اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال کشش برق و کابل برای دو دستگاه 1800 واتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال کشش برق و کابل برای دو دستگاه 1800 واتی

با سلام.
    من میخوام دو دستگاه المنتی که هر کدوم حدود ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ وات مصرفه میکنه بزارم
    سوالاتم در مورد برقش هست
    من جایی که استفاده میکنم از برق ۳ فاز هستش .
    این وضعیت جعبه فیوز ( مینیاتوری ) هستش . محلی که من میخوام دستگاه ها رو بزارم روی یک فیوز ۱۵ امپر که اطلاعاتش رو میفرستم هست و ۳ تا یخچال بهش متصله . قطر کابل ها رو هم که میبینید .

حالا اگر این مینیاتوری رو باز کنم و یک مینیاتوری مثلا ۲۰ امپر ببندم مشکلی پیش نمیاد ؟ یا با همین 15 امپر جوابگوست؟
    آیا ایده دیگه ای در مورد برق دارید ؟

همچنین من ولت سنج و امپر سنج و … ندارم . اما این محافظ هایی که برای کولر گازی پنجره ای قرار میدن میزان ولتاژ رو ۲۲۰ زده ( از درست و غلط بودنش که اطمینان ندارم ) اما گاهی دیدم تا ۱۸۰ هم پایین اومده و ساعت ها روی همین حالت بوده ( در حالتی که کولر روشن بوده الان توی عکس پایینی کولر خاموشه ) حالا تمام اینا روی خرابی دستگاه هام یا اتش سوزی کابل یا پرش فیوز تاثیری میزاره ؟

پاسخ : سوال کشش برق و کابل برای دو دستگاه 1800 واتی

با سلام به شما دوست عزیز خدمتتان عرض کنم که .... بطور کلی سیم برق2.5جریان مجازش25 امپر است... و برای هر 1000وات المنت گرم کن هم 5 امپر در نظر می گیرند .حال شما میتوانید چونکه برق ۳فاز داریدتقسیم فاز کنید.و یکی المنت ها را روی یک فاز .. ..و المنت دوم را روی فاز دیگر و یخچالها را روی فاز سوم قرار دهید....اگر سیم 2.5 داخل لوله خرطومی و زیر گچ باشد جریان مجازش کمتر می شود ....در حین کار دستگاهها اگر دست به بدنهفیوزهای مینیاتوری بزنید و فیوز داغ نباشد دگر مشکلی نیست.....برای المنت که مقدار ولتاژ زیاد مهم نیست. ولی برای یخچال...200الی 230ولت مناسب است....سوال دیگری بود در خدمتم. موفق باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در عکس پائین ایا سیم ورودی از پائین آمده یا از بالا...و قطر سیم ورودی چقدر است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
      با سلام به شما دوست عزیز خدمتتان عرض کنم که .... بطور کلی سیم برق2.5جریان مجازش25 امپر است... و برای هر 1000وات المنت گرم کن هم 5 امپر در نظر می گیرند .حال شما میتوانید چونکه برق ۳فاز داریدتقسیم فاز کنید.و یکی المنت ها را روی یک فاز .. ..و المنت دوم را روی فاز دیگر و یخچالها را روی فاز سوم قرار دهید....اگر سیم 2.5 داخل لوله خرطومی و زیر گچ باشد جریان مجازش کمتر می شود ....در حین کار دستگاهها اگر دست به بدنهفیوزهای مینیاتوری بزنید و فیوز داغ نباشد دگر مشکلی نیست.....برای المنت که مقدار ولتاژ زیاد مهم نیست. ولی برای یخچال...200الی 230ولت مناسب است....سوال دیگری بود در خدمتم. موفق باشید.

در عکس پائین ایا سیم ورودی از پائین آمده یا از بالا...و قطر سیم ورودی چقدر است
      من خودم کارم برق نیست و اطلاعاتم هم کم هست به طور مثال حتی قطر و اندازه این کابلها رو نمیدونم.
      در مورد المنت بگم که قبلش یه برد الکترونیکی داره و کلا ولتاژ بالا پایین مشکل ساز هست تا جایی که امکان داره باید سیف باشه وضعیت ولتاژ
      در مورد فازها هم اون عکسی که توی پست اول فرستادم یکی از جعبه فیوز ها بود و ما 2 جعبه فیوز داریم .
      سیم مشکی به اون شینه کوچک پایین وصل شده بود و سیم زرد هم از توی همون جایی که سیم مشکی وارد شده اومده وبه زیر فیوز ها قسمت فلزی وصل شده.

توی تصویر بعدی قسمتی هست که سیم ها تقسیم شدن و به 2 جعبه فیوز رفتن . اون سیم زرد و مشکی هم که معرف حضورتون هست
      قسمت فلش ورودی که نوشتم 4 تا سیم اومده ( 2 قرمز 2 مشکی)

قبلتر از قسمت فلش ورودی این جعبه هست که کلیدش رو ندارم

دیدگاه

با سلام ..چیزی که من در عکسهای ارسال شما می بینم این است که برق شما تکفاز است ...ان چهار تا سیم ورودی بنظرم دو به دو به هم متصل شده و سیم زرد رنگ که بنظر میرسد که ... *نمره ۱۰*باشد که می تواند تا ۶۰ امپر بار بکشد به زیر فیوزها یعنی به شین مسی متصل شده.....( در اینجا رنگ بندی استاندارد رعایت نشده یعنی سیم زرد رنگ باید یا سیاه رنگ و یا *قرمز باشد).....و سیم مشکی رنگ که نول است به شین کوچکتر دست راست متصل شده است که یک سیم ابی رنگ هم ازش گرفته شده است ..... حال باید دید کدام فیوز بار کمتری دارد
        تا بتوان دستگاه جدید را بهش وصل کرد
        ..... روی سیمهای قرمز رنگ بالای فیوز ها ببین چی نوشته شده . ۲.۵ یا ۴
        یه عکس از چاپ روی سیم بفرست

دوست عزیز برق شوخی با کسی نداره شما که وارد نیستی خیلی مواظب باش.
        دستکش دستت کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
          با سلام ..چیزی که من در عکسهای ارسال شما می بینم این است که برق شما تکفاز است ...ان چهار تا سیم ورودی بنظرم دو به دو به هم متصل شده و سیم زرد رنگ که بنظر میرسد که ... *نمره ۱۰*باشد که می تواند تا ۶۰ امپر بار بکشد به زیر فیوزها یعنی به شین مسی متصل شده.....( در اینجا رنگ بندی استاندارد رعایت نشده یعنی سیم زرد رنگ باید یا سیاه رنگ و یا *قرمز باشد).....و سیم مشکی رنگ که نول است به شین کوچکتر دست راست متصل شده است که یک سیم ابی رنگ هم ازش گرفته شده است ..... حال باید دید کدام فیوز بار کمتری دارد
          تا بتوان دستگاه جدید را بهش وصل کرد
          ..... روی سیمهای قرمز رنگ بالای فیوز ها ببین چی نوشته شده . ۲.۵ یا ۴
          یه عکس از چاپ روی سیم بفرست

دوست عزیز برق شوخی با کسی نداره شما که وارد نیستی خیلی مواظب باش.
          دستکش دستت کن.

خب این همون باکسی بود که گفتم دربش بستس .بنظر میرسه 3 فاز نیست دیگه

سطح مقطع سیم ضخیم تر هارو نمیدونم . اما اون کوچیکتر ها فکر کنم نوشته 1 ضربدر 2.5 میلیمتر مربع

جدیدترین ویرایش توسط Hamed-M3; ۱۹:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵.

دیدگاه

با سلام و وقت بخیر .... باید خدمتتان عرض کنم که در تابلویی که درش بسته بود و بعد بازش کردی .... دو عدد فیوز کاردی 100امپر مشاهده می کنم در عکس ..... اما چیزی که هنوز مشخص نیست ..... این است که به پایین فیوزهای دو عدد ..... فاز آمده.؟.. یا به یکی نول و دیگری فاز؟سیم سمت* چپ مشخص است که قرمز است . ایا سیم سمت راست مشکی است ؟ در عکس خوب پیدا نیست خاک دارد....... اگر مشکی است* باید با فازمتر مشخصکنی که نول است یا نه .فیوز ۱۵ امپر برای یک المنت قرار بده یا فیوز ۲۰ امپر برای دوتا المنت .فقط سیمش هم باید ۴ باشد( سیم خروجی از فیوز)... اگر قرار است که فیوز ها را با نمونه بالاتر تعویض کنی از همان جنس قبلی باشه. ....DORMAN SMITH.... ....در عکس که همه سیمهای قرمز نمره 2.5 هستند.حداکثر جریان مجازش۲۰ امپر در فضای باز و ۱۶ امپر در داخل لوله* زیر گچ می باشد.موفق باشید...سوال دیگری باشد در خدمتیم.
            جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۰۵:۳۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶.

دیدگاه

سلام با استفاده از تقسیم فاز و توالی فاز میتوانید المنت هارو روشن کنید و با استفاده از کنتاکتور و دما سنج دیجیتالی که از سایت زیر قابل خربد و برسی هست استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X