اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد استفاده درست از یک کیت برای روشن کردن led کلاهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد استفاده درست از یک کیت برای روشن کردن led کلاهی

باسلام یک لامپ ( داخل لامپی که توی عکس میبینید 3 عدد led کلاهی هست) دارم که روشن نمیشد و قبل از این لامپ یک عدد درایور بود که سوخته . درایور را باز کردم و دادم به برادرم که از روش بخره
    و مغازه دار اون 2 عدد کیت را که در عکس میبینید به برادرم داده بجای درایوری که سوخته
    حالا میخام بدونم باید چجوری وصل کنم سیم ها رو به 2 رشته سیم لامپ ؟ مثبت منفی داره ؟
    و چرا 2 تا کیت داده فروشنده بهمون ؟! هر دو را باید وصل کنم به لامپ ؟
    اگر امکان داره از روی شماره های سیم ها بهم بگید کدوم به کدوم وصل بشه و کدوم به ورودی برق 220 ولت
    و برای اینکه کیت اتصالی نکنه بجایی دورش چسب 5 سانتی بپیچم یا پارچه بپیچم یا بزارم تو یه جعبه مقوایی کوچک ؟ ( جایی هست که آب روش نمیریزه )

سپاس فراوان

پاسخ : راهنمایی در مورد استفاده درست از یک کیت برای روشن کردن led کلاهی

با سلام . عزیزم .... اولا عیدت مبارک .روز مرد مبارک ..... ثانیا سیمهای هم رنگ که در عکس ..... دوتا سیم سفید رنگ پیداست..... به برق شهر . یعنی به 220 وصل میشه....... و بعد سیمهای قرمز به قرمز LED .. و سیم سفیده . به سیم قهوه*ای .... LED وصل می*شوددلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسیمهای شماره 5 و 6 ....به ۲۲۰ ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسیمهای شماره 5 و 6 ....به ۲۲۰ ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمشماره 9 و 10 به220ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمخود لامپ هم دوتا سیم دارد که یکی قرمز رنگ هستش . ...که از یکی از درایورها به سیم قرمزش وصل میشه. .... و رنگ قهوه*ای ledبه سیم سفید درایور متصل می*شود.هر یک درایور برای یک عدد LED . بکار میر ود.دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسفید درایور به قهوه های LED..... قرمز درایور به قرمز LED
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۲:۴۶ ۱۳۹۹/۱۲/۰۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
      با سلام . عزیزم .... اولا عیدت مبارک .روز مرد مبارک ..... ثانیا سیمهای هم رنگ که در عکس ..... دوتا سیم سفید رنگ پیداست..... به برق شهر . یعنی به 220 وصل میشه....... و بعد سیمهای قرمز به قرمز LED .. و سیم سفیده . به سیم قهوه*ای .... LED وصل می*شوددلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسیمهای شماره 5 و 6 ....به ۲۲۰ ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسیمهای شماره 5 و 6 ....به ۲۲۰ ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمشماره 9 و 10 به220ولتدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمخود لامپ هم دوتا سیم دارد که یکی قرمز رنگ هستش . ...که از یکی از درایورها به سیم قرمزش وصل میشه. .... و رنگ قهوه*ای ledبه سیم سفید درایور متصل می*شود.هر یک درایور برای یک عدد LED . بکار میر ود.دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمسفید درایور به قهوه های LED..... قرمز درایور به قرمز LED
      سلام به شما دوست عزیز یک نکته رو خدمت شما عرض کنم و اون
      اینکه برای اینکه مطلبی رو به نوشته قبلی خودتون اضافه کنید بر
      روی گزینه قلم بزنید و مطالب جدید رو در ادامه اون بنویسید در اصل
      ویرایش میشه و خواننده سر در گم نمیشه و بعد هم ذخیره کنید با
      سپاس
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

باتشکر فراوان و تبریک متقابل به شما و همه دوستان و آرزوی سلامتی برای شما

این سوالم را اگه میشه جواب بدبد : برای اینکه کیت اتصالی نکنه بجایی دورش چسب 5 سانتی بپیچم یا پارچه بپیچم یا بزارم تو یه جعبه مقوایی کوچک ؟ ( جایی هست که آب روش نمیریزه )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidff2 نمایش پست ها
          باسلام یک لامپ ( داخل لامپی که توی عکس میبینید 3 عدد led کلاهی هست) دارم که روشن نمیشد و قبل از این لامپ یک عدد درایور بود که سوخته . درایور را باز کردم و دادم به برادرم که از روش بخره
          و مغازه دار اون 2 عدد کیت را که در عکس میبینید به برادرم داده بجای درایوری که سوخته
          حالا میخام بدونم باید چجوری وصل کنم سیم ها رو به 2 رشته سیم لامپ ؟ مثبت منفی داره ؟
          و چرا 2 تا کیت داده فروشنده بهمون ؟! هر دو را باید وصل کنم به لامپ ؟
          اگر امکان داره از روی شماره های سیم ها بهم بگید کدوم به کدوم وصل بشه و کدوم به ورودی برق 220 ولت
          و برای اینکه کیت اتصالی نکنه بجایی دورش چسب 5 سانتی بپیچم یا پارچه بپیچم یا بزارم تو یه جعبه مقوایی کوچک ؟ ( جایی هست که آب روش نمیریزه )

سپاس فراوان
          سلام و درود ،
          خیر یه ماژول کافیه( به برد های آماده ماژول میگن و کیت
          یه برد و قطعات هست که خودمون باید سر همش کنیم)
          سیم 5 و 6 ورودی ولتاژ 220 ولت برق شهری هستن.
          سیم 3 به سیم 2 و همینطور سیم صورتی 4 به سیم 1 وصل
          میشه.
          دلیل اینکه فروشنده یکی اضافه داده این هست که از اون یکی
          ماژول به عنوان یدکی استفاده بشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط omidff2 نمایش پست ها
          باتشکر فراوان و تبریک متقابل به شما و همه دوستان و آرزوی سلامتی برای شما

این سوالم را اگه میشه جواب بدبد : برای اینکه کیت اتصالی نکنه بجایی دورش چسب 5 سانتی بپیچم یا پارچه بپیچم یا بزارم تو یه جعبه مقوایی کوچک ؟ ( جایی هست که آب روش نمیریزه )

استفاده از چسب برق هم باید حرفه ای باشین و اگر
          حرفه ای نباشین،استفاده از چسب خوب نیست.
          پارچه هم چون رطوبت رو به خودش جذب میکنه،باعث اتصالی
          کردن برد میشه.
          شما دو تا راه دارین:
          1: یا اینکه از یه مقدار« هیت شرینک» استفاده کنین
          و دور ماژولتون بندازین.بعد هم با فندک سریع و یک نواخت گرمش کنین
          تا خودش رو جمع کنه .
          2: همینطور میتونین از پلاستیک نازک و نرم ( مثل جنس بطری
          های آب معدنی و نوشابه) و یا طلق پلاستیکی استفاده کنین و
          خودتون یه جعبه کوچیک براش بسازین و ماژول رو تو جعبه
          قرار بدین.