اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با یکسو کننده ها در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با یکسو کننده ها در پروتئوس

با سلام من یه مشکلی دارم و اون اینه که تو پروتئوس یکسو کننده ها و دیود ها مثل یه تیکه سیم عمل میکنن حتی دیود زنر ها هم کار نمیکنن و ترانزیستور ها هم بصورت npn وهم بصورت pnp عمل میکنن هر ترانزیستور و ماسفتی اینجوریه اپتو کوپلر ها هم دیود داخلشون دوطرفه عمل میکنه واقعا نمیدونم چرا کسی میتونه راهنمایی کنه؟

پاسخ : مشکل با یکسو کننده ها در پروتئوس

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
    با سلام من یه مشکلی دارم و اون اینه که تو پروتئوس یکسو کننده ها و دیود ها مثل یه تیکه سیم عمل میکنن حتی دیود زنر ها هم کار نمیکنن و ترانزیستور ها هم بصورت npn وهم بصورت pnp عمل میکنن هر ترانزیستور و ماسفتی اینجوریه اپتو کوپلر ها هم دیود داخلشون دوطرفه عمل میکنه واقعا نمیدونم چرا کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    سلام مدارتان را اینجا قرار دهید تا بشه بهتر راهنمایی کرد

دیدگاه

اینم عکس

دیدگاه

اینم عکس
        سلام توی سرچ پروتیوس دنبال ALTERNATOR بگرد بعد وصلش کن به یک دیود و سر دیگر دیود رو وصل به یک مقاومت بعد سر دیگر التیرناتور و مقاومت رو به زمین متصل
        کن و تست کن متاسفانه نشد که تصویر ارسال کنم
        قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
          سلام توی سرچ پروتیوس دنبال ALTERNATOR بگرد بعد وصلش کن به یک دیود و سر دیگر دیود رو وصل به یک مقاومت بعد سر دیگر التیرناتور و مقاومت رو به زمین متصل
          کن و تست کن متاسفانه نشد که تصویر ارسال کنم

منظورتون اینجوریه؟ الان من چنل Bرو روی صفر تنظیم کردم قاعدتا نباید بخش منفی توی چنل A وجود داشته باشه اینطور نیست؟

دیدگاه

منظورتون اینجوریه؟ الان من چنل Bرو روی صفر تنظیم کردم قاعدتا نباید بخش منفی توی چنل A وجود داشته باشه اینطور نیست؟
            بله منظورم همین طور بود فقط روی ALTERNATOR دو بار کلیک کن فرکانس رو روی 50HZ و ولتاز رو روی 6V قرار بده در ضمن شما الان روی کانال A هستی و اون کانال رو تنظیم
            کن

دیدگاه

بله منظورم همین طور بود فقط روی ALTERNATOR دو بار کلیک کن فرکانس رو روی 50HZ و ولتاز رو روی 6V قرار بده در ضمن شما الان روی کانال A هستی و اون کانال رو تنظیم
              کن

ببینید الان ولتاژ روی 6 ولت فرکانس هم 50 هرتز هست.چنل C رو خودم صفر تنظیم کردم تا بشه با چنل AوB مقایسش کرد اوناهم رو صفر تنظیمن

دیدگاه

ببینید الان ولتاژ روی 6 ولت فرکانس هم 50 هرتز هست.چنل C رو خودم صفر تنظیم کردم تا بشه با چنل AوB مقایسش کرد اوناهم رو صفر تنظیمن
                بله الان درست هست اگه کانال A و B رو مقایسه کنی میبینی در
                کانال B سیکل منفی برش خورده و مدار درست عمل می کنه

دیدگاه

بله الان درست هست اگه کانال A و B رو مقایسه کنی میبینی در
                  کانال B سیکل منفی برش خورده و مدار درست عمل می کنه
                  ممنون دوست عزیز ولی الان سوال من اینه اگه قسمت پایین خط قرمز که صفر هست رو ببینی نشون میده جریان عبوری از دیود کمی منفی هم هست.مشکل از چیه؟

دیدگاه

ممنون دوست عزیز ولی الان سوال من اینه اگه قسمت پایین خط قرمز که صفر هست رو ببینی نشون میده جریان عبوری از دیود کمی منفی هم هست.مشکل از چیه؟
                    سلام
                    اول مشکل اول شما اگه به اونی که شما گذاشتید برای تغذیهac بگیم پروب شما دو تا پروب دارید یکی فاز یا مثبت اون یکی نول با منفی دسته ولی اگه توجه کرده باشید به صورت پیشفرض هر پروب ۱ ولت ولتاژ داره که اگه برای نول استفاده بشه چون نول نباید ولتاژ داشته باشد کلا محاسبه به مشکل می*خورد و درست جواب نمی دهد.
                    دوم شما اگه به شکل موج ولتاژ برش خورده توجه کنید نیم سیکل منفی فقط برش خورده ولی منیم سیکل مثبت را هنوز داریم و ولتاژ به اندازه فرکانس قطع و وصل می شود و ولتاژ مثبت ما دارای ولتاژac می شود خلاصه این مقدار که میاد پایین درسته چون هم dc و هم ac باهم داریم
                    امیدوارم متوجه شده باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X