اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی پردازنده ی گوشی قدیمی (ARM)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی پردازنده ی گوشی قدیمی (ARM)

سلام
    امیدوارم حال همگی خوب باشه.
    من یه سوال در مورد اینکه آیا می شه یه پردازنده ی گوشی رو که با معماری آرم ساخته شده رو برنامه نویسی کرد؟؟؟
    (من این رو دارم و می خوام روش کار کنم (MT6225A))
    دیتاشیت رو هم می ذارم که مشکلی نباشه:

می خوام ازش به عنوان یه arm7 استفاده کنم و باهاش برنامه نویسی کنم.شدنیه؟؟؟
    ممنون میشم کمک کنید و تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید.
    راستی عیدتان پیشاپیش مبارک.
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    تایپیک های من:
    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
    آموزش کار با سایت (eca.ir)

پاسخ : برنامه نویسی پردازنده ی گوشی قدیمی (ARM)

سلام
    کار نشد نداره
    تو میتونی
    فقط:
    این یه ماژله gsm هست برای کار شما، باید بتونی به پورت jtag دسترسی داشته باشی.
    پروگرمرش رو هم داشته باشی.
    اونوقت دیگه همت شما رو میطلبه...

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
      خیلی ممنون بابت پاسخ گوییتان
      کم کم داشتم نا امید می شدم. فقط یه سوال: اگه بخوام با gcc کامپایلش بکنم چکارایی لازمه؟
      من الان در حال یاد گرفتن c هستم. برای دسترسی به gcc از cude::block استفاده می کنم.
      این کار درسته؟ یا نه می شه به طور مستقیم از خود gcc استفاده کرد؟
      (اگه می شه لطفا بگین چجوری؟)
      در ضمن، اگه حافظه ی فلش میکرو قفل بشه یعنی اینکه دیگه کامپایل نمیشه یا اینکه فقط اون بخش های برنامه نویسی شده غیر قابل دسترسی اند؟(یعنی میشه باز هم پروگرامش کرد؟چون از قبل برنامه های خود نرم افزار گوشی روش هست و طبیعتا قفلش می کنند که کسی بهش دسترسی نداشته باشه)(این سوال رو صرفا برای این می پرسم که بدونم کارم بی فایده نیست)
      اگر تونستم راش بندازم روش کار رو براتون می ذارم که مشابه همین کار رو بتونید انجام بدید.
      (یعنی گوشی ای که سوخته یا هر بلایی سرش اومده که دیگه بدرد گوشی بودن نمی خوره رو )به شرطی که arm توش سالم باشه)بشه دوباره استفاده کرد)

پ.ن: اینکه این میکرو مال ماژول GSM هست یعنی می تونم بدون آنتن و چیز های خاص اینجوری ای پیام ارسال کنم؟
      تایپیک های من:

دیدگاه

این میکرو رو فکر کنم تو گوشی های چینی زیاد دیدم,اگه دیتاشیت و رجیسترهاشوداشته باشی احتمالا میتونی براشون برنامه بنویسی,البته برای فلش کردن گوشی ها از باکس استفاده میکنن یعنی یجورایی هم میتونی پروگرامش کنی هم میتونی فلش میکرو رو پاک کنی و دوباره روش بنویسی,قبلا یکی از دوستام برای سونی اریکسون W810 اینکارو کرد,مثل میکرو براش کدنویسی نکرد ولی گوشی روشن میشد اسمش قبل از سیستم عامل نوشته میشد,

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
          میشه یکم در مورد باکس توضیح بدین
          چی هست و چی کار می کنه و کجا میشه خریدش؟
          و آیا نمیشه با جیلینگ (برای JTEG) پروگرامش کرد؟
          تایپیک های من:

دیدگاه

شما اگه به تعمیرگاه مبایل مراجعه کنین و بخواین گوشیتون رو فلش کنین برای اینکار تعمیرکار مبایل از رابطی به اسم باکس استفاده میکنه که عملا مثه پروگرامر میکرو هست و این باکس یکسری گوشیها از کمپانیهای مختلف رو تحت پوشش قرار میده.به زبان ساده برای فلش گوشی یا همون برنامه ریزی مجدد حافظه فلش از باکس یا رابطی که بتونه گوشی رو به کامپیوتر وصل کنه استفاده میکنن تا گوشی رو پاک و دوباره برنامه ریزی کنن(یه ابزاری مثه پروگرامر USB) که میکرو رو به کامپیوتر وصل میکنه.برای اطلاعات بیشتر تو گوگل کلمه باکس مبایل رو سرچ کنین.
            در مورد JTEG باید خدمتت بگم که تو دیتاشیت قطعات بسته به معماری و خانواده میکرو و بررسی پینهای میکرو طبق دیتاشیت میتونین متوجه بشین به چه روشی پروگرام میشه.
            البته اینم بگم گه فلش گوشی از طریق پینهای قابل دسترس انجام میشه که مطمئنا روی برد گوشی قابل دسترس هست.
            یه عکس برات میذارم تا بهتر متوجه بشی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

تو عکسی که از مبایل نوکیا مدل 1280 گرفتم زیر سوکت سیمکارت هفت عدد پین هست که با دایره قرمز برات مشخص کردم.اگه تو اینترنت نقشه مبایل رو دانلود کنی شماره کانکتور پینهارو بهت میده و میتونه براحتی نام پین و اتصالش به پایه های میکروی مبایل رو براحتی پیدا کنی.

تو عکس دیگه باکس SEtoll که مربوط به مبایلهای اریکسون هست رو گذاشتم که ورودی USB داره و طرف دیگه خروجی برای ارتباط با CPU مبایل.
            جدیدترین ویرایش توسط saeiddiod; ۱۷:۴۱ ۱۴۰۰/۰۲/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X