اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در انتخاب سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در انتخاب سنسور

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    من میخام ی فاصله حدودا 50 سانتی متری رو اندازه گنم که دقت اندازه گیری هم حدودا 2 سانتی متر باشه!!
    به نظر شما بهترین روش چیه!!
    یک محفظه کاملا تاریک هست! با قطر حدودا 5 سانتی متر!
    در واقع برای درک این موضوع ی استوانه در نظر بگیرید که در طول این استوانه ی جسمی که به اندازه قطر استوانه هست بالا پایین می شود من میخام ارتفاع این جسم رو از ابتدای استوانه بسنجم
    خوشحال میشم پیشنهاداتون رو بگین

پاسخ : کمک در انتخاب سنسور

نوشته اصلی توسط hsn4890 نمایش پست ها
    من میخام ی فاصله حدودا 50 سانتی متری رو اندازه گنم که دقت اندازه گیری هم حدودا 2 سانتی متر باشه!!
    در واقع برای درک این موضوع ی استوانه در نظر بگیرید که در طول این استوانه ی جسمی که به اندازه قطر استوانه هست بالا پایین می شود من میخام ارتفاع این جسم رو از ابتدای استوانه بسنجم

چون قطعه ای که داخل استوانه هست رو نمیدونم خیلی دقیق و کامل نمیتونم بگم چه سنسوری بزارید.
    اما سنسوری که برای اغلب اندازه گیری ها (جامدو مایع و خمیر) استفاده میکنن سنسور های التراسونیک هستش که نوع انالوگش به شما از 4 تا 20 میلی آمپر خروجی میدن و نوع ولتاژی هم هست که از 0 تا 10 ولت خروجی میدن که میتونید استفاده کنید.

دیدگاه

بهترین سنسور از اپتیک استفاده کنید یعنی از فاصله سنج لیزری استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hsn4890 نمایش پست ها
        با سلام و احترام
        با توجه به دقت مورد نیاز شما، اگر خودتان میخواهید مدار کنترل و سنجش را بسازید ساده ترین و ارزانترین روش استفاده از سنسور اولتراسونیک میباشد. البته در مورد سنسورهای اولتراسونیک به این نکته توجه داشته باشید که اگر محیط نصب سنسور بسته و کوچک باشد امکان اکوی سیگنال ارسالی وجود دارد که میتواند باعث ایجاد خطا شود.
        ماژول آلتراسونیک سنجش مسافت SRF05 (eca.ir)
        موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X