اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای هوم در ساب اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صدای هوم در ساب اسپیکر

سلام اساتید محترم
    من در حال تعمیر اسپیکرم هستم. مارکش saachi
    وقتی اسپیکر رو روشن میکنم حتی وقتی موزیک هم پخش نکنه یعنی تو حالت فقط روشن هم باشه یک صدای هوم بلند بیشتر از ساب میده و ساب خیلی میلرزه با اینکه چیزی پخش نمیکه
    قسمت تغذیه چک کردم مشکلی بابت ولتاژ نیست سر خازن ها 14 ولت میاد آمپلی هم TDA2030 داره... همه خازن های الکترولیت روی مدار چک شده مشکلی نداشتند. البته موزیک هم روشن میکنم همین صدا در پس ضمینه هست . یکهفته است دارم روش کار میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید...یکی از دوستان گفت بخاطر خازن پلی استره...خازن های پلی استر چطوری روی مدار با مولتی متر چک کنم و به نظرتون این صدای هوم بلند مربوط به کدوم قسمت؟؟؟
    لطفا راهنمایی نمایید
    با تشکر

پاسخ : صدای هوم در ساب اسپیکر

با سلام خدمت شما در مرحله اول ببین ایا ولتاژ DC دوسر بلندگوها هست یا نه ؟ .با ولتمتر چک کن .اگه ولتاژ DC داشتید خازن کوپلاژ خراب است....اگر نقشه اش دارید ...خازنهای بای پس را اگر می توانی چک کن ....فکر نکنم از خازنهای پلی استر باشه.مقاومتهای اهم پایین را چک کن..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
      با سلام خدمت شما در مرحله اول ببین ایا ولتاژ DC دوسر بلندگوها هست یا نه ؟ .با ولتمتر چک کن .اگه ولتاژ DC داشتید خازن کوپلاژ خراب است....اگر نقشه اش دارید ...خازنهای بای پس را اگر می توانی چک کن ....فکر نکنم از خازنهای پلی استر باشه.مقاومتهای اهم پایین را چک کن..
      دو سر باندها ولتاژ نداره و خازن های تغذیه رو من نو انداختم برای اطمینان....اسپیکر مارک ساچی هست و نقشه تو اینترنت گشتم نداشت... صدای هوم خیلی بلند بیشتر روی ساب میوفته و باند ها صئای ویز خیلی کمی دارند

دیدگاه

صدای ساب از فیلترهای قبل ساب میتونه باشه در غیر این صورت خود آپ امپ 2030 و یا ترانس شارلاکهاش داغ شده و نویز داره و توی مدار این نویز هم تقویت میشه و فیلترها نمیتونن تو این فرکانس جلوش رو بگیرن و تو خروجی صدا داری . تاحالا همه اسپیکرهایی که این مشکل رو داشتن یکی از این موارد بوده . موفق باشی .

دیدگاه

سلام،
          خب تعمیر اسپیکر علاوه بر ظاهر ساده اش گاهی اوقات دردسرهای زیادی داره،
          اگر هنوز موفق به رفع عیب نشدید:
          -مدار تقویت کننده قدرت در اسپیکر شما آی سی هست یا ترانزیستور؟
          -ولتاژ َAC خروجی ترانسفورماتور تغذیه در دستگاه چقدر هست؟ اگر تغذیه دوبل استفاده شده آیا مقدار هر دو سر کناری ترانس نسبت به سر وست برابر هست؟
          -ولتاژ ac روی خازنهای تغذیه مشاهده میکنید؟ (ولتمتر رو روی حالت ac قرار بدید و مقدار ولتاژ رو مشاهده کنید) اگر وجود داره مقدارش چقدر هست ؟
          -تغذیه مدار پیش تقویت کننده در اکثر اسپیکرها دوبل هست و به وسیله مقاومتهای کم اهم و یا آی سی رگولاتور و ... ساخته میشه ، مقدار این تغذیه ها چقدر هست؟
          -آیا روی تغذیه های مدار پیش تقویت کننده در حالت AC ولتاژی مشاهده میکنید ؟ چقدر؟
          دوست عزیز در صورتی که هنوز موفق به رفع ایراد اسپیکر نشدید، پاسخ به هر یک از سوالات بالا حدسهایی رو تایید یا رد میکنه که در پست بعدی خدمت شما توضیح میدم .
          سال خوبی داشته باشید .
          موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hr_shahini نمایش پست ها
            سلام اساتید محترم
            وقتی اسپیکر رو روشن میکنم حتی وقتی موزیک هم پخش نکنه یعنی تو حالت فقط روشن هم باشه یک صدای هوم بلند بیشتر از ساب میده و ساب خیلی میلرزه با اینکه چیزی پخش نمیکه
            قسمت تغذیه چک کردم مشکلی بابت ولتاژ نیست سر خازن ها 14 ولت میاد آمپلی هم TDA2030 داره... همه خازن های الکترولیت روی مدار چک شده مشکلی نداشتند. البته موزیک هم روشن میکنم همین صدا در پس ضمینه هست . یکهفته است دارم روش کار میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید...یکی از دوستان گفت بخاطر خازن پلی استره...خازن های پلی استر چطوری روی مدار با مولتی متر چک کنم و به نظرتون این صدای هوم بلند مربوط به کدوم قسمت؟؟؟
            لطفا راهنمایی نمایید
            با تشکر
            سلام دوست عزیز... ببین تجربه بنده حقیر تو چنین مواردی
            که شما میفرمایید پیش میومد چند تا ایراد میتونست داشته باشه
            اولیش خازن های الکترولیت که ولتاژ پری آمپلی رو میسازن
            بعدش تو خودت قسمت پری ای سی های op_amps اگه مشکلی
            داشته باشن به ظاهر سالم ولی تو کار خرابی دارن.. خازن های
            الکترولیت قسمت op_amp و قسمت خودت آمپلی فایر،
            به این نکته توجه داشته باشین اگر روی دستگاه برد فلش
            به طور دستی نصب کرده باشه اگر ولتاژ راه اندازی برد فلش
            را هم از ولتاژ راه اندازی op_amp گرفته باشن هم این صدا
            به وجود میاد... حتی خازن های صافی ولتاژ آمپلی رو هم باید
            چک کنی و خازن پلی استر های ورودی ولتاژ و خروجی صدا..
            البته مورد داشتم که خرابی ولوم هم باعث هوم میشده

دیدگاه

سلام شما ترانس اسپیکر رو عوض کن ببین صدای هوم رفع میشه یا نه . برا خودم پیش امده همه قطعات رو تست و اکثر قطعات مربوطه رو عوض کردم اما نتیجه نگرفتم ولی ترانس رو عوض کردم خوب شد دیگه صدای هوم رو نداشت .

دیدگاه

درود.
                مشکل هوم بیشتر در ۷۰ درصد به پل دیود و خازن های الکترولیت مدار که خاصیت*شان را از دست می*دهند مربوط میشود.
                اما اگر با تعویض پل دیود و خازن رفع نشد و بازهم مشکل هوم وجود داشت باید به آی سی آمپلی فایر توجه کرد.....اگر بیش از حد بدون پخش موسیقی داغ شود بایستی عوض شود ....اما اگر آی سی آمپلی فایر داغ نکند باید به پری هم شک کرد... از این موارد دور نمی*باشد.... خیلی عوامل وجود دارد که باعث هوم می*شود... که با راه حل های بالا در ۹۵ درصد موارد رفع می*شود...
                اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hr_shahini نمایش پست ها
                  سلام اساتید محترم
                  لطفا راهنمایی نمایید
                  با تشکر
                  سلام دوست عزیز.... ببین اگه این آمپلی شرکتی فلش خور هستش
                  که هیچی اگر شما( یا هر کسی) زحمت فلش خور کردنشو
                  کشیدین باید برای منبع تغذیه یه آداپتور جدا نصب کنی..
                  در غیر اینصورت زحمت بکش کل خازن های الکترولیت قسمت
                  آمپلی و حتی قسمت پری رو تعویض کن... تست نکن... تعویض
                  کن... ??????

دیدگاه

ورودی aux را از اون قسمتی که از برد پری به آمپلی وصل شده را قطع کن
                    ببین صدا نویز برطرف میشه یانه
                    احتمال زیاد لحیم کی از پایه های مدار ول کرده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ورودی aux را از اون قسمتی که از برد پری به آمپلی وصل شده را قطع کن
                    ببین صدا نویز برطرف میشه یانه
                    احتمال زیاد لحیم کی از پایه های مدار ول کرده
                    اگه درست نشد آی سی سابو تعویض کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X