اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا این پاور هارد دوم رو به خوبی جواب میدهد؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا این پاور هارد دوم رو به خوبی جواب میدهد؟؟

درود.
    هارد سیستم بنده500 گیگابایت سیگیت 7200 دور بر دقیقه است...
    هارد زیر را میخواهم خریداری کنم و بندازم کنار این هارد خودم . :

مشخصات سیستم :
    مادر برد : ASUS P5G41T-MLX
    رم : DDR3 1333 2*2GB
    اسلات 1 : Transcend 2gb ddr3 1333 cl-09
    اسلات 2 : kingston 2gb ddr3 1333 cl-09
    سی پی یو : intel dual core e5700 3.00GHz
    کارت گرافیک : AMD Radeon hd6450 gddr3 2gb
    هارد : hdd 500 gb seagate 7200rpm
    آیا پاور زیر جواب هارد دوم را با توجه به مشخصات سیستم بدون مشکل و در دراز مدت میدهد؟؟ :
    Power Maserati 1200W
    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

پاسخ : آیا این پاور هارد دوم رو به خوبی جواب میدهد؟؟

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
    درود.
    هارد سیستم بنده500 گیگابایت سیگیت 7200 دور بر دقیقه است...
    هارد زیر را میخواهم خریداری کنم و بندازم کنار این هارد خودم . :

مشخصات سیستم :
    مادر برد : ASUS P5G41T-MLX
    رم : DDR3 1333 2*2GB
    اسلات 1 : Transcend 2gb ddr3 1333 cl-09
    اسلات 2 : kingston 2gb ddr3 1333 cl-09
    سی پی یو : intel dual core e5700 3.00GHz
    کارت گرافیک : AMD Radeon hd6450 gddr3 2gb
    هارد : hdd 500 gb seagate 7200rpm
    آیا پاور زیر جواب هارد دوم را با توجه به مشخصات سیستم بدون مشکل و در دراز مدت میدهد؟؟ :
    Power Maserati 1200W
    سلام.اگه پاور وات واقعی باشه اره ولی فک نکنم واقعی باشه.این برند های متفرقه بیشتر 230 وات هستن.که همینجوری هم برای این سیستم کمه.در ضمن اکثر هارد های 500 گیگ نو ریفر هستن.من خودم هارد کم ظرفیت میخواستم دست دو رو به این ریفر ها ترجیح دادم.ولی ممکنه دست دو هم ریفر باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir.t.1261 نمایش پست ها
      سلام.اگه پاور وات واقعی باشه اره ولی فک نکنم واقعی باشه.این برند های متفرقه بیشتر 230 وات هستن.که همینجوری هم برای این سیستم کمه.در ضمن اکثر هارد های 500 گیگ نو ریفر هستن.من خودم هارد کم ظرفیت میخواستم دست دو رو به این ریفر ها ترجیح دادم.ولی ممکنه دست دو هم ریفر باشه.
      درود.
      هارد را از آشنا خریدم و آنجا هم تست کردیم 0 ساعت کار کرده بود و کلا 2 بار استارت خورده بود!!! و مطمئن هست .
      اما مسئله پاور سیستم هست که بعضی از سایت ها نوشته اند 270 وات واقعی است خروجی آن!!! اما آیا واقعیت دارد در مورد این پاور ؟ اگر هارد را کنار این هارد سیستم بیندازم مشکلی ندارد؟؟؟
      اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

درود.
        هارد را از آشنا خریدم و آنجا هم تست کردیم 0 ساعت کار کرده بود و کلا 2 بار استارت خورده بود!!! و مطمئن هست .
        اما مسئله پاور سیستم هست که بعضی از سایت ها نوشته اند 270 وات واقعی است خروجی آن!!! اما آیا واقعیت دارد در مورد این پاور ؟ اگر هارد را کنار این هارد سیستم بیندازم مشکلی ندارد؟؟؟
        سلام دوست عزیز
        ریفر ها ساعت کارکردشون صفره
        پاور رو از روی امپر خروجی محاسبه کنید اونو عموما واقعی میزنن ، پاور شما 250 وات واقعی بده هم کافیه برای این سیستم
        ضمنن هارد وات مصرفیش خیلی پایینه
        این پاور مشکلش متفرقه بودنش هست که زیاد بهش اعتمادی نیست اصلا معلوم نیست الان چه ریپلی به سیستم شما میده خصوصا اینکه سالهاس داره کار می کنه (اگه از اول روی این سیستم بوده باشه باید بالای 10 سال کارکرده باشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز
          ریفر ها ساعت کارکردشون صفره
          پاور رو از روی امپر خروجی محاسبه کنید اونو عموما واقعی میزنن ، پاور شما 250 وات واقعی بده هم کافیه برای این سیستم
          ضمنن هارد وات مصرفیش خیلی پایینه
          این پاور مشکلش متفرقه بودنش هست که زیاد بهش اعتمادی نیست اصلا معلوم نیست الان چه ریپلی به سیستم شما میده خصوصا اینکه سالهاس داره کار می کنه (اگه از اول روی این سیستم بوده باشه باید بالای 10 سال کارکرده باشه)
          درود.
          دقیقا سال 90 همین روز این سیستم را از مغازه ی خواهر زادم جمع کردم!!
          دقیقا 10 سال است که دارد روی سیستم کار میکند و ریپل و ... اش اندازه گیری شده و مشکلی نداره. خازن هاش باکیفیت هستن . یکسری هاشون 85c هستن خروجی ها هم 105c !!! دیشب بازش کردم برای سرویس داخلش رو دیدم!!!
          خروجی 3.3 ولت 28 آمپر خروجی 5 ولت آن 35 آمپر! خروجی 12 ولت آن 25 آمپر !!! بنده با جدول تناسب حساب کردم یعنی خروجی 12 ولت آن باید حدودا 300 وات به ما خروجی بدهد!!! و خروجی 5 ولت آن 175 وات!!! و خروجی 3.3 آن حدودا به صورت گرد شده 92 وات باید خروجی دهد!!!
          شما هم یکبار حساب کنید وات خروجی پاور را و نتیجه اش را اینجا بگذارید ممنونتان میشوم.

دیدگاه

اگه گرافیک مستقل نمی داشتی این پاور (اگه واقعا 250W باشه) کفایت می کرد. بهترینکار برای اینکه ببینی چند مرده حلاجه اینه که با برنامه های بنچمارک مثل burn it test و ... که گرافیک رو هم بکار می گیرن سیستم رو زیر فشار بذاری و میزان ولتاژها رو با نرم افزار نگاه کنی البته اندازه گیری با مولتی متر مطمئن تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca.ir/forums نمایش پست ها
              اگه گرافیک مستقل نمی داشتی این پاور (اگه واقعا 250W باشه) کفایت می کرد. بهترینکار برای اینکه ببینی چند مرده حلاجه اینه که با برنامه های بنچمارک مثل burn it test و ... که گرافیک رو هم بکار می گیرن سیستم رو زیر فشار بذاری و میزان ولتاژها رو با نرم افزار نگاه کنی البته اندازه گیری با مولتی متر مطمئن تره
              درود.
              پاور را با نرم افزاری که جنابعالی ذکر کردید در فشار 100 درصدی تمام قطعات و با تمام فن ها به صورت روشن و باقدرت کامل تست شد!!!
              با مولتی متر اندازه گیری شد و ولتاژ ها در حالت فشار 100 درصدی کل سیستم به صورت زیر است :
              12 ولت :حداقل 12.02 و حداکثر 12.11
              5 ولت : 5.15 ولت
              3.3 ولت : 3.42 ولت!!
              تمام در حالت فشار و با مولتی متر این ولتاژ اندازه گیری شده است!!
              میتوانم هارد دوم را اضافه کنم ؟؟ در دراز مدت مشکلی برای پاور به وجود نمی آورد؟؟؟

دیدگاه

درود.
                دقیقا سال 90 همین روز این سیستم را از مغازه ی خواهر زادم جمع کردم!!
                دقیقا 10 سال است که دارد روی سیستم کار میکند و ریپل و ... اش اندازه گیری شده و مشکلی نداره. خازن هاش باکیفیت هستن . یکسری هاشون 85c هستن خروجی ها هم 105c !!! دیشب بازش کردم برای سرویس داخلش رو دیدم!!!
                خروجی 3.3 ولت 28 آمپر خروجی 5 ولت آن 35 آمپر! خروجی 12 ولت آن 25 آمپر !!! بنده با جدول تناسب حساب کردم یعنی خروجی 12 ولت آن باید حدودا 300 وات به ما خروجی بدهد!!! و خروجی 5 ولت آن 175 وات!!! و خروجی 3.3 آن حدودا به صورت گرد شده 92 وات باید خروجی دهد!!!
                شما هم یکبار حساب کنید وات خروجی پاور را و نتیجه اش را اینجا بگذارید ممنونتان میشوم.
                سلام مجدد
                اگه ریپل خوب بوده پس مشکلی نداره و می تونید استفاده کنید فقط دقت کنید باید ریپل در حالت لود اندازه گیری شه قطعا در زمان بیکاری ریپل خیلی بهتر خواهد بود
                مهم شاخه ی 12 ولته
                گرافیک شما مصرف خاصی نداره مصرفش حدود 20 واته، هارد کلا مصرفش پایینه ، در صورتی که از ریپل مطمعنید از نظر من این پاور کم نیاورده با اون ولتاژ هم مشخصه فقط ی نکته دیگه جدا از بحث ریپل خدمتتون عرض کنم پاورها در دراز مدت که کار میکنن توانشون کمتر میشه، اینجا پاور شما ولتاژ خوبی داده که البته مصرف سیستم شما 250 وات بیشتر نمیشه و توان صد در صدی پاور رو نداشته
                اگه میخواهید ببینید چقد سیستمتون در لود 100 درصد مصرف داره در زمان لود ورودی پاور رو اندازه بگیرید تلفات پاور هم احتمالا روش نوشته در این حالت حدودی به دست میاد که به نظر من کمتر از 250 وات میشه

دیدگاه

درود.
                  پاور را با نرم افزاری که جنابعالی ذکر کردید در فشار 100 درصدی تمام قطعات و با تمام فن ها به صورت روشن و باقدرت کامل تست شد!!!
                  با مولتی متر اندازه گیری شد و ولتاژ ها در حالت فشار 100 درصدی کل سیستم به صورت زیر است :
                  12 ولت :حداقل 12.02 و حداکثر 12.11
                  5 ولت : 5.15 ولت
                  3.3 ولت : 3.42 ولت!!
                  تمام در حالت فشار و با مولتی متر این ولتاژ اندازه گیری شده است!!
                  میتوانم هارد دوم را اضافه کنم ؟؟ در دراز مدت مشکلی برای پاور به وجود نمی آورد؟؟؟
                  پایداری این پاور تا اینجا خیلی خوب بوده
                  بنابه اطلاعاتی که WD راجع به هارد 3TB داده مصرفش در حالت بیکاری 5.5W و پرکاری 6W هست
                  به هر صورت مصرف اغلب هاردها زیر 10W هست که یک سوم مصرف یک درایو نوریه
                  پس یک هارد اضافی که سهله چند تا هم میشه به این پاور اضافه کرد

دیدگاه

سلام بهتره همواره پاوری انتخاب بشه که 30 درصد توانش بالاتر از احتیاج باشه.

دیدگاه

سلام یه چیزایی میگم شاید مفید باشه برای اینکه بفهمید سیستمتون در مجموع چند وات مصرف میکنه سایت های محاسبه گر پاور هستن مثل سایت گرین که ایرانیه و توان مورد نیاز برای سیستم شما رو میگه

حالا وقتی فهمیدین چه مقدار توان مصرف میکنه میتونین حساب کنین چقدر دیگه میتونین از پاورتون توان بکشین بنظر من که مشکلی نداره من خودم با پاور 265 وات و cpu با توان مصرفی بیشتر و دو هارد و یک گرافیک شبیه به گرافیک شما مشکلی نداشتم.

دیدگاه

کامپیوترای جدید خیلی کم مصرف شدن مثلا یک سیستم رومیزی با پردازنده ی i3 8100 و گرافیک آنبورد رو 2 روز پیش اندازه گرفتم در حالت لود کامل بهمراه نمایشگر 22 اینچش زیر 70W مصرف کلی داشت درحالیکه لپتاپ 16 سال پیش دارم تنها پردازنده ی تک هسته ای HT پنتیوم چهارش 90W مصرف می کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X