اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال ترانزیستور به esp8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال ترانزیستور به esp8266

سلام دوستان
    من دوتا سنسور نوری رو وصل کردم به esp-07s ولی میخوام هر موقع اون سنسوری که لازم دارم رو روشن کنم ( اکثر مواقع فقط با یدونه از سنسورا کار دارم )،
    سرچ که کردم فهمیدم با استفاده از ترانزیستور میشه یه حالت کلید مانند ایجاد کرد که سنسورا رو بشه خاموش و روشن کرد و لی چیزی که مهمه مقدار امپر و جریانه عبوری و... هست،
    چیزی که من پیدا کردم ترانزیستور ( یا ماسفت، نفهمیدم چه فرقی با هم دارن واقعا ) مدل a7w بود.

ولی نمیدونم واقعا این مدل به کار من میاد یا نه و نمیدونم هم چجوری باید وصلش کنم، اگر میشه به زبون ساده یه توضیحی بدین که چجوری باید وصل بشن و اگر مدل دیگه ای هم میدونین که بهتر هست برای کار من ممنون میشم معرفی کنید ( ترجیحا smd ) .

با تشکر

اطلاعات اضافه که شاید لازم باشه:
    دستگاه کلا با باطری (18650) کار میکنه،
    ولتاژ سنسورا 10 تا 30 ولت هستن،
    برای روشن شدن سنسورا هم از ماژول افزایش ولتاژ xl6009 استفاده کردم،

پاسخ : اتصال ترانزیستور به esp8266

سلام
    باید از اوپتوکوپلر استفاده کنید
    چرا که برخی از پایه ها وقتی ازشون جریان بکشید تغییر حالت میدند و ماژول به حالت بود میره
    توضیحات ویدیویی رو توی پیچ اینستاگرام گذاشتم خواستی ببین ، یه شماتیک خوشگل هم گذاشتم ( هایلایت کمیاب 1 ) ??????

دیدگاه

پاسخ : اتصال ترانزیستور به esp8266

نوشته اصلی توسط hossein.ghaseme نمایش پست ها
      سلام
      باید از اوپتوکوپلر استفاده کنید
      چرا که برخی از پایه ها وقتی ازشون جریان بکشید تغییر حالت میدند و ماژول به حالت بود میره
      توضیحات ویدیویی رو توی پیچ اینستاگرام گذاشتم خواستی ببین ، یه شماتیک خوشگل هم گذاشتم ( هایلایت کمیاب 1 ) ������
      https://www.instagram.com/hamyarelectronic
      ممنون از توضیحاتت،
      تا اونجایی که اطلاع دارم توی esp فقط با پایه های 0و2 و15 نباید کار کردکه بخاطر تنظیم مود برد هستن ( حالت کار باشن یا بوت برای برنامه دادن )،
      اون استوریا رو هم دیدم ولی چون رشتم الکترونیک نیست زیاد ازشون سر در نیوردم، ممنون میشم اگر بتونی بیشترتوضیح بدی یا جایی رو معرفی کنی که بتونیم توضیحات کاملتری بخونم در این مورد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X