطح پایینه و باید کوچکترین چیزها رو براش تعریف کرد.
    از یک طرف وقتی بحث هوش مصنوعی و مسائلی شبیه به این میشه، معمولا از پایتون استفاده میکنن چون توسعه راحت تری داره و کسی بخواد با C هوش مصنوعی پیاده کنه پیر میشه تا عملیش کنه!
    شما باید ببینید حوزه کاریتون چیه، با توجه به همون زبانی که باهاش راحت تر هستید انتخاب کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      زبان برتر نداریم دوست عزیز. هر زبان یک سری ویژگی داره که به جای خودش استفاده میشه. مثلا توی بحث امبدد که بهینه بودن حافظه و سبک بودن برنامه مهمه، از زبان C استفاده میکنن. اما از طرفی C خیلی سطح پایینه و باید کوچکترین چیزها رو براش تعریف کرد.
      از یک طرف وقتی بحث هوش مصنوعی و مسائلی شبیه به این میشه، معمولا از پایتون استفاده میکنن چون توسعه راحت تری داره و کسی بخواد با C هوش مصنوعی پیاده کنه پیر میشه تا عملیش کنه!
      شما باید ببینید حوزه کاریتون چیه، با توجه به همون زبانی که باهاش راحت تر هستید انتخاب کنید.
      مثلا سی شارپ و سی پلاس پلاس وپایتون و جاوا رو اگه در حوزه برنامه اندروید مقایسه کنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بعضی زبان ها کمتر کد میخوان مثلا
      کد سی شارپ
      Console.WriteLine("salam");

کد پایتون
      print ("salam")

دیدگاه

مثلا سی شارپ و سی پلاس پلاس وپایتون و جاوا رو اگه در حوزه برنامه اندروید مقایسه کنیم
        ببینید باید دید چکار قراره انجام بدید. اما تا جایی که شنیدم (خودم نمیدونم و مطمئن نیستم چون اصلا کار من نیست) جاوا برای اندروید بهتره! اما خوب حتما مواردی هست که CPP به جاوا مزیت داره. جدیدا هم زبان کاتلین رو معرفی شده که اون میگن از همه برای اندروید بهتره. هر کسی یک نظری داره بالاخره!
        کد کمتر خواستن هم قبلا گفتم. بعضی زبان ها به خاطر سینتکس اشون کد نویسی کمتری میخوان و توسعه برنامه توشون راحت تره. از طرفی این توسعه راحت بودن اکثرا باعث کند شدن این زبان ها میشه. در عوض C و CPP با این که توسعه سخت تری دارن، زبان های به شدت پر سرعت تری نسبت به پایتون هستن. اسمبلی رو هم دیگه نگم چیه
        جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۱۰:۰۷ ۱۳۹۹/۱۲/۰۶.

دیدگاه

اوکی
          حالا درک کردم چرا اینهمه با c ور میرن
          فک کنم درست میگی چون راحتی با کتابخونه های زیاد میاد و کتابخونه های زیاد سرعت اجرا رو پایین میاره فک کنم

دیدگاه

اوکی
            حالا درک کردم چرا اینهمه با c ور میرن
            فک کنم درست میگی چون راحتی با کتابخونه های زیاد میاد و کتابخونه های زیاد سرعت اجرا رو پایین میاره فک کنم
            ربطی به کتابخونه نداره. C هم کلی کتابخونه داره که شاید به عقل امثال من نرسه! مهم نوع اجرای کد و سینتکس خود زبانه. مثلا پایتون خیلی کارها رو خودش اتوماتیک میفهمه و انجام میده ولی برای C باید این کارها رو تعریف کرد. به خاطر همین فهم زیاد پایتون، اجرای کدهاش کنده. از طرفی پایتون یک زبان اسکریپتیه. یعنی موقع اجرای نرم افزار، کدها رو به زبان ماشین تبدیل میکنه و اجرا میکنه. ولی C یک زبان کامپایلریه؛ یعنی موقع ساخت نرم افزار کدها به زبان ماشین ترجمه میشن و موقع اجرا فقط زبان ماشینه که در حال اجرا شدنه و کاری بابت ترجمه انجام نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
              ربطی به کتابخونه نداره. C هم کلی کتابخونه داره که شاید به عقل امثال من نرسه! مهم نوع اجرای کد و سینتکس خود زبانه. مثلا پایتون خیلی کارها رو خودش اتوماتیک میفهمه و انجام میده ولی برای C باید این کارها رو تعریف کرد. به خاطر همین فهم زیاد پایتون، اجرای کدهاش کنده. از طرفی پایتون یک زبان اسکریپتیه. یعنی موقع اجرای نرم افزار، کدها رو به زبان ماشین تبدیل میکنه و اجرا میکنه. ولی C یک زبان کامپایلریه؛ یعنی موقع ساخت نرم افزار کدها به زبان ماشین ترجمه میشن و موقع اجرا فقط زبان ماشینه که در حال اجرا شدنه و کاری بابت ترجمه انجام نمیشه.
              آهان
              راستی منابع آموزشی واسه این زبان سراغ دارید مثلا مث html css js تو w3 آموزش داره؟؟؟

دیدگاه

آهان
                راستی منابع آموزشی واسه این زبان سراغ دارید مثلا مث html css js تو w3 آموزش داره؟؟؟
                همون W3 ظاهرا C#، CPP و پایتون داره. جای دیگه به غیر از این نمیشناسم. خود منم قبل از دانشگاه با یک کتاب ناشناس کمی CPP یاد گرفتم و بعد هم که وارد کار امبدد شدم و با سرچ موضوعی توی اینترنت، کار با C و میکروکنترلر رو پیش میبردم و هنوزم میبرم!

دیدگاه

اهان

دیدگاه

زبان برنامه نویسی برتر کدام است؟

اونی که شما بلدی و کارت راه میندازه
                    دیگه بیشتر از این میشه دعواهای جناهی
                    هرکدوم معمولا برای کارهای خاصی استفاده میشن که میشه موضوع راه انداختن کارت
                    نظرات یک خیلی تازه کار اگه کمکی میکنه:
                    پایتون به زبان محاوره نزدیک به همین خاطر یادگرفتنش آسونه، اموزش ها و کتابخونه های زیادی براش هست برای تحلیل داده و هوش مصنوعی خوب.
                    یاد گرفتن جاوا سخت، ولی وقتی یاد بگیری یاد گرفتن بقیه زبان ها برات راحت میشه
                    درسته جاوا به خاطر ویرچال ماشینش همه جا میتونه اجرا بشه ولی معمولا c برای کارهای سخت افزاری بهتر عمل میکنه و سرعت بهتری داره(با کلی سورس و کتابخونه)
                    معمولا بعد از این سوال از ما میپرسن بیشتر میخوای تو چه حوزه*ای برنامه نویسی کنی؟

دیدگاه

بستگی به شما داره توی چه حوزه ای می خواید کار کنید. مثلا اگه برنامه نویسی اندروید می خواید کار کنید جاوا در اندروید استودیو بهترینه
                      اگه می خواید سمت سرور کار کنید php عالیه و همینطور الی آخر

دیدگاه

کاملا به استفاده تون بر میگرده. مثلا نمیشه که یک زبان هم سریعتر باشه هم ساده تر. به طور کلی کد برای اجرا باید ترجمه بشه. بعضی زبان ها ترجمه افلاین دارند بعضی ها ترجمه انلاین. ترجمه افلاین یعنی کامپایل شدن. مثلا شما میخواین یک برنامه exe تحت دسکتاپ بنویسین. این برنامه کامپایل میشه و به یک فایل اگزه تبدیل میشه و اگر قرار باشه بخشی از اون رو تغییر بدیم باید مجدد کامپایل کنیم. مثل یک فیلم نگاتیو. در ترجمه انلاین کد کامپایل نمیشه تفیسر میشه. در این حالت شما اگر قسمتی از کد را تغییر بدید میتوانید مجدد انرا اجرا کنید. ترجمه در ان همزمان است.
                        علاوه براین زمانی که سرعت لازمه شما باید از زبان های سطح پایین استفاده کنید. دلیل سرعت بالای اینها اینه که به زبان ماشین نزدیک ترند و زودتر کامپایل/تفسیر میشن. مثلا در یک برنامه پردازش پلاک از روی فیلم دوربین سرعت مقوله مهمی هست. اما حالتی را در نظر بگیرید که شما قراره یک پروژه ای اجرا کنید که احتمال تغییر در ان وجود داره. اما در جایی که دسترسی به کتابخانه های اماده متعدد لازمه مثل ماشین لرنینگ استفاده از پایتون منطقی تره. یا مثلا در طراحی سایت شما براحتی میتونید فایلهای اسکریپت را ویرایش کنید و چیزی به اسم کامپایل کلی نداریم. در لحظه که سایت نمایش داده میشه تفسیر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X